FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Tomb Raider I - gra sie wiesza.
Author Message
no_face 
Nowicjusz


Joined: 23 Jan 2005
Posts: 10
Posted: 23-01-2005, 14:40   Tomb Raider I - gra sie wiesza.

Witam wszystkich,

Zaopatrzylem sie w Tomb Raider I i mam maly problemik, otoz gdy wlanczam gierke lub gram, gra sie czesto wiesza i nie moge nic zrobic, jednynie restart. Gram pod windowsem i nie wiem jak i co skonfigurowac by moc grac normalnie, moze Wy mi pomozecie.
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 23-01-2005, 15:00   

Pod jakim Windowsem? Miałam to samo. Jeśli masz XP, to zobacz tutaj: http://batart.tcz.pl/foru...?t=131&start=25
_________________
Miow.
 
 
 
no_face 
Nowicjusz


Joined: 23 Jan 2005
Posts: 10
Posted: 23-01-2005, 15:15   

Niestety nie, obecnie mam WinMe.
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 23-01-2005, 18:09   

No to może i tak spróbujesz z VDM Sound i dgvoodoo?

Aha, a masz dźwięk w grze?
 
 
 
no_face 
Nowicjusz


Joined: 23 Jan 2005
Posts: 10
Posted: 23-01-2005, 18:29   

Tak, mam dzwiek w grze. Probowalem w opcjach na wiele sposobow i udalo mi sie, pojawila sie dzwiek. To jak sprobuje z tym VDM Sound i dgvoodoo to mozliwe jest, ze gra przestanie sie wieszac?
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 23-01-2005, 18:36   

No mozliwe, bo mi przestała się wieszać, a miałam to samo. Tylko różnica jest taka, ze ja mam XP.
_________________
Miow.
 
 
 
no_face 
Nowicjusz


Joined: 23 Jan 2005
Posts: 10
Posted: 24-01-2005, 13:38   

Ja zrobilem tak: ze nie zainstalowalem VDM Sound poniewaz mam dzwiek, a odpalam dgvoodoo i gram z tym, a gierka nadal sie wiesza ;(
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 24-01-2005, 14:11   

A to jest sold-out? Hmm, może odinstaluj TR1 i spróbuj tego.
_________________
Miow.
 
 
 
no_face 
Nowicjusz


Joined: 23 Jan 2005
Posts: 10
Posted: 24-01-2005, 17:25   

mam ogrinala i ten sposob tez nie dziala, to raczej wina systemu. teraz to juz nie wiem wogole co zrobic ;(
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 24-01-2005, 17:54   

A jakieś patche? Jaką masz kartę graficzną?
_________________
Miow.
 
 
 
no_face 
Nowicjusz


Joined: 23 Jan 2005
Posts: 10
Posted: 24-01-2005, 21:25   

Zadnych patchy nie uzywalem, a moja karta graficzna to GF2.
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 24-01-2005, 21:28   

Mhmh... Mi też się tak z poczatku TR wywalał do Wina, ale cholera wie co ja takiego zrobiłam, że przestało :gupek: Nie pamiętam. Zebius by się przydał. Zebius, ratuj!
_________________
Miow.
 
 
 
no_face 
Nowicjusz


Joined: 23 Jan 2005
Posts: 10
Posted: 24-01-2005, 21:38   

Moze jeszcze dopowiem: jest tak, ze gra moze sie zawiesic przy ladowaniu menu glownego, podczas ladowania levelu, a gdy juz gram to gra sie nie zawiesza.
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 24-01-2005, 21:42   

Wiem, bo miałam dokładnie to samo. Czasem jeszcze wywalało jak przechodziłam z levelu do levelu. Tam gdzieś podałam linka, może spróbuj zainstalować TR1 tak jak jest opisane w Instrukcji instalacji TR1 pod XP. Nie wiem czu cuś z tego wyjdzie, ale zawsze warto spróbować ;) Zaraz postaram się coś poszperać. Chwilunia......
_________________
Miow.
 
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 24-01-2005, 22:28   

No i nic nie znalazłam. Może to wina systemu? Kto ma jeszcze ME i gra w TR1 :?:
_________________
Miow.
 
 
 
no_face 
Nowicjusz


Joined: 23 Jan 2005
Posts: 10
Posted: 24-01-2005, 22:30   

Okej, szkoda ja wlasnie prubuje tak jak na XP, dzieki za pomoc.

edit

a o co chodzi ze VDMSound2 chce sie instalowac z administratora, no bo jak.
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 24-01-2005, 22:46   

Jak z administratora? Instalujesz bez glidosa? Według tej mojej istrukcji?
_________________
Miow.
 
 
 
no_face 
Nowicjusz


Joined: 23 Jan 2005
Posts: 10
Posted: 24-01-2005, 22:48   

odpalam VDMSound wybieram jezyk a tam informacja ze musze byc zalogowany jako admin zeby zainstalowac VDMSound
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 24-01-2005, 22:50   

No to spróbuj jakiś inny link kliknąć. Albo wejdź w google i sam poszukaj innej stronki, z której możesz ściągnąć. Albo jeszcze lepiej zgłoś się do mnie na gg, przeslę Ci.
_________________
Miow.
 
 
 
Zebius 
Podróżnik



Joined: 29 Sep 2004
Posts: 419
Location: Lovitz
Posted: 24-01-2005, 23:49   

No widzę, że moja pomoc tu się przyda :lol:

Do ME nie trzeba używać VDMSound, bo to program stworzony dla Windowsa XP. Ale dgvoodoo 1.31 jak najbardziej się przyda, pobrać go można stąd:
http://dege.freeweb.hu
Ja do niedawna miałem GF2MX i ME i grałem na dgvoodoo i było OK.
Normalna instalka pod ME przebiegła u mnie tak (fragment mojego postu z TRPL):

Gra nie zainstalowała mi się poprawnie, więc ręcznie skopiowałem pliki z CD do katalogu C:/tombraid (wszystkie oprócz folderów Data i Fmv). Odpaliłem install.exe, wszedłem w Sound setup, a tam ręcznie ustawiłem kartę na Sound Blaster Pro, DMA 1, IRQ 5. Zrobiłem save settings (Auto detect i test powodowało zawieszkę). Odpaliłem tomb.exe i chodzi z dźwiękiem. W czasie gry trzeba na wstępie wcisnąć F1, to zwiększy rozdzielczość grafiki.


Ale żeby grać z dgvoodoo musisz mieć patcha dla 3dfx, jeśli go jeszcze nie masz to ściągnij np. stąd (kliknij na tomb.exe):
http://vogons.zetafleet.com/viewtopic.php?t=2763

Podmień ściągnięty plik tomb.exe z tym w katalogu z grą.
Dgvoodoo rozpakuj do katalogu z TR (c:\tombraid). Odpal dgvoodoosetup, przełącz Platform na DOS, tam ustawiasz screen bit depth na 32 bit, w zakładce Glide rozdzielczość w której chcesz grać (np. 1024x768), oraz odświeżanie ekranu (u mnie jest to 85Hz), zaznacz opcję 'Fix TR1 shadow problem', potwierdź zmiany przez kliknięcie OK.
Teraz odpal dgvoodoo.exe. Pojawi się okienko z pytaniem. Wybierz 'Glide 2.43'. Powinien się pojawić komunikat 'Now you can run DOS-based glide applications'. Nie zamykaj tego okienka, tylko uruchom grę przez kliknięcie pliku tomb.exe w katalogu C:\tombraid lub skrótu do niego. Jeśli wkładasz płytkę do napędu i uruchamia ci się Autostart, to wyjdź z tego i uruchamiaj grę ręcznie.
Jeśli wszystko zrobiłeś dobrze, to gra powinna ci się uruchomić z ulepszoną grafiką. Po skończeniu grania i wyjściu z gry mozesz zamknąć okienko dgvoodoo. Zawsze przed uruchomieniem TR trzeba odpalić dgvoodoo.exe.



Mam nadzieję, że to ci pomogło, jeśli nie to napisz co jest nie tak.
_________________
Nie lubię sygnaturek.
 
 
Jaunty 
Obieżyświat



Joined: 26 Nov 2004
Posts: 960
Location: Getto Północ
Posted: 25-01-2005, 19:41   

Zebius -> potrzebuję koniecznie twojej pomocy jako mistrza w sprawach dgVoodoo :) . U mnie sprawa z tym wygląda inaczej, bo mam Windows 98 i nie muszę używać VDMSound. Ściągnąłem z dege.freeweb.hu wersję 1.31, ale brakuje w niej pliku glide.ovl. Próbowałem robić różne rzeczy zgodnie z instrukcją i nic mi z tego nie wychodziło :( . Błagam, pomóż !
_________________

 
 
 
Zebius 
Podróżnik



Joined: 29 Sep 2004
Posts: 419
Location: Lovitz
Posted: 25-01-2005, 20:31   

Jaunty -> Bez tego pliku to nie pograsz, dlatego dołączam go w załączniku, tylko go sobie rozpakuj do C:\tombraid, tak jak całe dgvoodoo. Dziwię się, że ci się źle ściągło.
Prawdopodobnie jak zrobisz wszystko tak jak opisałem to gra ci pójdzie, nie mam pewności bo nie próbowałem tego na 98, a poza tym kiedyś miałem Voodoo2 (to był sprzęt! :lol: ), więc nie miałem nigdy problemów z TR1.
Dgvoodoo lepiej chodzi na kartach NVidii, dla ATI trzeba trochę zmienić w ustawieniach. Jak będziesz miał problemy, to napisz jaką masz kartę graficzną.
_________________
Nie lubię sygnaturek.
 
 
no_face 
Nowicjusz


Joined: 23 Jan 2005
Posts: 10
Posted: 25-01-2005, 21:45   

Zebius - teraz dziala okej chociasz czasami pojawi sie przy starcie ciemny ekran. A odswierzanie wogole mam wylaczone bo mi wywalal blue screan przy ladowaniu levela. Sprobowalem zrobic tez pod glidos'em chodzilo ladnie i wogole ale ten napis to potrafi zniechecic, no i z dziwiekiem trzeba by bylo pookabinowac.

Czyli wszystko jest okej wielke dzieki Zebius i Kasia Trent.
 
 
Jaunty 
Obieżyświat



Joined: 26 Nov 2004
Posts: 960
Location: Getto Północ
Posted: 25-01-2005, 21:53   

Zebius -> plik glide2x.ovl u mnie był, brakowało za to glide.ovl. Ale to i tak bez znaczenia, bo wybiera się przecież ten pierwszy przy uruchamianiu dgVoodoo. Tak więc skopiowałem wszystkie pliki do katalogu z TR, uruchomiłem dgVoodooSetup i ustawiłem co trzeba, ściągnąłem plik Tomb.exe z http://vogons.zetafleet.com/viewtopic.php?t=2763 i w końcu odpaliłem dgVoodoo wybierając Glide 2.43. Tomb się uruchomił, ale nie było żadnej różnicy. Nie wiem o co chodzi. A co do karty - mam nVidia Diamond Viper v770 opartą na chipsecie TNT2 ultra.
_________________

 
 
 
Zebius 
Podróżnik



Joined: 29 Sep 2004
Posts: 419
Location: Lovitz
Posted: 25-01-2005, 22:54   

no_face -> :lol:

Jaunty -> Trochę stareńka ta twoja karta, nie sądzisz :?: Spróbuj tego: uruchom jeszcze raz dgvoodoosetup.exe, przełącz Platform na DOS, wejdź w zakładkę Glide i tam zaznacz 'Force bilinear filtering', potwierdź 'OK'. Teraz uruchom dgvoodoo i TR1, jest jakaś różnica?
I pamiętaj, że dgvoodoo.exe musi chodzić w tle zawsze jak grasz w TR1.


P.S. Coś dzisiaj trudno tu wejść dlatego trochę spóźniam się z odpowiedziami. :evil:
_________________
Nie lubię sygnaturek.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo