FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Sapkowski
Author Message
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 05-02-2010, 10:28   

To prawda chyba to najlepsze miejsce dotyczące AS-a. Forum też jest całkiem miłe, udzielałam sie tam sporo swego czasu. :)

Wczoraj wypożyczyłam sobie z biblioteki cały stosik książek w tym Żmiję. Myślę że wkrótce się za nią zabiorę. Ciekawa jestem jak ta powieść wyszła AS-owi, bo recenzje zachęcające nie były. Ale prawda jest taka że najlepiej się samemu przekonać. :)
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Yanuary 
Nowicjusz



Joined: 18 Jan 2010
Posts: 22
Posted: 06-02-2010, 09:34   

To prawda, przeczytalem ok. 50 opinii o "Zmii" i niemal kazda z nich byla negatywna, a najbardziej pozytywna byla taka: "mozna przeczytac, ale zadnej rewelacji nie ma".

[ Komentarz dodany przez: Integral: 06-02-2010, 10:02 ]
To może czas teraz na samą książkę i samodzielny osąd?
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 11-03-2010, 16:05   

Przeczytałam Żmiję już jakiś czas temu ale jakoś nie mogłam się zebrać do napisania. ;)
Oprócz Wiedźmina oraz trylogii husyckiej czytałam też różne opowiadania -ze zbioru Coś się kończy, coś się zaczyna. I w zasadzie wszystkie opowiadania AS-a podobały mi się. Nawet tak odmienne jak "W leju po bombie" czy "Battle Dust".
Piszę o tym gdyż chcę podkreślić że jestem otwarta na wszelakie gatunki i nie patrzę na wszystko przez pryzmat Geralta. ;)

Wracając do meritum -mam wrażenie że powieść spokojnie można by przyciąć do opowiadania. Sama fabuła całkiem przyjemna i ciekawa ale zbyt rozwleczona miejscami. Trochę na siłę.
Początkowo trudno było mi się wciągnąć w fabułę czułam się jakby to był jakiś raport wojskowy. Co z tego że na końcu jest słownik skoro takie odrywanie się od tekstu nie sprzyja lekturze.
w pewnym momencie miałam ochotę odłożyć książkę i już do niej nie wracać. Ale minęłam krytyczną stronę i nawet nie spostrzegłam jak z czytania trochę na siłę stało się całkiem miło. A tu bach i koniec. :P

Pomysł na powieść był dobry ale coś nie wyszło. Prawda jest taka że sprawne pióro sprawia że coś co normalnie człowiek ominąłby szerokim łukiem, czyta się z zapartym tchem. Najlepszy przykład to wspaniale przedstawiona w książkach J. Thorwalda historia kryminalistyki oraz rozwój medycyny.
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Blaviken 
Nowicjusz


Joined: 07 May 2011
Posts: 1
Posted: 12-05-2011, 17:51   

oo, wiedźmina czytałam. książka trzymająca klimat, napisana barwnym językiem ;p [spoiler:c16a0be3be]
szkoda tylko zakończenia, sapkowski zaczął interesować się czym innym, więc uśmiercił wiedźmina przebijając go widłami ;( [/spoiler:c16a0be3be]
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo