FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
TR Movie: plusy i minusy

Który film TR Movie 1 czy 2 podobał Ci się bardziej?
TR Movie 1
47%
 47%  [ 56 ]
TR Movie 2
11%
 11%  [ 13 ]
oba tak samo
29%
 29%  [ 34 ]
oba mi się nie podobały
10%
 10%  [ 12 ]
nie widziałem/łam
1%
 1%  [ 2 ]
Voted : 97
Total Votes: 117

Author Message
lara_croft 
Obieżyświat



Joined: 27 Mar 2005
Posts: 1491
Location: Poznań
Posted: 27-07-2005, 20:24   

Hmmm jeśli ja mam coś powiedzieć, tozdecydowanie bardziej podobał mi się TRM1 niż druga częśc, pierwsza była po prostu ciekawsza akcja, wątki, a na drugiej miałam ochotę usnąć, ale nie zrobiłam teg, po prostu wyłączyłam telewizor i wyszłam z pokoju :lol:
 
 
Kamcia 
Obieżyświat



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 1008
Posted: 28-07-2005, 14:48   

Mnie TRM1 się bardzo podobał a TRM2 obejrzałam tylko połowę, bo mi tak jakoś czasu brakło :lol: :wink:
 
 
 
Frik 
Obieżyświat


Joined: 27 Apr 2005
Posts: 1089
Posted: 01-08-2005, 22:36   

No zgadzam się Lara TRM1 była żywsza akcja, a w TRM2 jakaś taka flegmowata. Ciągła się jak serek topiony... :P A wogle poco był ten koleś Larze potrzebny w dwójce... Sama by rady nie dała...??? Wątpie... A pozatym troche tandetnie...

Pamiętacie tą scene ci co oglądali TRM2 jak Lara porozbijała szyby w laboratorium a potem sie skaleczyła bo ją przycisnęli do odłamków??? Powinny być jakieś ślady ale ich nie było w późniejszych ujęciach... dziwne.... :P :P:P
 
 
xald 
Podróżnik



Joined: 11 Jul 2005
Posts: 251
Posted: 01-08-2005, 22:50   

TRM2 był o wiele lepszy od jedynki. Przenoszenie gry na ekran dosłownie nie jest najlepszym pomysłem. Adapatacja - owszem.
_________________
 
 
 
lara_croft 
Obieżyświat



Joined: 27 Mar 2005
Posts: 1491
Location: Poznań
Posted: 01-08-2005, 22:52   

tak, przenoszenie gry jest dość dziwnym pomysłem, o ja jakopś nie wyorażam sobie filmu o TR składającego się z fragmentów, kediy Lara zbiera ukryte apteczki lub broń :P
 
 
Kamcia 
Obieżyświat



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 1008
Posted: 01-08-2005, 23:45   

To by była dosłownie klapa, nie dość, że grając trzeba się nazbierać tych rzeczy, to jeszcze potem w filmie. Zdecydowanie nie! Ale można przenieść na ekran bohaterów z gry, a potem dać im jakieś zadanie, ale bez wątków z gry. ;)
 
 
 
Terry Sheridan 
Nowicjusz



Joined: 30 Jul 2005
Posts: 12
Location: ja jestem?
Posted: 22-08-2005, 19:26   Tomb Raider-Przyczyna porażki...

Oglądając obie superprodukcje o przygodach Lady Croft z Angeliną Jolie w roli głównej zastanawiam się nad ich porażką...twórcy dążyli jak sami mówili by Lara nie skończyła tak żałośnie jak Super Mario Bros,Street Figther czy Elektra... i inne filmy na pods. gier...
Tymczasem ciężka gorycz porażki poraziła oba obrazy.Ale czy musiało tak być?Czy to wina reżyserów,producentów czy twórców gry?Jak zawsze prawda leży gdzies pośrodku:((
Za złe recenzje jedynki(mimo sukcesu komercjalnego) odpowiada reżyser Simon West za odejście od scenariusza gry,zmiany imion niektórych postaci (Winston=Hillary,Bryce=Zipp..itd ). Płytką fabułę(wszystko przeinaczone z gry mało zmian,banalne dialogi...).
Dwójka miała lepszy scenariusz,jednak ta wogule była odskocznią od serii gier najbardziej to widać chyba po wyglądzie Lary...(chociarz przez zmianę wyglądu w pewien sposób ja uczłowieczono).Główną przyczyną porażki TR2 były błędy w jedynce i słaba szósta część serii Tomb Raider ( The Angel of Darkness).Dwójka ogólnie wg krytyków była dobrym obrazem ale błędy poprzedników spowodoały jej klęskę...
 
 
 
BradPitt 
Podróżnik



Joined: 23 Apr 2005
Posts: 361
Location: Gdynia
Posted: 22-08-2005, 21:07   

W zasadzie to nie wiem o co Ci chodzi Terry bo sprawa jest chyba oczywista.

Co Ty tu nazywasz porazką ?? To adaptacja gry komputerowej a nie iranski film o poszukiwaniu sensu zycia , takie filmy zawsze beda miały nie przychylna krytyke. I twórcy TR doskonale o tym wiedzieli. Zrobili filmy dla kasy a nie dla oskarów. I to im się udało. Jak sam napisałeś , filmy odnisły spory sukces komercyjny. Fani zadowoleni....Gdzie tu porażka.. ??
Dla mnie osobiscie film jest w prawdzie gówniany ale nie jest porazka bo głowny cel ( czyt. kasa ) został osiagniety.
_________________
 
 
 
Kurtis Trent 
Nowicjusz



Joined: 28 Aug 2005
Posts: 14
Location: Chorzów
Posted: 29-08-2005, 11:50   

Mi obydwie części filmu się bardzo podobały, jednak TRM2 jest dla mnie lepszy... dlaczego? Po pierwsze muzyka, w Cradle Of Life jest o wiele bardziej "tomb raiderowa", gra aktorska w 2 jest weług mnie lepsza, troszke mi w 2 brakowało scen z Croft Manor, owszem były one, ale hol Croft Manor to było studio (prawdziwy był tylko w TRm1) a do tego w 1 mi przynjamniej sie miło glądało dom Lary, było tak bardzo "growo" :wink: Efekty specjalne- weług mnie w 2 lepsze, dlaczego? Dlatego że mniej je widac, TR1 (film) był odpicowany w efektach, a w 2 były one jakby troszke "schowane" i mniej sie rzucały w oczy, przez co było bardziej realistycznie.. :lol: W 2 mi sie za to nie podobał Terry, nie potrzebnie stworzyli taką postać, chcoiaż już gra aktorską facet nie był najgorszy :mrgreen: Słowem: po dosyć wyrównaniej walce, u mnie wygrywa TRM2
_________________
"Raz na 5000 lat"
 
 
 
Frik 
Obieżyświat


Joined: 27 Apr 2005
Posts: 1089
Posted: 29-08-2005, 12:04   

No ale sam przyznasz, że trochę za dużo pozmieniali w dwójce faktów z gry... Dla mnie o wiele za dużo... Najbardziej mnie rozbawiła długa kitka... To było przegięcie... :P
 
 
Kurtis Trent 
Nowicjusz



Joined: 28 Aug 2005
Posts: 14
Location: Chorzów
Posted: 29-08-2005, 13:01   

Tak, ale pozmieniali to tak jak w TRM1, przecież ojciec Lary by nie dał LArze globusu (jego nagrody z dziedziny archeologi) gdyby w TR1 nie powiedzieli że był archeologiem :wink: A długa kitka to dla mnie teraz plus- to jakby "dłuższa" fryzura z TRL :lol:
_________________
"Raz na 5000 lat"
 
 
 
Kyo 
WoTR Team



Joined: 11 Apr 2005
Posts: 458
Posted: 29-08-2005, 14:59   

Dla mnie również ten kucyk w TRM2 był przegięciem, zresztą także się buntowałem w TRM1 z powodu wyglądu Lary (cały ten strój i wogóle...Lara gothic wyszła)...
Dom też nie taki jak w grze... ale co tu narzekać, w koncu wybrali jeden z najpiękniejszych pałaco-dworo-zamków w Anglii.... :lol:
Cały projekt tych dwóch filmów wyszedł wg. mnie co najmniej dobrze, oddaje to co mozemy ujrzec w grze...
 
 
Dustie 
Podróżnik



Joined: 26 Sep 2004
Posts: 292
Posted: 29-08-2005, 19:55   

mnie zawsze bardziej podobal sie TRM1... nie wiem w sumie dlaczego, moze wlasnie ze wzgledu na to, iz momentami film przypominal gre w TR na wielkim szerokim ekranie (scena na samym poczatku, kiedy Lara wyjmuje pistolety, wyciaga rece w przod i strzelajac biegnie wprost na Simon'a), zreszta zapewne taki efekt chcieli osiagnac tworcy, zeby zaznaczyc, ze to nie jest tylko zwykly film o poszukiwaczach przogod...

a dwojke wlasnie zrobili na taki zwykly film o poszukiwaczach przygod - Lara zrobila sie bardziej realna, ludzka i przyziemna, tracac duza czesc tego, co odroznialo ja zwyczajnych, nieciekawych postaci...
 
 
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 24-02-2006, 19:17   

Popieram z tym "song of Life" od razy przypominaja mi sie sceny w Afryce...
Soundtrack w TRM jeżeli chodzi o wykonawców jest lepszy od tego z wykonawcami z TR2M... Z kolei ścieżka instrumentalna z "The Cradle of Life" jest na wyższym poziomie niż ta z filmu pierwszego. Mam wszystkie soundtracki ( w sumie 4 CD) z obu obrazów więc zrobiłem sobie kiedys porównanie :mrgreen:
 
 
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 04-03-2006, 17:48   

Pewnie fani którzy studiuja program TV badz serwisy filmowe już wiedzą więc to tylko rutyna... W dniu 5 marca (Niedziela) na kanale TVN SIEDEM o fodzinie 20.10 zostanie wyemitowany Tomb Raider Movie,zrealizowany w 2001 roku przez Simona Westa.
Warto obejrzeć chocby dla tego by sie przyjrzeć chociaz Croft Manor które zobaczymy w grze "Tomb Raider:Legend".
 
 
Aspi 
Nowicjusz



Joined: 22 Jul 2006
Posts: 4
Posted: 23-07-2006, 13:40   

Muzyka w jedynce lepsza, zresztą wogóle jedynka mi się bardziej podobała. Cóż za wyczerpująca wypowiedź xD

XALD:
...
_________________
"Easy come easy go..."

SHIT HAPPENS :D :D
 
 
 
Kolka:) 
Podróżnik



Joined: 16 Aug 2006
Posts: 229
Location: ze 100licy :D
Posted: 16-08-2006, 18:08   

nie widziałam filmików, bo nie dawno się tr zainteresowałam :) Warto obejrzeć je? i który lepszy??? :-P :pozdro:
 
 
 
P@wel 
Podróżnik



Joined: 25 Mar 2006
Posts: 286
Location: Szczecin
Posted: 18-08-2006, 19:32   

Dla mnie obydwa są super :matrix: Na pewno warto, a co do pytania który to najlepiej najpierw pierwszy, a później drugi.

:narka: :pozdro:
_________________
ABSOLUTELY Angelina Jolie
Maybe I'm crazy but I really love her.
 
 
larcia 
Obieżyświat



Joined: 09 May 2005
Posts: 856
Location: Katowice
Posted: 21-08-2006, 12:45   

Bardzo lubię filmy Tomb Raider Movie i Tomb Raider Movie: Cradle Of Life.

Plusy i Minusy Tomb Raider Movie:
Plusem jest wspaniałe nawiązanie do gry,fajne efekty, można powiedzieć,że "zakochałam" w scenie w domu Lary,gdzie Lara skacze na sobie i ... zaczyna się akcja. Lara pięknie załatwia ludzi a najlepsze jest w garażu kiedy z koła potraktowywuje ludzika.
No po prostu poelcam tę scenę,którzy jej nie widzieli.
Teraz minusy ...
Hmmm... Nie podobają mi się niektóre zachowania Jolie, jakoś się zachowuje czasem tak dziwnie nie jak Lara.

Plusy i Minusy Tomb Raider Movie: Cradle Of Life:
Plusy - C-H-I-N-Y :D (Kocham Chińską atmosferę w TR) Fajne są akcje w mieście. Ogólnie akcja w tej grze mi się podoba taka Tomb Raiderowska.
Minusy - Szkoda,że odbiegli od TR2 chociaż z jednej strony jest ceikawiej.

Polecam wszystkim tym, którzy nie wizieli tych dwóch filmów .
I zgadzam się z moim poprzednikiem.
Quote:
"Najpierw Część Pierwsza Potem Część Druga"
 
 
dagisa 
Praktykant


Joined: 23 Dec 2006
Posts: 102
Posted: 28-12-2006, 03:34   

Główny minus obu produkcji to... nuda. Po prostu. Poza paroma dobrymi scenami filmy po prostu niemiłosiernie się dłużą. No i nie przypadli mi do gustu żadni obsadzeni w nich aktorzy w sensie ról męskich (oprócz przyjaciół Lary mieszkających z nią). Jakoś tak nie pasują do Lary. Jak już to ten w TR2 ujdzie, który pomaga Larze.
 
 
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 28-12-2006, 08:58   

Dawniej byłem oczarowany filmami TR, a przedewszytkim grą Angeliny Jolie.
Z biegiem czasu gdy seria sie rozwija widac jak oba filmy są beznadziejnie zrobione w porównaniu do gier Tomb Raider. Mimo to oba obrazy o przygodach Lary Croft cieszą sie popularnością i ich seanse w TV ściągają tłumy widzów to mimo wszystko uważam że nie sa one takie jakimi byc powinny... Obie fabuły są naiwne do bólu, postacie płytkie,dialogi chwilami powalaja głupotą i absurdem,no cóż nie łatwo dzisiaj o dobrego scenarzystę. Mam nadzieję że ten trzeci film będzie inny, na wyższym poziomie pod każdym względem... ;)
 
 
Aggusska 
Praktykant



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 130
Posted: 13-07-2007, 18:30   

Ja lubię najbardziej peirwsza cżęść... Wspaniała muzyka, niezła fabuła i ciekawe zakończenie. I Angie sprawdziła się idealnie! Poza tym nie ma to jak stara dobra Kambodża... Mam nadzieję że w 3 części bedzie też Angie i może coś o Egipcie? Ja bym była za!
_________________
Quod me nutrit me destruit
 
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 14-07-2007, 13:42   

Oczywiście 1 pobiła 2 o głowę....
A na okładce CofL pisało : bardzej egzotyczna i wciągająca....
Taa Gówno prawda :/
Oczywiście ulubione sceny : Walka z Simonem, Akacja włamania w Domu Lary i Kambodża....
Tak bardzo Tomb Raiderowo :D
Muzyka świetna...Speedballin - mój ulubiony utworek xD
Trzeba przyznać że Jolie nieźle się przyłożyła...
Wszystkie akrobacje są The Best :D

Moja kuzynka i kumpela które były ze mną w kinie.. (ahhh Colloseum to było coś)
Maiły polewkę bo cąły film siedziałem z otwartą gębą wydając z siebie ooooo, lub oooodjazd :D
A po filmie oczywiście bieganie po płotakch, murach, drzewach i wszystkim co było w okolicy :P i gadanie Aboslutley :P
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 16-07-2007, 11:17   

Quote:


Oczywiście 1 pobiła 2 o głowę....
A na okładce CofL pisało : bardzej egzotyczna i wciągająca....
Taa Gówno prawda

Cradle of Life była bardziej egzotyczna, wciągająca itd. TR: movie 2 jest według mnie lepszy od 1. I ma bardziej Traiderowy temat
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
Radom1995 
Nowicjusz



Joined: 03 Apr 2008
Posts: 20
Posted: 05-04-2008, 11:44   

Moim zdaniem obydwa filmy są do **** . Krytycy to potwierdzają kolebka życia miała jeszcze chociaż MAŁY sens za to tomb raider movie 1 wcale... Dla mnie TR Movie 2 zasługuje na 4/10 a TR Movie na 2.5/10 jedynie fani Lary mówią "dobry film" ale jakoś większość tak nie myśli... Moim zdaniem ten co nie lubi serii Tomb Raider powinien obejrzeć Kolebkę życia jak mu się nudzi ale Tr Movie NIGDY... Jeśli nie zgadzacie się poszukajcie recenzji nie tylko na WOTR
_________________
Młodzianów- zarąbista strefa przekrętów przewałów zero przypałów.

-Howard why ?
-For Money

I po Euro 2008 -_- eh... Leo why ?
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo