FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
TR Underworld - wydanie polskie
Author Message
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 13-09-2008, 16:40   TR Underworld - wydanie polskie

Pojawily sie pierwsze informacje o dacie polskiej premiery TR8 i o cenie :p Szczególy w newsie na WoTR. Zapraszam do dyskusji. Byle sensownej :p
_________________
 
 
ouroboros 
Podróżnik



Joined: 19 Jun 2008
Posts: 244
Posted: 13-09-2008, 17:04   

Hmmm...szczerze mowiac, to spodziewalem sie nieco nizszej ceny - 99,99 PLN za wersje podstawowa.Badz co badz, tydzien po europejskiej premierze to niby nie duzo...ale jak dla mnie to i tak za dlugo.
Podejrzewam,ze nie wytrzymam i kupie gre w UK, albo przez jakies inne zrodlo...Pragnienie poruszania sie nowa Lara i poznawania swiata Underworld jest silniejsze :P
_________________
"I've lived many times longer than your entire civilization, but i've never seen such delicious irony..."
 
 
mateusz12 
Praktykant



Joined: 03 Aug 2008
Posts: 185
Posted: 13-09-2008, 17:33   

Dobrze że dadzą wcześniej.Bałem się bo były przecieki o 1 stycznia.
Kaska już się szykuje, mam dopiero 50 zł.Ale się nazbiera.
.

Quote:
Pragnienie poruszania sie nowa Lara i poznawania swiata Underworld jest silniejsze :P

No i mnie też korci. Wiecej niż przy premierze Legend i Anni razem.


PS:Nie interesuje mnie Xbox i Play2&3 bo od początku gram w TR na PieCu

Ciao :D

Mały udpade po minutce:

Quote:
28 listopada do sklepów w całym kraju trafi polskie wydanie Tomb Raider Underworld - nieoficjalnie dowiedział się serwis World of Tomb Raider. Z naszych informacji wynika, że wydany jedynie tydzień po światowej premierze TRU


Kurde to jest NIEOFICJALNE ZRÓDŁO
_________________

 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 13-09-2008, 17:49   

Wierząc źródłowi, od którego pochodzą te informacje, to Cenega z części na część, robi lokalizacje coraz to szybciej. O ile Legenda wyszła u nas mniej więcej po miesiącu, od światowej premiery, tak Anniversary i Underworld już po tygodniu - co mnie bardzo cieszy. Co do ceny, to trochę wysoka, bo 129złm ale mam nadzieję, że będzie edycja kolekcjonerska.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
ouroboros 
Podróżnik



Joined: 19 Jun 2008
Posts: 244
Posted: 13-09-2008, 17:49   

mateusz12 wrote:
Kurde to jest NIEOFICJALNE ZRÓDŁO

ale gdyby nie była ta informacja prawdopodobna, to chyba nie ośmieszaliby się, zamieszczając takiego newsa, prawda ?
Data moze byc oficjalna moim zdaniem, tylko po prostu nikt o tym jeszcze nie mowil...:P
_________________
"I've lived many times longer than your entire civilization, but i've never seen such delicious irony..."
 
 
janek04 
Podróżnik



Joined: 05 Jan 2008
Posts: 499
Location: London
Posted: 13-09-2008, 18:38   

A bedzie spolszczenie na XBoxa360 bo nie wiem :??:
A co do edycji kolekcjonerskiej to zamwie przez intern. zeby mi z polski przyslali bo chce miec gre po polsku :)
_________________
 
 
Phoebe Poison 
Podróżnik



Joined: 10 Feb 2007
Posts: 646
Location: Jaworzno
Posted: 13-09-2008, 18:53   

WoTR wrote:
Pozostali gracze otrzymają grę w oryginalnej wersji językowej. "Pozostali gracze" tzn. właściciele następujących platform: PlayStation 3, Xbox360 oraz PlayStation 2.


Wszystko jest napisane, czytaj uważniej.
_________________
Pain looks great on other people
That's what they're for
 
 
 
janek04 
Podróżnik



Joined: 05 Jan 2008
Posts: 499
Location: London
Posted: 13-09-2008, 19:29   

Wlasnie nie rozumiem tego co jest napsane z tego co wywnioskowalem to ze nie bedzie :(

[ Komentarz dodany przez: Cez: 13-09-2008, 19:46 ]
:nietak:
_________________
 
 
Wtajemniczony 
Podróżnik



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 341
Location: Skrzyszów
Posted: 13-09-2008, 19:50   

Kurcze, liczyłem, że jednak na x-a bedzie po polsku... no kupie na kompa zreszta, najwyzej co nieco sie bedzie tnal(w sumie wymagania mogliby juz ujawnic). A ja odwrotnie-byłem pewien, że podstawowa wersja będzie koło 150zł a kolekcjonerka z 200zł... Ale się cieszę... ja bym wolała, aby kolekcjonerska kosztowała z 170 ale była pożądna tak jak ta z Mass effect(choć ta była chyba 2 dychy droższa od podstawowej, ale to był CD projekt).
_________________

 
 
 
Agata P. 
Nowicjusz


Joined: 29 Jun 2008
Posts: 14
Posted: 13-09-2008, 20:34   

Wybaczcie pytanie które zadam i może się wydać głupie ale czym się różni wersja podstawowa gry od innych wersji?.
_________________
Lara for ever!
 
 
Seraphiel 
Praktykant



Joined: 26 Jun 2007
Posts: 112
Location: Toruń
Posted: 13-09-2008, 21:02   

Wersja podstawowa to po prostu pudełko z grą, podczas gdy wersja kolekcjonerska - w zależności od dystrybutora - zawiera dodatki związane z danym tytułem, w postaci najróżniejszych gadżetów, czy też dodatkowych płytek z materiałami z gry.

Nie od dziś wiadomo, że wydania kolekcjonerskie przygotowywane przez Cenegę do szczególnie atrakcyjnych nie należą. Mam nadzieję, że tym razem staną na wysokości zadania - gry od Cenegi są w tej chwili najdroższymi na polskim rynku, a wydania, w porównaniu do wynoszonego pod niebiosa CDProjekt, stoją na dosyć niskim poziomie.
 
 
Lauren 
Podróżnik



Joined: 31 May 2007
Posts: 286
Posted: 13-09-2008, 22:46   

ouroboros wrote:
Hmmm...szczerze mówiąc, to spodziewałem się nieco niższej ceny - 99,99 PLN


Ja się właśnie takiej ceny spodziewałam - 130 złotych. Przeważnie jest to cena minimalna za bardziej oczekiwane i promowane tytuły. A co do wydania kolekcjonerskiego... nie, dziękuję. Nie potrzebuję stosu płyt z serii "tworzenie tomb raidera" które pewnie i tak nie zostaną przetłumaczone. Gdyby dali nie wiem, jakiś gadżet, to może bym kupiła, ale z samymi płytkami - nie.

ouroboros wrote:
Podejrzewam,ze nie wytrzymam i kupie gre w UK, albo przez jakies inne zrodlo...Pragnienie poruszania sie nowa Lara i poznawania swiata Underworld jest silniejsze


Zrobiłam tak z Anniversary i szczerze tego żałuję. Niby niewielka różnica - gra w ang. czy w pl. wersje skoro wszystko jest praktycznie takie samo, ale np. niektórych wyrażeń nie zrozumiałam, a z Underworld zapewne będzie tak samo.
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 13-09-2008, 23:30   

Lauren wrote:
Nie potrzebuję stosu płyt z serii "tworzenie tomb raidera" które pewnie i tak nie zostaną przetłumaczone.

Nie wiem czemu tak twierdzisz. Dodatkowe materiały w kolekcjonerskiej edycji TRA zostały przetłumaczone (polskie napisy), także nie wiem czemu tym razem (o ile będzie EK) miałoby być inaczej.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
ouroboros 
Podróżnik



Joined: 19 Jun 2008
Posts: 244
Posted: 14-09-2008, 14:02   

...Moze inaczej pojmujemy wydanie kolekcjonerskie...ale wg mnie wydanie kolekcjonerskie zazwyczaj posiada rozne dodatkowe plyty, na ktorych jest duzo materialow, ktore nie byly dostepne nigdzie wczesniej...droga oficjalna, oczywiscie :P
Posiadaja tez koszulki, plakaty i figurki.../Jak to bedzie z Underworld ? I czy w ogole bedzie ?
Ja mysle,ze bedzie . Zawsze jest :P
_________________
"I've lived many times longer than your entire civilization, but i've never seen such delicious irony..."
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 14-09-2008, 15:54   

Quote:
Ja mysle,ze bedzie . Zawsze jest


Chyba nie znasz tej serii :p
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
ouroboros 
Podróżnik



Joined: 19 Jun 2008
Posts: 244
Posted: 14-09-2008, 16:19   

Znam, i to nawet calkiem dobrze ;)
A co do tych wersji kolekcjonarskich - mowilem OGOLNIE, nie koniecznie o wersji Tomb Raiderowskiej (bo w owej nie bylo takich gadżetów) .
_________________
"I've lived many times longer than your entire civilization, but i've never seen such delicious irony..."
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 14-09-2008, 16:25   

Twój błąd polega na tym, że ta seria w swojej całej historii miała w Polsce trzy edycje kolekcjonerskie, z czego dwie powiązane z jednym tytułem. Czyli tylko dwie części gry miały edycję kolekcjonerską. Oczywiście nie oznacza to, że Underworld nie będzie miał edycji kolekcjonerskiej, ale oznacza za to, że Twoje stwierdzenie:

Quote:
Jak to bedzie z Underworld ? I czy w ogole bedzie ?
Ja mysle,ze bedzie . Zawsze jest


Jest bardzo błędne :p
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
ouroboros 
Podróżnik



Joined: 19 Jun 2008
Posts: 244
Posted: 14-09-2008, 16:34   

A ja myslę, że czytanie ze zrozumieniem sie kłania :)
Jesli już cytujesz, to rób to zgodnie z kontekstem, a nie tylko wyrywac słowa z niego .
ouroboros wrote:
Zawsze jest :P

Emotikonka ":P" w dosc jasny sposób przedstawia, ze ostatnie zdanie, jest niczym innym, jak żartem :)
Wiec w czym problem?
:offtopic:

[ Komentarz dodany przez: Mr Macphisto: 14-09-2008, 16:47 ]
To ciekawe po co wcześniej wyjaśniałeś o co chodziło, zamiast od razu powołać się na emotkę. Się kupy cosik nie trzyma :p Nevermind.
_________________
"I've lived many times longer than your entire civilization, but i've never seen such delicious irony..."
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 14-09-2008, 18:18   

JA napewno nie kupię wersji polskiej. Popełniłem ten błąd w przypadku Anniversary i szczerze żałuję. Napisów nie da się wyłączyć a Dziecię mnie wkurza jak mało co. Dlatego zrobię to tak samo jak w przypadku TR Legend i kupię oryginałkę w niemczecha albo gdzieś w krajach Unii gdzie nie będzie strachu, że wersja przetłumaczona może być skopana (bo Cenegę stać tylko na skopanie, co już udowodnili w przypadku Assassin's Creed'a). A że Tomb Raider Underworld najwyraźniej będzie wielką rzeczą, nie zamierzam jej sobie psuć poprzez polskiego wydawcę... Już lepiej spolszczony był S.T.A.L.K.E.R. z fajowym lektorem...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
paula.kielce 
Student


Joined: 15 Aug 2008
Posts: 40
Location: Kielce
Posted: 14-09-2008, 18:24   

krtomb wrote:
JA napewno nie kupię wersji polskiej. Popełniłem ten błąd w przypadku Anniversary i szczerze żałuję. Napisów nie da się wyłączyć a Dziecię mnie wkurza jak mało co. Dlatego zrobię to tak samo jak w przypadku TR Legend i kupię oryginałkę w niemczecha albo gdzieś w krajach Unii gdzie nie będzie strachu, że wersja przetłumaczona może być skopana (bo Cenegę stać tylko na skopanie, co już udowodnili w przypadku Assassin's Creed'a). A że Tomb Raider Underworld najwyraźniej będzie wielką rzeczą, nie zamierzam jej sobie psuć poprzez polskiego wydawcę... Już lepiej spolszczony był S.T.A.L.K.E.R. z fajowym lektorem...



Tak. Masz rację. Ja również kupiłam polskie wydanie TRA i była wielka dupa (przepraszam z góry za wyrażenie).
Tak samo kupiłam TR: The Last Revelation w polskiej wersji, to nie dośc, że był okropny lektor Lary, to się co chwilę gra zacinała i ładowała od początku levela. Kiedy już miałam tego dośc, to kupiłam oryginalną i była wporządku. Nic się nie zacinało.

[ Komentarz dodany przez: Mr Macphisto: 14-09-2008, 18:25 ]
Porównujesz pirata TLR do orygilnalnego TRA? :D :D
_________________
Paula xxx
 
 
 
oyamka 
Student



Joined: 16 Aug 2008
Posts: 48
Location: Bielsko-Biała
Posted: 14-09-2008, 19:41   

Ja sama nie wiem jaką grę kupię... Z pewnością nie zamierzam kupować TR z polskim lektorem, bo polski dubbing się mija z celem. Niektóre wypowiedzi są beznadziejnie akcentowane i doprowadzają mnie do szału (przykład podany wyżej- Assassin Creed). Natomiast nie mam nic przeciwko wersji angielskiej z polskimi napisami :)
_________________
In my heart in my soul I am out of control
 
 
 
Andźej 
Student



Joined: 24 Jun 2008
Posts: 48
Posted: 14-09-2008, 20:52   

Jeśli chodzi o mnie to właśnie takiej ceny oczekiwałem i pieniądze są już odłożone :p
Nie wiem dlaczego tak narzekacie na te polskie wydanie...nie chce polskich napisów to nie czytam :P Przecież można je wyłączyć.Fajnie,że Cenega się znów postarała i premiera Tomba będzie tydzień po europeskiej premierze :D
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 14-09-2008, 22:11   

Mnie nie interesuje wersja kolekcjonerska. Płyty z dodatkami odpaliłabym pewnie tylko raz, z ciekawości, a potem leżałyby na półce, zbierając kurz. Szkoda pieniędzy na coś, co nie jest mi potrzebne. Zależy mi jedynie na grze, a tak szczęśliwie się składa, że mam urodziny w listopadzie... i już sobie zaklepałam TRU jako prezent :P
 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 14-09-2008, 22:16   

oyamka wrote:
Z pewnością nie zamierzam kupować TR z polskim lektorem, bo polski dubbing się mija z celem.

Nie wiem gdzie chcesz takiego TR kupić, bo w normalnym sklepie z pewnością go nie dostaniesz. Oryginalny TR nigdy nie był, nie jest i (mam nadzieję) nie będzie z lektorem bądź też dubbingiem. I tak gwoli ścisłości, to dubbing to nie to samo, co lektor.

Ja nie wiem, czego wy chcecie od polskich napisów w TRA - poza Dziecięciem, do którego i tak idzie się przyzwyczaić, nie było w nich niczego niedorzecznego, co uprzykrzało by rozgrywkę.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
oyamka 
Student



Joined: 16 Aug 2008
Posts: 48
Location: Bielsko-Biała
Posted: 14-09-2008, 23:22   

kluz_kaa wrote:

Nie wiem gdzie chcesz takiego TR kupić, bo w normalnym sklepie z pewnością go nie dostaniesz. Oryginalny TR nigdy nie był, nie jest i (mam nadzieję) nie będzie z lektorem bądź też dubbingiem.


Wyobraź sobie, że byłam ostatnio w Media Markcie i przechadzałam się między półkami z grami jak to mam w swoim zwyczaju. Patrzę, a tam TRAOD sobie leży. Biorę pudełko do ręki i czytam "przeżyj przygodę z polską Larą!" czy coś w tym stylu. Więc nie mów mi, że nie dostanę TR z lektorem/dubbingiem.

kluz_kaa wrote:
I tak gwoli ścisłości, to dubbing to nie to samo, co lektor


Tak się składa, że wiem czym się różni dubbing od lektora. Ale to mój błąd, bo napisałam posta tak jakbym twierdziła, że to to samo. Po prostu nie chciałam się powtarzać i tak dziwnie to wyszło :)

[ Komentarz dodany przez: e_g: 15-09-2008, 15:39 ]
Polska Lara może oznaczać jedynie przetłumaczony tekst a nie lektora/dubbing...
_________________
In my heart in my soul I am out of control
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo