FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Chińskie filmy
Author Message
Mo
[Deleted]

Posted: 07-08-2009, 19:53   

Yans wrote:
Oglądałem wieki temu dwie pierwsze czesci ,


druga część w takim samym klimacie jak pierwsza? :) bo słyszałam różne opinie, że niby pierwsza część jednak lepsza.
 
 
Yans 
Podróżnik



Joined: 16 Nov 2007
Posts: 288
Location: Z ziemi
Posted: 07-08-2009, 20:06   

Wybacz ale pamiętam ten film jak przez mgłe .
A tu mozecie zobaczyc zwariowaną Faye (i policjanta 663) ^^ :

http://www.youtube.com/watch?v=X4mY13UtV1k
_________________

 
 
Mo
[Deleted]

Posted: 09-08-2009, 22:38   

Ojojooooooj... Przyczajony Tygrys po prostu był świetny. Nie bez powodu otrzymał Oscara :)

Cudo artystyczne. Aktorzy, których lubię, ciekawa fabuła, muzyka... i pomimo, że film z typu "nierealny" to trafił w moje serce. Przepiękny. Naprawdę warto było obejrzeć :)
 
 
Mo
[Deleted]

Posted: 26-09-2009, 18:28   

właśnie obejrzałam bardzo stary, ale fantastyczny film - The Shaolin Temple (z 1979 roku) - POLECAM!

film z kategorii akcji/sztuk walki. czuć klimat charakterystyczny dla starych filmów...

obsada? m.in. Jet Li (młodziutki taki... ;D ), Ding Lan, Wang Jue, Cheng-Hui Yu...

jeśli przepadacie za dużą ilością walki to jest to film, który spełnia te wymagania, nie tracąc przy tym na reszcie. przy okazji przedstawia (nieraz w żartobliwy sposób - humor charakterystyczny dla azjatyckich filmów) zasady przestrzegania buddyzmu, zasady życia klasztornego w Shaolin... naprawdę warto :) ja gorąco polecam (ja jako konseserka kinematografii azjatyckiej ;D )

[spoiler:77bd02875e]
Imperator Tang zostaje zdradzony przez jednego ze swoich generałów, który sam ogłasza się władcą i zajmuje Wschodnią Stolicę. Jeden z jego niewolników ucieka i przybywa do klasztoru Shaolin, gdzie poznaje tajniki kung fu. Swoje umiejętności chce wykorzystać aby zemścić się na zabójcy swojego ojca, zdrajcy, który pomógł generałowi zdobyć władzę. Z czasem do walki włączają się również mnisi z klasztoru, którzy pomagają Imperatorowi Tangowi pokonać zdradzieckiego generała. [/spoiler:77bd02875e]
 
 
Yans 
Podróżnik



Joined: 16 Nov 2007
Posts: 288
Location: Z ziemi
Posted: 26-09-2009, 21:59   

Chcesz obejrzec jeszcze cos z klasyki ? :

http://www.filmweb.pl/f31...+wojownika,1979

Niestety film szalenie trudno zdobyc , a jedyna wersja jaką dopadłem
jest z "twardymi" napisami po angielsku .
Ale film jest GENIALNY .
A muzyka przecudna :

http://www.youtube.com/watch?v=JYv9Ciajpuw
_________________

 
 
Mo
[Deleted]

Posted: 26-09-2009, 22:54   

fakt... ciężko go dorwać... :/ nie wiem jak ale będę musiała go zdobyć ;D

a Jet Li to potęga ;D kocham tego aktora ;D swoją drogą przed sobą mam perspektywę obejrzenia Tai Chi Masters (z Jetem Li) :D Zrecenzuję niedługo ;D

btw: chyba znalazłam... chyba ;D
 
 
Mo
[Deleted]

Posted: 29-09-2009, 21:31   

i obejrzałam...

Tai Chi Masters (lub Twin Warriors) - film z 1993 r. Film z tym samym poczuciem humoru co zwykle, masa walk (mniej lub bardziej realnych, w sumie to te "mistyczne" są na sam koniec, a są związane z fabułą). Sama historia przyjemna, z przesłaniem... skłania do refleksji. Osobiście film bardzo mi się spodobał :) O zaletach świadczy też fabuła...

[spoiler:5d72da235b]... A mowa o 2 "braciach" - Junbo i Chinbo. Traktowani jak bliźniacy. Ale byli różni jak ogień i woda. Junbo wrażliwy, posłuszny, Chinbo nieokiełznany, dążący do mocy i potęgi, niepatrzący na cierpienie innych. Wygnani z klasztoru (przez jednego z "braci") zaczynają żyć w normalnym środowisku. W końcu ich drogi się rozchodzą... ale spotykają się ponownie...[/spoiler:5d72da235b]

Myślę, że choćby ze względów takich czysto refleksyjnych warto go obejrzeć. Jak dla mnie wartościowa pozycja. :)
 
 
Yans 
Podróżnik



Joined: 16 Nov 2007
Posts: 288
Location: Z ziemi
Posted: 30-09-2009, 16:45   

To ja ci z chęcią polece jeden z nowszych "samurajskich" superprodukcji .
Film jest dosc długi , ale wcale nie nuzy , ogląda sie go szalenie przyjemnie .
Starcie głownej bohaterki z wojownikiem w bieli w trailerze,
przypomina mi pojedynek głownego bohatera z samurajem
zwanym "Modlitwą" w filmie "Ostatni Salut dla rycerza" :

http://www.youtube.com/watch?v=Y6yTUTLUItI


Film okazał sie tak dobry ze doczekał sie drugiej częsci ,
którą za nie długo bede miał przyjemnośc obejrzec ^^
_________________

 
 
Mo
[Deleted]

Posted: 10-01-2012, 18:51   

http://www.filmweb.pl/fil...+Si-2011-547355

The Shaolin (2011)

Najnowsza produkcja. Obejrzałam parę dni temu... Warto poświęcić temu czas. Ciekawa fabuła, duuuużo akcji, ale też jest pole na własne przemyślenia i refleksje (jak to często bywa w chińskich produkcjach). Przyznam, że parokrotnie się wzruszyłam. Film opowiada o pewnym chińskim generale: mściwym, dążącym go pełni władzy... praktycznie istniał na szczycie piramidy społecznej. W ciągu jednego dnia z najbardziej znanej i poważanej postaci rangi państwowej zniża się do poziomu mnichów klasztornych Shaolin właśnie. Dlaczego tak się stało? Co się dokładnie wydarzyło i jakie były tego konsekwencje? Jeśli Was to ciekawi - musicie obejrzeć :) Ja osobiście gorąco polecam.

Przy okazji dawka pozytywnego humoru w chińskim klimacie nie zaszkodzi ;)

Film przekazuje widzom masę różnych innych, wartościowych wątków. Nie jest to prosta historia jednego człowieka, czy jednego klasztoru. To rozbudowana fabularnie produkcja. Może dlatego szczególnie chwyciła mnie za serce.

PS. Kolejny film, gdzie Jackie Chan gra poważniejszą rolę. Byłam z tego powodu arcy szczęśliwa :) Lubię go oglądać w poważniejszych produkcjach, a nie tylko tam, gdzie robi z siebie idiotę.
 
 
Mo
[Deleted]

Posted: 11-01-2012, 08:20   

Dorzucam zwiastun: http://www.youtube.com/wa...d&v=W1LFF_BsahY
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo