FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Lara Croft and the Temple of Osiris
Author Message
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 07-12-2014, 20:56   

https://www.facebook.com/...152405726932062

Pod tym linkiem wkleiłem moje wydanie LC2 ;)
_________________
 
 
Kylek 
Student



Joined: 27 Nov 2008
Posts: 38
Posted: 09-12-2014, 14:18   

Ja dostałem swój egzemplarz "Świątyni Ozyrysa" dzisiaj (a zamówiłem wczoraj wieczorem). W środku wszystko tak, jak w opisie, z tym że przepustek sezonowych u mnie było dwie (ale Steam zaakceptował tylko jeden klucz - drugi oddałem koledze, bo on będzie miał "tylko" edycję cyfrową). Figurka OK, tylko miejscami delikatnie porysowana. W pudle miałem jeszcze ścieżkę dźwiękową z Lords of the Fallen (?). Zastanawia mnie jeszcze fakt DLC, bo w momencie zamawiania, na stronie Muve było napisane, że do zamówień przedpremierowych dodają DLC DeusEx (które de facto ma być dostępne dopiero w styczniu 2015) - dzisiaj już nie mogę tego na ich stronach znaleźć. I teraz nie wiem, czy klucz gry ma już w sobie zawarte to DLC (i uaktywni się ono w dniu premiery), czy też Muve będzie potem klucze wysyłało. W pudle z grą nic na ten temat nie było. W e-mailu, który dostałem po złożeniu zamówienia jest napisane: "Lara Croft and the Temple of Osiris - Gold Edition (PC) + DLC: 1 szt. Status: Dostępność: Pre-order". W końcu dzień przed premierą to też "przed premierą", nieprawdaż?
 
 
Scion 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2007
Posts: 552
Location: Choirgirl Hotel
Posted: 09-12-2014, 14:25   

W niemieckim wydaniu na PC jest pudełko. Brzydkie, ale jest :p

_________________
kill, eat the male. kill, eat the male
 
 
Kylek 
Student



Joined: 27 Nov 2008
Posts: 38
Posted: 09-12-2014, 14:33   

Jak zwykle na innych rynkach gry są jakoś lepiej wydane niż u nas...
 
 
szukamszczescia 
Nowicjusz


Joined: 09 Dec 2014
Posts: 6
Posted: 09-12-2014, 14:37   

Jak pierwsze wrażenia??? Udźwignęły wasze komputery temple of osiris (wymagania sprzętowe) ???
 
 
v1per80 
Podróżnik



Joined: 23 Oct 2008
Posts: 353
Posted: 09-12-2014, 17:24   

szukamszczescia wrote:
Jak pierwsze wrażenia??? Udźwignęły wasze komputery temple of osiris (wymagania sprzętowe) ???

A w ogóle ta gra ma jakieś wymagania ? :P Zdziwiłbym się jakby komukolwiek skakało w 4K na Ultra :P Zainstalowałem grę i ... mmm będzie granie :D Wygląda znacznie lepiej niż na screenach i filmikach jakie widziałem w sieci :) Nie sprawdzałem jeszcze czy działa 3D na HMZ'cie, ale sprawdziłęm grę na padzie i śmiga jak młoda. Namówię dziewczynę, może się skusi bo lubi mi pomagać w TR'ach :P
_________________
I5 9600K@5Ghz+Noctua NH-D14+TT,Asus Z390 TUF Pro Gaming,16GB Ram Fury HyperX DDR4 16GB 3466MHz CL19@18,HDD 2.75TB+SSD Samsung Evo 970 500GB+850 250GB,Gigabyte Eagle OC GF RTX 3060Ti ,Projektor Benq W1700 4K HDR10,Chieftec Nitro 88+SPS-850C 850W,Net 300MB
 
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 09-12-2014, 19:31   

Może by tak chycnąć multi? Ja też na PC zamierzam dziś odpalić, a jestem ciekaw nowej odsłony :P
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
v1per80 
Podróżnik



Joined: 23 Oct 2008
Posts: 353
Posted: 09-12-2014, 21:17   

Sprawdziłem jak gra się z DSR'em (emulacja rozdzielczości 4K) - mmiodzio :)
_________________
I5 9600K@5Ghz+Noctua NH-D14+TT,Asus Z390 TUF Pro Gaming,16GB Ram Fury HyperX DDR4 16GB 3466MHz CL19@18,HDD 2.75TB+SSD Samsung Evo 970 500GB+850 250GB,Gigabyte Eagle OC GF RTX 3060Ti ,Projektor Benq W1700 4K HDR10,Chieftec Nitro 88+SPS-850C 850W,Net 300MB
 
 
 
mateusz12 
Praktykant



Joined: 03 Aug 2008
Posts: 185
Posted: 09-12-2014, 21:31   

Mam już za sobą dwie godziny gry w 3 osobowym co-opie, wersja PC. Udało nam się pokonać dwa levele, bawiliśmy się świetnie. Grafika i design lokacji dla mnie wyglądają obłędnie. Z grą nie było żadnych technicznych usterek, póki co też bez bugów. Jedynie gdy dużo dzieje się na ekranie, gra ma lekkie ścinki. Interfejs jest przyjazny dla użytkownika, gra bez problemu sama wykryła, że gramy w ustawieniu klawiatura + 2 xboxowe pady. Grający na klawiaturze troszkę narzekał, no ale musi z tym żyć :) Padem gra się o wiele lepiej.

Jedyne poważnie zastrzeżenie jakie mam to:
[spoiler:512cf89c53]Pierwszy "challenge tomb" to była jakaś kpina. Rozumiem, że na początek twórcy chcieli dać coś prostego, ale naciśnięcie trzech przycisków to przecież żadne wyzwanie...[/spoiler:512cf89c53]
Jeżeli podobał wam się Guardian of Light, bierzcie Ozyrysa w ciemno :)
_________________

 
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 10-12-2014, 01:07   

Właśnie ukończyłam grę :love:

Nie jestem dobra w pisaniu recenzji, więc powiem krótko: grało się mega przyjemnie! Całość zajęła mi koło 10 godzin, ale to jeszcze nie koniec, ponieważ zostało mi do zrobienia sporo wyzwań i co nieco znajdziek do odszukania. Grałam sama, więc teraz pora na co-opa, 2- lub może nawet 4-osobowego, jak się uda :) Nowa LC graficznie wypadła super, chociaż miałam problem z fps-ami które wahały się w granicach 35-40, chociaż spodziewałam się koło 60... :( W każdym razie, gdybym miała oceniać grę już teraz, to dałabym jej 11/10, chociaż może jest to spowodowane ogólną ekscytacją związaną z premierą tej długo wyczekiwanej przeze mnie gry :D Mam jednak nadzieję że jak pogram trochę w co-opa, no i przede wszystkim trochę ochłonę, to moja ocena się nie zmieni :P
_________________
 
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 10-12-2014, 01:42   

Ja na swoim lapku widzę złą optymalizację gry. Metro Redux na średnio wysokich z użyciem DX11 tutaj musiałem zejść do średnich żeby nie było ściny. Jest to dziwne moim zdaniem, ale Nixxes nigdy nie należało do mistrzów optymalizacji gier na PC więc może za dużo oczekuję. Sam gameplay jest zbyt łatwy w porównaniu z GOL więc poza klimatem Egiptu, który kocham od dziecka raczej jedynka ma u mnie przewage. Chaos przy co-opie na 4 jest masakryczny - nie lubię tego... Lepszy we dwójkę jeśli już...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
maax_87 
Podróżnik



Joined: 17 Sep 2006
Posts: 541
Location: Szn
Posted: 10-12-2014, 15:32   

Przednia zabawa po raz drugi. Poziom trudności zagadek nie jest jakoś specjalnie wygórowany (póki co jestem jakoś w połowie), ale gra się przyjemnie, szczególnie w co-opie. Mam nadzieję, że im bliżej końca, tym będzie trochę bardziej ekstremalnie :) Levele są bardzo apetyczne, wszystkie te iskierki, światła, kłęby dymu wyglądają naprawde świetnie. Klimat Egiptu jak najbardziej trafny :) Do wyboru jest dużo power-upów i ulepszeń, ciekawy pomysł ze skrzyniami.

Zamówiona gra na muve przybyła już 5.12 więc byłem zaskoczony szybkością dostarczenia paczki. Już tego samego dnia można było grać :) Figurka faktycznie u mnie również porysowana nieco.
_________________
TR:AtH Fanpage: www.facebook.com/tombraider.horizon
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 10-12-2014, 17:46   

Czy ktoś z graczy PC-towych miał może problem z osiągnięciami, których zaraz po premierze... w ogóle nie było? :/ Zorientowałam się dopiero po jakimś czasie i co prawda po ponownym uruchomieniu Steama osiągnięcia się pojawiły, niestety kilka początkowych w ogóle nie wpadło, i to w dodatku tych banalnie prostych, jak zebranie pierwszej broni czy odblokowanie pierwszej skrzynki :( teraz nie wiem co z tym zrobić, bo ponowne przejście początkowych poziomów nic nie dało...
_________________
 
 
 
Hemulen 
Podróżnik



Joined: 19 Nov 2005
Posts: 247
Posted: 10-12-2014, 18:04   

Być może kogoś to zainteresuje - najprawdopodobniej w wyniku błędu cenowego Temple of Osiris razem z Season Passem (!!) kosztuje w Gamersgate (a więc w normalnym sklepie, nie jakimś podejrzanym keyshopie) 7 funtów (ok. 38 zł):
http://www.gamersgate.co....and-season-pass

Kupiłem, aktywowałem, właśnie ściągam.
 
 
 
Kylek 
Student



Joined: 27 Nov 2008
Posts: 38
Posted: 10-12-2014, 18:47   

Dzisiaj Muve rozpoczęło wysyłkę kodów DLC DeusEx do Temple of Osiris zamawianych przed premierą...
 
 
v1per80 
Podróżnik



Joined: 23 Oct 2008
Posts: 353
Posted: 10-12-2014, 23:07   

Ja oceniam grę na 9/10. W zasadzie przeszkadzają mi 3 rzeczy:
1) Kolejna gra, która źle obsługuje 3D. Do jasnej anielki NVidia leci sobie coraz bardziej w kulki
2) Po włączeniu DSR'a lub rozdziałki 4K płynność na I7@4.6 Ghz, 16 GB Ram i GTX'ie 980 (dobrze widzicie, nie GTX'ie 9800 tylko 980, tym z obsługą DX12) i to mocno wykręconym miejscami woła o pomstę do nieba (miejscami 20 klatek) i żeby mieć wszystko na max z SSAAx4 i 60 klatek muszę grać w 1920x1080, chyba, że ustawię FXAA, ale to tak na prawdę na jedno wtedy wychodzi. To nawet Assassyn Unity na to pozwala choć teoretycznie ma wysokie wymagania. Aż dziwne, że wcześniej mówiłem, jak to może skakać. Jak widać bardzo się pomyliłem.
3) Przy każdej nowej lokacji domyślna broń to ta z ekwipunku z góry. Wkurza to trochę bo za każdym razem trzeba to zmieniać.

Za to cała reszta to majstersztyk. Wciąga jak bagno, zagadki są na poziomie Uncharteda czy God of War, a miejscami nawet trudniejsze. TR 2013 nie miał ich praktycznie wcale (3 zagadki na krzyż dosłownie). Widać spore zróżnicowanie obszaru, nie nuży powtarzalnością, świetnie się gra w coopa (choć raczej z dziewczyną chyba za długo nie pogram, bo momentami gra wymaga sporej zręczności, a osoby nie grające w gry mogę mieć miejscami spory problem), do tego niesamowita muzyka, czuć ten klimat, aż chce się odkrywać każdy obszar, szukać sekretów na poziomie intensywności z pierwszych Tomb Raiderów. Do tego grafika miooodzio. W połączeniu z 750'ma calami robi to mega dobre wrażenie. Podoba mi się też fabułą i .... Seth który nieco się "zmienił" od The Last Revelation. To wszystko przy mega niskiej wadze (3GB na dysku w dzisiejszych czasach praktycznie się nie zdarza)
Mówiąc krótko, kawał dobrej gry, której do ideału brakuje niewiele.
POLECAM :)
_________________
I5 9600K@5Ghz+Noctua NH-D14+TT,Asus Z390 TUF Pro Gaming,16GB Ram Fury HyperX DDR4 16GB 3466MHz CL19@18,HDD 2.75TB+SSD Samsung Evo 970 500GB+850 250GB,Gigabyte Eagle OC GF RTX 3060Ti ,Projektor Benq W1700 4K HDR10,Chieftec Nitro 88+SPS-850C 850W,Net 300MB
 
 
 
T 
Nowicjusz


Joined: 18 Feb 2014
Posts: 7
Posted: 11-12-2014, 00:30   

Ta gra wbrew pozorom ma całkiem spore wymagania sprzętowe. Płynność rozgrywki na moim nie kręconym PC z i7-4790K, 8 GB Ram i GTX'ie 970 w 1920x1080 z SSAAx2 wynosi 50/60 fps. Czasami klatki spadają trochę niżej ;) Gra wciąga, ale dla zachowania klimatu polecam grac samemu a nie w co-opie .. Mam nagrane 2 filmiki gdzie widać jaki jest w danym miejscu fps..
http://youtu.be/E1FKaF7XNaY
http://youtu.be/cQPjS1LIJFk
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 14-12-2014, 13:46   

Quote:
Jak zwykle na innych rynkach gry są jakoś lepiej wydane niż u nas...


Tyle, że "nasze" wydanie wcale nie jest nasze. To zwykły import, o czym świadczy choćby opis gry na boxie ;) Czyli tak gra jest wydana oryginalnie, a pudełko to sobie dorobił niemiecki wydawca.
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Vilczek 
Nowicjusz



Joined: 20 Dec 2014
Posts: 1
Location: Katowice
Posted: 20-12-2014, 20:53   

Byłaby tutaj jakaś osoba chętna do zagrania co-op'a? :P
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 31-03-2015, 20:17   

Jak na zawołanie w PSN pojawiła się promocja na Temple of Osiris, więc wreszcie udało mi się nadrobić zaległości.

Wrażenia mam w sumie mieszane, choć głównie pozytywne.

Cieszy mnie powrót do formuły GoL, cieszy mnie powrót do Egiptu, cieszy mnie przystępność i ogólny fun płynący z rozgrywki.

Jest sporo do roboty, masa znajdziek, wyzwań i różnorakich pierdół. Podoba mi sie zastosowanie systemu hubów podobnego do ostatniego TR. Teraz nie odwiedzamy liniowo kolejnych leveli, tylko zwiedzamy kolejne lokacje/grobowce dostępne z poziomu głównej bazy wypadowej. Pomiędzy głównymi levelami trafiają się lokacje "przejściowe", gdzie też jest sporo do roboty. Po skończeniu gry można swobodnie zwiedzać cały obszar, aby dozbierać brakujące sekrety, czy zrobić wyzwania.

Szkoda jednak, że główne levele są wyjątkowo nijakie i nie zapadają w pamięci. Poszczególne grobowce są zbyt do siebie podobne i nie wyróżniają się niczym konkretnym. Dla porównania - gdy myślę o GoL, to od razu przed oczami staje mi chociażby drugi level z rzeką i piramidą, czy Spider's Tomb z podnoszonymi platformami i kolejnymi poziomami lokacji widocznymi w oddali. W ToO tego zabrakło. O obrotowym moście, czy bagnach nawet nie wspominam.

Owszem, levele są śliczne, klimatyczne, jest sporo do roboty, zagadki wciagają, ale miejscami wydaje się to trochę bez polotu.

Gra jest też naprawdę krótka. Znacznie krótsza niż GoL - pierwsze zaliczenie całości to spokojnie 4-5h, bez żadnych zacinek, czy trudniejszych momentów. Trochę szkoda, bo cena wyjściowa była stosunkowo wysoka.

Miejscami wkurzała też kamera, odlatująca na kilkaset kilometrów w górę, by pokazać jak największy obszar. Efektowne to, owszem, ale czasami nie było widać najważniejszego - manerwującej między pułapkami Lary :p

Żeby jednak nie było, że narzekam - jest prześlicznie, jest klimatycznie i wciągająco (mimo wszystko ma się od razu ochote na ponowne zaliczenie całości). Do tego bardzo fajny soundtrack, chociaż w większości przypadków raczej generyczny. Co-opa na razie nie obadałem, więc tę kwestię ocenię kiedy indziej.

Mimo że akcja toczy się w zasadzie w jednym miejscu, to wygląd poszczególnych lokacji jest wystarczająco zróżnicowany. Fenomenalnie wyglądają śnieg i deszcz, potrafiające odmienić niektóre miejsca nie do poznania.

Plus za walki z bossami, gdzie wszystkie (może poza ostatnim) są stosunkowo oryginalne i pomysłowe.

Suma summarum - waham się ciągle pomiędzy solidnym 7+, a 8/10. Ostateczna ocena będzie więc pewnie po spędzeniu z grą jeszcze kilku godzin.
_________________
 
 
maax_87 
Podróżnik



Joined: 17 Sep 2006
Posts: 541
Location: Szn
Posted: 31-03-2015, 21:03   

Gra bardzo wciąga, szczególnie w co-opie. Niestety jest za prosto, jak zauważyłeś. Myślę, że winowajcą jest dostosowanie gameplayu do graczy w liczbie 1 - 4. I tak zamiast czasowej dźwigni w grze dla jednej osoby, dla 2 graczy w miejscu dźwigni jest przycisk, na który trzeba stanąć. I to rozwiązanie trzeba zastosować również dla 3 i 4 graczy. Swoją drogą ciężko mi sobie wyobrazić grę w 4 osoby :mrgreen2: gdzie przy grze w 2 osoby jest już niezłe zamieszanie.

Bardzo fajnym rozwiązaniem są obeliski z hordami. Po przejściu gry można pobiegać po okolicy i powalczyć za kaskady klejnotów :p Kiedy już wyczerpią się pomysły zawsze można ponaparzać w siebie z bazooki :mrgreen2: Walki z bossami ciekawe, szczególnie z karmieniem Sobeka. System upgrade'ów też na plus.

Pomysł ze zmianą pogody oraz pory dnia świetny. Wizualnie gra wygląda pięknie. Egipt genialnie się prezentuje szczególnie, że cała lokacja jest wielopoziomowa. Szkoda, że gra taka krótka.
_________________
TR:AtH Fanpage: www.facebook.com/tombraider.horizon
 
 
szukamszczescia 
Nowicjusz


Joined: 09 Dec 2014
Posts: 6
Posted: 18-06-2015, 21:38   Gra w Kooperacji

Poproszę o szczegółowa instrukcje jak uruchomić grę w trybie kooperacji na PC (dwie osoby na jednym komputerze) z podłączonym padem pod USB. tzn. Jak zrobić żeby wykryło drugiego użytkownika.
 
 
giga2 
Student



Joined: 21 Jun 2007
Posts: 64
Posted: 01-01-2016, 23:23   

Czy znalazłaby się jakaś osoba (lub osoby) na rozgrywkę w kooperacji? ; ) Może być Temple of Oziris, lub Guardian na PC.
Nie mam z kim grać, a chciałbym zobaczyć, jak wygląda gra w kilka osób.
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 08-02-2016, 08:08   

Wczoraj udało mi się w końcu zagrać w ToO (i tooo ;) ). 4 godziny minęły sama nie wiem kiedy. Grałam z osobą towarzyszącą, był to dla mnie pierwszy raz grania w taki sposób i muszę powiedzieć ze taki co-op to świetna zabawa i zupełnie inne doświadczenie jeśli chodzi o granie :) .
Wstałam dziś rano z myślą że własnie tak dziś chętnie spędziłabym popołudnie :D , ale raczej będę musiała poczekać do weekendu ....(a tam je**ć że Walętynki :P ) :banan2:
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 11-01-2018, 14:01   

Halo, gra ktoś w to jeszcze? :)
Mam problem z ustawieniem lokalnego coopa. Posiadam 3 pady i wybierając grę na 4 osoby zawsze pierwsza osoba dostaje klawiaturę, a pozostałe 3 osoby pady. Da się to jakoś zmienić? Nie chodzi mi o wybór postaci, tylko o sam fakt, że jako "główny" gracz jestem zmuszona do gry na klawiaturze :(
_________________
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo