FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Manga i Anime
Author Message
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 21-02-2009, 11:35   

Integral wrote:

Jak pamięcią sięgam shoujo w ogóle nie szaleją jeśli idzie o ilość scen pocałunkowych czy łóżkowych. Najlepiej pod tym względem wypada manga (nie "ugrzecznione" anime!)

No właśnie też to zauważyłam kiedy próbowałam sobie coś przypomnieć to przychodziły mi do głowy tylko mangi.

Integral wrote:
Po kolei - Angel Sanctuary, czytał ktoś? Początki są ciężkie do przetrawienia, ale nie żałuję, że w końcu przebrnęłam przez całość.

Czytałam AS co prawda nie całość bo miałam w pewnym momencie problem z dorwaniem ciągu dalszego. Ale podobało mi się.
Anime nie oglądałam bo jakoś ostatnio w ogóle mało co oglądam.

Integral wrote:
O Cainie może innym razem, o ile ktoś zechce usłyszeć. AS stawiam wyżej od niego ;)

Caina też znam. Lubię mangi Kaori Yuki.

Szkoda tylko że tak mało czasu mam na czytanie i ogladanie czegokolwiek.
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Al Arab 
Praktykant



Joined: 07 Nov 2008
Posts: 148
Location: London
Posted: 22-02-2009, 16:14   

Z anime doceniam najbardziej filmy Hayao Miyazakiego.Te w polaczeniu z muzyka Joe Hisaishi-ego prezentuja najwyzszy poziom.A spirited away lub Princess Mononoke-meastria z wirtuozeria.Spodobalo mi sie takze Escaflowne albo leciwe juz Mysterious cieties of gold.Najpierw poznalem muzyke, a potem same filmy.
Mangi nigdy nie czytalem,wiec tu zamilkne.
Takie dalekowschodnie kino,przy ktorym mozna oderwac sie od stylu hollywood.
_________________
Czy jest moze suchy chleb dla konia?...
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 26-04-2009, 20:00   

Ja niestety degraduję się w swoim uwielbieniu do mangi/anime :p .

Jakiś czas temu zainteresowałam się (za namową znajomej) Fullmetal Alchemist i właściwie tak mi już zostało :D . Czy tylko ja dostrzegam to podobieństwo pomiędzy Roy Mustangiem A Heiem? Już na pierwszy rzut oka widać było, że to niepoprawny randkowicz.

Co mi się natomiast nie podoba, to przesadne dramatyzowanie w anime. Manga FMA to komedia i za to ją kocham, a nie za angstowanie po kątach, łamanie braterskich serc i fochy Alphonsa (złota malina za najgorszy, bo przeeksploatowany wątek w anime). Takie tam sztuczne wywoływanie emocji. Zakończenie, jak już wspominałam tu i ówdzie nie wzruszyło mnie, a jedynie uniosło w górę brew. Może przez to, że wcześniej zerknęłam do opisu "Conqueror of SHamballa", gdzie już na początku sprzedałam sobie kluczowego spoilera :p .

A co do tego ostatniego
[spoiler:871d8d59c9]Ed w XIX/XX-wiecznym kubraczku to najpiękniejsze, co mnie spotkało w tej serii, oczywiście obok jego wspaniałości Mustanga.[/spoiler:871d8d59c9]

Może mi ktoś przystępnie wyjaśnić, czym jest FMA Brotherhood? To jest ta druga seria anime? Zaczęłam oglądać pierwszy odcinek, ale jakiś taki wyrwany on z kontekstu trochę... :|
_________________
; p ; >>
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 26-04-2009, 21:26   

FMA Brotherhood to seria ściśle trzymająca się mangi. Niby pierwsza część powstała już na jej podstawie, jednak pozmieniane są niektóre pierdoły np. odnośnie ojca braci, śmierci rodziców Winry (bodajże) i dość sporo pofiksowanych informacji o homunkulusach.

Moim skromnym zdaniem, ta seria druga to jakaś pomyłka. Nie trzyma się zupełnie klimatu, zbyt dużo w złe miejsca wciśniętych żartów i objaśnień. Mimo, że robiona ewidentnie pod większe grono odbiorców, czyt. spartaczona, oglądam namiętnie ze względu na moją ogromną miłość do ukrytych romansów i kurdupla (który jest kobietą ;( )
 
 
venturio 
Podróżnik



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 278
Location: Znienacka
Posted: 26-04-2009, 22:13   

Najlepszą bajką anime była jest i będzie pszczółka Maja... :D .

Wie ktoś z was gdzie mogę obejrzeć sobie Afro-Samurai z napisami pl? Napaliłem się na to, pomimo tego, że prócz pszczółki to żadnego anime nie oglądałem :P .
_________________
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie(...) "


 
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 26-04-2009, 22:29   

Jerrem_Y wrote:
Niby pierwsza część powstała już na jej podstawie, jednak pozmieniane są niektóre pierdoły np. odnośnie ojca braci, śmierci rodziców Winry (bodajże) i dość sporo pofiksowanych informacji o homunkulusach.

Thyaa, słyszałam o tym właśnie, to był też główny powód, dla którego sięgnęłam do korzeni.

Jerrem_Y wrote:
Nie trzyma się zupełnie klimatu, zbyt dużo w złe miejsca wciśniętych żartów i objaśnień.

Thyaa, widziałam właśnie, to był też główny powód, dla którego dobrnęłam tylko do połowy pierwszego odcinka :p . Oszaleli czy jak? Ed jest przewrażliwiony na punkcie wzrostu (ale i tak go kochamy!), ale żarty, jakie zaserwowali w progu z tego tytułu to jakiś animcowy rynsztok.

Co do tych ukrytych romansów, to coś drga w końcu w tym temacie? Bo może jednak warto oglądać dla paru co ciekawszych scen ;].

venturio, www.kreskowka.pl ? Bywa, że tłumaczenie lub jakość samego obrazu zostawia trochę do życzenia, ale da się obejrzeć :p .
_________________
; p ; >>
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 26-04-2009, 23:12   

Quote:
Co do tych ukrytych romansów, to coś drga w końcu w tym temacie? Bo może jednak warto oglądać dla paru co ciekawszych scen.


Mi bardziej chodziło o ukryty romans Winry-Edo, co raczej niestety nie ma zbytnio miejsca ni tu ni tam (chociaż.. :p ), ale za to według mangowej wersji ostro, albo raczej ostrzej iskrzy między Mustangiem a Rizą.. :hihi:
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 30-04-2009, 22:10   

Jerrem_Y wrote:

Mi bardziej chodziło o ukryty romans Winry-Edo, co raczej niestety nie ma zbytnio miejsca ni tu ni tam (chociaż.. :p )

Proszę Cię, nie romanse pomiędzy piętnastolatkami -_-. To "coś" pomiędzy Edem a Winry bardziej działa jak smaczek do fabuły nie mówiąc o tym, że wstrzymałabym się z nazywaniem tego jakkolwiek sugestywnie. Dla mnie to po prostu bratersko-siostrzana miłość, podlana kompleksami Winry, która wydaje się mieć żal do świata, że nie urodziła się trzecim bratem Elric.

Jerrem_Y wrote:
ale za to według mangowej wersji ostro, albo raczej ostrzej iskrzy między Mustangiem a Rizą.. :hihi:

O_O i normalnie to brzmi jak powód, żeby dalej to czytać.

Staram się dobrnąć do prawdy o tych homunkulusach i cały czas tylko przewalam wątki, które już znam. Zaczynam się niecierpliwić :p .
Chyba, że tą różnicą jest fakt, że
[spoiler:3bca821702]w anime homunkulusy to "wypadki przy pracy" i grzechy alchemików, a w mandze ci zdają się być produkowani z pełną świadomością ich twórców? W takim razie animcowa wersja wydaje mi się ciekawsza :p [/spoiler:3bca821702]
_________________
; p ; >>
 
 
Virus 
Praktykant


Joined: 13 Jul 2008
Posts: 131
Posted: 01-05-2009, 12:42   

Integral wrote:
[spoiler:0e1e823576]w anime homunkulusy to "wypadki przy pracy" i grzechy alchemików, a w mandze ci zdają się być produkowani z pełną świadomością ich twórców? W takim razie animcowa wersja wydaje mi się ciekawsza :p [/spoiler:0e1e823576]


No cóż, może z początku w anime całokształt tego wątku wydaje się bardziej interesujący, ale na moje, kiedy akcja w mandze rozwija się mniej więcej do wydarzeń z [spoiler:0e1e823576]Ojcem[/spoiler:0e1e823576] całość nabiera nawet większego sensu, niż to było w wersji animowanej. [spoiler:0e1e823576] Bo w końcu, chyba musieli być inni śmiałkowie w tym całym Amestris, którzy próbowali transmutacji człowieka etc. Gdzie "wyniki" ich pracy? Poza tym, Lust efektem dzieła jakiegoś rozkochanego Ishvarczyka? Stfu, ble, nie-e (Chyba, że to było jakoś inaczej, bo tejże animówki nie oglądałem od bardzo dawna).[/spoiler:0e1e823576] Zresztą, mnie osobiście wątek samej wojny w Ishvarze o wiele bardziej spodobał się w oryginalnym dziele Arakawy. Bo niby w obu wersjach mamy na początku do czynienia z niewielkimi odniesieniami, zaś całe to wydarzenie jest owiane lekką tajemnicą. W końcu jednak, tak jak w mandze dostajemy porządne wyjaśnienie (Zdaje się, że nawet cały jeden tom na to zszedł), tak w anime tych rozjaśnień dostajemy praktycznie tyle, co nic.
_________________
 
 
 
Sygin 
Nowicjusz



Joined: 29 Apr 2009
Posts: 8
Location: z nienacka
Posted: 02-05-2009, 12:36   

O, tu Ci psikus. Temat o mandze i anime. Haha!

Integral: Gdybyśmy nie pochodziły z różnych zakątków Polski, to zaczęłabym się zastanawiać czy nie mam gdzieś zagubionego rodzeństwa. Trafiasz w bardzo podobne tytuły co ja, jedynie przy Vampire Knight troszeczkę mogłybyśmy się posprzeczać.
Najpierw oglądałam pierwszą serię anime, dopiero później chciałam się wziąć za mangę. Niestety spaliło to na panewce gdyż wspomnienie, przedramatyzowanych scen [spoiler:0e7ce140ac]dylematów moralnych Zero jako wampira i dosyć niekonsekwentne zachowanie Yuki, wobec obydwu adoratorów.[/spoiler:0e7ce140ac] Odrzucało mnie od monitora jak wampira od wody święconej.
Czyżby w mandze zostało to rozwiązane w nieco inny sposób? Inaczej przedstawione?
Hellsing'a do tej pory uwielbiam, dlatego twój nick nieodłącznie przywołuje malutki uśmieszek na mojej twarzy. Absurdalno-groteskowy i czarny jak zimowa noc humor Hirano, sprawia, że manga nie jest dla wszystkich. I nie wszystkim się będzie podobać (zresztą czy takie "ogólnofanowe" dzieło istnieje?:}) Fabuła, choć nie do końca prawdopodobna, wciąga. Czekam tylko na wydanie 10 tomiku w Polsce.
Seria OVA nie jest tak przerażająca jakby mogło się wydawać. Można ją obejrzeć, w miarę wiernie odtwarza fabułę mangi, jedynie zmieniły się kreacje Alucarda i Integral. Integral została "umężniona" (także w sferze wyglądu), a Alucard nie przypomina jedynie cynicznego dżentelmena tylko zachowuje się jak rasowy psychopatyczny sadysta. W mojej opinii-to nawet lepiej. Hellsinga Ultimatejest już 5 epizodów, w drodze jest już szósty.
Kocham, i nie jest to przesadne słowo, większość mang Kaori Yuki. Angel Sanctuary, Count Cain.. nie będę ich tu recenzować. Za to wspomnę o innej mandze która poruszyła moje serce- Ludwig Kakumei. Historia księcia, który wyrusza na poszukiwanie panny młodej pod naciskiem swojego ojca-króla. Banalne prawda? A gdyby wspomnieć,że ów Książe jest niepoprawnym kobieciarzem z manią damskich biustów, egoistą..i w dodatku..nekrofilem? Robi się ciekawiej. Smaczkowi serii zdecydowanie dodaje bawienie się z konwencją europejskich baśni i podań.[spoiler:0e7ce140ac] Przykładowo:Królewna Śnieżka-rozpustnica i "złe" dziecko uwodzące Ojca, czy Czerwony Kapturek-płatny zabójca[/spoiler:0e7ce140ac] Są one jednak przedstawione nie do końca tak, jakby dzisiejsi moraliści by sobie życzyli. Za to pewnie bracia Grimm uśmialiby się w grobie:)

[ Komentarz dodany przez: e_g: 02-05-2009, 16:23 ]
Jezu, książe-nekrofil, tak, to musi być japońska manga :D
 
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 07-05-2009, 00:15   

Virus, zgadzam się, im dalej w las tym bardziej mangowe wytłumaczenie skąd się biorą homunculusy do mnie trafia. Tym bardziej, że [spoiler:fe8dc10105]zrobienie z Envy, naszego wspaniałego Envy jakiegoś pierwszego syna Hohenheima to było przegięcie zakrawające na telenowelę.[/spoiler:fe8dc10105]
W ogóle anime było złe i mroczne -_-. Po co tak torturować biednego Eda? Toż to FMA, nie Cain, a autorzy znęcają się nad nim jakby im rodzinę wytransmutował.

Virus wrote:
W końcu jednak, tak jak w mandze dostajemy porządne wyjaśnienie (Zdaje się, że nawet cały jeden tom na to zszedł), tak w anime tych rozjaśnień dostajemy praktycznie tyle, co nic.

Czy to porządne wyjaśnienie w całym tomie to tom 15? Nie przekonuje mnie póki co, ale jeszcze trochę przede mną.

I ku mojemu zaskoczeniu muszę oddać chociaż ciut honoru w sprawie Ed x Winry, bo tu naprawdę można znaleźć jakieś przesłanki. Ale Ed nadal pozostaje wojskowym chłopakiem i nie w głowie mu panienki :p .

Sygin wrote:
Integral: Gdybyśmy nie pochodziły z różnych zakątków Polski, to zaczęłabym się zastanawiać czy nie mam gdzieś zagubionego rodzeństwa.

Jak z różnych zakątków, to chyba tym bardziej zagubione to rodzeństwo? Swoją drogą wszystko jest możliwe, dziś poznałam moją wydziałową bliźniaczkę - ludzie notorycznie nas ze sobą mylili :p .
Btw skąd wiesz gdzie mieszkam? Czytałaś inne moje posty? :o

Sygin wrote:
Trafiasz w bardzo podobne tytuły co ja, jedynie przy Vampire Knight troszeczkę mogłybyśmy się posprzeczać.

Z tego, co piszesz wynika, że moim zdaniem ta seria jest godna uwagi. To chyba stary post był, co? :D Zgadzam się z Tobą, że Yuki i jej śmieszne dylematy są co najmniej żałosne, ale nadal podtrzymuję swoje zdanie, że sadyzm autorki, który przejawiał się w tym, jak dawała upust swoim frustracjom karząc Zero coraz bardziej wymyślnymi torturami psychofizycznymi był doprawdy godny podziwu.
Moim faworytem w tej serii pozostaje Yagari Touga. Aż go szkoda do tej bandy idiotów, ale czymże by był ten tytuł bez niego? Podobno gdzieś dalej jego wątek miał się rozwinąć, ale niestety nie zdołałam zdzierżyć głupoty fabuły. Jak zobaczyłam
[spoiler:fe8dc10105]Zero i jego Bloody Rose w formie Witchblade i Yuuki z kosą jak na żniwa[/spoiler:fe8dc10105], to spasowałam. To były okolice 43. rozdziału mangi, nie wiem, co tam dalej Hino wymyśliła (i z całym szacunkiem - nie chcę wiedzieć, chyba, że w końcu zajęła się Tougą).

Sygin wrote:
Za to wspomnę o innej mandze która poruszyła moje serce- Ludwig Kakumei.

To poruszyło Twoje serce? Toż to komedia, a tytułowy księciunio to nie tylko nekrofil (swoją drogą praktyki zaprzestaje już w pierwszym rozdziale), ale też egoista, erotoman, metroseksualista i - co najważniejsze - socjopata. Kto inny potrafiłby z tak zimnym wzrokiem złamać życie pierwszej lepszej Roszpunce?
Inna sprawa, że debilizm niektórych bajek aż się o to prosi :p . Ludwiga lubię, ale bez wzruszeń i poruszeń, jak na komedię boski, w dodatku z ręki Kaori, więc aż chce się czytać.
A [spoiler:fe8dc10105]Czerwony kapturek - sniper to jeden z najlepszych pomysłów w tej serii. Już sama geneza nazwy (czerwony, bo uchlapany krwią rodziców Kapturka, którzy zginęli z jej ręki) jest cudowna.[/spoiler:fe8dc10105]

Po Hellsingu został mi tylko plakat w pokoju. Integral, a jakże :> .

Edward_Graystone wrote:
Jezu, książe-nekrofil, tak, to musi być japońska manga :D

Nie marudź tylko czytaj, bo warto :p .
_________________
; p ; >>
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 07-05-2009, 21:59   

Nie wiem czy to dobry temat, bo nie znam się na tym, ale chyba taak.
Otóż ja uwielbiam Sailor Moon (Czarodziejki z Księżyca).
Przyjemnie mi się to ogląda no i mam sentyment z dzieciństwa do tej serii.
Obejrzałem niedawno całą pierwszą serię i teraz czekam aż dane mi będzie zacząć drugą. Fakt nie jest to może szczyt rozrywki dla człowieka w wieku 18 lat, ale mnie to nie przeszkadza. Nadmienię jeszcze, że strasznie podoba mi się utwór otwierający odcinki - Moonlight Densetsu.

Druga seria, którą miałem przyjemność oglądać nosi tytuł Higurashi No Naku KoroNi, czy jakoś tak. Bardzo ciekawa i klimatyczna, niestety nie ukończyłem jeszcze, ale jestem prawie przy końcu i jest mega pozytywnie. Dobrze, że nie oglądałem tego sam bo mówiąc brzydko zesrałbym się ze strachu. Przerażają mnie te japońskie dzieweczki z kilofami i siekierami, a już zwłaszcza gdy zabijając człowieka mają miny jakby obierały ziemniaki.

i piosenka otwierająca również genialna : http://www.youtube.com/wa...re=channel_page
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
Kiba 
Podróżnik



Joined: 21 Jan 2008
Posts: 271
Location: Żory
Posted: 11-05-2009, 22:09   

Tak, kiedyś ogląałem Sailor Moon, i bardzo lubie tę serię. Piosenka z openingu jest świetna, szybko wpada w ucho.
Ja natomiast chciałem pochwalić się świetnym anime pt. K-ON!
Jest to anime o 4 dziewczynach z klubu muzycznego, anime bardzo szybko rozwija akcję, i rozśmiesza widza. A gdyby ni to że powstało do tej pory 6 odc. nikt by nie uwierzył że tak dużo się stało w "komedii". Polecam serdecznie ty, którzy lubią się pośmiać.
Ostatnio po namowach kolegi zasięgnąłem po Death Note, byłem bardzo mile zaskoczony, anime świetne. Bardzo duża dbałość o szczegóły, ta kreska, i co najważniejsze FABUŁA!
Także serdecznie polecam, nie tylko jako "M&A maniac", tylko także jako prosty widz, z wymaganiami.
 
 
 
Cheshire Cat 
Nowicjusz



Joined: 07 May 2009
Posts: 12
Location: Poznań
Posted: 13-05-2009, 14:54   

Ja polecam Sayonara Zetsubou Sensei, seria z humorem o najbardziej pesymistycznym nauczycielu na ziemi :D
Op 1, Ed 1

Niezłe jest też Kuroshitsuji, anime o demonicznym lokaju :) (OP)

Ouran High School Host Club - ciekawa propozycja o dziewczynie, która dostała się ze stypendium do elitarnej szkoły Ouran. Trafia tam przypadkowo na [spoiler:5711299b99]klub hostów i od razu tłucze wazę przez co robi sobie sześciomilionowe jenowe kłopoty. Musi odpracować dług uczestnicząc w działalności tegoż właśnie klubu. Hości nie myśleli, że jest dziewczyną (Haruhi miała na sobie ubranie, które tam uważają za męskie. Nie brak tu sytułacji typu zderzenie świata bogaczy ze światem tzw. śmiertelników, co nadaje temu anime komediowe zabarwienie[/spoiler:5711299b99] Przyjemna, klasyczna muzyka wyłączając opening i ending umila każdy odcinek.Op

Pandora Hearts - prawie jak Alicja w Krainie Czarów, nie da się po prostu opisać tego słowami, to trzeba zobaczyć ;)
Op
_________________
 
 
ja-marta 
Obieżyświat



Joined: 09 Oct 2006
Posts: 793
Posted: 13-05-2009, 15:25   

W ramach nudy maturalnej zaczęłam oglądać kilka anime naraz ;D Może ktoś oglądał, a może nie - tym bardziej polecam kilka poniższych tytułów:

1. Michiko e Hatchin - jedne z nowszych anime i imho jedne z lepszych, który było mi dane oglądać. Składa się tylko z 22 odcinków i przedstawia losy zbiegłej więźniarki, Michiko i córki jej lovelasa, Hatchin. Te dwie panny przez całą serię szukają owego lovelasa. Akcja toczy się w Ameryce Płd., co różni te anime od wszystkich innych. Co więcej, postacie mają inny charakter i są świetnie przedstawione.
Pewna recenzentka porównywała te anime do filmów Quentina Tarantino - i możliwe, że coś w sobie mają, choć ja bardziej skłaniam się do porównań osoby Michiko z bohaterkami jego filmów.

2. Mononoke - trzy odcinki i wzięło mnie! Anime nie dla każdego, dość dziwnie przedstawione, powiedziałabym nawet - schizujące, kontrowersyjne. Dla rysowników to gratka dla oczu, dla wytrawnych fanów anime, gratka z fabuły.
I kocham postać wędrującego sprzedawcy medykamentów!
http://klinanime.files.wo...8/11/monoke.jpg

3. Monster - już dla fanów całkiem poważnych anime, zrobiony a'la dr House, mianujący jednak bardziej o zbrodniach niż o samym szpitalu.
_________________

http://leditor.prv.pl/
 
 
 
Kiba 
Podróżnik



Joined: 21 Jan 2008
Posts: 271
Location: Żory
Posted: 13-05-2009, 20:31   

Cheshire Cat czy mogłabyś mi podać linka do anime "Ouran High School Host Club", twój opis bardzo mnie urzekł, i mam ochotę oglądnąć te oto anime.
Do ciebie ja-marta mam prośbę o innego linka, do Mononoke, bardzo proszę.
Z góry dziękuje.
 
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 13-05-2009, 21:56   

Kiba wrote:
Ostatnio po namowach kolegi zasięgnąłem po Death Note, byłem bardzo mile zaskoczony, anime świetne. Bardzo duża dbałość o szczegóły, ta kreska, i co najważniejsze FABUŁA!

Anime DN ma skopaną końcówkę :nietak:
[spoiler:e8e38e0533]Wybielają Kirę, a to już mi się bardzo nie podoba. On do samego końca nie miał skrupułów i niczego nie żałował! Co ma znaczyć jego pompatyczna śmierć na schodach przemysłowych? Zginął w drodze na szczyt? Stek bzdur.[/spoiler:e8e38e0533]

Cheshire Cat, witamy na forum :) . Z wymienionych przez Ciebie oglądałam Ourana. Kojarzy mi się z innym anime, mianowicie Perfect Girl Evolution (inaczej - The Wallflower lub Nadeshiko Shichi Henge), też taka shoujowa, "elitarna" i miejscami delikatnie dłużąca się komedia z muzyką quasi-klasyczną w tle.
Główna bohaterka - Sunako, niepokojąco i nie bez przyczyny podobna imieniem do pewnej studziennej Sadako - w tym jest podobna do Haruhi, że jest absolutnie niekobieca. Trafia do luksusowego domu swojej ciotki, wielkiej rezydencji otoczonej czerwonymi blurr różami, gdzie mieszka czterech przystojniaków (Kyohei!). Umowa jest jasna i prosta - oni zrobią z niej salonową damę, w zamian mieszkając darmo, czy półdarmo (nie pamiętam już dokładnie, ale rozchodziło się o finanse). Parę perypetii, mhhhroczna Sunako mająca za najlepszego przyjaciela manekina z zaplecza sali biologicznej, słowem oglądało się przyjemnie, ale nie poczułam się ani trochę mądrzejsza w żadną stronę. Całość ma 24 odcinki.
A opening racja, jest straszny... jeśli kiedykolwiek wstydziłam się oglądania Ourana to głównie ze względu na róż w openingu.

ja-marta, podrzucony przez Ciebie rysunek (i avatar) mile kojarzy mi się z dziełami Kaori Yuki, zwłaszcza z Angel Sanctuary :> . Swoją drogą JPF w końcu wypuściło 9. tom, czas zamawiać!

Sama dalej poczytuję FMA, w przerwach Ludwiga, jako, że ostatnio ten temat wypłynął, a prace Kaori jak i jej zwichrowany humor uwielbiam.
_________________
; p ; >>
 
 
ja-marta 
Obieżyświat



Joined: 09 Oct 2006
Posts: 793
Posted: 15-05-2009, 13:55   

Quote:
Do ciebie ja-marta mam prośbę o innego linka, do Mononoke, bardzo proszę.
Z góry dziękuje.

Proszę bardzo http://www.hiddenanime.com/category/mononoke/ :)
Polecam też związane tematycznie Ayakashi - japanesse classic horror (czy jakoś tak). Mononoke jest właśnie dodatkiem - odnogą od tegoż anime, ale różni się znacznie grafiką.
_________________

http://leditor.prv.pl/
 
 
 
Kiba 
Podróżnik



Joined: 21 Jan 2008
Posts: 271
Location: Żory
Posted: 23-05-2009, 00:50   

Wielkie dzięki Marta, długo nie było mnie na forum, dlatego odczytuje twojego posta dopiero dzisiaj. Jeszcze raz, dzięki.
 
 
 
Phoebe Poison 
Podróżnik



Joined: 10 Feb 2007
Posts: 646
Location: Jaworzno
Posted: 14-07-2009, 00:21   

Fani serii, których jest tu kilku, być może już to wiedzą, ja jednak dopiero przed chwilą dostałam od jakiejś dobrej duszy info dotyczące 2 sezonu Darker Than Black.

Quote:
2nd Season announced!

On 05.06.2009 the second season for Darker than Black was announced on the official website and some details as well.

Later Square Enix's Young Gangan magazine has confirmed the title to be DARKER THAN BLACK-流星の双子- (dākā zan burakku -ryūsei no gemini-), which is translated into Darker than Black: Twin (or Gemini) of the Meteor, and the broadcast being started in October 2009.


Data nie aż tak znowu odległa, więc będę czekać z niecierpliwością, żeby zobaczyć, co tam znowu wymyślą. Moim skromnym zdaniem sezon pierwszy i jego zakończenie poradziłyby sobie bardzo dobrze bez kontynuacji, więc od początku byłam sceptyczna co do takiego ewentualnego pomysłu. Póki co jednak - zwłaszcza że ostatnio w wolnych chwilach wróciłam do DTB - ciekawość zdecydowanie bierze nade mną górę, nie mogę się doczekać :p
_________________
Pain looks great on other people
That's what they're for
 
 
 
fanshit 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2007
Posts: 471
Posted: 14-07-2009, 14:01   

O tak, Michiko e Hatchin, jestem za! Dobrze, że w końcu trafiłam na tą anime. Generalnie to nie byłam i nie jestem fanką japońskich produkcji, to właściwie moja pierwsza anime, nie licząc Czarodziejek z Księżyca, które oglądało się w podstawówce. Strasznie lubię bohaterki z rodzaju 'badass', niezależnie, czy występują w filmach/kreskówkach/komiksach, a Michiko idealnie wpisuje się w ten kanon. Nie wiem, jaki klimat panuje w większości anime, ale ten z pewnością nie jest infantylny i przewidywalny. Daje do myślenia. Podsumowując, baaaaardzo mi podeszło. :)
_________________
Si te vas, si te vas, si te marchas
Mi cielo se hará gris
Si te vas, si te vas, ya no tienes
Que venir por mi !
 
 
 
Alexiss 
Praktykant


Joined: 04 Apr 2008
Posts: 127
Location: Konin
Posted: 14-07-2009, 18:02   

A właśnie, co do drugiego sezonu Darker Than Black, to podobno pojawić się ma nowa bohaterka - trzynastoletnia pół-Japonka pół-Rosjanka Suou Pavlichenko.
A poniżej jej fotka:
 
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 20-07-2009, 17:48   

Ok, po przejrzeniu DtB LJ (link ):

2nd anime with original director leaked last July; designer already drawing manga

This year's 12th issue of Square Enix's Young Ganganseinen manga magazine will announce on Friday that a television sequel for the Darker than BLACK anime has been green-lit. A file purportedly leaked from the BONES anime studio last July had revealed the plans for a "Darker than BLACK 2" anime series with original director Tensai Okamura. Character designer Yuji Iwahara had launched a new manga version of the anime in the 11th issue of the same Young Gangan magazine last month.

Funimation is releasing the first anime series in North America.

Plus grafiki:
raz
dwa (skan z artykułu dot. 2. części z grafiką wyżej - ktoś coś rozumie może?)
trzy (skan ponownie - czyż to nie słodkie? :p )
cztery
+ małe info właściwie potwierdzające tylko obecność 13-letniej Rosjanki w drugim sezonie: klik.

W każdym razie chyba nie ma się co obawiać, wbrew plotkom krążącym jakiś czas temu, że Hei zostanie zwolniony z fuchy głównego bohatera :) .
_________________
; p ; >>
 
 
hajja 
Nowicjusz



Joined: 10 May 2009
Posts: 25
Posted: 21-07-2009, 01:03   

Z początku byłam sceptycznie nastawiona co do drugiego sezonu DtB, ale powoli zaczynam się na niego napalać :D Czekam na informacje dotyczące fabuły - jestem ciekawa, czy pod tym względem drugi sezon będzie bezpośrednią kontynuacją pierwszego, czy też wymyślą coś innego.
A grafiki są urocze :P
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 24-07-2009, 22:04   

Fufu, widzę, że z tego wszystkiego zapomniałam podać link do źródła :p
Proszę:
http://community.livejournal.com/darker_than
Darker than BLACK Live Journal - czy ktoś ma jakiś inny adres dotyczący DTB, z którego można się czegoś dowiedzieć?

Z ostatnich newsów pojawiło się tłumaczenie jednego z powyższych skanów (tego z Hei i Yin tulących się do siebie), cytuję oryginał (tak, wiem, że są błędy :p i autor też o tym wie):
Quote:
The left on is an article of the Newtype(a popular animation magazine) for inform of comming up the second season.

I tried to trasrate.
Please, no flames about my bad English.
This may be still better than Google traslate (^_^; [True :p ]

-------------
Re:BLACK
Two years have passed since Hei and Yin are gone.
Finally, the DTB second season comes up.
Start anticipating on new developments!


Being extra darker and stylish

Almost every animations are based on comics or novels. The minority works, original story animations produced by brilliant creators are sometimes innovative and up to challenge, including one in the TDB televised in 2007.

Director Okamoto painted the preposterous picture, but made the real and stylish images with his scrupulous and a sense of fun. Two years have passed, we fially given the second season comes up. Mr.Okamoto talked what he've thought about the second season,
"Some of unfinished odds and ends remain on the first season. I think I will pick up them."

The manga artist Iwahara Yuji takes character design continued. And Mr.Okamoto goes thorough location hunting.
"Mr.Iwahara has been very busy on making the comic series. But he comes to meetings on scripts actively. On location hunting, we've took many and many photos than last time(*). I want to take care for reality-based expression."

What flavor will be directed with the second season?
"I want to defy all prediction in a good way. I hope you enjoy several shifts and changes from the first season."

Editor's crystal gazing
The second season IS THIS!
Expectation 1: The second season means [The Rose of Morris]!
Expectation 2: Hei and Yin's road movie of competitive eater!
Expectation 3: All of them become animals like Mao, and plays heartwarming story!
----------------------
(*)They took over 3,000 photos for first season.

Editors are crazy....
I think they might had no story to write.
So far, we have only small informations about the second season.


Ktoś się poczuł mądrzejszy? ;)

+ grafika, projekt nowych postaci (nie, to NIE Amber): ciach.
_________________
; p ; >>
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo