FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Zagadki przesz³o¶ci, UFO
Author Message
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 24-12-2003, 16:30   Zagadki przesz³o¶ci, UFO

Pewnie ma³o kto z Was nie zastanawia³ siê nad tym czy w kosmosie jest ¿ycie prócz ziemskiego, czy to Egipcjanie wybudowali Piramidy, czy to Kolumb odkry³ Amerykê, czy Sumerowie znali pr±d?.. jest mnóstwo zadziwiaj±cych zagadek przesz³o¶ci, a wszystko wi±¿e siê ze wspólczesnym zjawiskiem, zwanym UFO.

Interesuj± mnie teorie ludzi, którzy tworz± naukê (nieoficjaln± niestety.. ale pewnie do czasu) zwan± paleoastronautyk±. Wymieniê np. s³ynnego Danikena :P

Co o tym my¶licie? jakie macie podej¶cie? to herezje, brednie.. czy tkwi w tym ziarno prawdy?
_________________
 
 
Charles 
Podró¿nik



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 651
Location: Poznañ
Posted: 24-12-2003, 17:05   

Wybacz, ale nienawidzê Danikena,jego pogl±dy dzia³aj± mi na nerwy.Jestem w stanie zaakceptowaæ wiele nowych teorii, ale ten facet nie ma pojêcia o historii i ze wszystkiego robi tani± rozrywkê przyk³adem niech bêdzie park, który chce zbudowaæ.Podsumowuj±c nienawidzê go :533:
_________________

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 24-12-2003, 17:27   

Ja nie popieram wszytkich jego teorii. Daniken to przyk³ad. Jednak trzeba przyznaæ, ¿e co¶ w tym jest... najbardziej ciekawi mnie czy rzeczywi¶cie cz³owiek powsta³w wyniku ingerencji genetycznej obcej cywilizacji. Inni badacze paleoastronautyki maj± te¿ wiele do powiedzenie. np. Michael Cremo, Thomson. Czyta³êm ich "zakazan± archeologê". Trzeba przyznaæ, ¿e robi wra¿enie.

Jak wiesz lubiê mit Atlantydy :) Niestety do tej pory nie znalaz³em czasu, by przeczytaæ ksi±¿ke tego Jordana.. :?
_________________
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 24-12-2003, 23:32   

Ja osobi¶cie bardzo lubiê Danikena i wed³ug mnie daje on naprawdê du¿o do my¶lenia. Jego ksi±¿ek nie czyta³em, ale widzia³em sporo programów na Discovery. Ogromnie mnie to zafascynowa³o. Pamiêtam np. jak kiedy¶ na podstawie rysunków egipskich wytworzy³ ¶wiat³o (a wiêc i pr±d) w do¶æ specyficznej ¿arówce. To by³ dowód na to, ¿e Egipcjanie znali pr±d - trzeba przyznaæ, ¿e to sk³ania do rozmy¶lañ. Nie mówiê ju¿ o najbardziej znanych przypadkach - przeró¿ne teorie z piramidami.
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Charles 
Podró¿nik



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 651
Location: Poznañ
Posted: 24-12-2003, 23:51   

Przepraszam ale jego teorie s± naiwne potrzebne s± dowody bo to na nich opiera siê nauka i to jest ró¿nica miêdzy nauk± a wiar± :P
_________________

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 24-12-2003, 23:58   

Mo¿e i s± naiwne, ale zauwa¿a bardzo ciekawe prawid³owo¶ci, które mog±, ale nie musz± byæ przypadkowe (troch ich du¿o jak na przypadek).. Mimo wszystko bardzo du¿o ludzi mu wierzy lub s± ¿ywo zainteresowani tym co on g³osi.

A ciekawym dowodem (chocia¿ pewnie nie uznasz tego za dowód - masz prawo) jest to o czym wspomnia³em w poprzednim po¶cie - staro¿ytna ¿arówka.
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Charles 
Podró¿nik



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 651
Location: Poznañ
Posted: 25-12-2003, 15:55   

Skoro staro¿ytni znali pr±d to czemu zwykli archeolodzy nie znale¿li dowodów :?:
Choæ z drugiej strony interesujê siê trochê Neotemplariuszami twierdz±cymi ,i¿ Arka Przymierza razi³a pr±dem ale im wierzyæ do koñca nie nale¿y :roll:
_________________

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 25-12-2003, 16:27   

Bo taka ¿arówa choæby nie wiem co do dzisiejsdzych czasów nie przetrwa³a... nie ma si³y.
Na temat odkryæ Danikena mo¿na siê sprzeczaæ bez koñca...

Skoro jest to topic tak¿e o UFO... co powiecie o wydarzeniach z Gdyni z lat 50? To jest fajna historyjka...
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Charles 
Podró¿nik



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 651
Location: Poznañ
Posted: 25-12-2003, 16:29   

Wy napradê wierzycie w UFO ja raczej twardo st±pam po ziemi :PPPPPP
_________________

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 25-12-2003, 16:31   

Ekhm... a kiedy ja co¶ takiego powiedzia³em??
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Charles 
Podró¿nik



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 651
Location: Poznañ
Posted: 25-12-2003, 16:36   

Nic nie powiedzia³e¶ ale wyci±gam takie wnioski skoro czytacie tego .... Danikena
Cytat Cezara :"A w UFO to ja nie wierzê, ja wiem, ¿e to istnieje " :P
_________________

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 25-12-2003, 16:43   

Ehh... nie powiedzia³em, ¿e czytam Danikena... wrêcz przeciwnie! A je¶li Cezar co¶ mówi to nie znaczy, ¿e ja mam takie same pogl±dy...
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Charles 
Podró¿nik



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 651
Location: Poznañ
Posted: 25-12-2003, 16:47   

Wybacz ale macie zbli¿ony ¶wiatopogl±d :oops:
_________________

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 25-12-2003, 16:55   

Zbli¿ony ¶wiatopogl±d mamy pod wzglêdem wiary i o tym jak widaæ mówimy. Nie wiesz jak jest z innymi sprawami...
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 28-12-2003, 18:06   

Charles wrote:
Przepraszam ale jego teorie s± naiwne potrzebne s± dowody bo to na nich opiera siê nauka i to jest ró¿nica miêdzy nauk± a wiar± :P


no o to chodzi, ¿e to s± dowody. polecam ksi±¿kê "ZAKAZANA archeologia", tam badacze przedstawiaja oszustwa, manupulacje, jakich dokonywali nawet wybitni naukowcy, tylko po to, by wszytko ³adnie piêknie pasowa³o do ich uk³adanki. Masa odkryæ archeologicznych to brednie, które juz tak siê utrwali³y, zê s± uznawane za prawdê.. np. powstanie cz³owieka. na bioli uc¿±, ¿ê by³ homo habilis, erectus, sapiens.. a to wielka bzdura.. w tej ksiazce wszystko jest wyja¶nione jak dochodzi³o do tych dziwnych popl±tañ.

Daniken jest jednym z nielicznych, którzy ujawniaj± przed ¶wiatem dowody wyklête, schowane, zapomniane przez oficjaln± naukê.

co do ¿arówki, to powa¿ni naukowcy j± znale¼li... na szczê¶cie tutaj nie dosz³o do schowania (aha, w XIX wieku jak co¶ nie pasowalo, to ³amali ko¶ci, niszczyli dowody)
to jest wy¶mienity dowód.

Charles wrote:
Wy napradê wierzycie w UFO ja raczej twardo st±pam po ziemi :PPPPPP


mi sie wydaje nieprawdopodobne, by w tak gigantycznym wszech¶wiecie (a mozê nawet w nieskoñczonej ich liczbie) nie istnia³o ¿ycie prócz ziemskiego.. zapewne roi sie a¿ od tego. i czemu¿ na innej planecie nie mog³oby powstaæ inteligentne ¿ycie? czemu ludzie tak bardzo przypisuj± Ziemii monopol?
Daniken idzie jeszcze dalej > g³osi, ¿e inteligencja szybciej powsta³± gdziê¶ tam , daleko, w kosmosie.. i potem te istoty nas stworzy³y. To te¿ jest prawdopodobne. Jeszcze nikomu nie uda³o sie zaprzeczyyæ tej teorii

Grzeko wrote:
A je¶li Cezar co¶ mówi to nie znaczy, ¿e ja mam takie same pogl±dy...


w³a¶nie :p
_________________
 
 
Charles 
Podró¿nik



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 651
Location: Poznañ
Posted: 28-12-2003, 18:16   

Sk±d wiesz ,¿e wszech¶wiat jest nie sk±czenie wielki ?
Moim zdaniem Daniken to b³azen który nie jest godny ca³owania ¶ladów stóp np. Cartera
Mam kilka jego ksi±zek ale jego teorie dzia³aj± mi na nerwy, a te dowody s± bardzo skutecznie podwa¿ane . Kiedy¶ próbowa³ udowodniæ ,¿e piramidy budowali kosmici :lol:
na bazie jego dowodów prawdziwi naukowcy udowodnili ,¿e WTC jest(by³)zbudowany przez kosmitów :P :lol: :lol: :lol:
_________________

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 28-12-2003, 18:32   

Charles wrote:
Sk±d wiesz ,¿e wszech¶wiat jest nie sk±czenie wielki ?
Moim zdaniem Daniken to b³azen który nie jest godny ca³owania ¶ladów stóp np. Cartera
Mam kilka jego ksi±zek ale jego teorie dzia³aj± mi na nerwy, a te dowody s± bardzo skutecznie podwa¿ane . Kiedy¶ próbowa³ udowodniæ ,¿e piramidy budowali kosmici :lol:
na bazie jego dowodów prawdziwinaukowcy udowodnili ,¿e WTC jest(by³)zbudowany przez kosmitów :P :lol: :lol: :lol:


faktycznie to nie obcy stworzyli piramidy, tylko jak ju¿ atlantydzi :)
daniken czêsto w swoich ksi±zkach przyznaje siê do tego, ¿e kiedy¶ pope³nia³ b³êdy.. a kto ich nie pope³nia. w najnowszych ksi±kach przedstawia swoje aktualne teorie

to chyba fizycy zbadali, ¿e wszech¶wiat sie ca³y czas rozszerza?

carter mógl byæ jednym z tych, co chowali dowody... nie by³ na szczê¶cie, chwa³a mu.. ale masa "naukowców" oszukiwa³
_________________
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 28-12-2003, 18:32   

No, jakby nie patrzeæ, piramidy jednak zbudowano tysi±ce lat temu (a niektórzy kontrowersyjni archeolodzy twierdz± ponad 10000 lat wstecz) a WTC do¶æ niedawno...

Do dzi¶ niemo¿liwe jest wykrojenie tak idealnych bry³ jak 'kloce' tworz±ce Wielk± Piramidê.
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 28-12-2003, 18:38   

w³a¶nie ja jestem za tym, ¿e piramidy powsta³y oko³o 10 000 lat p.n.e :) To by pasowa³o do mitu o Atlantydzie. zreszt± naukowcy znale¼li na to dowody.. niestety konserwatywny dykrektor Gizy, Zahi Hawass... jako¶ siê nimi nie zainteresowa³
_________________
 
 
Charles 
Podró¿nik



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 651
Location: Poznañ
Posted: 28-12-2003, 19:02   

Je¶li istnia³a jak¶ bardzo rozwiniêta cywilizacja to Egipcjanie "odziedziczyli"po nich tê wiedzê.Do dzi¶ nie wiadomo do czego s³u¿¿ tajemnicze tunele w Wielkiej piramidzie, mia³a ona nale¿eæ do Cheopsa ale tam nie by³o mumi :628:
_________________

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 28-12-2003, 19:07   

Charles wrote:
Je¶li istnia³a jak¶ bardzo rozwiniêta cywilizacja to Egipcjanie "odziedziczyli"po nich tê wiedzê.Do dzi¶ nie wiadomo do czego s³u¿¿ tajemnicze tunele w Wielkiej piramidzie, mia³a ona nale¿eæ do Cheopsa ale tam nie by³o mumi :628:



i tutaj siê z charlesem zgadzam :) my¶lê, ¿ê w³±snie tak by³o.. tylko niech wreszcie znajda dowód, ¿e ta pramatka cywilizacji rzeczywi¶cie istnia³a... jak dla mnie to Antarktyda... ale jak jest naprawdê...
_________________
 
 
Charles 
Podró¿nik



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 651
Location: Poznañ
Posted: 28-12-2003, 19:23   

Co do Antarktydy to mam w±tpilwo¶ci ,ale s± tajemnicze ruiny w Chinach i w Ameryce :609:
_________________

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 29-12-2003, 12:08   

bo te w±tpliwo¶ci zosta³y podane w ksia¿ce Jordana ? :)
ja innego wyja¶nienia nie widzê... na oceanie indyjskim i spokojnym te¿ mia³y byæ podobno wielkie zatopopne kontynetny.. a je¶li by³aby nim antakktyda, wszytko by siê zgadza³o. Antarktydê otaczaj± wszystkie 3 oceany :)
_________________
 
 
Charles 
Podró¿nik



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 651
Location: Poznañ
Posted: 29-12-2003, 19:02   

Cez ->
1.Trochê tam zimno ,za zimno by rozwine³a siê jaka¶ cywilizacja :P
2.Staro¿ytni podró¿owali po wodach , jako dowód mogê powiedzieæ ,¿e znale¿iono w mumiach egipskich narkotyki które pochodzi³y z Ameryki :p
3.Nie sugerujê siê ksi±¿k± Jordana ale dobrze jest poznaæ inny punk widzenia :P
4. A co z po³o¿eniem opisany przez Platona ?
5.Podobno Templariusze ukryli w Ameryce swój skarb czyli Amerykê znano na d³ugo przed jej oficjalnym odkryciem

Czyli Atlantyda znajdowa³a siê w pobli¿u Grecji a poniewa¿ by³a bardzo rozwiniêta prowadzi³a handel z wieloma staro¿ytnymi pañstwami st±d wzmianki w innych kulturach
_________________

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 30-12-2003, 13:53   

Charles wrote:
Cez ->
1.Trochê tam zimno ,za zimno by rozwine³a siê jaka¶ cywilizacja :P
2.Staro¿ytni podró¿owali po wodach , jako dowód mogê powiedzieæ ,¿e znale¿iono w mumiach egipskich narkotyki które pochodzi³y z Ameryki :p
3.Nie sugerujê siê ksi±¿k± Jordana ale dobrze jest poznaæ inny punk widzenia :P
4. A co z po³o¿eniem opisany przez Platona ?
5.Podobno Templariusze ukryli w Ameryce swój skarb czyli Amerykê znano na d³ugo przed jej oficjalnym odkryciem

Czyli Atlantyda znajdowa³a siê w pobli¿u Grecji a poniewa¿ by³a bardzo rozwiniêta prowadzi³a handel z wieloma staro¿ytnymi pañstwami st±d wzmianki w innych kulturach


1 > oj przestañ, przecie¿ wiem, ¿e teraz tam jest zimno, ale nie zawsze by³o :p Geolodzy udowodnili, ¿e co kilkana¶cie tysiecy lat bieguny Ziemii sie przestawiaja, przez co niewykluczone jest, ¿ê Antarktyda mia³a kiedy¶ klimat taki jk dzi¶ Europa a Europa by³a na biegunie.

2 > wiem o tym dowodzie :0 to tym bardziej przekonuje, ¿e musia³a istnieæ jaka¶ pramatka:)

4> platon ¿yl w takich czasach, gdy ludzie o geografii wiedzieli tyle co dzi¶ 4 letnie dziecko. 'za s³upami Heraklesa" nadal jest aktualne. w koñcu by dotrzeæ na Antarktydê z Grecji czy Egiptu trzeba przp³yn±c przez Gibraltar :) Geolodzy udowodnili te¿, ¿e na oceanie atlantyckim nie mogo byæ zadnego kontynentu.

5>tak, te¿ s³ysza³em, w koñcu Wikingowie te¿ j± znali :)

mo¿e wszyscy korzystali z tych starozytnych map? s³ysza³em, ¿e Kolumb mia³ wej¶c w ich posiadanie, dlatego upiera³ sie, ¿e dotrze do tych Indii :)
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystuj± pliki cookies. U¿ywamy informacji zapisanych za pomoc± cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb u¿ytkowników. Wiêcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo