FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Triki i sztuczki
Author Message
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 20-06-2009, 18:33   

Oprócz wszystkich podstawowych tricków nauczyłem się jakiś czas temu robić salta (za pomocą f i PPM) z wyciągniętą bronią. Taki efekt można uzyskać tuż przed zakończeniem Bullet time'u. Gwiazdy niestety nie mogę się nauczyć :(
_________________
 
 
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 20-06-2009, 18:40   

Oto instrukcja jak w TRL zrobić gwiazdę:
Kiedy robicie kombinacje akrobatyczne (f, f, f ,f itd.) wciskacie szybko sztrzałkę w przeciwnym kierunku i nadal robicie kombinacje z F. Powinno wyjść. Raz zrobicie gwiazdę a potem akrobacje w innym kierunku. Powodzenia :)
 
 
Pynia43 
Nowicjusz



Joined: 24 Jul 2009
Posts: 18
Posted: 28-07-2009, 15:30   

Spróbuje zrobić gwiazdę, ale ostatnio coś mi nie wychodziła, za to nauczyłam się jak na drążkach robi się różne tricki - trzeba w momencie gdy się huśta wookoło nagle zmienić z kierunku do przodu ,do tyłu,a wyjdzie, są 2 rodzaje, zależy w jakim momencie naciśniesz zmianę kierunku ;) )
Jak się robi "ptaka" coś z f i spacją i klawiszem do przodu,ale nigdy mi nie wychodzi... co się naciska najpierw??
_________________
Secrets are everywhere...
 
 
 
Szuszuro 
Student



Joined: 25 Jul 2009
Posts: 36
Posted: 28-07-2009, 18:36   

Hmm... chodzi Ci o skok na główkę? Jeśli tak, to skocz do przodu i w tym samym momencie wciśnij KUCANIE (domyślnie F). Jeśli nie o to Ci chodziło, to proszę, wyjaśnij jakoś dokładniej :) . :pozdro:
_________________
Sztuką nie jest bycie mądrym, lecz sztuką jest bycie mądrym i umiejętność wykorzystania tego.

 
 
Kurczak 
Nowicjusz


Joined: 20 Jul 2009
Posts: 3
Location: Wimbledon
Posted: 02-08-2009, 20:18   

fanfan100 wrote:
W raz z patchem 1.2 ( który jest już od razu zainstalowany w polskiej wersji) dochodzi możliwość chodzenia Larą tak normalnie jak jest to pokazane na pierwszym trailerze TRL :) Żeby Lara tak chodziła wciskamy:
Ctrl + W


bez patcha też się da; wciska się szybko Shift :P
 
 
Kriss14 
Student



Joined: 05 Mar 2009
Posts: 51
Posted: 03-08-2009, 09:05   

z shiftem jest możliwość skradania a nie "normalnego" chodzenia...
A wracając do tematu spróbujcie szybko naciskać skok albo przewrót i błyskawicznie zmienić kierunek, czyli jeśli lara wykonuje sztuczkę z klawiszem "do przodu", nie przerywając sztuczki naciśnijcie klawisz "do tyłu". Wtedy Lara zacznie wykonywać to samo tylko do tyłu.
_________________
See you in Avalon...
 
 
Alexandra_Chan 
Nowicjusz



Joined: 18 Aug 2009
Posts: 3
Posted: 19-08-2009, 14:18   

Na odpowiedź " Czy w Tomb Raider Legend można robić gwiazdę" Odpowiedź brzmi "TAK" :D

Wczoraj grając na poziomie w Afryce, zaczęłam kombinować z przyciskiem "F" i "Strzałkom do przodu"... Szybko wciskając "F" żeby robić fikołki.. I na zmiane "strzałka do góry" i strzałka do przodu".... :)
Lara zaczęła robić "gwiazdę" (a przynajmniej tak to wyglądało)... :P

Dzisiaj postaram się dodać filmik jak to robię... Ale muszę mamę poprosić, żeby mnie nakręciła, bo ja sama nie mogę...

Może wy sami też spróbujcie ^^
_________________
Lara Croft Forever (L)
 
 
 
Tonetti 
Podróżnik



Joined: 10 Oct 2007
Posts: 237
Location: Wałbrzych
Posted: 19-08-2009, 14:23   

Po co kręcić film?? A jeśli masz go kręcić, to po co kamerą? Wystarczy fraps. :gupek:

Sorry za off-top ;P
 
 
Alexandra_Chan 
Nowicjusz



Joined: 18 Aug 2009
Posts: 3
Posted: 19-08-2009, 14:38   

Bo mam taką ochotę.. A w dodatku film jest nie tylko po to, żeby pokazać wam "Jak się robi gwiazdę", ale też dla koleżanki...

Sorry za off-top ...

[ Komentarz dodany przez: e_g: 19-08-2009, 14:48 ]
Tonettiemu chodziło o to, że zamiast używać normalnej kamery do nakręcenia czegoś na komputerze możesz użyć programu, który nakręci wszystko co się dzieje bezpośrednio na ekranie.
_________________
Lara Croft Forever (L)
 
 
 
Szalona101 
Praktykant



Joined: 24 Aug 2009
Posts: 165
Location: Helheim
Posted: 11-09-2009, 20:02   

A tak wcześniej ktoś napisał jak się gwiazdę robi.. I napisał że normalnie się robi sztuczki z F i Spacją a potem strzałkę w bok i nadal F , ale nie trzeba tego robić by powstała gwiazda. Wystarczy długo robić triki (najlepiej na jakimś długim prostym korytarzu) z F i spacją aż wkońcu lara sama zrobi gwiazdkę do przodu. :) Jutro może dam screeny bo aktualnie mi legenda nie działa . ;)
_________________
Bring Me To Life
 
 
K.C.T.R 
Nowicjusz


Joined: 11 Oct 2009
Posts: 29
Posted: 17-10-2009, 10:10   

A moglibyście dać coś na PlayStation 2? :)

[ Komentarz dodany przez: e_g: 17-10-2009, 12:41 ]
Wszystko jest takie same jak na PC, tylko po prostu klawisze inaczej się nazywają.
 
 
Alice 
Nowicjusz



Joined: 14 Oct 2009
Posts: 9
Location: z mojej nory ;]
Posted: 18-10-2009, 15:42   

Oł o.x
2 razy mi się udało gwiazdę zrobić. Cierpliwość trzeba mieć xd
Jak mi się uda dam screen. Dzisiaj tak bawiłam się w Bolvii [poszłam poćwiczyć tą gwiazdę] i tam gdzie jest ta sztrzelanina to można strzelić w wieżę, ja strzeliłam i na mostku [jest tam taki mały] zrobiłam bullet time do przodu. Lece i takie śmieszne spowolnienie było, że ja lece a w tym samym kierunku leci kawałek tej wieży, zrobiłam screena i Lara wyszła jak Michael Jackson :lol:
_________________
http://www.adventures-of-lara-croft.pun.pl/
Zapraszam ! ;)
 
 
Gold Girl 
Nowicjusz



Joined: 03 Oct 2009
Posts: 24
Location: nigdzie
Posted: 18-10-2009, 16:57   

Alice dobre :P Ja mam wszystkie akrobacje w małym palcu ; ) żeby zrobić gwiazde należy: F+strzałka do przodu+ciągłe naciskanie F+strzałka do tyłu=gwiazda i inne triki
miłej zabawy :) może dam screen
 
 
Alice 
Nowicjusz



Joined: 14 Oct 2009
Posts: 9
Location: z mojej nory ;]
Posted: 18-10-2009, 20:43   

Wyuczyłam się już tą gwiazdę robić :P Trudno było zrobić screeny [bo nasza kochana Lara robi to w ułamku sekundy] ale się udało ;)


:pozdro:
_________________
http://www.adventures-of-lara-croft.pun.pl/
Zapraszam ! ;)
 
 
Szalona101 
Praktykant



Joined: 24 Aug 2009
Posts: 165
Location: Helheim
Posted: 24-10-2009, 11:25   

Też ostatnio bawiąc się w Bolivi porobiłam kilka fotek Larze. :) Spójrzcie jak mi pięknie poszło! :D





_________________
Bring Me To Life
 
 
XKinia24X 
Student



Joined: 14 Oct 2009
Posts: 97
Location: Helheim
Posted: 25-10-2009, 15:29   

Hehe mi to wychodziło odrazu :P I nie musiałam się męczyć żeby to zrobić ;)
Zrobiłam nawet filmik z Akrobacjami :D Zapraszam do oglądania ;)
http://www.youtube.com/watch?v=OpONOorCF5I

:D :D:D:D
_________________
Zapraszam Na www.laraxcroft.bloog.pl <3
 
 
e_g 
Obieżyświat



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 1385
Location: Poznań
Posted: 25-10-2009, 17:00   

Przypominam, że to nie jest temat, gdzie każdy może dawać cudowne fotki akrobacji, które miliard innych ludzi może zobaczyć na własne oczy po prostu grając. Większość, o ile nie wszystko w TRL zostało już odkryte, dlatego jeśli nie macie czegoś NAPRAWDĘ niecodziennego do pokazania, to proponuje się wstrzymać z postowaniem tutaj.
_________________
 
 
 
Dziunia04 
Nowicjusz



Joined: 26 Aug 2009
Posts: 9
Posted: 08-11-2009, 18:21   

Ja lubię akrobacje w TR:L .Robi się je bardzo łatwo,i są efektowne. Gwiazdę nauczyłam się robić niedawno,ale do dziś nie zawsze mi wychodzi.Nic nie można zrobić od razu.Lubiłam po prostu klikać PPM i patrzeć jak Lara robi salto..Uwielbiam to :)
_________________
My legs feel stronger xP
 
 
TheDoppelganger 
Nowicjusz



Joined: 30 Aug 2010
Posts: 9
Location: litości...
Posted: 30-08-2010, 15:59   

Witam :D chciałabym wiedzieć jak robić "pół gwiazde" gdy Lara stoi na rękach. Proszę o odpowiedzi :D
_________________
Like your new look?
 
 
Reminded 
Praktykant



Joined: 13 Dec 2010
Posts: 195
Location: Legnica
Posted: 23-12-2010, 16:40   

Wreszcie udało mi się to opatentować:

http://img153.imageshack.us/i/documentg.png/

To bardzo proste: gdy Lara wisi na jakiejś krawędzi wciskamy jednocześnie PPM i W lub strzałkę w górę.

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 25-12-2010, 13:47 ]
Opatentować? Przecież to jeden z popularniejszych ruchów znanych w grze ;-)
 
 
TheDoppelganger 
Nowicjusz



Joined: 30 Aug 2010
Posts: 9
Location: litości...
Posted: 17-02-2011, 16:33   

no tak,ale jest jeszcze taki drugi sposób stawania na rękach,i jestem ciekawa czy takie coś jest możliwe do wykonania. Widziałam gdzieś na youtube ale nie zrozumiałam co tam powiedzieli. :help: :help: :help:
_________________
Like your new look?
 
 
Olka97P 
Nowicjusz



Joined: 17 Feb 2011
Posts: 22
Location: Avalon ;D
Posted: 20-02-2011, 20:02   

Cudownie to wygląda :*
Ja kocham akrobacje Lary ;)
Stawanie na rękach :??:
A to kiedy Lara wisi na jakiejś krawędzi przytrzymaj spację , to Lara wjedzie tak jak na początkowym filmiku w Boliwi :D
_________________
-And you want to revenge....
-Justicle!
 
 
TheDoppelganger 
Nowicjusz



Joined: 30 Aug 2010
Posts: 9
Location: litości...
Posted: 20-02-2011, 20:21   

no to chyba jescze nie to czego szukałam... na początkowym filmiku w Boliwii, gdy Lara wisi na krawędzi unosi się do góry na rękach i "ląduje" bokiem. Czekam cierpliwie na odpowiedzi. :)
_________________
Like your new look?
 
 
Luthien 
Podróżnik



Joined: 06 Feb 2007
Posts: 605
Location: Katowice
Posted: 20-02-2011, 22:24   

TheDoppelganger, ruch, o który pytasz nie jest dostępny w grze. Z tego co pamiętam, to w ten właśnie sposób Lara stawała na rękach w początkowych filmikach z TRL. Najwidoczniej zrezygnowano z niego na rzecz tego obecnego w grze :)
Polecam zajrzeć tu: Co było, a czego nie ma w Legend
_________________
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 21-02-2011, 09:56   

Tutaj masz krótki filmik z przedpremierowego gameplayu: http://www.youtube.com/watch?v=8yGfn6ecpDA
W sumie wszystko wygląda tak samo, dopiero od 1:40 widać kilka różnic (te nożowe pułapki, flary(!) a w 2:23 masz to filmikowe podciąganie się ze staniem na rękach).
W sumie teraz to zauważyłem -> oprócz flar Lara wyopatrzona jest także w latarkę.
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo