FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Demo trl z trybem ng
Author Message
jaruczek 
Nowicjusz


Joined: 19 Aug 2007
Posts: 12
Posted: 20-08-2007, 17:17   

Juz mowilem ze dodanie wpisu nic nie pomogło ... no ale dobra mniejsza z tym jutro kupuje pełną wersję może na niej będzie dało się włączyć...
 
 
Szynszyl 
Podróżnik



Joined: 23 Nov 2006
Posts: 658
Posted: 20-08-2007, 19:37   

jaruczek, upewnij się czy dobrze utworzyłeś nowy wpis w rejestrze, powinien on wyglądać tak:



edit: To chyba kwestia spacji pomiędzy wyrazami! Jeśli zrobiłeś z nią, to spróbuj bez :p
 
 
charmed00345 
Nowicjusz



Joined: 10 Jan 2008
Posts: 24
Posted: 15-01-2008, 14:50   

Jak włączycz nex-gen w demie (sciągnołem z nex-gen ) i niewiem jak włączyć a wygaganie są dobre na mojego kompa napiszcie na gg 104 22 051
z óry dzięki

[ Komentarz dodany przez: Barbie: 15-01-2008, 19:50 ]
Przed wysłanie czytamy posta w celu sprawdzenia, czy nie zawiera błędów lub literówek oraz używamy znaków interpunkcyjnych. Tyle pomocy z mojej strony. NMZC :)
_________________
Tomb Raider Underworld
- PC - 109,90 PLN
- Xbox360 - 239,90 PLN
- PS3 - 239,90 PLN
 
 
 
charmed00345 
Nowicjusz



Joined: 10 Jan 2008
Posts: 24
Posted: 15-01-2008, 20:16   

Czego ? jakich znaków ? i jak to spr ? :narka:

[ Komentarz dodany przez: Barbie: 16-01-2008, 00:37 ]
Z ciężkim sercem zostawiam tego posta na miejscu jako pomnik forumowego pokemona w pełnej okazałości.
_________________
Tomb Raider Underworld
- PC - 109,90 PLN
- Xbox360 - 239,90 PLN
- PS3 - 239,90 PLN
 
 
 
charmed00345 
Nowicjusz



Joined: 10 Jan 2008
Posts: 24
Posted: 16-01-2008, 16:56   

Ja mam ATI RADEON 9600 Series.Czy nex-gen mi pujdzie ?
_________________
Tomb Raider Underworld
- PC - 109,90 PLN
- Xbox360 - 239,90 PLN
- PS3 - 239,90 PLN
 
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 16-01-2008, 18:05   

charmed00345, zobacz tu: http://laracroft.pl/tr7/tech.htm wymagania TRL -patrz na wymagania zalecane ze wskazaniem na optymalne.
Ale nie licz na to że pójdzie ng. Nie chodzi na tej grafie -sama próbowałam.
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Youki 
Nowicjusz



Joined: 27 Feb 2008
Posts: 14
Posted: 18-04-2008, 16:06   

Moim zdaniem NG w demie TRL jest lepsze od pełnej wersji z tego względu że w pełnej wersji n.p w bolivi jest ciemniej tak ponuro fajnie ale...mi nie odpowiada w demie lepsze fajna grafika wyszło tak jaśniej i wogule...dla mnie bomba no mi się to podoba mi sie to podoba :D :jumper: :P
_________________
^^
 
 
Lady Justine 
Podróżnik



Joined: 20 Nov 2007
Posts: 311
Location: Bytom
Posted: 18-04-2008, 16:29   

:offtopic:
Youki wrote:
Moim zdaniem NG w demie TRL jest lepsze od pełnej wersji z tego względu że w pełnej wersji n.p w bolivi jest ciemniej tak ponuro fajnie ale...mi nie odpowiada w demie lepsze fajna grafika wyszło tak jaśniej i wogule...dla mnie bomba no mi się to podoba mi sie to podoba :D :jumper: :P


ekhem... w ogóle się pisze, a nie wogule...
Jejku, a co w pełnej wersji nie ma możliwości pojaśnienia ekranu? ;)
Np.: w Boliwi? A jest demo z innym etapem- bo chyba nie... :|

Czepiasz się nie wiadomo po co...
_________________


Guest jeżeli chcesz być dobrym archeologiem, musisz wyjść z biblioteki
:kawa:
 
 
 
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 11-05-2008, 15:14   

Witam :D

W przerwie pomiędzy egzaminami maturalnymi zainstalowałem sobie demo TR7 z trybem NG. Ku mojej radości tryb NG działa, jednak o graniu, mowy nie ma bo mam na ekranie obrazkowy szoł :p Wszystko się strasznie tnie :/ Demo uruchamia się sprawnie tak jak ładuje ale cała reszta pozostawia wiele do życzenia... :nietak: Czy mógłby ktoś poradzić co mogę zrobić by tryb NG w miarę sprawnie działał? ;( ;(

Oto mój sprzęt:
rok: 2008
Klasa procesora: Intel Celeron M
System: Win XP P
Karta graficzna: Intel Graphics Media Accelerator X3100
Dzwięk : HD
Pojemność dysku: 120 GB

Ustawienia dema:

W ustawieniach grafiki mam wszystko włączone oprócz cało ekranowego antyaliasingu (nie da się) :/
Width: 1280
Height: 800
Refresh Rate: 60 Hz
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 11-05-2008, 16:20   

Boone, zmniejsz rozdzielczość do 640x480, wtedy powinno działać płynniej. Poza tym, czy ta karta graficzna, nie jest przypadkiem zintegrowana z płytą główną?
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 11-05-2008, 18:58   

kluz_kaa wrote:
Boone, zmniejsz rozdzielczość do 640x480, wtedy powinno działać płynniej.


Już tak zrobiłem :) Ogołociłem tryb NG ze wszystkich dodatków i działa już płynniej choć wciąż przycina,zwłaszcza przy dużych otwartych przestrzeniach... :/

kluz_kaa wrote:
Poza tym, czy ta karta graficzna, nie jest przypadkiem zintegrowana z płytą główną?


A co to ma do reszty??? :> :jumper: :pozdro:
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 11-05-2008, 22:38   

Boone wrote:
A co to ma do reszty???

Nic, tylko jeżeli tak, to możesz zapomnieć o jakimkolwiek komfortowym graniu z włączonym NexGenem :P
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 14-12-2008, 15:21   

A ja dalej mam problem ;( .
Robię tak jak tu:
Start -> Uruchom -> regedit -> HKEY_CURRENT_USER -> Software -> Crystal Dynamics -> Tomb Raider Legend -> Graphics -> nowy dokument DWORD o nazwie Extended Dialog, prawym myszy i zmodyfikuj 'Dane wartości' na 1

Potem uruchamiam Tomb Raider: Legend, i nic! Nie działa tryb NextGen. Moja karta graficzna obsługuje w pełni PixelShader2.0; więc chyba powinno działać.

"Jeszcze jeden sposób"

Był chyba jeszcze jeden sposób: W okienku setupu (po rozszerzeniu) zaznacz Use D3D Reference Device
Teraz zatwierdź nowe ustawienia i uruchom grę, powinien wyskoczyć błąd:
failure napisał/a:
Failed to initialize Direct3D with current settings
Po kliknięciu OK pojawi się znowu okienko konfiguracji, ale teraz można zaznaczyć Pixel Shader 2.0, po czym 3.0 ;) Teraz wystarczy z powrotem wyłączyć opcję Use D3D Reference Device i kliknąć OK. Gra powinna odpalić się w pełnym NG jeśli karta obsługuje Pixel Shadery 3.

O co z tym chodzi? Możecie jaśniej? Sorry, bo wiem że temat setki razy był omawiany, ale wytłumaczcie mi to zrozumialej.
_________________
Yf a dą suwajf, nan of as łyl.
 
 
tload08 
Nowicjusz


Joined: 23 Nov 2008
Posts: 9
Posted: 14-12-2008, 20:38   

posłuchaj Adamaru, powiedz mi jaką masz kartę graficzną.
Ja tez mialem ten sam problem, ze pomimo karty graficznej z Pixel Shader 2.0 nie działa mi NG.

Ja mam kartę graficzną GeForce FX5200 128MB VRAM z SM2.0.
Ale co się okazuje. Dopiero w te wakacje doczytałem się dlaczego nie mogę tego trybu uruchomić. Główną przyczyną nie jest zegar karty (co prawda gdyby mi się udało uruchomić i tak bym miał 1kl./3s. :hehe: ), lecz wszystkie systemy jakie ona posiada.
Pixel Shader 2.0 to połowa sukcesu.
Musisz mieć jeszcze coś takiego jak np. Ultra Shadow, czego moja karta niestety nie ma ;( . Tutaj mowie o problemie na GeForce`ach, ale mysle ze taki sam ma miejsce na Radeonach.

Tego systemu nie mają karty graficzne od FX5200 do FX5600.

http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html
sobie zobacz tą stronkę, tam możesz się trochę dowiedzieć o swojej karcie graficznej.

Mam nadzieję, że pomogłem. :)


Aha i jeszcze poprawka - ogólnie Ultra Shadow nie mają:
FX5200, FX5300, FX5500, FX5600, 6100, 6150 i wszystkie 4 i 3

A jeśli chodzi o Radeony - to chyba chodzi o brak systemu Smartshader 2.0 lub wyższego:
8500, 9000, 9100, 9200, 9250

I jeszcze wszystkie karty graficzne, które mają "Unified Shader" obsługują cieniowanie
 
 
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 15-12-2008, 17:09   

Moja karta graficzna to ATi Radeon 9550. Zestawienie GPU? Proszę bardzo ;( :


Czyli NextGen'a mogę sobie wybić z głowy, prawda? Nawet ten "niepełny" na Shader2.0 nie odpali. Cóż. Można było się tego spodziewać. Ale - teraz zamierzam kupić sobie nową grafę, więc mówię sobie "głowa do góry" :>
_________________
Yf a dą suwajf, nan of as łyl.
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 09-05-2010, 00:06   

Ja grałem tylko w jedno demo, ale chciałbym zagrać w drugie zanim rozpocznę grać w pełną wersję. I teraz mam pytanie. Gdzie mogę znaleźć te drugie demo, bo szukam w googlach i nic nie znalazłem :( Naprawdę mi zależy, żeby je mieć, więc prosiłbym kogoś o pomoc. A tak poza tym co to znaczy tryb ng ?
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 09-05-2010, 07:58   

Wiesz co sobie pomyślałem? W sumie spójrz na swój avatar to się dowiesz, teraz już wiem jak bardzo Ci się przydał. Od premiery TRL jest o tym mowa, jest też taki Level Editor. TO JEST NEXT-GEN! Grafika nowej generacji! Poczytaj sobie tematy o TRL, Jezu :nietak:

A drugie demo, jeżeli naprawdę takie jest to poszukaj na zagranicznych stronach o TR.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo