FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Czym gracie?
Author Message
mar!o 
Student



Joined: 13 Sep 2012
Posts: 41
Posted: 29-12-2013, 10:14   

Tylko na PAD-dzie nie wyobrażam sobie grania w Tomb-Raidera inaczej niż tylko na PAD-zie szczególnie, jeśli chodzi o mnie, ale pewnie jest to spowodowane tym że to właśnie pierwsze 5 części Tomb-Raidera przechodziłem z PAD-em w rękach poprzez konsole PSX-a, PS2 aż po Laptopa kończąc na którym obecnie nadrabiam wszelkie dodatki do Tomb-Raiderów oraz świetne Custom levele, dodatki i pełnowartościowe gry nawiązujące do Tomb-Raidera które są niedostępne na konsolach, oczywiście na laptopie też zagrywam się PAD-em z logitecha w wolnych chwilach, by zatopić się po raz kolejny w niezapomniany świat klasyki Tomb-Raidera szczególnie w pierwsze 5 części wraz z dodatkami, bo te nowsze zaczynając od Tomb-Raidera 6 (The Angel of Darknes) to już nie mój klimat Tomb-Raidera do którego się przyzwyczaiłem i nie szczególnie darzę je sympatią. ;)
 
 
Esina 
Nowicjusz


Joined: 21 Feb 2014
Posts: 25
Posted: 21-02-2014, 11:46   

Wydaje mi się właśnie, że to kwestia tego kto jak zaczął przygodę z TR. Ja na przykład nigdy pada w ręku nie trzymałam (nie licząc tego od pegasusa :mrgreen: ) i dobrze mi z tym :3 Pewnie gdybym raz, drugi, trzeci spróbowała któregoś klasyka na padzie przejść to bym sobie dała radę... Mimo to TR zawsze będzie mi się kojarzył z moim pierwszym komputerem, który rzęził jak koń po westernie... i nawet kiedy kupię sobie pada to będę wierna klawiaturom ;)
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 23-02-2014, 16:38   

Quote:
i nawet kiedy kupię sobie pada to będę wierna klawiaturom


Życzę powodzenia, jeśli chodzi o wytrwanie w tym postanowieniu ;) Jak już dorwiesz dobrego pada, to klawiatura będzie szła w ruch tylko przy takich grach, które tego wymagają.
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Esina 
Nowicjusz


Joined: 21 Feb 2014
Posts: 25
Posted: 23-02-2014, 22:33   

Pewnie dobrego pada prędko nie dorwę, bo hajs się nie zgadza. Plus nie wierzę w moje umiejętności, wydaje mi się jakoś, że na padzie mi się będzie ciężko grało, ja od zawsze taka klawiaturowa :D Ale może masz rację :3
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 23-02-2014, 22:54   

Też byłem od zawsze taki klawiaturowy ;) No i są gry lepsze na klawiaturę i myszę, a są lepsze na pada. Ta druga grupa jest zdecydowanie większa.
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Esina 
Nowicjusz


Joined: 21 Feb 2014
Posts: 25
Posted: 25-02-2014, 20:03   

No, na przykład jak siadam do Super Meat Boya to faktycznie dyskomfort jest. Albo Bit Runner, też na pada pewnie lepszy. Ale TR tylko na klawiaturze *.*
 
 
QiO 
Student



Joined: 17 Feb 2014
Posts: 34
Posted: 26-02-2014, 02:50   

Klasyczny TR nie nadaje się do padów. Kiedyś próbowałem zagrać w wersję na PSX i skończyło się kilku minutach obijania się po ścianach i zastanawiania, jak ludzie mogą w to grać.
Legendę zdarzyło mi się przejść na padzie (od Xboxa 360, podłączonego do PC) i jednak wróciłem do klawiatury.
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 26-02-2014, 08:41   

QiO wrote:
Kiedyś próbowałem zagrać w wersję na PSX i skończyło się kilku minutach obijania się po ścianach i zastanawiania, jak ludzie mogą w to grać.

Miałem ten sam problem. Zupełnie nie umiem grać na krzyżaku. Ale znalazłem na to sposób.

Potrzebny jest pad PC (widzę, że masz xboxowy - to jeszcze lepiej!). Przy użyciu Xpadder przypisujesz sobie poszczególne klawisze klawiatuy do guzików pada (np spacja do lewego triggera, ctrl do prawego, alt do A - zresztą, jak ci wygodnie). I gramy! Przede wszystkim można sztrzałeczki ruchu przypisać do gałki, co całkowicie zmienia sterowanie. Polecam!
_________________
 
 
QiO 
Student



Joined: 17 Feb 2014
Posts: 34
Posted: 26-02-2014, 08:59   

Pada już nie mam, bo mi się nie podobał i sprzedałem, ale próbowałem nim grać na emulowanym PSX-ie. :D Szału nie było.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 26-02-2014, 09:27   

QiO wrote:
Klasyczny TR nie nadaje się do padów. Kiedyś próbowałem zagrać w wersję na PSX i skończyło się kilku minutach obijania się po ścianach i zastanawiania, jak ludzie mogą w to grać.
Legendę zdarzyło mi się przejść na padzie (od Xboxa 360, podłączonego do PC) i jednak wróciłem do klawiatury.


Klasyczne TRy nadają się idealnie do gry na padzie. Sterowanie było takie, a nie inne, dlatego że wersje na PSX były dla Core priorytetem i to od nich były potem uzależnione pewne elementy mechaniki - a przypominam, że sterowanie na PC było zawsze krytykowane w wielu recenzjach. Nawet mnie czasami szlag chce trafić przy customach, kiedy zapominam że do niektórych akcji przydałyby się cztery ręce.

W wypadku pada należy oczywiście grać tylko i wyłącznie na krzyżaku, bo gałki się do klasyków nie nadawały. Z kolei granie na padzie od Xboksa też mija się z celem z powodu totalnie spieprzonego krzyżaka - Dual Shocki był jednak nie do pobicia pod tym względem (precyzja).
_________________
 
 
QiO 
Student



Joined: 17 Feb 2014
Posts: 34
Posted: 26-02-2014, 10:26   

Oj, kłóciłbym się o to sterowanie. Jak dla mnie klasyczne TR-y to jedne z najwygodniejszych gier do sterowania klawiaturą. Może dlatego, że demo TRTL i TRC były pierwszymi grąmi TPP, w jakie grałem. Tak się przyzwyczaiłem do tego, że kamera jest zawsze idealnie za plecami Lary, że do dzisiaj narzekam jak jest inaczej.
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 26-02-2014, 11:18   

K@t wrote:
W wypadku pada należy oczywiście grać tylko i wyłącznie na krzyżaku, bo gałki się do klasyków nie nadawały. Z kolei granie na padzie od Xboksa też mija się z celem z powodu totalnie spieprzonego krzyżaka - Dual Shocki był jednak nie do pobicia pod tym względem (precyzja).


To prawda, że D-pady są fatalne (dziwi mnie to, że w przypadku XboxOne tego nie zmienili). Ale z tym sterowaniem to nie do końca się zgadzam. Ja własnie używałem pada z konsoli poprzez adaper MS i przy użyciu właśnie Xpaddera. Ustawiłem sobie gałkę lewą w taki sposób, by odpowiadały strzałkom. Na krzyżaku wpakowałem jakąś apteczkę najwyżej, flarę - rzeczy, których rzadko używam mimo wszystko :) ) Do klawisza A-alt, B-kucanie, Y-przerwót, X-nie pamiętam.
Sprint do lewego bumpera, chodzenie do prawego. Grało się o wiele lepiej niż na padzie PS (pewnie pamiętasz :p ).
Wiesz, mówię to bo nie grałem nigdy w wersje PSX. Z pewnością gdybym to właśnie od tej konsoli zaczął to grałoby się o wiele prościej. Jednak jestem przyzwyczajony do sterowania postaciami gier własnie przy pomocy lewej gałki, co i w klasykach się sprawdza wg mnie po prostu kapitalnie. Nie było zwyczajnie biegania od ściany do ściany w jednoblokowym korytarzu ;)

QiO wrote:
próbowałem nim grać na emulowanym PSX-ie.

Xpadder to nie do końca emulator. To po prostu program, dzięki któemu przypisujesz do pada wybrane przez ciebie klawisze na klawiaturze. Cała procedura trwa minutkę.

Menkaure
A propos. Czy w AoD też sterowanie wyglądało tak jak na psx ? W sensie na krzyżaku?
_________________
 
 
QiO 
Student



Joined: 17 Feb 2014
Posts: 34
Posted: 26-02-2014, 11:27   

Znam Xpaddera, chociaż nigdy go nie używałem. Wtedy, kiedy miałem tego pada to przeżywałem okres fascynacji emulacją PSX-a. W ePSXe jest takie coś:[spoiler:7021061ffe][/spoiler:7021061ffe]Można było też bez problemu przypisywać guziki z pada. Guziki miałem chyba poustawiane mniej więcej jak Ty, ale gra i tak okazała się koszmarem.
 
 
Julka 
Student



Joined: 07 Dec 2013
Posts: 85
Location: Kielce
Posted: 26-02-2014, 14:21   

Ja zawsze wolałam granie na klawiaturze, próbowałam kiedyś pograć w TR2 z padem od xboxa 360 podłączonym do PC i moja przygoda z nim skończyła się po 2 minutach katorgi :P . Nie jestem masochistką i nie zamierzam się męczyć ze spieprzonym xboxowym krzyżakiem xD Inaczej niż z klawiaturą w klasyki nie umiem grać. ;)
 
 
Esina 
Nowicjusz


Joined: 21 Feb 2014
Posts: 25
Posted: 26-02-2014, 14:31   

Ja tam spróbuję z padem, bo skoro tyle moich znajomych mówi, że "jak tr to tylko na padzie" to cośtam w tym musi być : D Ale sądzę, że to naprawdę kwestia przyzwyczajenia. Klasyki to pół biedy, ja się zastanawiam jak ludzie mogą w nowym TR celować tą gajgą... ;___; Ja mam zeza jak myszkę trzymam w dłoni, co dopiero pada.
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 26-02-2014, 17:14   

Gdy kupiłem konsolę to zastanawiałem się jak na niej będę grać. Klawiatura była dla mnie jedynym słusznym rozwiązaniem. Jednak do x360 nie da się podłączyć klawiatury i myszki został pad. Tak wciągnęły mnie rozgrywki przy jego użyciu, że nie wyobrażam sobie innego sposobu gry na PC (a czeka mnie za około 30 minut Assassin's Creed: Liberation, IYKWIM :p ). Jedyna rzecz, której nie lubię w padach to odświeżone gry konsolowe (np ostatnie Fable: Anniversary). Wiele elementów jakby stworzono bardziej pod klawiaturę, niż pod pada.

Teraz gdy tylko mam możliwość podłączam do kompa xboxowy pad i gram (nawet w klasyki / customy TR). Jedynie w gry strategiczne (Civ) gram przy użyciu klawiatury (z prostego względu). Zupełnie niezrozumiałe są dla mnie wasze "katorgi" / "koszmary".
_________________
 
 
Julka 
Student



Joined: 07 Dec 2013
Posts: 85
Location: Kielce
Posted: 27-02-2014, 19:24   

Ja tam z TR2013 z celowaniem na padzie nie mam najmniejszego problemu, wręcz przeciwnie, jest mi o wiele wygodniej niż z myszką (tak, wiem, jestem dziwna) ale oprócz dziewiątki i trylogii to tylko klawiatura ;) . jak to Esina napisała, to kwestia przyzwyczajenia, ja od zawsze gram na klawiaturze w klasyki i inaczej nie umiem, a ktoś inny nie potrafi bez zabijania Lary po raz setny przejść prostego pomieszczenia, grając z klawiaturą (np. moja przyjaciółka od dziecka nakurwiająca na PSX w TR1 nie może zrozumieć co widzę w klawiaturze i na odwrót :P )
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 27-02-2014, 22:24   

Zawsze byłem graczem klawiaturowym i trudno mi się było przestawić. Jak złapałem pada do Xbox'a wszystko mi się poprzestawiało. Gram na myszy i klawiaturze tylko kiedy nie mam pada pod ręką lub kiedy gra owego pada nie obsługuje. Teraz wszystkie nawet starsze gry które tylko się da na PC gram na padzie od Xbox'a i nie wyobrażam sobie inaczej. W pracy gram też w klasyki TR czyli 1-4 z PSX na Vicie, ale problemów ze skokami ani niczym innym nie mam. Przemapowałem klawisze tak jak lubię i jak się przyzwyczaiłem - śmiga aż miło. Sądzę, że to kwestia przyzwyczajenia się. Ja się z klawiatury przełamałem, więc nawet niektóre lepsze FPS-y ciągnę na padzie, chociaż tych typów gier mam raczej mało :P
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Esina 
Nowicjusz


Joined: 21 Feb 2014
Posts: 25
Posted: 28-02-2014, 22:55   

Ech, kurczę, muszę w tego pada zainwestować, ale hajsu to mi brak obecnie nawet na znaczki pocztowe. Trochę odłożę i zobaczę czym się tak zachwycacie : D Pożyjemy zobaczymy. A pada zawsze warto mieć, chociażby właśnie dla gier które się nie nadają zbytnio na klawiaturę.

W ogóle jestem bardzo ciekawa nowego TR na padzie... Ktoś powinien mnie nagrywać jak pierwszy raz będę na nim grała. Pewnie go do góry nogami złapię.
 
 
pajdak666 
Nowicjusz


Joined: 02 Apr 2014
Posts: 2
Posted: 02-04-2014, 10:06   

Ja tam w każdego TR rypię na padzie, a szczególnie w klasyki. Zacząłem od TR II na PSX i od tamtej pory nie umiem inaczej. Co do nowego TR. Gram na Xbox360 na padzioszce i jest wyśmienicie. Wgl na padzie gra mi się wygodniej bo wszystko jest takie sprzężone i nie trzeba kminić co wcisnąć :D
 
 
 
Julka 
Student



Joined: 07 Dec 2013
Posts: 85
Location: Kielce
Posted: 02-04-2014, 14:52   

ja nie umiem grać w klasyki na padzie, podziwiam ludzi, którzy potrafią to ogarnąć. Za tr2013 jest jakby stworzony do pada 
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 04-04-2014, 11:12   

Zaryzykuję stwierdzenie, że większość gier jest jakby stworzonych na pada ;)
_________________
; p ; >>
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 04-04-2014, 18:34   

Właściwie wszystko poza RTSami i częścią FPSów :p . Chociaż i te ostatnie są od jakiegoś czasu robione "pod pada", z możliwością pełnego wykorzystania go także na PC.
_________________
 
 
Soyokaze 
Nowicjusz


Joined: 21 Jun 2018
Posts: 7
Posted: 26-02-2019, 16:13   

Tomb Raidery były robione pod pady, wręcz to były takie exlusivy na psx, które zostały przeniesione również na pc.
Ja grywałem tylko na psx i gdy zakupiłem na steam od 1 do 3 i chciałem pograć to... MASAKRA :O Jak można w to grać na klawie? Na padzie wszystkie klawisze mam koło siebie, w rękach dzierżę. Pamiętałem, że roll jest pod kółkiem, bo nawet w Syphon Filter tam było. coś z bocznym chodzenie, a tu wolny chód po któryś z klawiszy pod R lub L. Wciąż pewne klawisze z pada pamiętam po 20 latach!! :O
https://sites.google.com/site/tombraidergold1/tomb-raider-3---controls
A zobaczenie klawiszy i rozstawienie ich na klawiaturze... Boże... 2 pary rąk trzeba do tego.... Masakra..

Jedynie na klawie dobrze mi się grało na emulatorze w takie gry jak Resident Evil, Silent Hill, Final Fantasy 7-9. Ale Tombek? Jak ja mam skok roll i chwyt zrobić? :O Niemożliwe to dla mnie :O

Macie jakieś fajne pady do TR?

Skłaniam się do takiego:
http://genesis-zone.com/pl/product/pv65-gamepad/
 
 
Adam752 
Nowicjusz


Joined: 28 Oct 2017
Posts: 7
Posted: 31-03-2019, 12:12   

Ja też nie ogarniałem klasyków pod względem sterowania. Na całe szczęście w klasykach tak jak i w nowszych TR'ach można dowolnie modyfikować klawiszologię. Ustawiłem sobie wszystkie możliwe ruchy klawisz przy klawiszu i gra mi się teraz miodnie. Palce same lecą tam gdzie powinny.
_________________
UKOŃCZONE GRY:

TR1 Gold - 6x
TR2 Gold - 6x
TR3 Gold - 6x
TR4 + Times Level - 6x
TR5 - 6x
TRAOD - 2x
LEGEND - 2x
ANNIVERSARY - 2x
UNDERWORLD - 2x
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo