FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Bossowie w grze
Author Message
zakid 
Student



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 69
Posted: 25-06-2007, 14:46   Bossowie w grze

Zauważyłem, że dużo osób ma problemy z bossami i w tematach z poradami co chwila ktoś pyta się jak ich przejść pomimo iż ten temat poruszany był wiele razy. Postanowiłem się więc pofatygować i opiszę sposoby przejścia każdego z bossów. Mam nadzieje, że któryś z adminów doceni moją pracę i wrzuci to pomiędzy tematy z poradami odnośnie leveli :)

T-Rex

Pierwszy boss w grze. I chyba jedyny, którego można zabić "tradycyjnymi" metodami (czytaj: faszerowanie amunicją). Jest to jednak dosyć czasochłonne, a bossa można zniszczyć w znacznie krótszym czasie.
1) Po cut-scence stajemy twarzą w twarz z dinozaurem. Pod jego paskiem życia znajduje się rage-meter, który należy wypełnic strzelając do gada.
2) Gdy go wypełnimy, żółta "aureola" pojawi się nad jego głową i zaatakuje nas bezpośrednio. Szybko ustawiamy się przed którymś z tych "wałków z kolcami" z wycelowanymi brońmi w T-Rexa.
3) Gdy ekran się "rozmaże", czas na bullet-time. Wciskamy któryś z kierunków ruchu (najlepiej na boki) i wciskamy Shift (domyślny przycisk w przypadku komputera) po czym oddajemy strzał, gdy na jego głowie pojawi się czerwony znacznik. Gad wpada w kolce i traci około 1/3 życia.
4) Operację powtarzamy trzykrotnie i mamy dinozaura z głowy.

Jest jeszcze jedna metoda, której nie próbowałem, ale podobno działa. Mianowicie ustawiamy się pomiędzy dwoma wałami po bodajże lewej stronie. Będąc tam, T-Rex nie będzie mógł nas zaatakować, więc można spokojnie w niego strzelać.

Centaury
Ten boss jest odrobinę bardziej wymagający. Nie da się go zabić "normalnie" (poprzez nieustanne strzelanie).
1) Tak jak T-Rex, centaury posiadają rage-meter i tak jak w przypadku T-Rexa, należy go wypełnić.
2) Po tej operacji, centaur spróbuje nas przemienić w kamień (charakterystyczne zielone światło). Należy szybko odwrócić się w inną stronę. Jeżeli centaurowi się uda, stajemy się kamieniem, centaur podbiega, kopie nas i Lara zamienia się w wiele małych kamyczków :)
3) Po raz kolejny wypełniamy rage-meter centaura. Tym razem jeden z nich zaatakuje nas bezpośrednio.
4) Używamy bullet-time'a (kierunek ruchu+Shift) i strzelamy w centaura.
5) Centaur będzie przez chwilę w szoku, dlatego zabieramy mu tarczę linką magnetyczną
6) Całą operację zabierania tarczy ponawiamy dla drugiego centaura.
7) Teraz centaury zaczną nas atakować ognistymi kulami. Należy być w ciągłym ruchu, wtedy będziemy łatwo ich unikać. No i oczywiście po raz kolejny rozwcieczamy centaura.
8 ) Gdy znowu spróbuje zrobić z nas kamień podnosimy tarczę i kierujemy w jego kierunku :) Centaur zamienia się w kamień i my faszerujemy go amunicją
9) Powtarzamy operację kilka razy i po centaurach (należy pamiętać, aby trzymać się możliwie jak najbliżej tarczy, żeby móc jej w odpowiednim momencie użyć

Walka z "Torso"
Ten boss jest stosunkowo prosty, jednak utrudnieniem jest dosyć mała powierzchnia, na której rozgrywa się walka, no i oczywiście przepaść w która nie opłaca się spadać :)
1) Ustawiamy się przy krawędzi przepaści i wypełniamy rage-meter bossa
2) Następnie bullet-time, skok w bok (broń cię panie Boże nie do tyłu :) ) i boss zawisa na krawędzi.
3) Strzelamy mu w ręke, jednak jak zauważymy Torso dosyć szybko powróci na plac boju. Zatem trzeba pozbyć się tej rąsi :)
4) Ustawiamy się na drugim końcu sali i strzelamy w bossa by wypełnić jego rage meter
5) Po raz kolejny wchodzimy w bullet time. Gdy nam się uda ręka bossa ugrzęźnie w ziemi
6) Strzelamy w rękę. Należy uważać, ponieważ Lara czasami celuje w głowę, a to nam wiele nie da. Torso co jakiś czas uderza drugą reką w ziemię, wiec trzeba w odpowiednich momentach skakać w górę.
7) Gdy odstrzelimy mu część ręki, należy manewr powtórzyć jeszcze raz, aby odstrzelić jej resztę.
8 ) Gdy ręki już nie będzie. powtarzamy punkty 1,2
9) Gdy boss zawisa na krawędzi już tak łatwo nie wskoczy spowrotem więc strzelamy w drugą rękę, aż boss spadnie w przepaść :)

Natla
Ostatni boss w grze. Rownież trochę czasochłonny, lecz wcale nie aż taki trudny
CZĘŚĆ 1
Cały część pierwsza opiera się na strzelaniu Natli w skrzydła. Skokami unikamy fireballów, którymi próbuje w nas trafić. Gdy Natla podejdzie zbyt blisko, należy szybko kucnąć (Shift), aby nie zostać kopniętym. Gdy pasek życia Natli spadnie do 1/2, czas na...

CZĘŚĆ 2
1)Natla już nie może latać :) Pojawia się znajomy rage-meter. Strzelamy w Natlę, aby go wypełnić, unikając przy tym fireballów.
2) Gdy go wypełnimy, Natla natrze na nas bezpośrednio. My zatem również biegnijmy w jej kierunku. Gdy ekran się rozmaże, wduszamy Shift i Lara wykonuje salto nad Natlą. Jednocześnie strzelamy w jej rympał :) (bullet-time można wykonać również na boki, jednak ten sposób jest najwygodniejszy, zaraz się dowiecie dlaczego).
3)Gdy Natla będzie w szoku, strzelamy jej w zielone światełko na plecach (dlatego tamten sposób jest najwygodniejszy, bo znajdujemy się od razu za plecami Natli). Jeżeli nie uda nam się wykonać bullet-time'a, nie przejmujcie się. Natla zaatakuje nas raz jeszcze. Jeżeli znowu się nie uda, Natla jeszcze raz będzie próbowała nas zaatakować i tak w kółko dopóki jej rage-meter się sięgnie zera.
4) Powtarzamy cała operację kilka razy, ażHP Natli sięgnie zero (warto zostawić sobie na Natlę Uzi, bo z tą bronią zabija się ją wyjątkowo szybko). Potem tylko prosta cutscenka i przeszliśmy grę :)

Filmiki z przejściami każdego bossa są tu:
http://www.tombraiderchro...oss_movies.html
_________________
"I'm gonna need a hacksaw"
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 25-06-2007, 14:50   

Tym samym radzę wszystkim zainteresowanym DOKŁADNIE przeczytać powyższego posta, zanim po raz setny zada się pytanie "Jak pokonać Centaury?". W innym wypadku znowu zrobi się bałagan.
_________________
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 25-06-2007, 15:01   

Od siebie chciałabym dodać że w przypadku zamiany Lary w kamień przez centaury należy szybko naciskać na przemian klawisze "A" oraz "D" dzięki czemu mozna się uwolnić z kamiennej skorupy zanim centaur podbiegnie żeby nas kopytami załatwić. :)
A poza tym przed zamianą w kamień może nas uratować oprócz odwrócenia Lary w inną stronę również ukucnięcie.
Gdy uda nam się odpowiedzieć centaurowi pięknym za nadobne czyli zmienić go w kamień warto wtedy użyć mocniejszej broni, dzięki temu szybciej go załatwimy.
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Phoebe Poison 
Podróżnik



Joined: 10 Feb 2007
Posts: 646
Location: Jaworzno
Posted: 25-06-2007, 16:11   

Jeszcze co do centaurów, to ja przez cały czas byłam przekonana, że przed zmienieniem nas w kamień ratuje stanie bez ruchu o.O Nieważne, w którą stronę była zwrócona Lara, jeśli się nie ruszała to ten promień nic jej nie robił.
_________________
Pain looks great on other people
That's what they're for
 
 
 
l@r@ croft 
Praktykant



Joined: 25 Dec 2006
Posts: 187
Location: Łódź
Posted: 25-06-2007, 16:25   

Na początku nie wiedziałam jak pokonać centaury... wydawały się trudne..fakt , że jak same zamienia się w kamień to trzeba na maxa nawalać pistoletami...u mnie dość szybko poszło strzelbą.
Natomiast co do takich poważniejszych bossów to T-rex był jak dla mnie banalny :| nie walczyłam jeszcze z natlą ani tym potworem co jest na tej małej platformie sie walczy.
_________________

 
 
 
pisula 
Nowicjusz



Joined: 25 Jun 2007
Posts: 11
Location: 192.168.1.254
Posted: 25-06-2007, 17:52   

mi sie nie udalo t-rexowi celnac w glowe ale trudny nie jest wystarczy omijac jego ataki i to wszysto co do centaurow dodam ze jak juz castuja skilla to poprostu przestac w nich strzelac nie trzeba stac w miejscu u mnie nie dzialalo celniecie mu w glowe wiec posluzylem sie trainerem tylko w tym momencie gry :P
_________________
 
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 25-06-2007, 18:46   

A ja uważam że używanie trainerów jest bez sensu. Wydaje mi się że w końcu po to się gra żeby przejść grę samodzielnie a nie używać w trudnych momentach trainerów. owszem trainer to kuszący pomysł, ale za to jaka jest satysfakcja gdy uda się przejść super trudny kawałek gry. Dla mnie takim momentem była właśnie walka z centaurami. Dlatego uważam że warto jednak próbować pokonać bossa samodzielnie. :)
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
pisula 
Nowicjusz



Joined: 25 Jun 2007
Posts: 11
Location: 192.168.1.254
Posted: 25-06-2007, 18:48   

tylko ja na poczatku gralem na wersji dla prasy bawilem sie z nimi dwie godz i nie udalo mi sie teraz choc gram juz na normalnym to i tak dalej mam bledy gdzie nie gdzie przez tego save od nowa gry przecierz nie zaczne
_________________
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 25-06-2007, 18:49   

Tyle ! Proszę o powrót na temat.
A najlepiej w ogóle ograniczyć tworzenie się tutaj, jeśli nie ma takiej potrzeby.
_________________
 
 
Jaunty 
Obieżyświat



Joined: 26 Nov 2004
Posts: 960
Location: Getto Północ
Posted: 25-06-2007, 20:43   

Dla sprawdzenia swoich umiejętności po przejściu gry, postanowiłem pokonać T-Rexa jeszcze raz, tylko tym razem w sposób "uczciwy". Walka poszła mi tak szybko, że aż byłem zaskoczony. Naprowadzenie dinusia na kolce wcale nie jest takie trudne, jak by się mogło wydawać, bo mamy wystarczająco dużo czasu na ustawienie się w dogodnej pozycji do biegnięcia tyłem i strzelania. Pojedynek okazał się tak przyjemny, że chyba będę go sobie powtarzał co jakiś czas. Niestety, w trybie powtarzania poziomu z niewiadomych przyczyn nie da się zapisywać gry i za każdym razem trzeba przebijać się do Rexa przez pół etapu.

Generalnie jestem bardzo zadowolony z bossów w TRA i uważam, że Crystalsi pomysłowo urozmaicili ten element gry, w porównaniu do TR1. Co prawda z początku każda walka wydaje się koszmarem, zwłaszcza gdy nie mamy opanowanego adrenaline dodge, jednak wystarczy trochę praktyki i nawet potyczka z centaurami może być przyjemna. Szkoda tylko, że Natla jest taka banalna, choć sam pomysł na walkę, przyznaję, jest ciekawy.
_________________

 
 
 
groza 
Student



Joined: 07 Jun 2007
Posts: 40
Posted: 25-06-2007, 21:25   

Co do centaurów - to przed zamienieniem w kamień chroni po prostu schowanie broni. Wystarczy do nich nie celować, a nigdy nie strzelają zieloną energią (mimo, że ją zbierają). Świetna robota zakid.
 
 
 
Lareczka 
Praktykant


Joined: 03 Sep 2006
Posts: 179
Location: Kraków
Posted: 26-06-2007, 16:43   

Wlasnie przeszlam centaury i to za pierwszym razem. Nie byly takie trudne. Mialam tylko klopot z wykonaniem poteznego strzalu, bo o ile wychodzil mi na t-rexie itp. to na tych szybkich stworzeniach mialam problemy. Ale sie udalo :D .Jak im juz zabralam tarcze to dalej latwo poszlo :) . Ludki, nie zniechecajcie sie tylko probujcie. Bedziecie mieli satysfakcje ze sami je pokonaliscie (tak jak ja). Ogolnie na razie zaden boss nie byl dla mnie mega trudny. Zobaczymy co bedzie dalej :) . :pozdro:

PS Do tej poty rece mi sie trzesa troche ze strachu troche ze szczescia i troche z podniecenia ( :p ) bo ta walka byla naprawde fajna.
 
 
 
Olina 
Student



Joined: 25 Oct 2006
Posts: 88
Location: Szczecin
Posted: 26-06-2007, 17:51   

Zamiana Larę w kamień przez centaury jest niemozliwa, kiedy sie wskoczy do wody. No i jak raz niechcący wyciągnęłam linkę z hakiem to też Lara sie uchroniła przed promieniem centaurów. Więc to też działa.
_________________
 
 
timide_ 
Nowicjusz


Joined: 26 Jun 2007
Posts: 4
Posted: 26-06-2007, 18:47   

Mam problem z T-Rexem... Włącza mi sie cutscene - w necie znalazłam ze w pewnym momencie filmik robi sie interaktywny i trzeba wcisnac stzalke w dol.. Probuje juz z setny raz.. i nie idzie.. Jak wam sie udało??
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 26-06-2007, 18:50   

No przecież na ekranie pojawiają się strzałki, należy wciskać odpowiednio kierunki, tak jak pokazują.
_________________
 
 
timide_ 
Nowicjusz


Joined: 26 Jun 2007
Posts: 4
Posted: 26-06-2007, 19:06   

wlasnie w tym problem ze mi sie pokazuje czerwone, przekreślone kółko ;|
 
 
mattielicious 
Praktykant



Joined: 26 May 2007
Posts: 143
Location: Szczecin
Posted: 26-06-2007, 19:09   

Quote:
wlasnie w tym problem ze mi sie pokazuje czerwone, przekreślone kółko ;|

Najwidoczniej naciskasz za szybko lub nieodpowiedni kierunek :p
_________________
 
 
timide_ 
Nowicjusz


Joined: 26 Jun 2007
Posts: 4
Posted: 26-06-2007, 19:11   

nie wciskalam zadnego guzika przez caly filmik i nie zauwazylam zadnych strzalek ;|
 
 
Szynszyl 
Podróżnik



Joined: 23 Nov 2006
Posts: 658
Posted: 26-06-2007, 19:27   

Dziwne :gupek: Może coś leży po stronie karty graficznej, i strzałki się nie rysują? Najlepiej będzie zainstalować nowe sterowniki i zobaczyć czy coś to daje.

:pozdro:
 
 
mattielicious 
Praktykant



Joined: 26 May 2007
Posts: 143
Location: Szczecin
Posted: 26-06-2007, 19:34   

Prędzej karta graficzna jest za słaba i gra się przycina, a w konsekwencji momenty, w których pojawiają się strzałki są pomijane i wyskakuje od razu "czerwone, przekreślone kółko".
_________________
 
 
timide_ 
Nowicjusz


Joined: 26 Jun 2007
Posts: 4
Posted: 26-06-2007, 19:49   

hm.. moze to przez to, ze gram na laptopie?:|

ale w wymaganiach sie mieszcze.. :(
 
 
Aurelie 
Praktykant



Joined: 17 Jun 2007
Posts: 127
Location: Łódź
Posted: 26-06-2007, 20:54   

Na początku jak pierwszy raz grałam to nie potrafiłam uników jak Rexio szarżował.. tak samo z innymi bossami. Ale po małym treningu już idzie mi tak dobrze, że tego przedostatniego bossa przed Natlą co pełza po półce umiem pokonać w czasie mniejszym niż 2 minuty.
 
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 27-06-2007, 11:29   

dżizas krajst moja umiejetnosć headshota jest na poziomie zadnym .... t-rexa rozwaliłam w sposob żenujacy .....wlazłam w kąt przy kolcach... on nie mogł mnie urgryźć i puszczałąm mu kulki, uwazajac zeby go nie rozzłościc bo wtedy gryzł ^^ ale z dalszymi bosami to juz chyba nie przejdzie ......... oj coś czuje że może być cięzko.

Quote:
posluzylem sie trainerem

co to jest trainer? ^^
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
Ar2r 
Obieżyświat


Joined: 10 May 2007
Posts: 810
Posted: 27-06-2007, 11:48   

ninti wrote:
dżizas krajst moja umiejetnosć headshota jest na poziomie zadnym .... t-rexa rozwaliłam w sposob żenujacy .....wlazłam w kąt przy kolcach... on nie mogł mnie urgryźć i puszczałąm mu kulki, uwazajac zeby go nie rozzłościc bo wtedy gryzł ^^ ale z dalszymi bosami to juz chyba nie przejdzie ......... oj coś czuje że może być cięzko.


co to jest trainer? ^^


Trainer często pomaga w grach video :) np. nieskończona amunicja,nieśmiertelność itp. Czasem jednak są takie funkcje gdzie można ustawić naszą postać w dowolnym miejscu w grze, normalnie nie dostępnych :P

ninti ja za pierwszym razem też rozwaliłem T-rex'a nie używając headshoot'ów :D w sumie to bardziej hardcore'owa wersja zabicia dinozaura :D he he.
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 27-06-2007, 12:22   

No tak ale siedzenie z podpartą głową ze znudzoną miną i wpatrywanie sie w dwa paski - czy jeden przypadkie za bardzo sie nie wychyla i czy drugiego ubywa i klikanie myszką to chyba nie było w zamyśle crystalsów :P
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo