FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
GTA
Author Message
Yans 
Podróżnik



Joined: 16 Nov 2007
Posts: 288
Location: Z ziemi
Posted: 07-08-2008, 14:38   

System uszkodzeń samochodu to kpina ! Szlag mnie trafia jak wyjeżdżam
z garazu i ledwo ocierając sie o murek odpadają mi drzwi od auta .
Albo kiedy centymetr przed samochodem stoi przechodzien ja ruszam potrącam go i mam rozbitą szybe , oderwaną klape od bagaznika itp .
Raz miałem taki zabawny błąd z którego sie usmiałem . Gruba baba , jak mały słonik
zastawiła mi wyjazd chciałem ją rozjechac parłem naprzód a ta stoi niewzruszona a moje auto po kawałku traci a to drzwi a to szybe itd . a cały czas daje po gazie , auto zaczeło sie pali c i musiałem uciekac a ta gruba sobie stoi niewzruszenie . :hehe:

System jazdy i uszkodzen jest o niebo lepiej zrobiony w seri Driver .
To jak mozna przesztrzelic opone jadącego bardzo szybko samochodu jest genialne .
Albo zasztrzelenie kierowcy auta które jedzie na ciebie rewelka .
Pozatym modele aut to cos pięknego i sposób prowadzenia samochodów bardzo realistyczny i mi odpowiadający . Jedynie w Mafi tez tak dobrze mi sie prowadziło pojazdy .
_________________

 
 
Tonetti 
Podróżnik



Joined: 10 Oct 2007
Posts: 237
Location: Wałbrzych
Posted: 07-08-2008, 16:53   

Co do pojazdów, ja zawsze ściągam jakieś auta z http://gtasite.pl
 
 
quicksilver 
Praktykant



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 143
Location: Łódź
Posted: 13-08-2008, 15:47   

Przeszłam GTA3 kilka razy i bardzo ta gra mi sie podobała, teraz juz niestety nie mam czasu na granie. Vice City i San Andreas juz średnio mi przypadły do gustu, może z powodu zmiany grafiki. Ale szybkim samochodem bądź motorem zawsze lubiłam pojeździć :jumper:
_________________
Jesteś kimś jedynym i niezastąpionym
w tym właśnie miejscu,
w którym się znajdujesz,
w tym właśnie odcinku czasu,
w którym żyjesz.
 
 
Niko47 
Student



Joined: 01 Aug 2008
Posts: 92
Location: Polska :-)
Posted: 13-08-2008, 16:56   

San Andreas to najlepsza część. Potem Vice City, a III, to mnie doprowadzał do szału. Brak mapy, mnie dobił, i o ile po pierwszą wyspię jeszcze dobrze poznałem, to na następnych jeździłem na ślepo. A, pochwalę się: skończyłem Vice City na 100% :)
 
 
 
quicksilver 
Praktykant



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 143
Location: Łódź
Posted: 13-08-2008, 19:15   

E tam na ślepo...ja zapamiętywałam wyspę, tak że nie było żadnych problemów ze znalezieniem czegokolwiek :D
Gratuluję ukończenia gry. :)
_________________
Jesteś kimś jedynym i niezastąpionym
w tym właśnie miejscu,
w którym się znajdujesz,
w tym właśnie odcinku czasu,
w którym żyjesz.
 
 
Niko47 
Student



Joined: 01 Aug 2008
Posts: 92
Location: Polska :-)
Posted: 13-08-2008, 19:24   

Dzięki za gratulacje :) Zazdroszczę pamięci, bo ja za Chiny nie mogłem zapamiętac tych wysp, ale może to dlatego, że nad GTA III spędziłem najmniej czasu (w porównaniu do Vice City i San Andreas) :pozdro:
 
 
 
quicksilver 
Praktykant



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 143
Location: Łódź
Posted: 13-08-2008, 19:34   

W San Andreas praktycznie nie grałam, może dlatego że grafika mi się strasznie krzaczyła i nie mogłam nic na to poradzić. W sumie najwiecej czasu spedziłam przy GTA3 i mam jakiś sentyment do tej gry :)
_________________
Jesteś kimś jedynym i niezastąpionym
w tym właśnie miejscu,
w którym się znajdujesz,
w tym właśnie odcinku czasu,
w którym żyjesz.
 
 
e_g 
Obieżyświat



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 1385
Location: Poznań
Posted: 13-08-2008, 21:23   

Ja właśnie gram w SA, i po prostu nie mogę znieść muzyki. Jedyna stacja, jaką da sie słuchać, to Radio X, ale kurde, większość utworów tam już znam na pamięć. W Vice City dało sie słuchać każdej i była o wiele bardziej klimatyczna, mimo, że starsza. Do tego klimat joł nygga też nie do końca mi sie podoba, w VC było lepiej :( Ogólnie gdyby dać możliwości z SA do VC to było by świetnie.
_________________
 
 
 
Niko47 
Student



Joined: 01 Aug 2008
Posts: 92
Location: Polska :-)
Posted: 14-08-2008, 10:26   

E tam, narzekasz :) Mi tam muza z SA odpowiadała. A w sumie to tylko jedna stacja. Tylko jak ona sie nazywała? Zaraz... zaraz... wiem! MP3 Player, czy coś takiego :)
 
 
 
quicksilver 
Praktykant



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 143
Location: Łódź
Posted: 14-08-2008, 11:08   

Ja miałam swoja ulubioną stację, a nawet piosenkę w GTA3. Tylko, że teraz to za nic sobie nie przypomnę nazwy :(
Fajnie można było sie pobawić kodami, np na czołg, a potem uciekać przed całym patrolem policji. :mrgreen2:
_________________
Jesteś kimś jedynym i niezastąpionym
w tym właśnie miejscu,
w którym się znajdujesz,
w tym właśnie odcinku czasu,
w którym żyjesz.
 
 
milkshake 
Student


Joined: 05 Jul 2008
Posts: 99
Posted: 14-08-2008, 12:17   

Ach, ja uwielbiałem Head Radio :) Słuchałem tego na okrągło... Do dziś mogę zanucić parę utworów, a przecież w GTA 3 grałem ostatnio 5 lat temu... To była chyba pierwsza taka gra, w którą rodzice zakazywali mi grać - ale nie dziwię im się, miałem wówczas 10-11 lat ;] Kochałem jeździć po Liberty City i czuć się jak prawdziwy GanGsTa \m/ O tak... Przy trójce spędziłem najwięcej czasu :]
 
 
Niko47 
Student



Joined: 01 Aug 2008
Posts: 92
Location: Polska :-)
Posted: 14-08-2008, 12:24   

Ja tam w trójce nie nie bawiłem sie w taki brutalny sposób, quicksilver ;) . Mi sie bardziej podobało, np. to: zanjdujesz sobie jeden typ przechodniów i rozwalasz tylko ich, i tylko jedną broną, najlepiej pałką (przed policją uciekasz) :) A w SA najlepiej bawiłem się siadając za sterami myśliwca, i strzelając do policji, i (co najlepsze) innych myśliwców. Bo wystarczyło przeleciec nad bazą na pustyni, i już mamy trzech frajerów do zabawy :D Robienie samochodów pułapek też niczego sobie (przylepiasz ładunek wybuchowy do auta (najlepiej na skrzyżowaniu) i detonujesz :D Albo przylepiasz do własnego auta, kierujesz się na grupke przechodniów, wyskakujesz, i bum :hehe:
 
 
 
quicksilver 
Praktykant



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 143
Location: Łódź
Posted: 14-08-2008, 14:56   

milkshake wrote:
Ach, ja uwielbiałem Head Radio :)

Taaak właśnie to było to radio!! :mrgreen2: i jedna piosenka leciała, która po prostu ubóstwiałam. Aj chyba znów sobie zainstaluję ta grę, bo cos mnie na sentymenty wzięło.



Niko47 wrote:
a tam w trójce nie nie bawiłem sie w taki brutalny sposób, quicksilver ;) . Mi sie bardziej podobało, np. to: zanjdujesz sobie jeden typ przechodniów i rozwalasz tylko ich, i tylko jedną broną, najlepiej pałką (przed policją uciekasz) :)

To chyba Twój sposób był bardziej brutalny od mojego :> ale fajnie sie chodziło po mieście i robiło rozróbę, mnie to sprawiało ogromną przyjemność :D
A ulubionym samochodem w GTA3 był Banshee, świetnie sie nim jeździło. ;)
_________________
Jesteś kimś jedynym i niezastąpionym
w tym właśnie miejscu,
w którym się znajdujesz,
w tym właśnie odcinku czasu,
w którym żyjesz.
 
 
Niko47 
Student



Joined: 01 Aug 2008
Posts: 92
Location: Polska :-)
Posted: 14-08-2008, 16:29   

Co do Banshee, to zgadzam się z Tobą. Ech, łezka się w oku kręci ;) , gdy wspominam, jak jechałem przez całą pierwszą wyspę, żeby tylko go zakosic z wystawy. A potem tak ostrożnie nim jeździłem, że nawet poruszałem sie prawa stroną ulicy, i nie przejeżdzałem ludzi (nie, żeby mi ich było żal, ale szkoda było taką fajną furę niszczyć) co w normalnym aucie byłoby nie do przyjęcia :) A co do rozrób, to ja zawszę się ustawiałem obok posterunku policji i grzałem z wyrzutni rakiet, a w szczególności do policyjnych helikopterów :D A co do brutalności, to pamietaj, że walczyłem z gangami, czyli zapobiegałem przemocy ;) :pozdro:
 
 
 
quicksilver 
Praktykant



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 143
Location: Łódź
Posted: 14-08-2008, 19:33   

Niko47 wrote:
Co do Banshee, to zgadzam się z Tobą. Ech, łezka się w oku kręci ;) , gdy wspominam, jak jechałem przez całą pierwszą wyspę, żeby tylko go zakosic z wystawy.

Robiłam dosłownie tak samo :mrgreen2: i też starałam się jeżdzić jak najostrożniej, by go nie zniszczyć. Na kolejnych wyspach było też sporo fajnych i szybkich autek np Cheetah, Infernus...zawsze zatrzymywałam je na ulicy i wyrzucałam kierowcę. Fajnie też się jeździło wozem FBI :D
_________________
Jesteś kimś jedynym i niezastąpionym
w tym właśnie miejscu,
w którym się znajdujesz,
w tym właśnie odcinku czasu,
w którym żyjesz.
 
 
ouroboros 
Podróżnik



Joined: 19 Jun 2008
Posts: 244
Posted: 26-08-2008, 02:36   

GTA IV to druga gra, na ktora czekam .
Oczywisty jest fakt, ze pieniadze najpierw pojda na TR:Underworld, pozniej na "czwórkę" .
Bo chyba juz wszyscy wiedza, ze GTA:IV jesiena wychodzi na PC, prawda :P ?
Ogolnie poswiecilem duzo czasu tej grze na Xboxie 360, ale mam nadzieje,ze poprawia kilka drobnych bledow w wersji na pc...
_________________
"I've lived many times longer than your entire civilization, but i've never seen such delicious irony..."
 
 
Kockaina 
Nowicjusz



Joined: 19 Jul 2008
Posts: 18
Location: Bielsko-Biała
Posted: 30-10-2008, 13:46   

Z utęsknieniem czekam na GTA IV na PC. Mam tylko nadzieję, że mi wejdzie. :P Ale i tak wydaje mi się, że Vice City było najlepsze. Miało klimat. San Andreas też fajne. GTA 3 ujdzie, a jedynka i dwójka to totalna klapa. :D

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 30-10-2008, 20:14 ]
Mi weszło, to Tobie teeeż wejdzie.
_________________

 
 
janek04 
Podróżnik



Joined: 05 Jan 2008
Posts: 499
Location: London
Posted: 05-11-2008, 19:21   

Szkoda tylko ze w GTA IV nie mozna zmieniac fryzury i robic sobie tatuazów :x ale tak to spoko gierka ale nie lepsza niz nasza arcia i jej podziemne grobowce :)
_________________
 
 
ouroboros 
Podróżnik



Joined: 19 Jun 2008
Posts: 244
Posted: 06-11-2008, 15:55   

Niestety przesunieto premiere na grudzien...ahhhhhh .
To nawet lepiej,bo nie bede miec dylematu, w co grac - w TRU czy w GTA IV ! :P
Do grudnia z pewnoscia przejde Underworld (...to pewnie bedzie jakies max 10 godzin), wiec z czystym sumieniem bede mogl czworke odpalic
Swoja droga,jak martwicie sie o wymagania, to wcale nie sa takie przerazjace.
Zalecane wymagania nie powalaja nie szokuja (chociaz ten quad to lekka przesada:P)

MINIMALNE
OS: Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3
Procesor: Intel Core 2 Duo 1.8Ghz, AMD Athlon X2 64 2.4Ghz
Pamięć: 1.5GB, 16GB wolnego miejsca na dysku
Karta graficzna: 256MB NVIDIA 7900 / 256MB ATI X1900

REKOMENDOWANE
OS: Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3
Procesor: Intel Core 2 Quad 2.4Ghz, AMD Phenom X3 2.1Ghz
Pamięć: 2 GB (Windows XP) 2.5 GB (Windows Vista)
18 GB wolnego miejsca na dysku
Karta graficzna: 512MB NVIDIA 8600 / 512MB ATI 3870

Karta graficzna 8600 ? do takiej gry? wow.
_________________
"I've lived many times longer than your entire civilization, but i've never seen such delicious irony..."
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 14-11-2008, 23:41   

Lubię GTA, gram obecnie w San Andreas, po bardzo długiej przerwie.
Płytka mi zaginęła i tak jakoś wyszło, że udało mi się gre załatwic dzis?

Ogólnie klimat jest, podoba mi się - wciągam się, a to dobry znak, bo prócz TR i Heroes V wszystko mnie praktycznie nudzi.
Do wybitnych graczy w tą serie nie należę, czesto muszę coś powtarzac itp, ale sprawia mi to frajde i po malutku udoskonalam swoja jazdę samochodem :P :P
Wydaje mi się, że w SA są trudniejsze misje niż Vice City, które nota bene też bardzo lubię. Grafika mimo, że poprawiona nie za bardzo się różni.

Jestem ciekawy tego najnowszego GTA, mam nadzieje, że uda mi się dostac tą częsc.
W każdym razie przeglądałem jak to ma wyglądac i sądze, że to może byc baaardzo ciekawe.
No cóż czekam niecierpliwie.
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
deejvv 
Nowicjusz



Joined: 13 May 2008
Posts: 18
Location: Brzeg Dolny
Posted: 20-02-2009, 07:02   

GTA 4 jest wg mnie najlepsza ale nie chodzi tu tylko o grafikę. Fabuła powala na kolana. Najlepsze jest zakończenie gry. A w samej grze jak wiadomo można trochę pozmieniac fabułę wybierając jedną z dwóch misji lub w misji dokonac wyboru. I koniecznie muszę kupic dysk twardy do mojego xboxa 360 żebym mógł ściągnąc dodatek do gta4 i jeszcze do TRU. XD
_________________
:D
 
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 17-04-2009, 21:04   

Spełniam wszystkie wymagania minimalne jeśli chodzi o GTA4, a gra wygląda porażająco beznadziejnie, dlaczego tak jest?
Sprawdzałem dokładnie i tak:

Windows XP SP3
Pamięć : 2GB RAM
Grafika: 256 MB
Procek : Core Duo : 2x 2.20 GHz

i grać się w to co mam na ekranie z całą pewnością nie da.
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
e_g 
Obieżyświat



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 1385
Location: Poznań
Posted: 17-04-2009, 21:26   

:nietak:

Hrithik, słyszałeś może o tym, że sami twórcy przyznali, iż obecne komputery nie są w stanie udźwignąć GTA4 w pełni i będzie to możliwe dopiero za parę lat? Ludzie spełniający zalecane wymagania z nadwiązką mają problemy z rozgrywką i grafiką, więc zapomnij o grze.
_________________
 
 
 
Wtajemniczony 
Podróżnik



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 341
Location: Skrzyszów
Posted: 17-04-2009, 22:19   

Co do GTA IV to sobie na x'ie dorywczo pogrywam, ale głównie to mam go dla "szpanu". Inaczej jest natomiast z Chinatown Wars na DS'a... I tutaj chcę napisać moją recenzję:
180zł?! SZOK! NIE NO!
Takie były moje myśli po zobaczeniu ceny w Media Markt. Byłem pewny, że gra będzie kosztować około 130zł. Zobaczyłem pudełko z tyłu, ale nie było tam nic innego, czego bym nie wiedział z internetu i opisów w sklepach internetowych. Twórcy nawet nie pokusili się o jakieś nowe screeny. Myślałem jednak, że w święta mogę sobie pozowlić na prezent i rodzice się dołożą te 50zł. Po naciąganiu ich zgodzili się i...
WOW! AH! OH! EH! YEAH!
Pierwsze wrażenie było paraliżujące. Kradzież aut to cudo w największym tego słowa znaczeniu! Są 3 typy kradzieży: kręcenie śrubokrętem w stacyjce, wyszukiwanie kodu komputera samochodu za pomocą specjalnego urządzenia, oraz rozkręcanie skrzynki rozdzielczej i zabawa z kabelkami(ale to akurat jest banalnie proste). Symulator jazdy mnie trochę zawiódł, bo większość aut kręci albo za słabo, albo za mocno, jednak przy plusach tej gry szybko się to zgubiło.
Hehehe... jaka grafika... :D
Bardzo miło zaskoczyła mnie grafika. Komiksowy styl jest naprawdę świetny, ludzie na chodnikach także różnorodnie się zachowują, a efekty pogodowe są na wysokim poziomie(nie tylko jak na DS'a przystało). Zaliczę tutaj także animację postaci, która jest normalna. Przy Zeldzie torchę odstaje, ale da się na to patrzeć.
Kurcze blade. ale przygoda...
O fabule się jakoś szczególnie nie rozpiszę, bo nie chcę nikomu niszczyć radości z rozrywki, a na dodatek jestem dopiero przy 15(?) misji. Gra jest jednak ciekawa i często(jak na sam początek) giną znane nam postacie... Różnorodność zadań jest jednak fenomenalna...:)
Teraz o całej reszcie... czyli muzyka, wykorzystanie ekraniku i mikrofonu
O muzyce nie będę się rozpisywał, bo jest tam kilka fajnych utworów w radiu, ale przy GTA SA i GTA IV to trochę... ehem... "gorsze"... Co do wykorzystania ekranu dotykowego i mikorofonu to jestes pod pogormnym wrażeniem. Aby taksówka się zatrzymała to musimy gwizdnąć do mikrofonu(albo dmuchnąćm, wszystko jedno), ale użycie eranu dotykowego jest super: sami np. robimy koktaje mołotowe, ponieważ musimy jechać na stację benzynową, nalać paliwa do butelki i włożyć tam szmatę... wszystko na dotykowym ekrnaie. Rozbrajanie bomby jest zarąbiste. Musimy zmieżyć siłę prądu w każdym z kabelków i rozciąć ten pod największym napięciem. Jest także wiele innych rodzajów zadań, ale nie będę się tu rozpisywał...
Żałuję?
NIE! Absolutnie, nie żał;owałbym nawet 200zł wydanych na grę. Gra jest dwa razy lepsze od Vice City Stories i Liberty City Stories na PSP. Grałem w obie gry jeszcze przed zakupem DS'a, ale one wcale mnie nie zachęciły do kupna PSP. Już prędzej dla GoW'a bym go kupił, ale Zelda i tak wygrała i kupiłem DS'a... ale to nie o tym temat.
Naprawdę, jeśli ktoś ma DS'a to kupujcie to, a nie ściągajcie, żeby R* chciało jeszcze zrobić nam nowe, lepsze GTA(ale przy wynikach sprzedaży szansa na to jest 1:10000)... :/
Oceny:
Grafika 9/10
Muzyka 7/10
Grywalność 10/10
Zagadki, wykorzystanie innowacji DS'a, itd. 10/10
Ogólnie:
9,5/10
Byłoby 10 gdyby poprawili animacje i muzykę...
_________________

 
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 18-04-2009, 01:53   

e_g, a tego nie wiedziałem.
Lubię grać w GTA, ale nigdy nie śledzę newsów na temat gry.

Szczęście, że nie wybrałem tego przy kupnie laptopa bo bym się wściekł.

___
Dla mnie zmorą w GTA VC i SA jest latanie, za cholerę nie mogę tego przejść, chociaż próbuję kilkadziesiąt razy dziennie.
W VC stoje na samym początku kiedy tym mini helikopterkiem bomby trzeba podkładać, a w SA utknełem na misji n.e.o i jeszcze kilku innych związanych z lataniem. Nienawidzę tego.
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo