FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Bugi w grze
Author Message
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 03-12-2008, 12:44   

scorpia, podchodząc do tego humorystycznie to może i daje radość. :P Ale nie taką jaką daje rozkoszowanie się dopracowaną grą. Takie pokazy cyrkowe chętnie oddam i zamienię na w pełni grywalną i wciągającą rozgrywkę. :)
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Luthien 
Podróżnik



Joined: 06 Feb 2007
Posts: 605
Location: Katowice
Posted: 03-12-2008, 14:31   

Nie wiedzialam gdzie to pytanie zadać, więc zrobię to tutaj. Pytanie do posiadaczy Xboxowej wersji gry. Czy zna ktoś z Was radę na odblokowanie osiągnięcia Master Speed Demon? Wszystkie trzy zadania na motocyklu wykonałam (pojawily sie jako zaliczone w osiągnięciach), jednak Master Speed Demon nie zostal zaliczony :/
 
 
L_w_T 
Student



Joined: 08 Jul 2008
Posts: 58
Location: Skierniewice
Posted: 03-12-2008, 14:52   

Luthien, przeczytaj sobie ten temat > http://www.xbox360achieve...ad.php?t=107002 :)
_________________
 
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 04-12-2008, 15:12   

Znalazłem nie tyle buga, co mały błąd merytoryczny. Mianowicie chodzi o zdjęcie na ekranach w Tech Roomie w Croft Manor, które przedstawia Meksyk, do którego dopiero mamy się udać.
_________________

 
 
marrrcin 
Praktykant



Joined: 01 Mar 2008
Posts: 142
Location: Underworld
Posted: 05-12-2008, 22:07   

Nie wiem gdzie to napisac, ale chyba tu. Czy Lara w końcu odgarnia liście czy nie? Bo u mnie odgarnia jedynie jak biegnie sprintem. Jak biegnie normalnie(albo pływa) to nie odgarnia liści (ani glonów)A poza tym cienie mam tak pociachane jak na demie w początkowym filmiku.
A i jeszcze mam pytanie. Czy w TRU można odtwarzac filmiki wystepujace podczas gry?
Acha i nie mozna zmieniac paska zycia na zwyczajny pasek.
_________________
Oczy są zwierciadłem duszy. Mówią o człowieku więcej, niż on sam chciałby o sobie powiedzieć.
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 06-12-2008, 08:28   

A mnie wyszedł ciekawy bug. Od ostatniego checkpointa zeszłam że tak powiem piętro niżej i tam coś wykonałam po czym musiałam wrocić na górę żeby dalej działać, ale przerwałam grę na dolnym poziomie. Potem znów wchodzę do gry zaczynam od checkpointa schodze na dół a tam wszystko już zrobione. Gra w jakiś dziwny sposób zapisała mi to co zrobiłam na dole. a na górę 100% nie weszłam. :gupek:
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Mai 
Podróżnik



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 203
Location: Opole
Posted: 06-12-2008, 08:36   

http://pl.youtube.com/watch?v=tcgw3K7fBcA <- - Lara nie tylko potrafi różne niesamowite akrobacje, ale potrafi też pleść warkocze z własnych rąk O_o !!11111243
A co do tych irytujących bugów, to w tym miejscu z tego filmiku z bugiem Lara po prostu staje się niewidzialna, widać tylko jej sprzęt, a sama Lara znika. I z tego co widziałam na YouTube nie tylko ja miałam taki problem w tym miejscu.
_________________
World is Mine
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 06-12-2008, 10:54   

marrrcin wrote:
Czy Lara w końcu odgarnia liście czy nie? Bo u mnie odgarnia jedynie jak biegnie sprintem. Jak biegnie normalnie(albo pływa) to nie odgarnia liści (ani glonów)

Są różne rodzaje krzaków w grze i nie wszystkie odgarnia podczas kontaktu z nimi. Jednak Lara powinna to robić za każdym razem przy biegu; nie wiem jak w sprincie, ale w pływaniu nie ma takiej animacji.

marrrcin wrote:
A i jeszcze mam pytanie. Czy w TRU można odtwarzac filmiki wystepujace podczas gry?

Nie, i jest to chyba jedna z największych wad Underworlda, bo przerywniki filmowe są rewelacyjne.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
marrrcin 
Praktykant



Joined: 01 Mar 2008
Posts: 142
Location: Underworld
Posted: 06-12-2008, 18:46   

kluz_kaa wrote:
Są różne rodzaje krzaków w grze i nie wszystkie odgarnia podczas kontaktu z nimi. Jednak Lara powinna to robić za każdym razem przy biegu

No właśnie Lara nie odgarnia mi żadnych krzaków, nawet tych największych. Krzaki i owszem poruszają się odchylając od niej ale sama Lara nie wykonuje żadnego ruchu rękoma. Czasami tylko odgarnie jakiś liśc jak wpadnie na krzak z jakiejś nierówności podłoża (z wyższego do niższego), no i przy sprincie.
Nie da sie ustawic tego w jakichś ukrytych ustawieniach :(
Proszę pomóżcie.
_________________
Oczy są zwierciadłem duszy. Mówią o człowieku więcej, niż on sam chciałby o sobie powiedzieć.
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 06-12-2008, 19:42   

Ja nie wiem czy to, że Lara nie odgarnia krzaków, wymaga takiej rozpaczliwej odezwy? Po pierwsze, panna Croft odgarnia tylko kilka rodzajów krzaków, np. takie jakie spotykamy na samym początku Tajlandii (przy rozpoczęciu wspinaczki), a dwa, że może już nie ma siły na machanie rękoma - starajcie się ją zrozumieć.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
marrrcin 
Praktykant



Joined: 01 Mar 2008
Posts: 142
Location: Underworld
Posted: 06-12-2008, 19:42   

Przepraszam, że post pod postem, ale czy w Meksyku widac podczas rozgrywki jak pada deszcz? Bo u mnie tylko słychac.
A tak wracając do odgarniania liści to wiem że to nic takiego ale fajnie wygląda to przy sprincie i chciałbym patrzec na to częsciej :P (mała rzecz a cieszy).
No i jak z tym deszczem

[ Komentarz dodany przez: kluz_kaa: 06-12-2008, 19:45 ]
Na początku rzeczywiście nie widać deszczu, ale w późniejszym etapie levelu jest on aż nadto dobrze widoczny.
_________________
Oczy są zwierciadłem duszy. Mówią o człowieku więcej, niż on sam chciałby o sobie powiedzieć.
 
 
trójka 
Student



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 43
Posted: 06-12-2008, 20:17   

W demówce miałam tam, że nagle gra się zacinała i nie dało się nic zrobić. Trzeba było zresetować kompa, a raz miałam tak, że owszem- odblokowało się bez resetowania, ale wszystko skakało i były odblaskowe kolory, a w Menu zamiast liter były kwadraciki. W Legendzie też tak miałam jakieś 2 razy, ale w demo TRU chyba z 7. Jest na to jakieś normalne wytłumaczenie ??? Bo np. TRA chodziło cudownie nawet jak się grało 12 godzin bez przerwy.

PS
Co do odgarniania liści to mi to obojętne, bo nie zwracam na to uwagi tylko na piękne widoki.
_________________
...
 
 
dj tayfun 
Nowicjusz


Joined: 30 Nov 2008
Posts: 11
Posted: 07-12-2008, 12:18   

witam
pewnie fani gry mnie nie polubia ale sterowanie lara praca kamery no i błędy typu zawisł mi motor a nie wpadł do pułapki z palami tej w meksyku tylko zawisł i ani do przodu ani do tyłu gram na ixie moze na pc jest lepiej ale misja w meksyku to poraszka z błedami gra na początku mi sie podobała ale po tej misji chcę tylko przejść do końca a pudełko z gra wysoko na połke :pozdro:
 
 
lolali 
Nowicjusz



Joined: 30 Nov 2008
Posts: 11
Posted: 07-12-2008, 13:13   

A co sądzicie o "strzelających" kamieniach? I czy też coś takiego u Was się pojawia?
Mam tu na myśli kamysie, które Lara układa w celu obciążenia, na płytach otwierających różnego typu wrota.
Wszystko jest dobrze, gdy targany kamień odkładam w dowolne miejsce, gdzieś na podłodze. Położy, podniesie, położy, podniesie... Luzik.
Problem zaczyna się w chwili, gdy chcę owym kamieniem obciążyć płytę. Lara układa kamień, a kamień odfruwa w daleki kąt sali. Przynoszę go jeszcze raz, pieczołowicie układam na płycie, kamień wsuwa się pod Larę, a gdy próbuję z niego zejść, znowu strzela w przestrzeń. Jedynie wyskok pozwala zatrzymać go w miejscu. Choć i tak nie gwarantuje to powodzenia całej akcji, bo kolejny przyniesiony na płytę kamień może wybić (jak w bilardzie) ten pierwszy.
Na Morzu Śródziemnym, w sali ze smokami - to chyba pierwsza płyta do obciążenia w grze - kamień tak wystrzelił, że przeleciał na drugą stronę wody i choć Lara (ku mojemu zdziwieniu) była w stanie pływać z kamiennym klockiem, to jednak nie szło go wyciągnąć na właściwy brzeg. A przynajmniej na tyle zmęczyło mnie rzucanie nim, że wolałam wczytać save'a...
I tak jak wszystkie inne bugi, raczej mnie bawią, albo przyjmuję je ze stoickim spokojem, tak problemy z grawitacją w obrębie płyt doprowadzają mnie do białej gorączki. :murek:
 
 
Lauren 
Podróżnik



Joined: 31 May 2007
Posts: 286
Posted: 07-12-2008, 13:14   

Mi się zdarzyło, że Lara na motorze zacięła się w ścianie i za Chiny nie mogłam zejść z tego motoru. Tak jakby dostał ataku padaczki. Musiałam jeszcze raz zaczął od checkpointa. Był to najbardziej wkurzający bug jaki spotkał mnie podczas gry.
_________________
Dostałam questa od guru bagien.
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 07-12-2008, 14:53   

Dziś fajny bug pojawił mi się w Tajlandii. Wisiałam na ścianie, zeskoczyłam a Lara dalej przez chwilę jakby wisiała stojąc już na ziemi. :P niezłe było. :D
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Haker5 
Student


Joined: 30 Nov 2007
Posts: 57
Posted: 07-12-2008, 14:56   

Miałem dziś mały bug przy jechaniu motorem Lara przy wy skoczni uderzyła jak w ścianę i wpadła w przepaść wprost na kolce.
 
 
 
Birko 
Praktykant



Joined: 14 Feb 2007
Posts: 150
Posted: 07-12-2008, 17:19   

Ja będąc na wyspie Jan Mayen jechałam sobie motorem i nagle spadłam. Normalnie powinnam zginąć, ale kiedy motor uderzył o ziemie zsiadłam z niego i Larze nic się nie stało :D (a motor poleciał w dół T_T). A kiedy odwróciłam kamerę to okazało się, że metr ode mnie stoi thrall i tylko gapi sie na mnie jakby nie dowierzał, że przeżyłam :hehe: . I jeszcze w tym samym levelu, kiedy byłam na szczycie tej "wieży" to Lara się stała niewidzialna. Tylko jej rękawice świeciły :mrgreen2: .
 
 
Arti 
Praktykant



Joined: 06 Jul 2007
Posts: 168
Posted: 07-12-2008, 17:55   

Ludzie, wy jesteście śmieszni....

Na prawdę tak Was gryzie to, że Lara nie odgarnia liści? Mają - za przeproszeniem - pracować nad takim gównianym szczegółem, niż np. nad stabilnością silnika i poważniejszymi problemami?

No cóż.. Ktoś to woli po krzakach latać i mieć frajdę z ich odgarniania niż mniejszej ilości bugów...
_________________
Guest? Guest's dead! What the hell you know about Paraiso?!
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 07-12-2008, 18:04   

Ja dzisiaj znalazłam ciekawego buga:

[spoiler:b369fe770c] W ostatniej lokacji w grze, tam gdzie Natla strzela do Lary ognistymi kulami i rzeki niebieskiego czegoś-tam spływają na środku w taką głęboką dziurę, kiedy wskoczymy do owej dziury, to Lara nie spadnie do końca w dół, tylko mniej-więcej w połowie drogi wpadnie do niewidzialnej wody i się utopi :P [/spoiler:b369fe770c]
 
 
 
kmail44 
Praktykant



Joined: 24 Nov 2008
Posts: 102
Posted: 08-12-2008, 20:03   

Znalazłem chyba najwiekszego buga.Znajdziecie go na pierwszym levelu w Croft Manor po przeskoczeniu na linie nad palącymi sie schodami w monencie gdy mamy juz zejsc na dół.Jezeli ktos juz pszeszedł gre wie ze w nastepnych odwiedzinach w croft manor idziemy dalej i spotykamy sobowtóra Lary.No wiec nie schodzcie na dół tylko przeskoczcie nad palącymi sie belkami blokującymi droge(mozecie uzyc apteczki).nastepnie skoczcie na prawo łapiac sie tyczki stancie na niej i spuście sie po szklanych drzwiach do pomieszczenia z komputerami.Wyswietli sie wam film z sobowtórem a po nim rozpoczniecie od razu poziom w Meksyku :gupek:
 
 
Lord Richard 
Student


Joined: 29 Nov 2008
Posts: 31
Posted: 10-12-2008, 15:45   

Ja nie jestem zbyt pewien czy to no ale dobra opisze go :P .
No więc gdy przechodzimy Morze Arktyczne w trybie poszukiwnia skarbów to gdy dojdziemy do tych palów przez ktore trzeba się przedostać na drugą strone. Gdy przejdziemy na drugą stronę te drzwi są zamknięte głazami :gupek:
Próbowałem Mjolnirem celować w sufit ale to nic nie dało :(

Mam na to 2 wyjaśnienia

1. za drwiami nie ma już secretów
2. To bug!
_________________
Bóm.
 
 
 
Avi_Versicolor 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2007
Posts: 539
Location: Jurków
Posted: 10-12-2008, 15:46   

Hmmm...ciekawa sprawa. W Meksyku ludzcy przeciwnicy w pewnym momencie zaczęli świrować. W jednym miejscu miałam chyba z trzech delikwentów. Więc tak: jeden wygiął się mostek (oczywiście wszystko dzieje się po śmierci),drugi tak jak powinien,posłusznie legł w błocie,a trzeci....(ukląkł sobie?)



Bugów na poniższych dwóch screenach tłumaczyć raczej nie muszę. Są to typowe "potknięcia", aczkolwiek ten z jaszczurami jest nader ciekawy :-) .


_________________
A kiedyś Wielki Łowca odejdzie...

www.versicolor.blog.onet.pl
 
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 10-12-2008, 16:31   

Lord Richard wrote:
1. za drwiami nie ma już secretów
2. To bug!

1. Tak, za drzwiami nie ma żadnych sekretów
2. To nie bug. Wyobrażasz sobie, że zatkanie drzwi stertą głazów to przypadkowe posunięcie? Gdyby to zdarzyło się w trakcie normalnej gry, wtedy mógłbyś to nazwać bugiem.
_________________

 
 
Avi_Versicolor 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2007
Posts: 539
Location: Jurków
Posted: 10-12-2008, 18:22   

Kolejny ciekawy bug,na który właśnie natrafiłam.



I za nic nie da się gdziekolwiek jechać. Czy to na dół,by się zabić,by do góry- by wydostać...:-)

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 11-12-2008, 09:58 ]
Takich 'wcinek' jest pełno. Proszę więc nie wstawiać screenów z każdym następnym.
_________________
A kiedyś Wielki Łowca odejdzie...

www.versicolor.blog.onet.pl
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo