FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Tomb Raider - wrażenia z gry

Jak oceniasz Tomb Raidera?
10
47%
 47%  [ 59 ]
9
31%
 31%  [ 39 ]
8
10%
 10%  [ 13 ]
7
4%
 4%  [ 5 ]
6
3%
 3%  [ 4 ]
5
0%
 0%  [ 1 ]
4
0%
 0%  [ 1 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
1%
 1%  [ 2 ]
Voted : 124
Total Votes: 124

Author Message
janek04 
Podróżnik



Joined: 05 Jan 2008
Posts: 499
Location: London
Posted: 07-03-2013, 18:20   

Ja jastem zaraz po [spoiler:67e2b7df8b] smierci Alexa [/spoiler:67e2b7df8b] daleko mam jeszcze do happy endingu ? no spoilers pls
_________________
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 07-03-2013, 18:20   

Quote:
Odnosnie optymalizacji to zlego slowa nie powiem, na moim lapku (karta graficzna jak to w lapu bez szalu) moglem grac na ultra wiec... czasami tylko scielo ale generalnie chodzilo plynnie.

Jaką masz kartę graficzną? U mnie przez 5 minut chodzi płynnie po tym drastycznie zwalnia, aż muszę włączyć grę od początku... Już nie ogarniam.
 
 
kofeinu 
Nowicjusz



Joined: 05 Jun 2010
Posts: 2
Location: Helsinki
Posted: 07-03-2013, 18:35   

lechu1235 wrote:
Quote:
Odnosnie optymalizacji to zlego slowa nie powiem, na moim lapku (karta graficzna jak to w lapu bez szalu) moglem grac na ultra wiec... czasami tylko scielo ale generalnie chodzilo plynnie.

Jaką masz kartę graficzną? U mnie przez 5 minut chodzi płynnie po tym drastycznie zwalnia, aż muszę włączyć grę od początku... Już nie ogarniam.


AMD FirePro zintegrowana. Generalnie bez szalu. Procek i7 cztero-rdzeniowy. Wiekszosc gier ma klopoty z grafika, ale tutaj bylem pozytywnie zaskoczony :)
_________________
Rzekłeś przyjacielu... rzekłeś...
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 07-03-2013, 20:21   

Ej, czy wy macie na PC efekt kropel krwi rozbryzgującej sie na "kamere" gdy kogos sie zabije z bliska?

U mnie tylko na kamerze widac pył i wode. Krwi nie widze, a na roznych video w necie to widzialem.
_________________
 
 
cutek15 
Praktykant


Joined: 09 Feb 2011
Posts: 123
Posted: 07-03-2013, 20:53   

Ja nie mam, może to na lepszych kartach graficznych
_________________
Tomb Raider 9

[center]TRAILER ||| GAMEPLAY #1[center][b]|TRAILER 2
 
 
larcia 
Obieżyświat



Joined: 09 May 2005
Posts: 856
Location: Katowice
Posted: 07-03-2013, 21:17   

janek04 wrote:
Ja jastem zaraz po [spoiler:5b3bfbbcbd] smierci Alexa [/spoiler:5b3bfbbcbd] daleko mam jeszcze do happy endingu ? no spoilers pls


Jestem w tym samym miejscu co janek04.
Podbijam pytanie :D Daleko jeszcze do końca?
Niektórzy piszą,że jak mają 75% gry to jest już koniec .. :D
 
 
TheZaack500 
Praktykant



Joined: 08 May 2012
Posts: 102
Location: Wioska
Posted: 07-03-2013, 21:30   

Jeszcze trochę zostało ; )
Godzinka, może więcej : D
_________________
"The extraordinary is in what we do... not who we are"
 
 
Geralt 
Praktykant



Joined: 05 Oct 2005
Posts: 124
Location: Gdynia
Posted: 07-03-2013, 22:02   

Stawiam na explorację jak już ktoś napisał zajrzeć za każdy domek ,drzewo i kamień
Nie poto czekalem tyle lat na grę by ją przelecieć w kilkadziesiąt godzin , mogę grać
choćby miesiąc lub więcej ,przyjemności należy racjonować ,a poza tym .zostanie mniej czasu na oczekiwanie kolejnej części.
Jest super :mrgreen2:
_________________
prawdziwa cnota krytyki się nie boi
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 08-03-2013, 00:54   

Uff - a już się bałem że tylko u mnie nie ma tych kropelek wody i krwi - nie wiem czemu ich nie ma bo w końcu efekt jakoś tak słabszy bez nich - podobały mi się wszędzie gdzie je pokazywali :P
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Maati 
Obieżyświat


Joined: 13 Jan 2007
Posts: 1016
Location: Kraków
Posted: 08-03-2013, 00:59   

Ciekawe na xboxie jest wszystko i krople wody i krwi, nawet i błota.
Quote:
Ja nie mam, może to na lepszych kartach graficznych

Bez przesady, toż to w zasadzie nic. :P
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 08-03-2013, 01:04   

Nie mam innej koncepcji... Szkoda, bo liczyłem na takie smaczki - nie umniejszając ocenie gry :D jest świetna :D
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
MackaN 
Student


Joined: 21 Nov 2009
Posts: 77
Posted: 08-03-2013, 02:30   

Ukończyłem grę wczoraj. Wady? Tylko 3 sloty na Save'y. Zdecydowanie za mało.
Gra jest Unchartetowa i bardzo przyjemna.
Otwarty świat? Hmm, raczej nie.
Świat dzieli się na Korytarz fabuły głównej, oraz odnogi opcjonalne.
Ale jeśli chodzi o upakowanie akcji to TR w niczym nie ustępuje Unchartetowi.
No i ma wielką zaletę, że da się grać na myszy i klawiaturze - A to zdecydowanie dla mnie bardziej intuicyjne sterowanie na tychże niż padowe.
 
 
janek04 
Podróżnik



Joined: 05 Jan 2008
Posts: 499
Location: London
Posted: 08-03-2013, 09:37   

Unchartedowa ? Po za duza iloscia strzelania nie ma nic w tej grze Unchartedowego. TR jest bardziej mroczny, gdzie Uncharted jest taki James Bond ani mroczny ani pogodny.
_________________
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 08-03-2013, 10:24   

janek04 wrote:
Po za duza iloscia strzelania nie ma nic w tej grze Unchartedowego.


Nie, wcale... :p MASA rzeczy jest jak w Uncharted. Wszelkie ucieczki po walacych sie konstrukcjach np. Nie mowie, ze to zle, to bardzo dobrze :) Pod tym wzgledem TR jest nawet lepsze, uczen przebił mistrza! (po tym jak wczesniejszy uczen - Uncharted, przebił mistrza ;) )
_________________
 
 
janek04 
Podróżnik



Joined: 05 Jan 2008
Posts: 499
Location: London
Posted: 08-03-2013, 10:40   

Umm bo w innych grach nigdy tego nie bylo ¬_¬ TR mial perwszy rozne artefakty wiec to nie jest Unchartedowe, historie sie roznia, postacie tak samo, environment tez. Ja nie wiem gdzie wy widzicie U w TR.
_________________
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 08-03-2013, 10:55   

janek04 wrote:
Ja nie wiem gdzie wy widzicie U w TR.


Patrz mój post wyżej :p Uncharted przeciez zapoczątkowało modę na takie oskryptowane sekwencje akcji. Nawet w Assassin's Creed zaczelo sie to pojawiac od Brotherhood, czyli juz PO wydaniu Uncharted 2. TR9 czerpie najlepsze pomysły z serii Uncharted i Assassin's Creed i dodaje swoje własne, sprawdzone z poprzednich czesci.
_________________
 
 
v1per80 
Podróżnik



Joined: 23 Oct 2008
Posts: 353
Posted: 08-03-2013, 13:47   

W 2D gra jest ładna ale do Crysisa jej daleko. W 3D jednak gra rozkłada Crysisa na łopatki. Czemu ? Otóż jest tam pierwsze w historii gier 3D 3D, gdzie obiekty wychodzą poza ekran. Takie świecące kule czy przedmioty które oglądamy w inventory i je odpowiednio obrócimy, to mamy je zaledwie centymetry od siebie. Jaka gra tak ma ? Dlatego jest to najlepsze 3D w historii gier i filmów (a gier to na pewno) jakie widziałem. Nawet w Avatarze w Cinema City obiekty nie "podchodziły" aż tak blisko widza. Oczywiście takie coś uzyskamy chyba tylko, jeśli mamy 3D vision, gdyż żeby taki efekt uzyskać, musimy ustawić max głębie w adapterze i to połączyć z suwakami od 3D w opcjach gry. Efekt gnieciecie 3D w każdej grze (i chyba filmie) jakie widziałem. Jeśli znajdziecie jedną grę (nie film bo jednak ktoś z was może być fanem filmów 3D i widzieć jakiś z lepszym 3D) i udowodni, że jest w niej lepsze 3D (gra musi mieć przedmioty wychodzące z ekranu, a nie samą głębie, bo ta jest w każdej grze po ustawieniu 3D) przysięgam, że więcej nie napiszę ani o 3D ani projektorze. Oczywiście z takim efektem w filmikach miejscami skacze i to w 720p do czasem nawet ok (na oko) 18 klatek, ale tak jest rzadko i tylko w filmikach. Sama gra już jest płynniutka (na pewno powyżej 30 klatek bez większycvh spadków), a wszystko inne, w tym włosy są ustawione na max. Do tego zapomniałem jeszcze o atakujących wilkach. Naprawdę można się ich wystraszyć. Sama gra im dalej tym lepiej. U mnie kandydat na 10/10. Crysis ma 9-tkę i to się raczej nie zmieni. Tomb Raider ma właściwie wszystko, czego ja zawsze szukałem w grach: niesamowite efekty 3D, piekielnie wciągające momenty i w ogóle mógłbym tak wymieniać i wymieniać kilka godzin (wczoraj byłem strasznie śpiący i nawet mi się grać nie chciało, a jak zacząłem to pograłem kolejne 3H, tyle, że musiałem wstawać o 8.30, tak to siedziałbym dłużej niż do 2.30). Oczywiście ocena jest pod kątem dzisiejszych gier, bo jeśli chodzi o klimat, to najlepsze były, są i będą TR 1 i 2.
_________________
I5 9600K@5Ghz+Noctua NH-D14+TT,Asus Z390 TUF Pro Gaming,16GB Ram Fury HyperX DDR4 16GB 3466MHz CL19@18,HDD 2.75TB+SSD Samsung Evo 970 500GB+850 250GB,Gigabyte Eagle OC GF RTX 3060Ti ,Projektor Benq W1700 4K HDR10,Chieftec Nitro 88+SPS-850C 850W,Net 300MB
 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 08-03-2013, 15:29   

Gra ukończona. 5 dni. 78%.

Moją recenzją napiszę w innym terminie jak już ochłonę i ukończę grę 100% ale już teraz mogę powiedzieć jedno: RE-WE-LA-CJA! Takiego Tomb Raidera jeszcze nie było i IMO jest to najlepsza gra w całej serii.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
janek04 
Podróżnik



Joined: 05 Jan 2008
Posts: 499
Location: London
Posted: 08-03-2013, 15:47   

Ja wlasnie tez ukonczylem gre w 92% ^_^

Co do postaci Sam mi ukradla serce, fajna z niej dziewucha. Ogolnie podobaja mi sie postacie w TR bo nie sa za bardzo wykombinowane. W duzo grach postacie sa za bogate, a przeciez w prawdziwym zyciu wiekszosc z nas byla by nijaka w grze.

Czekam na nastepny etap w zyciu Lary, cos mi sie zdaje ze nastepna gra bedzie jeszcze lepsza. W koncu powiew swiezosci na rynku gire jest, fabula w TR nie byla copy cat z innych gier. Co lepsza wyglada na to ze pozklejali ja z filmow i seriali takich jak LOST, Descent etc.

Environment w grze moze nie byl jakis roznorodny ale to nie przeszkadzalo a wrecz bylo przyjemne. W starych Tomb Riderach za bardzo skakali po lokacjach i nie mozna bylo sie w nie wczuc i zaglebic w kulture.

Finalna walka jest super, kocham design pomieszczenia w ktory sie odgrywa. [spoiler:fcf092206f] Sun Queen wyglada nie ziemsko, a jej armia fajnie sie prezentuje, szkoda ze dopiero sa pod koniec gry [/spoiler:fcf092206f] Ostatnia cut scenka nie jest powalajaca, mozna powiedziec ze jest troche zenujaca. Mogli ja bardziej rozwinac, a nie 5-10 sek i koniec ¬_¬ pozal sie boze. Tomb Raiderowi dam 9.3/10 za gre ogolna, a 8.5/10 za gre w serii, jak dla mnie za malo bylo mystycznosci.
_________________
  
 
 
Magda 
Student



Joined: 07 Dec 2010
Posts: 51
Location: Poznań
Posted: 08-03-2013, 15:48   

Nie przeszłam jeszcze całej gry, ale juz jestem chyba u końca bo 70pare% juz przeszłam. Atmosfera, grafika, rozne dodatki wprowadzone jak pd, czy ulepszenia broni, luk, polowanie itp. - super. Natomiast fabułą jak narazie nie jestem zachwycona, uwazam ze w poprzedniej trylogii była lepsza. Bohaterowie tez nie sa ciekawi, Sam to w ogóle jakies niewiadomo co, ciągle tylko Lara do niej krzyczy Sam oh Sam! a ta do Lary, Lara oh Lara! Wkurza mnie ta postac najbardziej, jest taka nijaka i infantylna. Ten doktorek tez sztampowy rodzaj charakteru w tego typu sytuacji, to samo Tanaya i ten gruby. Ogólnie rzecz ujmując to wszystkiemu co jest w tej grze daje 10, ale fabule tylko 6.
_________________
Przydatne, konkretne informacje o produktach spożywczych i zawartych w nich substancjach odżywczych. Zapraszam: http://polowanie-na-zdrowie.blogspot.com/
 
 
Maati 
Obieżyświat


Joined: 13 Jan 2007
Posts: 1016
Location: Kraków
Posted: 08-03-2013, 18:17   

Quote:
Oczywiście ocena jest pod kątem dzisiejszych gier, bo jeśli chodzi o klimat, to najlepsze były, są i będą TR 1 i 2.

A kiedy właśnie TR stara się wyrwać z tego kanonu w którym postrzega się obecne gry to słyszę 'Crysis3'. Jedna z najbardziej miałkich gier, obecnie nazwano by ją plastik. I piszę to też bo po raz kolejny czytam Twojego posta i widzę tylko jeden aspekt - grafika. Oczywiście rozumiem Twoje zamiłowania i zainteresowania, wszystko bardzo dobrze ale grafika sama w sobie nie jest celem, jest środkiem do jego osiągania - kreuje klimat. Ja cię nie atakuję i nie staram obrazić,tylko zwracam uwagę na ten aspekt. ;)
 
 
Magda 
Student



Joined: 07 Dec 2010
Posts: 51
Location: Poznań
Posted: 08-03-2013, 18:49   

Maati wrote:
Quote:
Oczywiście ocena jest pod kątem dzisiejszych gier, bo jeśli chodzi o klimat, to najlepsze były, są i będą TR 1 i 2.

A kiedy właśnie TR stara się wyrwać z tego kanonu w którym postrzega się obecne gry to słyszę 'Crysis3'. Jedna z najbardziej miałkich gier, obecnie nazwano by ją plastik. I piszę to też bo po raz kolejny czytam Twojego posta i widzę tylko jeden aspekt - grafika. Oczywiście rozumiem Twoje zamiłowania i zainteresowania, wszystko bardzo dobrze ale grafika sama w sobie nie jest celem, jest środkiem do jego osiągania - kreuje klimat. Ja cię nie atakuję i nie staram obrazić,tylko zwracam uwagę na ten aspekt. ;)


Moim zdaniem najważniejszym aspektem gry jest fabuła, grafika jest gdzieś na końcu. Właśnie dlatego czuje sie zawiedziona najnowszym Tomb raiderem.
 
 
Maati 
Obieżyświat


Joined: 13 Jan 2007
Posts: 1016
Location: Kraków
Posted: 08-03-2013, 18:57   

Przyznaję, że fabuła TR nie jest rozbudowanym potworem. Gdy zagram jeszcze raz, gdy przetrawię w 100% historię TR to o tym napiszę więcej, ale podoba mi się. Historia jest ciekawa i wciąga, przede wszystkim TR niesie różne wartości i pokazuje Lare w ciekawym świetle.
 
 
Magda 
Student



Joined: 07 Dec 2010
Posts: 51
Location: Poznań
Posted: 08-03-2013, 19:09   

Maati wrote:
Przyznaję, że fabuła TR nie jest rozbudowanym potworem. Gdy zagram jeszcze raz, gdy przetrawię w 100% historię TR to o tym napiszę więcej, ale podoba mi się. Historia jest ciekawa i wciąga, przede wszystkim TR niesie różne wartości i pokazuje Lare w ciekawym świetle.


Nie mówię, że jest zła :) Po prostu spodziewałam się czegoś lepszego, jeśli chodzi o fabułę, niż w poprzednich częsciach - trylogii, a w mojej ocenie fabuła nowego TR jest gorsza. Dlatego właśnie napisałam, że jestem zawiedziona. Do tego zawiedziona byłam postaciami, wszystkie takie nijakie, albo sztampowe. I Sam swoją ifnantylnością strasznie mnie irytowala.
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 08-03-2013, 21:01   

v1per80 wrote:
W 3D jednak gra rozkłada Crysisa na łopatki.


Moze zadam głupie pytanie, ale spytam, bo sie nie znam. Wy czesto tu zreszta zadajecie głupsze :p

Napisz please co musze zrobic, by wlaczyc tryb 3D? Po pierwsze - trzeba miec specjalny monitor? A moze wystarcza okulary jakies? A po drugie - gdzie w opcjach sie wlacza wyświetlanie obrazu w 3D? Do tego trzeba miec hiper ultra karte grafiki? Czy na konsolach tez mozna czy to tylko na PC?
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo