FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
CHWDP
Author Message
Paula 
Podróżnik


Joined: 30 Jan 2008
Posts: 218
Posted: 13-03-2008, 21:23   

BradPitt wrote:
Brak mi slow aby opisac jak bardzo wkur***ja mnie gnojki wypisujace wszedzie gdzie sie da CHWDP.


Zgadzam się z Tobą. U mnie wypisują to wszędzie, nawet ostatnio się odważyli na budynku szkolnym. Nie dość że wygląda to nieestetycznie to jeszcze odstraszają innych ludzi. Bo kto potem chce do takiej budy chodzić? :mad: Już wole jak bazgrają ,,Derby dla górnika'' czy coś w tym stylu, ale nie CHWDP ;) Hm... policjant - pracownik społeczny, któremu należy się szacunek. Taka ich praca. Mają swoje obowiązki. Oni tak na prawdę są bardzo fajni. Ręczę własną głową! Kiedyś przyłapali mnie na piciu piwka w miejscu publicznym, i odpuścili mi mandat. Trzeba się po prostu ładnie uśmiechać :) Byli ostatnio u mnie w szkole i tłumaczyli jak wygląda ich praca. Bądźcie dla nich wyrozumiali! Może niektórym nie jest wygodne dostać kilka punkcików karnych i 100 zł mandaciku, ale uszanujcie ich prace i zrozumcie że oni chcą dobrze dla naszego kraju :)
 
 
l@r@ croft 
Praktykant



Joined: 25 Dec 2006
Posts: 187
Location: Łódź
Posted: 25-06-2008, 13:22   

Witam :P
Moim zdaniem policja nie jest taka zła jak piszecie.. , a wręcz przeciwnie!
Fakt czytałam wasze posty i niektóre faktycznie były okropne ;/
Niektórzy policjanci (szczególnie młodzi) uważają ,że mogą robić wszystko co chcą bo są z policji.. i takim trochę odbija.. ale co na to poradzić? :|
Czasem jak ktoś jest ''niegrzeczny'' trzeba mu przylać , bo inaczej w naszym kraju panowałby chaos ! Tego byście chcieli?!
Osobiście do policji nic nie mam i nie spotkałam się z takimi rzeczami jak piszecie...
Wkurzają mnie ludzie , którzy wypisują na ścianach lub krzyczą (jak np. w mojej szkole) CHWDP :| idiotyczne to jest i zupełnie pozbawione sensu...
Niektórzy mówią takie rzeczy na temat policji mimo , że nie mieli z nimi do czynienia tylko kumple tak gadali to on/ona też tak musiał/a..
Ludzie jak wy mówicie to co inni , a nie macie o tym pojęcia to się wogóle nie odzywajcie! Co wy własnego zdania nie macie czy co?! Jeżeli nie będziecie mówić o tym co myslicie to ludzie będą was poniżać i robić inne rzeczy bez waszej zgody ,bo będą wiedzieli , że się im nie postawicie..
Dlatego jak będziecie obrażać policje zastanówcie się pare razy czy warto i czy na to zasługują... ;)
_________________

 
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 25-06-2008, 17:19   

Moim zdaniem policja nie zasługuje na bardzo często przypisywaną jej opinię. Funkcjonariusze, z którymi mamy do czynienia czyt. drogówka, prewencja itd. są przeważnie dość niemili, ostrzy i stanowczy gdyż tego właśnie wymaga ich zawód. Jeśli policjant zacznie "głaskać" jakiegoś zbója, czy innego młodego cwaniaka to kto wie jak sytuacja się potoczy. Każdy kandydat na policjanta zanim zostanie przyjęty do służby jest zobowiązany przejść kurs podstawowy trwający co najmniej 6 miesięcy i zdać odpowiednie egzaminy, z tego co się orientuje. Także po ulicy nie chodzą jacyś nie wiadomo skąd wzięci ludzie. A Ci, w stronę których sama chętnie rzuciłabym czasem CHWDP-ekim, to nie dopiero co przyjęci posterunkowi, tylko przeważnie dopiero co odznaczeni starsi posterunkowi i sierżanci, którym woda sodowa uderza do głowy. O oficerach, z którymi bardzo często się ostatnio spotykam szkoda gadać. Banda półgłówków, którym się wydaje, że nie wiadomo kim są. Wracając jednak do tej nieszczęsnej patrolówki, której najczęściej się obrywa. Prywatnie w 90% są to bardzo mili, przyjaźni ludzie. Wiem, że pewnie większości z was nie obchodzi jacy policjanci są poza pracą, a interesuje tylko to, jak np. zostaliście potraktowani przez jakąś służbę. Rozumiem i jak najbardziej się nie wykłócam, wyrażam tylko swoją opinię.
Chociaż swoją drogą, warto czasem spróbować porozmawiać z policjantem jak z człowiekiem :p daje moje słowo, że w wielu przypadkach taki funkcjonariusz okaże się po prostu... drugim człowiekiem.

Od każdej reguły są jednak wyjątki.
 
 
milkshake 
Student


Joined: 05 Jul 2008
Posts: 99
Posted: 26-07-2008, 16:32   

Według mnie nasza niechęć do policjantów to swoisty spadek po okresie socjalizmu i milicji. Ten negatywny obraz policjanta i jego roli przechodzi z pokolenia na pokolenie, więc wiele lat minie, zanim spojrzymy na ten zawód bardziej obiektywnie, neutralnie.
 
 
Avi_Versicolor 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2007
Posts: 539
Location: Jurków
Posted: 28-07-2008, 09:49   

W sumie,jak niektórzy z Was już uznali,policja spełnia dobrą rolę.Bo w końcu gdyby nie oni...jak wyglądałyby teraz miasta? Skoro już teraz nie jest dobrze...skoro teraz wszędzie w miastach widnieją wulgarne słowa,zwroty wypisane na publicznych budynkach...jeśli wszędzie szerzy się wandalizm?Napewno władza nie da rady objąć wszystkiego naraz,ale napewno stara się działać.Myślę,że to też dzięki nim wandalizm nie wyrósł jeszcze na jakąś ogromną skalę.
_________________
A kiedyś Wielki Łowca odejdzie...

www.versicolor.blog.onet.pl
 
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 28-07-2008, 09:58   

A ja zadam takie może mocno niewygodne pytanie: Ile osób, które zarówno jadą po policji jak i ją chwalą - miało z nia do czynienia? Kto z was kiedykolwiek zeznawał, był przesłuchiwany, zatrzymany, był w kajdankach czy siedział na dołku? Bo jeżeli nikt z was nie był, to może jedynie powiedzieć, że mu się coś wydaje i jego opinia jest równie wartościowa, co opinia o dajmy na to uczuciu towarzyszącym lotowi w kosmos.
 
 
 
Avi_Versicolor 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2007
Posts: 539
Location: Jurków
Posted: 28-07-2008, 10:37   

Ja zeznawałam,ale przez to nażarłam się tylko stresu.I dodatkowo nabrałam negatywnej opinii odnośnie policji - są strasznie szorstcy i robią niemiłą atrmosferę.Ale jeśli chodzi o wandalizm,nadal trzymam się zdania dwa posty wyżej...
_________________
A kiedyś Wielki Łowca odejdzie...

www.versicolor.blog.onet.pl
 
 
 
Niko47 
Student



Joined: 01 Aug 2008
Posts: 92
Location: Polska :-)
Posted: 07-08-2008, 21:18   

CHWDP to idiotyzm, choć policja (sądząc po Waszych wypowiedziach) nie jest swięta, niestety:-(. Na szczęście nie mam z nimi zadnych kontaktów, ale rozgryzłem w końcu CHWDP!
a) Chwalmy Wszyscy Dobrą ( :mrgreen2: ) Policję
b) Chcę Wstąpić Do Policji
c) Chcę Wreszcie Dobrze Pospać
d) Chipsy W Dużej Paczce
jak ktoś jeszcze cos znalazł, to niech napisze :)
 
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 07-08-2008, 23:05   

A ja się tam dziwię, żemu ludzie piszą CHWDP a nie CWDP, skoro to ma być skrót... ;c

[ Komentarz dodany przez: Igi^MBE: 07-08-2008, 23:44 ]
Bo Ch to jedna zgłoska w jęz. Polskim?

[ Komentarz dodany przez: e_g: 08-08-2008, 11:54 ]
;c
 
 
xXxIguSssXxX 
Student



Joined: 06 Aug 2008
Posts: 34
Posted: 08-08-2008, 21:45   

Ja do policji mam dużo... U mnie w mieście policja przypier***a się do was o byle gówn*! Że wracasz do domu po 22 np. z zakupami! Spisali mnie, bo nie było mnie w szkole i wyszłam do sklepu! Przesadzają... Spisują każdego, kto im się nie podoba... Kłócą się z każdym, są nie mili i w ogóle... Biją niektórych chłopaków... Przesadzają, a jak wracasz z imprezy biorą cię pod alkomat! Ja to wszystko miałam... oprócz bicia. Nawet raz bo im się sprzeciwiłam chcieli mnie zabrać na komisariat! A za to że nie przeszłam po pasach, a blok koleżanki miałam zaraz na przeciwko, to miałam iść dobre kilkadziesiąt metrów do pasów? Przesada!

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 11-08-2008, 14:32 ]
Będzie czwarty warn za kłamanie, brzydkie słowa (Twoje szczęście, że cenzurowane) i nie chodzenie po pasach. Obraza moderatora, tym razem na Twoje nieszczęście pracującego w policji :p
 
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 05-11-2008, 19:20   

http://pl.youtube.com/watch?v=3i47ZNjAWow
hahahahaha brawa dla dzielnych stróżów prawa którzy uchronili nas przed bandziorem xD

Tytułem wyjaśnienia: Facet widział wypadek samochodowy, poszedł ratować ludzi i dostał mandat za przeklinanie :)
 
 
 
venturio 
Podróżnik



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 278
Location: Znienacka
Posted: 05-11-2008, 19:48   

CHWDP... to takie dziecinne :) .
Patrze z politowaniem na ludzi którzy wypisują to na ścianach mego bloku, na słupach, kioskach itd.
Pomyślcie... co by było, gdyby nie było policji? Anarchia, syf, bród, masowe morderstwa, chlanie pod kościołem, koło przedszkola, o każdej porze... a do tego złodziejstwo i zastraszanie. Praca w policji jest bardzo nie wdzięczna, bo dużo ludzi wszystkich funkcjonariuszy prawa mierzy tą samą miarą, a przecież nie każdy pies jest szary i bury nie?
Dlatego apeluję o zastanowienie się.
Rozumiem, mandacik o jakieś czepianie się bezpodstawne... macie prawo do niezadowolenia... jednak nie każdy policjant się czepia o pierdoły, lub bezpodstawnie wystawia mandat, tak samo jak nie każdy ksiądz ma dzieci czy kradnie.
Pozdrawiam :)
_________________
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie(...) "


 
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 24-11-2008, 19:46   

Dla mnie to zależy kto jaki jest. Niektórzy policjanci są w porządku, a niektórzy nie. Pamiętam jak jaden chciał mnie spisać za to, że wyszedłem poza teren szkoły ale kiedy powiedziałem mu, że nie jestem żadnym chuliganem to mnie nie spisał :D Raz też widziałem jak złapali moich kolegów za to, że wyszli sobie zapalić. Nie mają nic lepszego do roboty :?:

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 03-12-2008, 12:58 ]
Tak, lepiej dać 11 latkom ćmiczyć.
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 01-09-2009, 13:55   

http://pwjna200procent.prv.pl/index.htm
Oż fak, ja przy tej stronie padłem :D
 
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 03-09-2009, 16:33   

Jeżeli chodzi o jakże ambitne i "inteligentne" hasła pokroju JP powiem tyle.
Jeżeli gdyby nie było policji to było by fajnie? NIE! A gdy Cie okradną i pobija gdzie k:censored: zadzwonisz na straż pożarną? czy do kontroli ruchu ZKM?
Łukasz wrote:
Dla mnie to zależy kto jaki jest. Niektórzy policjanci są w porządku, a niektórzy nie.

Jedni są w porządku a inni wredni i upierdliwi, jak mi znajomi opowiadali: jak sobie na jakimś zadupiu pili i palili, a policja tam stała od 15 minut i obserwowała potem podeszli i powiedzieli prosto z mostu.
"Staliśmy tam od 15 min. daliśmy wam szanse uciec a wy nic" Kamil zaczął machać reoma z tekstem "ja nic nie zrobiłem!", odpowiedź policjanta "Po co machasz tymi rękami jak ptak, ptakiem jesteś?" potem gadka ze str znajomych , że nie zauważyli ich bla bla bla ostatecznie ich nie spisali i powiedzieli im tylkoże mają się tam nie kręcic bo tam jest niebezpiecznie :hehe: a o alkoholu i fajkach nic nie powiedzieli <hehe>. Była jeszcze jedna sytuacja ale trochę inna, jak skakałam z molo z kumplem i wchodziliśmy po drabince do góry, on pierwszy, ja potem, kiedy był u góry była tam policja. Spanikowałam i zaczęłam płynąć pod molo, ostatecznie skończyło się na moim wielkim zmęczeniu i tym, że kumpel mi powiedział ze rozmowa jego z policjantem zakończyła się na "Życie ci nie miłe". Ogólnie nie ma powodów żeby tak bardzo nienawidzić policji, najlepiej być neutralnym, Ja ani ich nie darzę sympatia ani specjalnie nie nienawidzę. Przydają się czasem i taka jest prawda lecz też potrafia nie źle zaleźć za skórę ale cóz taka praca z policja jak z kanarami za cos muszą żyć i nie każdy ich lubi.
_________________
Satan's Gonnah Yeat Chu :3
(Tak wpadłam po to aby sobie zapdejtować twarz, ale śmiesznie, co nie kociaki?)
 
 
 
Mo
[Deleted]

Posted: 03-09-2009, 17:09   

jak dla mnie CHWDP to oznaka słabości człowieka, który to wypowiada :) zawód jak zawód, jak każdy. mamy lekarzy, skorumpowanych itd... ale są też porządni. jest też policjant. jeden zły, drugi lepszy. jak wszędzie. to samo się tyczy księdza, nauczyciela chemii czy budowlańca. każdy zawód ma swoje przeznaczenie - tak jak wspomniano wcześniej, rola policjanta jest duża, fakt, że czasami zajmują się sprawami trywialnymi... ale gdyby nie zajmowali się nimi to byłby większy syf. najbardziej chce mi się śmiać z ludzi pokroju pewnego człowieka, którego znam. dostał mandat. dlatego nienawidzi policji. "bo nie mają się czym zająć". pytanie: po kiego ch** zasuwałeś setką na ograniczeniu w zabudowanym terenie? to jego praca, dba o porządek. fakt, że zawód wredny, tak jak dziennikarz - tyle że ten wtyka swój nos w nie swoje sprawy, często przekłamuje rzeczywistość... ale za to mu płacą. każdy chce żyć. a wracając do mandatów - chcesz mieć spokój od glin to czemu się wychylasz? bawią mnie wszyscy ci, którzy szczególnie nienawidzą "psów" przy okazji wlepienia mandatu. po akcji soczyście przeklinają pana policjanta... no ale warto się zastanowić też trochę nad sobą. łamiesz reguły, a on z tego żyje.

może nie darzę wielką sympatią współczesnej policji, ale w każdym razie uciekam się od prostackich stwierdzeń typu CHWDP. mój dziadek pracował w milicji, później w policji. był dobrym policjantem. każdy go szanował i on szanował innych, ale nie szanował łamiących reguły. i ci też go szanowali.

tak samo jak nie lubię zawodu dziennikarza czy polityków... ale ich szanuję. każdy zawód ma swoje przeznaczenie, każdemu należy się szacunek. bo przecież my tego też oczekujemy.
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 03-09-2009, 19:04   

Mo wrote:
to samo się tyczy księdza, nauczyciela chemii czy budowlańca

Nie do końca się zgodzę. Mała różnica (która jest pewnie przyczyną wszelakiej nienawiści w stosunku do policji) jest taka, ze pan policjant wykonuje kontaktowy zawód i prawie zawsze spotykamy się z nim w nieprzyjemnych sytuacjach, czy też ogólnie kojarzymy go źle. Dodatkowo taki pan policjant może w bardzo prosty sposób ulec pokusie wykroczenia poza zakres swoich obowiązków i nadużyć danej mu władzy, co tylko pogarsza jego już zmechacony wizerunek :D Oczywiście ksiądz, nauczyciel czy sędzia również takiego nadużycia może się dopuścić, jednak policjant z góry przegrywa przez to, że mamy z nim styczność może i rzadziej, ale przeważnie w nieprzyjemnych sytuacjach, przez które nasze nerwy i emocje sięgają zenitu :D

Niewdzięczny i niedoceniany zawód moim zdaniem. Mimo, że szanuję mundurowych to rozumiem wszystkie słowa rzucane przeciwko nim. Ile policjantów tyle sytuacji ;-)
 
 
Mo
[Deleted]

Posted: 03-09-2009, 20:48   

Jerrem_Y wrote:
pan policjant wykonuje kontaktowy zawód i prawie zawsze spotykamy się z nim w nieprzyjemnych sytuacjach, czy też ogólnie kojarzymy go źle.


tak samo źle może się komuś kojarzyć lekarz (jak mnie) czy dziennikarz. dziennikarz też niewdzięczny zawód i jak się pojawiają to chcą tylko wydłubać z ciebie co się da a później przekręcić tak, że dosłownie nóż się w kieszeni otwiera :P lub po prostu wścibskość, która w tym zawodzie jest wymagana, doprowadza do pasji. a że policjant=złe sytuacje - fakt. no ale po to on jest - pilnować porządku. a jasne, że jeśli komuś sprawia frajdę np skakanie po przystankach autobusowych a pojawi się pan policjant no to pocieszeni nie będziemy :D
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 03-09-2009, 21:21   

No jedni się boją lekarza inni nie. Tak samo z dziennikarzem. Nikt natomiast nie lubi dostawać mandatu, ani pouczenia, ani kończyć na izbie wytrzeźwień itd. :p nie wiem, może błądzę, ale wydaje mi się, że tak właśnie jest.
 
 
Mo
[Deleted]

Posted: 03-09-2009, 21:56   

nikt mandatów nie lubi to fakt. myk w tym, że niekoniecznie trzeba je dostawać, to już zależy w większej mierze od nas samych :)

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 03-09-2009, 22:02 ]
Nie osądzam intencji potencjalnych mandato-biorców. To zupełnie inny temat.

edit:

czy ja wiem... jedno z drugim jest jak dla mnie silnie powiązane. bo w końcu praca policjanta opiera się na błędach szaraczków takich jak my. nie dostaniemy mandatów jeśli nie sprowokujemy :]
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 04-09-2009, 05:14   

Dostałaś kiedyś mandat za darmo, tzn za np. przejście w tłumie ludzi na czerwonym, w nocy po zamkniętej dla ruchu ulicy? Bo ja tak, 250zł. A za to, że chcesz się latem napić piwa na świeżym powietrzu? Bo mam całą półkę takich mandatów. Miałaś kiedyś rewizje na dworzu bo im sie ubzdurało, że masz dragi? A dołek zaliczyłaś? Bo ja tak. Jasne, są dobrzy policjanci bo znam takich, ale jest tam i w straży miejskiej (zwłaszcza w straży) masa ludzi którzy gnębiąc ludzi leczą swoje kompleksy. I przez takich właśnie społeczeństwo tak nie lubi policji. Żyjemy w kraju, który przez totalitarne przepisy zabrania nam wielu rzeczy, oni egzekwują głupie i niesprawiedliwe zakazy, i przez to ludzie ich nie lubią, proste.
 
 
 
Mo
[Deleted]

Posted: 04-09-2009, 20:31   

miałam styczność ze strażą miejską i akurat tu powiem szczerze - straż miejska to najgorsze co może być. czepiają się nóg na ławce ;] a wystarczy, że miałam mocną styczność z policją (nie do końca bezpośrednio - to nie moja sprawa więc nie będę się rozwijać, uszanuję prywatność tej osoby - nie, nie zmyślam ;]) i w końcu czepiali się już byle czego. tyle, że akurat w tym wypadku o którym mówię, prowokacja spowodowała doszukiwania się we wszystkim co ta osoba robiła złamania zasad. ;]
 
 
Rocky 
Podróżnik



Joined: 05 Oct 2008
Posts: 288
Location: Bydgoszcz
Posted: 06-09-2009, 13:39   

Jerrem_Y wrote:
Mała różnica (która jest pewnie przyczyną wszelakiej nienawiści w stosunku do policji) jest taka, ze pan policjant wykonuje kontaktowy zawód i prawie zawsze spotykamy się z nim w nieprzyjemnych sytuacjach, czy też ogólnie kojarzymy go źle.

Zgadzam się tutaj, raczej nie spotykamy policji w przyjemnych sytuacjach tylko właśnie w tych negatywnych, ale...
Jerrem_Y wrote:
Dodatkowo taki pan policjant może w bardzo prosty sposób ulec pokusie wykroczenia poza zakres swoich obowiązków i nadużyć danej mu władzy, co tylko pogarsza jego już zmechacony wizerunek

No i tak niestety często jest.Policja (Czy straż miejska) potrafi wlepić nam mandat czy karę praktycznie za nic i nawet nie ma szans żeby się temu sprzeciwić.
Policja coraz częściej zajmuje się tylko tymi małymi sprawami no bo chyba strach im na więcej nie pozwala.Wiem z własnego przykładu, że nigdy nie patrolują tych najgorszych dzielnic no bo patrzą tylko na siebie i wolą nie ryzykować.Zresztą, mam znajomego w policji i on sam mówił, że jak dostanie wezwanie z takich dzielnicy (Bo panuje tam np. bójka) to on ma to gdzieś i przekazuje informacje innymi żeby tam pojechali bo on nie będzie ryzykował.No to o czym mu tu w ogóle mówimy. :)
A jeszcze jest sprawa wyglądu i sprawności fizycznej wśród policji.Według mnie powinny to być osoby wyszkolone o odpowiedniej sile i sprawności bo niektórzy to prędzej powodują śmiech niż strach jak się na niego spojrzy.I jak tu ludzie mają ich szanować?
Tak jeszcze na koniec, chodząc ostatnio po mieście zauważyłem że nowa moda 'JP na 100%' coraz bardziej się rozpowszechnia. :)
 
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 06-09-2009, 19:37   

Wlepianie mandatów za nic mnie najbardziej denerwuje. Raz jechałem kolegą samochodem. Nagle zatrzymuje go policja czemu mój kolega był zdziwiony. Potem do niego mówi, że ograniczył prędkość. Mój kolega mu powiedział, że wcale nie ograniczył, bo jechał 60 km. na godzinę i miał rację, ponieważ takie ograniczenie było. Policjant powiedzał, że myślał, że jedzie więcej mimo, iż miał czujnik :P Od razu było widać, że kłamie :mad:

[ Komentarz dodany przez: e_g: 07-09-2009, 14:30 ]
wtf? ograniczył prędkość? chyba PRZEKROCZYŁ
_________________
Witaj Guest
 
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 06-09-2009, 19:39   

Z jednej strony źle że policja nadużywa swojej władzy, a z drugiej strony jest tylu wandali że przydał by się powrót zomo. Jak by jeden z drugim dostał pałą przez plecy wiedziałby nastepnym razem jak się zachowywać.

Ze strażą miejską miałem do czynienia jedynie po kleżeńsku bo grono znajomych swojego czasu tam pracowało.

Z policją natomiast miałem do czynienia jak zatrzymali mnie za przekroczenie prędkości. Niby wszystko w porządku ale: dlaczego łapali w niedziele o godzinie 10 rano, na pustej drodze (w godzinach szczytu gdzie dzieja się dantejskie sceny ich nie ma) gdzie znaki bez sensownie zostały postawione bo na drodze szybkiego ruchu gdzie nie ma żadnych budynków postawiono przed mostem znak terenu zabudowanego (co wiąże się z gwałtownym zachamowaniem), a za mostem ale przed miejscem gdzie stała policja stał znak ograniczenia do 70, o czym panowie doskonale wiedzieli. Mógłbym się z nimi wadzić kto ma rację ale miałem wazniejsze sprawy na głowie. O tym znaku pamiętałem i zawsze go przestrzegałem.
Ostatecznie panowie stwierdzili przekroczenie o 25km i wlepili mandacik 250zł i jakieś tam punkty. Zaraz za mną zatrzymali kobietę. Być może ktoś zrobił afere bo po jakimś czasie zniknął znak terenu zabudowanego, a ze znaku 70 zmienił sie na 30t.

Innym razem siedziałem na komendzie (a właściwie stałem w korytarzu) bo chciałem zgłosić kradzież dokumentów. Kazali mi przyjsć na godz 10 spisać protokół. Bylem pierwszy w kolejce. Za mną przyszła pani w sprawie telefonu. Przyjęli mnie dopiero o 15 !! a samo spisywanie protokołu trwało z 20 min. Wrrrr
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo