FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Wszyscy o wszystkim #2
Author Message
Darkness 
Podróżnik



Joined: 03 Jun 2007
Posts: 303
Location: 3city
Posted: 24-04-2013, 22:31   

Integral wrote:
:) moim zdaniem 20 lat to już spokojnie czas, żeby zacząć się zahaczać w pracy. Ja zaczynałam od hostessowania, a pierwszą marką, jaką reklamowałam był Jack Daniel's :D

Pracuję, bo chcę się wynieść od rodziców, na pokój, na srokój, dostaję cholery w tym domu :P i dostaję cholery kiedy nie panuję nad treścią lodówki :swirek:


A no rosną, rosną!
Pamiętam, jak prosiłem Ciebie nie jeden raz o Twój fanart AoD z mroczną Larą w kaputrze. Strasznie mi się to podobało i podoba do dzisiaj :) .

Jak ostatnio przeglądałem swoje posty, które pisałem mając 14 lat to aż zrobiłem facepalm'a... Ile błędów, wykrzykników etc. gimbaza :D .
_________________
Szanuję swój język, piszę poprawnie.
 
 
 
LordJ 
Student



Joined: 20 Feb 2011
Posts: 76
Posted: 25-04-2013, 20:56   

Nie wiem gdzie zamieścić tego posta, zamieszczam więc go tu.
Wczoraj kupiłem sobię i po 5 minutach grania wyskakuje mi taki oto błąd:
http://forum.pcformat.pl/attachment.php?aid=41348.
Czy wie ktoś może o co chodzi ? Pilnie proszę o pomoc !
_________________
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 25-04-2013, 21:49   

Ale kupiłeś sobie za przeproszeniem co takiego bo z posta i pytania nie wynika. Co więcej - brak info o tym na czym usiłujesz to coś uruchomić i jakie masz parametry tego czegoś na czym chcesz to coś uruchomić...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
LordJ 
Student



Joined: 20 Feb 2011
Posts: 76
Posted: 25-04-2013, 21:55   

Resident Evil 6. Gra pomimo iż mój PC nie spełnia max wymagań, bez problemu śmiga na najwyższych ustawieniach. Wątpię z resztą aby to chodziło o to, gdyż na niższych ma miejsce ta sama sytuacja. Próbowałem wszystkiego nowego dixectx'a, sterowniki do karty graficznej i nic.. -.- załamać się idzie.
_________________
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 25-04-2013, 22:23   

Może powyłączaj jakieś efekty - nie wiem antialiasing czy może tesselację jeśli obsługuje. Poszukaj w necie info czy może ktoś miał taki błąd. Ja nie grałem to nie wiem i nie pomogę...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 26-04-2013, 00:53   

Hrithik_Roshan wrote:
też pracujesz na poznań?

W sensie? W Poznaniu jestem w jednej firmie "na etapie rekrutacji", może za 5 lat się wyrobią :p Na razie jestem w rodzinnym mieście i tu będę wynajmowac, po prostu żeby spokój mieć od tych ludzi, bo tylko ich widzę i mam drgawki.

Nie, nie mam za dobrych relacji z rodziną, gdyby ktoś pytał. Tzn. teraz niby jest na luzie, ale i tak mnie szlag trafia, bo po prostu nie dogaduję się z nimi, nie lubię ich, są dla mnie za głośni, zbyt oceniający w stosunku do innych, mają jakieś nieugruntowane, stereotypowe poglądy i po prostu nie no :( no nie.
_________________
; p ; >>
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 03-05-2013, 12:46   

Dobra, to już moje ostatnie zawracanie dupy, moją prezentacją maturalną, którą w końcu skończyłem... Ale trochę przeraża mnie "omów sposób kreacji"...
Bo ja zrobiłem to na zasadzie.

1 Wstęp: Powszechność samobójców w literaturze i filmie; najczęstsze powody popełniania samobójstw.
2. definicja samobójstwa (przytoczone wypowiedzi dwóch znanych filozofów.
3. K. Kowalski - opis, oraz powody dla których popełnił samobójstwo
4. Werter - opis, oraz powody dla których popełnił samobójstwo
5. D. Santorski - opis, oraz powody dla których popełnił samobójstwo
6. Wnioski - Powody przegrania walki o własne życie, ukazanie charakteru oraz odczuć poprzez sposoby popełniania przez nich samobójstw.

Myślicie, że to wystarczy? czy muszę jeszcze pisać, że np. autor opowiadania używa wielu powtórzeń w celu wzmocnienia problemu z uzależnieniem Kuby. etc.?
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 03-05-2013, 13:42   

Przecież to nie żadna praca doktorska, ani zawodowa, a jedynie sprawdzenie umiejętności wybierania przykładów do wybranego tematu :D To matura. Wybrałeś przykłady, omówiłeś je, nie zaciąłeś się przy odpowiadaniu na pytania - pyk! 100%.
_________________
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 03-05-2013, 13:56   

Menkaure, może i tak, ale nasza kochana polonistka, kazała każdemu prezentować swoją pracę na lekcji, przy czym dość perfidnie wyśmiewała niektóre jego elementy. :) Przez to się trochę obawiałem...
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 03-05-2013, 14:13   

U nas też tak było. Różnica taka, że jestem pierwszym rocznikiem nowej obowiązkowej matury, więc nauczyciele też nie wiedzieli jak do tego podejść. Moja polonistka jak pamiętam zawsze uważała, że ani poetą, ani pisarzem nie zostanę. Nie szczędziła docinek podczas odpowiedzi ustnych. Miałem ją w komisji maturalnej i odjęto mi punkt tylko za niepełną odpowiedź na jedno pytanie. Ogólnie plan chyba jest dobry, bo zawiera wszystko. Merytorycznie nie sprawdzę, bo 1) nie znam treści, 2) kojarzę(!) tylko Wertera (i to chyba też tylko z imienia i tego, że się zastrzelił :D ). Sposób kreacji to chyba nie tylko streszczenie jego (bohatera) problemów rozwiązanych kulką/ostrym narzędziem/tabletkami etc. Nigdy nie byłem dobry w te klocki, ale tutaj chyba chodzi o motyw kreacji (czyli dlaczego autor o nim napisał) - romantyzm bo takie czasy i to było modne itd.

A tak w ogóle to dlaczego praca jest jeszcze nie złożona? My musieliśmy ją oddać jak dobrze pamiętam na długo przed końcową klasyfikacją :|
_________________
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 03-05-2013, 14:19   

Quote:
A tak w ogóle to dlaczego praca jest jeszcze nie złożona?


My oddajemy tylko konspekt i plan ramowy prezentacji.

Quote:
Sposób kreacji to chyba nie tylko streszczenie jego (bohatera) problemów rozwiązanych kulką/ostrym narzędziem/tabletkami etc. Nigdy nie byłem dobry w te klocki, ale tutaj chyba chodzi o motyw kreacji (czyli dlaczego autor o nim napisał) - romantyzm bo takie czasy i to było modne itd.


Ja też nigdy w pisaniu nie byłem dobry :) Hmm, coś jeszcze wymyśle i dopiszę. W sumie to zależy mi tylko na zaliczeniu tego, bo i tak tam gdzie chce iść, egzamin ustny nie jest brany pod uwagę...
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 03-05-2013, 14:21   

No to staaaryy :D :D ZDANE !
_________________
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 07-05-2013, 10:35   

:)

Spodziewam się, że mówiąc o sposobie kreacji mówi się właśnie o stylu charakterystycznym dla danego czasu lub rodzaju medium/narracji (czyli czy jest to książka, czy film, czy dramat, komedia, romans, cokolwiek). Może i na co zwraca się uwagę też :) Bohatera kreuje się przez bezpośredni opis jego, przez jego interakcję z otoczeniem i przez reakcję otoczenia dla niego. Myślę, że dobre byłyby też cytaty innych bohaterów nt samobójcy.

Sala Samobójców specyficzna jest jeszcze pod tym względem, że mając za target młodych ludzi (z subkulturą emo jedynie się trochę obsunęli parę lat), ma sposób montażu i lekko wypraną z koloru, przefiltrowaną kolorystykę zaczerpniętą znikąd indziej jak ze Zmierzchu właśnie ;) żeby tym łatwiej trafić do młodych odbiorców, zahaczyć o aktualnie preferowaną estetykę.
Co by o Zmierchu nie mówić, historia jest tragiczna, aktorstwo jeszcze gorsze, ale sama muzyka, montaż i jakość zdjęć nie najgorsza :) Więc wcale się nie dziwię, że Komasa z tego czerpał.
_________________
; p ; >>
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 07-05-2013, 12:31   

Quote:
Bohatera kreuje się przez bezpośredni opis jego, przez jego interakcję z otoczeniem i przez reakcję otoczenia dla niego.


Wszystko to jest zawarte w mojej pracy :) E tam, byle zdać.

PS. Ostatnio ponownie obejrzałem SS i nie mogłem przestać się śmiać... cały czas wyobrażałem sobie, moją byłą polonistkę jak to ogląda ;)
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 09-05-2013, 22:06   

Jako iż zawaliłem kompletnie maturę rozszerzoną z angielskiego (może zdobędę 70% przy dobrych wiatrach), moje szanse na dostanie się na Amerykanistykę na UG zmalały praktycznie do zera, to zastanawiam się nad planem B. Co myślicie o wyjazdach na płatne praktyki za granicą? Może pomogło by mi to w nauce angielskiego, a jakbym się nie dostał na UG to spróbowałbym ponownie za rok :) trochę się boje, że pojadę na jakiś wyzysk za psi grosz i nawet na jedzenie mi nie starczy... :)
 
 
Luthien 
Podróżnik



Joined: 06 Feb 2007
Posts: 605
Location: Katowice
Posted: 13-05-2013, 20:51   

To ja się pochwalę :P Wczoraj ukończyłam swój pierwszy półmaraton w ramach Silesia Marathon 2013. Mój czas netto, który widnieje na medalu to 1:56:43 (byłby ciut lepszy, gdyby nie "zator" zaraz na początku trasy). Jestem z siebie bardzo dumna :)
_________________
 
 
Anissa 
Podróżnik



Joined: 22 Jan 2009
Posts: 265
Posted: 14-05-2013, 18:48   

płatne praktyki dobra sprawa, a co planujesz dokładnie?
ja jeszcze b ardziej zawaliłam rozszerzony angielski, na pewno nie będe mieć 70%. na szczęście pisałam to aby się tylko sprawdzić, a jak Tobie się nie uda to spokojnie podejdź do tego w następnym roku, zawsze warto studiować to o czym się marzy :)
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 09-06-2013, 21:18   

Oto jakie strona ze synonimami podsunęła mi propozycje dla słowa 'doskonale':
Quote:
bardzo dobrze, bomba, bombowo, doskonale, ekstra, klawo, super, świetnie, w dechę, wyśmienicie, zajebiście

Aż się normalnie nie mogę zdecydować, którego z tych określeń użyć w mojej pracy dyplomowej :D
_________________
 
 
 
Bede grał w gre 
Nowicjusz



Joined: 17 May 2012
Posts: 16
Posted: 07-07-2013, 22:20   

Cześć. Czemu nie mogę założyć nowego tematu na tym forum?


Takie coś dostaję:

 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 07-07-2013, 23:14   

Bede grał w gre wrote:
Cześć. Czemu nie mogę założyć nowego tematu na tym forum?


Takie coś dostaję:

Obrazek

http://www.tombraiderforu...wtopic.php?t=17

Odpowiedź na pytanie w punkcie 12, a wypadałoby przeczytać całość...
_________________

 
 
bobonton2 
Podróżnik



Joined: 31 Aug 2007
Posts: 519
Location: P-ń
Posted: 07-07-2013, 23:29   

Rozumiem, że Ty przeczytałeś przed rejestracją? :D for siur
 
 
Bede grał w gre 
Nowicjusz



Joined: 17 May 2012
Posts: 16
Posted: 08-07-2013, 02:54   

W takim razie macie strasznie ZŁY ten regulamin. Bardzo, bardzo zły.
Skoro nie mogę założyć tematu to to co chciałem napisać w nowym temacie napiszę tutaj:

Czy moglibyście mi powiedzieć co zawdzięczamy eksploracji grobowców w nowym Tomb Raiderze? Wiem, że są to jakby "misje poboczne". Nie musimy tego robić, ale możemy. Powiedźcie mi co właściwie zyskujemy jeśli skusimy się odkryć taki jeden grobowiec? Czy czeka nas jakaś nagroda za odkrycie wszystkich na wyspie? Jak to wygląda? Napisalibyście mi wszystko co wiecie na temat tych grobowców w grze? Bardzo mnie to ciekawi.
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 08-07-2013, 06:33   

Regulamin jest bardzo dobry bo dzięki temu nie ma zalewu tematów jednopostowych co chwilę. Twoje pytanie też nie wymagało założenia nowego tematu -spokojnie mogłeś dodać ten post w którymś z tematów w dziale dotyczących najnowszego Tomb Raidera.

Co do samego pytania to o ile dobrze pamiętam nie ma żadnej specjalnej nagrody jako tak za odkrycie grobowców.
A dlaczego nie zbadasz po prostu grobowca i nie sprawdzisz sam jak to wygląda?
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Bede grał w gre 
Nowicjusz



Joined: 17 May 2012
Posts: 16
Posted: 08-07-2013, 14:46   

Regulamin jest zły bo ktoś chcący tu pisać napisze 20 niepotrzebnych nikomu postów.

Zbadałem ze dwa grobowce. Nie dostałem żadnej nagrody, parę skrzyń tylko tam jest i nic więcej. Dlatego się pytam czy te grobowce dają cokolwiek innego?
 
 
Kika 
Praktykant



Joined: 26 Feb 2004
Posts: 178
Location: Isle of Dogs
Posted: 08-07-2013, 15:32   

Asyenna wrote:
Regulamin jest bardzo dobry bo dzięki temu nie ma zalewu tematów jednopostowych co chwilę.


Za to teraz nie ma nic :swirek:
_________________
Morporkia! Morporkia!
Morporkia owns the day!
We can rule you wholesale
Touch us and you'll pay!
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo