FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Jak przechodzić custom levele?
Author Message
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 10-08-2011, 10:38   

Na trle pytałem już nie raz i nie dwa, ale ile można olewać własne forum :p Panie Aniaa i Nepheline też mają level już za sobą. Nie raz i nie dwa także niektórzy tu już płakali, że dział customowy leży.

edit
Ok, nieaktualne. Wystarczy pisać chyba dla samego forum effect :p
_________________
  
 
 
jolajola1 
Praktykant



Joined: 26 Jun 2006
Posts: 119
Location: stolyca
Posted: 10-08-2011, 13:57   

ach, pamiętam! pamiętam doskonale forum effect
 
 
 
Nepheline 
Podróżnik



Joined: 11 Feb 2007
Posts: 453
Posted: 10-08-2011, 15:18   

Ja co prawda custom skończyłam, ale jakoś nie mam w zwyczaju zaglądać na to forum w poszukiwaniu pomocy :p
 
 
marysia 26 
Nowicjusz


Joined: 17 Aug 2011
Posts: 3
Location: Szczecin
Posted: 17-08-2011, 15:07   

Witam ! Dawno nie grałam w customy , ale pojawił się taki , którego nie mogłam sobie odpuścić - Jeruzalem project . Mam problem w levelu Cherubin are calling ; trzeba tam rewolwerem z celownikiem laserowym zestrzelić wazę znajdującą się w wodzie . Wcześniej grałam na komputerze stacjonarnym , a teraz na laptopie i nie mam pojęcia jak to zrobić ,żeby użyć tego celownika . Będę wdzięczna za pomoc :) Chodzi mi konkretnie których klawiszy mam użyć , aby wycelować w tą nieszczęsną wazę .
 
 
Nepheline 
Podróżnik



Joined: 11 Feb 2007
Posts: 453
Posted: 17-08-2011, 23:49   

Jako, że opcjonalnie "look" jest pod 0 na numpadzie, a laptopy przeważnie numpadu nie posiadają, więc musisz wejść w opcje i sobie ten klawisz ustawić na jakiś inny. Mi jest wygodnie pod literką "A".
 
 
Kerbi25 
Student



Joined: 06 Aug 2011
Posts: 40
Posted: 18-08-2011, 10:05   

The Jerusalem Project
Jestem pierwszym levelu, w jaskini z wielką żabą. Zszedłem na dół, wziąłem klucz, facet zabił brzydulę ( :P ), ale ja nie umiem stąd wyjść... Poszedłem na drabinkę, potem po "drążkach" wszedłem trochę wyżej, ale nie wiem co dalej. Ktoś pomoże?
Siedzę nad tym już parę dni :?

K@t - 1, 2.
  
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 18-08-2011, 10:09   

Nie wiem w którym miejscu dokładnie jesteś, przydałby się screen. Z tego co pamiętam i się domyślam, to pewnie tkwisz się w okolicach półki z kawałkiem mięcha?

Generalnie trzeba kierować się w lewo, na małą półkę na której widać niewielką drabinkę, a z niej przeskoczyć wyżej (pomóż sobie flarą). Ostatecznie można dojść pod sam skalny filar/kolumnę podtrzymującą wyższy poziom. Jeśli dobrze się rozejrzysz, to zauważysz kolejny "drążek", ale żeby go dosięgnąć będzie trzeba zjechać po małej pochylni.

Screen - tak będzie najlepiej, bo zamotania.
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 18-08-2011, 12:22   

Do edycji - to jednak jesteś już wyżej. Musisz wskoczyć na drabinkę widoczną na drugim screenie, na dole. Po niej przejdź na drugą stronę filaru, a następnie ustaw się tak, aby odskoczyć do tyłu z obrotem i chwycić się szczeliny (która też chyba jest widoczna na screenie).
_________________
 
 
Kerbi25 
Student



Joined: 06 Aug 2011
Posts: 40
Posted: 18-08-2011, 12:35   

O lol, czyli tej szczeliny jednak się dało złapać :? W takim razie nie wiem, jak ja skakałem, że Lara nie chciała mi dosięgnąć (może za nisko się wdrapywałem na drabinkę). Dzięki K@t za pomoc. Po tych wszystkich nieudanych próbach wykluczyłem opcję "odbicia się" od drabinki, a to jednak chodziło o to. Zaraz odpalę grę i zobaczę, czy się uda.

Ok, przeskoczyłem ;)
  
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 18-08-2011, 12:36   

Da się, ale to wymaga kilku prób :) Powodzenia i miłej gry, w razie problemów od razu wrzucaj kolejne screeny - będzie łatwiej tłumaczyć, bo miejscami faktycznie można się zamotać z opisem.
_________________
 
 
marysia 26 
Nowicjusz


Joined: 17 Aug 2011
Posts: 3
Location: Szczecin
Posted: 18-08-2011, 20:07   

Nepheline - wielkie dzięki za pomoc . Mogłam ukończyć ten wspaniały custom ; wg mnie bezapelacyjnie najlepszy custom jaki ukazał się w tym roku . Jeszcze raz dziękuję :)
 
 
jolajola1 
Praktykant



Joined: 26 Jun 2006
Posts: 119
Location: stolyca
Posted: 30-08-2011, 20:10   

dawno TAK nie chichotałam !!!!
gram w Himalayan Mysteries, w któryś z końcowych leveli
i, swoim zwyczajem, pisze solucję po polsku no i napisałam :

RANY!!!! z najbliższych drzwi wyszła/wyjechałA/wypłynęła/wyfrunęła kaczka z głupia miną!
I dziobnęła w najbliższy niebieskokółkowy slot. I otworzyły się drzwi.
I teraz patrzy się na mnie z guuuupią mina i czeka, aż tam wejdę ….



nie moge dalej grać!
ze śmiechu
bo się na mnie ta kaczka PATRZY ....



[ Komentarz dodany przez: Integral: 31-08-2011, 03:57 ]
:D lubię to!
 
 
 
marysia 26 
Nowicjusz


Joined: 17 Aug 2011
Posts: 3
Location: Szczecin
Posted: 02-09-2011, 20:51   

Bardzo proszę o pomoc w BtB 2011 -Memories of Steampunk Fashion - utknęłam w dwóch miejscach ; po użyciu fuse otworzyły się drzwi wysoko nad lokomotywą - nie wiem jak się tam dostać , drugie miejsce to bardzo głęboka sala , na dole tej sali po użyciu dźwigni opuszcza się klapa ukazuje się otwór wypełniony wodą ; próbowałam tam doskoczyć , ale za daleko i za wysoko ; udało mi się tylko wykorzystać szczelinę i znaleźć łom . Pomocy :(
 
 
jolajola1 
Praktykant



Joined: 26 Jun 2006
Posts: 119
Location: stolyca
Posted: 21-10-2011, 23:18   

PROSZĘ O POMOC
pierwszy level w Jerusalem Project, Al-Kashkar
mak pierwszy klucz od Wielkiej Żaby, samodzielnie!! wylazłam z dołu i nawet różyczkę złotą mam

ale stoję już którąć godzinę na początku drogi po drugi klucz
sa dwa drążki i dwa kije, może to dwie liny, zwieszające się z góry
ale ja NIE POTRAFIĘ doskoczyć nawe do piewszego drążka....

Skąd mam skakać i jak ?!?!!?!??!
 
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 22-10-2011, 19:16   

Jeśli to jest to miejsce, gdzie są dwa drążki nad wielkim piaszczystym dołem, to musisz skoczyć do pierwszego drążka bananowym skokiem. Należy się złapać na samym prawym końcu. Troszkę to jest pogmatwane, sama miałam problem z tym skokiem, ale jakoś się udało. Zresztą na youtube jest już solucja do Jerusalem Project i tam powinien być pokazany ten skok.
 
 
Kerbi25 
Student



Joined: 06 Aug 2011
Posts: 40
Posted: 17-12-2011, 20:24   

Grał ktoś w Gabiza's Search Level?
Nie wiem jak zdobyć kwiatka, który znajduje się w pomieszczeniu ukrytym za drzewem. Podejrzewam, że można go otworzyć za pomocą dźwigni wiszącej na ścianie (klik), ale nie potrafię do niej w żaden sposób doskoczyć.
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 31-01-2012, 01:09   Planet of the ancients 2 - uvavoo

Jeśli ktoś grał kiedykolwiek w ten custom, to bardzo proszę o pomoc.
Muszę tak ustawić lustra i ogromne działo, aby naprowadzić promienie laserowe w stronę kryształu nad drzwiami. Wszystko jest już prawidłowo ustawione, ale promienie za nic nie chcą się pojawić. Próbowałam wysuwać i przesuwać z powrotem obiekty, ale to nic nie dało. Czy ktoś wie, co z tym fantem zrobić?
 
 
rodezja 
Nowicjusz


Joined: 23 Aug 2010
Posts: 2
Posted: 04-02-2012, 13:56   

witam
gram w custom lara croft and the maniac i mam problem w poziomie himalayan mountains tuż pod koniec po zdobyciu dwóch kluczy wchodzę do nowo otwartej komnaty i nie wiem co robić dalej. jest tam taki otwór w ścianie i chyba tam powinnam się podciągnąć ale lara nie chce mi się tam złapać. Grał ktoś może w ten custom albo ma sava po tym momencie?
 
 
maciek18 
Nowicjusz


Joined: 18 Apr 2012
Posts: 5
Posted: 18-04-2012, 12:34   

Witam, nowy jestem, ale forum czytam dość często a i sporo też gram w customy, tylko nie miałem powodu by pisać, ale już mam...

Więc gram w Quest of gold [ gold edition ]

Jestem w etapie ==> General Contamination

W zasadzie już końcówka etapu.

Mam poważny problem, niewiem czy coś zrobiłem źle albo mam buga ( jak buga to się cholernie wkurzę... :[ )

Jestem tu http://imageshack.us/phot.../221/aaa3z.jpg/

Mam 4 zbiorniki z nuclear fuel, muszę je wsadzić do reaktora

Są 4 drzwi A, B, C, D.

Trzeba wejść pierw do D, którego nie widać na screenie ale już tam jest wsadzony zbiornik pierwszy, i tu jest problem drzwi C i B ( które widać na screenie ) nie otwierają się, natomiast drzwi A których też na screenie nie widać są już otwarte i są na samym dole, ale tam trzeba na końcu wsadzić ostatni zbiornik.

Niemam pojęcia jak je otworzyć, czytałem solucje w któej pisze tak:

On top you’ll find the open trapdoor, drop in and place one of the Blue Cells. Go to the W and the door opens up, run-jump back W to the steps and just run off the N end with a grab to land on the steps below. Stand jump/grab back into the opening W and turn around, now you can run-jump with a grab into the open Level B door.

Robię dokładnie aż do momentu wsadzenia Blue cell, potem też robię to co tu pisze lecz drzwi Level B i tak są zamknięte, oO wyskakuje z reaktora skacze na schody potem, zeskakuje na schody niżej i już według Solucji drzwi B powinny być otwarte lecz nie są.

3 dzień próbuje coś zrobić i nic się nie udaje niemam pojęcia o co chodzi, ale boje się że mam buga i szlag trafi cały ten wielki custom EHHHH :/

Dlatego mam pytanie czy ktoś tu przeszedłten Custom i pamięta jak to przejść ?

Na Yt szukałem sposobu ale był tam tylko sposób jak przejść ten lvl używając jakiegoś buga ze ścianą i lornetką by przejść to w niecałe 2 minuty, próbowałem bo niemam już sił na ten level, ale nie udało mi się, także proszę o pomoc :(

Uh trochę się rozpisałem :P

Pozdrawiam.
 
 
maciek18 
Nowicjusz


Joined: 18 Apr 2012
Posts: 5
Posted: 27-04-2012, 22:14   

Witam ponownie, nie chciałem pisać posta pod postem, ale edytować się nie da więc:

Hmmm, 9dni minęło i żadnej odp... :( trudno widocznie nikt nie wie, ale nie tracę nadziei.
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 27-04-2012, 23:28   

Może po prostu nikt nie grał w ten konkretny custom level. Przede wszystkim proponuję poszperać na forach związanych z Edytorem Poziomów TR. Tam można znaleźć większość solucji do customów. Poszukaj najpierw w miejscu, skąd dany lvl ściągnąłeś...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
maciek18 
Nowicjusz


Joined: 18 Apr 2012
Posts: 5
Posted: 28-04-2012, 09:03   

Więc jest to The Quest of Gold (Gold Edition) jak dotąd największy level pack, jaki powstał, a przynajmniej tak wynika z opisu i recenzji na TRLE
http://www.trle.net/sc/levelfeatures.php?lid=1836

Solucja mi nie pomaga, niewiem czy t ja robie coś źle czy mam buga, na ich forum szukałem pomocy ale nie znalazłem a zarejestrować się na ich forum nieda :/
Zresztą wkleiłem wycinek z solucji na TRLE w opisie problemu, z dokładnie tego miejsca którego nie rozumiem, robię to co tam pisze ale nic się nie dzieje :(
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 28-04-2012, 09:26   

A jesteś pewien, że OTWORZYŁEŚ sobie te drzwi?

W solucji znalazłem taki fragment:

Core Level B door.

Head back to the Reactor room and go into the passage E, up to the ledge in the Reactor room and look NW, run-jump to the broken steps there and then run-jump with a grab in the end down into the open door W, follow in, push the button to open the Level B door of the Reactor Core and go back out. Drop/hang from the ledge, shimmy left against the wall and drop onto the green slanted block, turn right and shoot the Guard, then go into the wide corridor N, to the R is the opening with the door you opened, go in and push the button to disable the Mine-trap on the block in the waste pit.
_________________
 
 
maciek18 
Nowicjusz


Joined: 18 Apr 2012
Posts: 5
Posted: 28-04-2012, 11:43   

O.O !, Nie wiem jak ja to przeoczyłem ! dziękuje K@t :) , w końcu !!
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 07-05-2012, 15:55   

Secret Agent

O co chodzi w tej zagadce z szachami na początku? Tzn jaki jest jej cel - bo przesunąłem królową jak trzeba i w sumie nie mam pojęcia co to dało.
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo