FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
TR Underworld - wydanie polskie
Author Message
Karima Addibe 
Nowicjusz



Joined: 21 Jan 2009
Posts: 1
Location: Wawa
Posted: 12-02-2009, 21:49   

No cóz a nie wiecie przypadkiem czy jest w złotych tarasach :(
_________________
Jak pewnie wiecie najnowszą grą jest tomb raider underwold
 
 
 
Vougeny 
Student



Joined: 26 Dec 2008
Posts: 74
Posted: 12-02-2009, 22:22   

Łukasz wrote:
Cieszę się, że wyszła polska wersja. No cóż z napisami, ale jednak jest ;) Dla mnie zawsze najlepszy jest dubbing do wszystkich gier, filmów itp.


Niestety nie zgodzę się z twoją wypowiedzią, jak dla mnie napisy w zupełności wystarczą, wątpię że jakikolwiek polski głos mógłby zastąpić Keeley. Tym bardziej dubbingowane filmy gdzie ruchy ust zupełnie nie pokrywa się z wymawianymi słowami.

Poza tym posiadamy umiejętność czytania tak więc korzystajmy z niej ; )
 
 
Zeek 
Nowicjusz



Joined: 03 Feb 2009
Posts: 20
Posted: 22-03-2009, 23:12   

Ja tam wole wersje kinowe, wiele dubingów polskich nie ma ikry, emocji i wyrazu, zresztą wychodzę też z przekonania, że kiedyś byłem noga z angielskiego a wersje kinowe polepszyły tą umiejętność posługiwania się tym językiem. Zresztą bądźmy oryginalni i zostawmy oryginalne głosy.
 
 
Dark-flower 
Student



Joined: 28 Jun 2007
Posts: 37
Posted: 15-04-2009, 09:05   

Zeek, całkowicie się z tobą zgadzam. Wersje kinowe uczą nas języka obcego i po części akcentu. Pamięta ktoś może TR4? Polska wersja z dubingiem była okropna (ten głos Lary :hehe: )
_________________
Tak ,tak... XD
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 15-04-2009, 12:28   

Dark-flower wrote:
Polska wersja z dubingiem była okropna (ten głos Lary )

Zacznijmy od tego że to nie była wersja polska tylko raczej polskawa. A poza tym to w ogóle nie było to oficjalne więc nie ma o czym mówić.
Profesjonalne dubbingi polskie mogą być naprawdę dobre -przykładów jest wiele.

Ale jak dla mnie TR musi być w oryginale. To już tradycja. :)
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Arti 
Praktykant



Joined: 06 Jul 2007
Posts: 168
Posted: 15-04-2009, 15:36   

:offtopic:

Można skądś dorwać filmiki z tej polskiej wersji? :>
_________________
Guest? Guest's dead! What the hell you know about Paraiso?!
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 15-04-2009, 16:40   

Dawałam w temacie Filmiki i trailery TRU, strona 36 :P Mam nadzieję, że linki nie wygasły ;)

EDIT:
Aaaaa... tobie chodzi o TR4 z dubbingiem? Widziałam (a raczej słyszałam) kiedyś ten dubbing i powiem szczerze, że jest on po prostu śmieszny :p
_________________
 
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 17-04-2009, 01:15   

Zirytowałem się tym co zrobiła Cenega, edycja kolekcjonerska po takim czasie i bez wcześniejszej zapowiedzi. Pewnie liczą na podwójny zysk, bo prawdziwi fani pokuszą się na soundtracka. Ja sam najchętniej poleciałbym i kupił, ale zaparłem się nogami i rękami krzycząc NIE. To nie jest fair. Oficjalnie ogłaszam, że ŚCIĄGNĄŁEM sobie bezczelnie tego soundtracka. Cenega śmierdzi!
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 17-04-2009, 08:41   

Mało tego, ostatecznie okazalo sie, ze to nie jest zadna edycja kolekcjonerska i nie ma w tym wydaniu soundtracka :p
_________________
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 17-04-2009, 09:53   

To w takim razie co Cenega wydała? Specjalne wydanie przed supersellerowe?? Szczerze mówiąc to trailery i filmiki, galeria screenów, szkiców i renderów to nic zachęcającego. Tym bardziej że wszystko jest w necie.

Ja to nie rozumiem ich polityki. Choć już mnie nie dziwi nic co robią. :P
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 17-04-2009, 11:50   

Asyenna wrote:
To w takim razie co Cenega wydała? Specjalne wydanie przed supersellerowe??


Kilka gameplayów i trailerów + tapety i wygaszacz ekranu.
Dodatkowo poradnik Gier Online.
_________________
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 17-04-2009, 20:51   

Quote:
Mało tego, ostatecznie okazalo sie, ze to nie jest zadna edycja kolekcjonerska i nie ma w tym wydaniu soundtracka



Cez, to co za głupoty piszecie.
W takim razie to jeszcze bardziej bez sensu, mogli patcha dołączyć przynajmniej (chociaż to też jest w necie). Asyenna ma racje.
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 17-04-2009, 21:45   

Hrithik_Roshan wrote:
to co za głupoty piszecie.

Przyganiał kocioł.

W specyfikacji wydania są wymienione filmy ukazujące tworzenie gry, ścieżka dźwiękowa, etc.
Okazało się jednak, że jest to ogólny opis dotyczący całej serii Premium Games i wcale nie opisuje rzeczywistej zawartości wszystkich wydań.
A patch jest na płytce.
_________________
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 17-04-2009, 22:19   

Hrithik_Roshan wrote:
Cez, to co za głupoty piszecie.


News jest poprzekreslany w odpowiednich miejscach, przypatrz sie :>
_________________
 
 
Al Arab 
Praktykant



Joined: 07 Nov 2008
Posts: 148
Location: London
Posted: 17-04-2009, 23:44   

Moze tylko skromnie wtrace,ze kazde kolejna czesc serii kupowalem zaraz po premierze i posiadam wszystkie.Kazda wychodzaca pozniej edycja-kolekcjonerska,superseller i tym podobne zupelnie mnie nie obchodzi. :wariat:
Jeden egzemplarz kazdej czesci gry calkowicie wystarcza.
Tylko w przypadku zepsucia sie jakiejs czesci zmuszony jestem do zakupu zamiennika,lecz na szczescie nawet staruszki z odleglych lat 90-tych smigaja bez problemu.
_________________
Czy jest moze suchy chleb dla konia?...
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 18-04-2009, 01:50   

Cez, ja wiem, że jest po przekreślany.
Wczoraj sprawdziłem.
Wcześniej nie zauważyłem tego, pomimo, że stronę odwiedzam codziennie nie mam w zwyczaju przeglądać wcześniejszych newsów.

Quote:
Okazało się jednak, że jest to ogólny opis dotyczący całej serii Premium Games i wcale nie opisuje rzeczywistej zawartości wszystkich wydań.


Rozumiem.
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 18-04-2009, 16:50   

A ja mam wrażenie że coś ktoś pokręcił.
Byłam dziś w MM i wpadło mi w ręce pudełko z TRU w tym nowym wydaniu. Poczytałam sobie z tyłu i jak byk tam pisało że płytka zawiera muzykę z gry.
No to jak to w końcu jest? Jest ta muza na płytce czy nie? Czyżby Cenega zrobiła znów taką akcję jak z węgierskimi napisami?

K@t wrote:
Okazało się jednak, że jest to ogólny opis dotyczący całej serii Premium Games i wcale nie opisuje rzeczywistej zawartości wszystkich wydań.

To co napisali o muzyce choć wcale jej nie dali? Bo w innych grach z tej serii może dadzą gdzieś muzykę?? :gupek:
Oj ta Cenega... :hehe:
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Wtajemniczony 
Podróżnik



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 341
Location: Skrzyszów
Posted: 18-04-2009, 18:21   

A ja chcę zauważyć, że Cenega i tak nie wydała TRU w tej serii w nowej okładce:
http://www.allegro.pl/ite...nowa_folia.html
Znaczy jest inna, ale tylko różni się czarne tło i napis "premium games". To jednak łajdaki. Ja bym z chęcią przy następnej części kazał to wydać CD projekt. W sumie to się cieszę, że mam TRU na Xbox’a w porządnym, niepękającym opakowaniu.
PS: tak sobie myślę i wymyśliłem, że może następny TR będzie na konsole z polskimi napisami, bo nawet Cenega wydaje coraz więcej gier po polsku na konsole.
_________________

 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 18-04-2009, 18:27   

Wtajemniczony wrote:

Znaczy jest inna, ale tylko różni się czarne tło i napis "premium games". To jednak łajdaki.(...)

Nożesz ja pie***le, łajdaki bo nie zmienili okładki? :nietak:
Ciężko będziesz miał w życiu, oj ciężko.

Jeśli chodzi o samo pudełko/wygląd edycji, to jest o wiele lepiej niż w premierowym wydaniu. Mimo, że płytka nadal węgierska.
_________________
 
 
Wtajemniczony 
Podróżnik



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 341
Location: Skrzyszów
Posted: 18-04-2009, 18:43   

Nie o to, te łajdaki to było o całą resztę, czyli brak ścieżki dźwiękowej i PORZĄDNYCH materiałów. Mogli dać też drukowany poradnik(chyba, że dali?)... Ogólnie to oni powinni się nauczyć dotrzymywać obietnic i wydawać gry.
_________________

 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 18-04-2009, 18:46   

Wtajemniczony wrote:
Ogólnie to oni powinni się nauczyć dotrzymywać obietnic i wydawać gry.

???
Nikt niczego nie obiecywał. Poczytaj wcześniejsze posty, to się dowiesz, że informacja o EK była nieporozumieniem wynikającym ze zbyt ogólnego (i w sumie błędnego) opisu zawartego na pudełku.
A poradnik JEST, ale tylko w PDF.
_________________
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 18-04-2009, 19:39   

K@t wrote:
płytka nadal węgierska.


Co??? Nadal w wersji premium ta plytka? To dobrze, ze piszesz, bo chciałem kupic. I naprawde na opakowaniu jest info o soundtracku, mimo, ze go w srodku nie ma? Pfff.... :p
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 18-04-2009, 20:02   

No w sumie cała zawartość pudełka jest identyczna z wydaniem premierowym. Nadal wydaje CDP :mrgreen:
_________________
 
 
lukisr 
Nowicjusz


Joined: 26 Apr 2009
Posts: 2
Posted: 26-04-2009, 01:05   

Witam wszystkich :) jestem nowy i kupiłem ten szmelc wydawany przez serię Premium Games... I powiem tyle: to jedno wielkie wyłudzanie pieniędzy... Pomijam już zawartość dodatkowego dysku, chodzi mi o fakt że ta płytka, jak już parę osób zauważyło niczym nie różni się od pierwszej premierowej... Jak już robią taką reklamę z pudełkiem, na którym jest napis jak byk Games for Windows to niech chociaż nie oszukują ludzi :( Ja jak głupi to kupiłem, otwieram i patrze, a tu zwykła płytka nie z serii G4W... A tak mi na niej zależało ;(
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 26-04-2009, 08:21   

lukisr wrote:
Jak już robią taką reklamę z pudełkiem, na którym jest napis jak byk Games for Windows to niech chociaż nie oszukują ludzi Ja jak głupi to kupiłem, otwieram i patrze, a tu zwykła płytka nie z serii G4W... A tak mi na niej zależało

Sorki ale nie rozumiem o co ci chodzi z tym Games for Windows? Przecież tak są opisane wszystkie gry wydawane na PC-ty i nie są to żadne specjalne wydania.
Pierwsze polsko-węgierskie wydanie też miało taki napis. :P

A jeśli chodzi o Premium Games to tylko seria wydawnicza Cenegi a jak już dawno ustaliliśmy to nic specjalnego. Ale Cenega dziwacznie rozumie specjalne wydania o czym już nie raz się przekonaliśmy. :gupek:
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo