FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
NextGen patch
Author Message
kondo96 
Praktykant



Joined: 13 May 2009
Posts: 199
Posted: 23-12-2010, 21:57   

Reminded tryb next-gen to nowy wymiar grafiki konsolowej next generation, czyli tak po ludzku gra wygląda o niebo lepiej, efekty są powalające, skóra wygląda jak skóra a skała jak skała ,włosy jak włosy itp. A pobrać to możesz sobie chyba z Google, nie wiem bo ja miałem odrazu z płytką :)
P.S. ten tryb next-Gen ma bardzo duże wymagania
  
 
 
0101Konrad 
Nowicjusz



Joined: 16 Jan 2010
Posts: 29
Location: Wrocław
Posted: 23-12-2010, 21:58   

Next Generation jest to grafika nowej generacji czyli po prostu ładniejsze teksturki ale nie dotyczy to Tomb Raider Legend na PC ;( Z tego co słyszałem to Next Gen'u chyba nie da się pobrać z internetu, tylko dostaje się go razem z grą ale tylko w nowszych wydaniach.

EDIT: Ymm...spóźniłem się.
_________________
 
 
 
kondo96 
Praktykant



Joined: 13 May 2009
Posts: 199
Posted: 23-12-2010, 22:03   

0101Konrad gra w trybie n-gen jest jak najbardziej dostępna na PC, tylko takim dobrym :D :P . Ten tryb można pobrać na necie jako patch :)
Sorry za krótkiego posta
 
 
0101Konrad 
Nowicjusz



Joined: 16 Jan 2010
Posts: 29
Location: Wrocław
Posted: 23-12-2010, 22:05   

Chyba się źle wyraziłem. Nie mówię że Next Gen nie jest dostępny na PC tylko że po prostu jest brzydki :(
kondo96 wrote:
Sorry za krótkiego posta

Wybaczamy :D
_________________
 
 
 
Reminded 
Praktykant



Joined: 13 Dec 2010
Posts: 195
Location: Legnica
Posted: 24-12-2010, 12:30   

Dzięki. Mam to w ustawieniach, ale wygląda okropnie i gra mi się zacina,
a wygląd Lary mnie przeraził! Chyba mam na to za słaby komputer, ale nie żałuję bo grafika w Legendzie i tak jest powalająca.
 
 
kmail44 
Praktykant



Joined: 24 Nov 2008
Posts: 102
Posted: 04-01-2011, 13:32   

Ja mam Legende SS edycję dwupłytową.
Kiedyś instalowałem tryb Next-Gen ale po włączeniu
gry wszystko się cieło i chodziło w "zwolnionym tempie".
Instalowałem i dałem sobie spokój z Ng. Może to
dlatego że Lara lepiej wygląda bez Ng...

Ps:Tak się przy okazji spytam. NG się cięło dlatego
że mam za słabego kompa czy to przez samo Ng?
(Underworld chodzi bez problemów)
 
 
Orillo 
Nowicjusz


Joined: 05 Jan 2011
Posts: 9
Location: Rzeszów
Posted: 05-01-2011, 11:17   

Na mnie tryb Next-Gen nie zrobił aż takiego wrażenia. Owszem oprawa graficzna ulega znacznej poprawie, ale mimo to nie ustrzegł się on kilku błędów.

Na plus:
+ wyraźna poprawa jakości grafiki

Na minus:
- kiepska optymalizacja(potrafi zwalniać nawet na mocnym sprzęcie)
- zdarzają się niedoróbki graficzne(prznikające się textury, źle nałożone cienie dziwnie wyglądające niektóre textury)
- nienaturalny wygląd Lary(według mnie wygląda jak plastikowa lalka)
- brak efektów na postaci Lary, mam tu na myśli zabrudzenia i efekt mokrej Lary jaki występował w wyniku kontaktu z wodą. W trybie Next-Gen Lara zarówno przed jak i po kąpieli wygląda tak samo.

Mimo, że gra w trybie NextGen chodzi mi raczej bez problemowo to wole jednak grać bez niego.
 
 
Luthien 
Podróżnik



Joined: 06 Feb 2007
Posts: 605
Location: Katowice
Posted: 05-01-2011, 22:39   

Orillo wrote:
- brak efektów na postaci Lary, mam tu na myśli zabrudzenia i efekt mokrej Lary jaki występował w wyniku kontaktu z wodą. W trybie Next-Gen Lara zarówno przed jak i po kąpieli wygląda tak samo

Niestety w trybie Next Gen dostępnym na PC nie ma niektórych efektów. Są one natomiast dostępne w wersji na konsolę Xbox 360. Screeny ukazujące te dodatkowe efekty (zabrudzenia, zaśnieżone ubranie, czy spływające krople wody po ciele Lary) możesz obejrzeć TUTAJ.
_________________
 
 
GeBeT 
Podróżnik



Joined: 02 Aug 2011
Posts: 204
Location: Warszawa
Posted: 09-08-2011, 12:00   

Tak w ogóle, to po co ten cały Next Gen, ja go nie mam i mi to nie przeszkadza. Co do efektów, po co Lara ma się moczyć, brudzić itd... :??:
_________________
SIEMA WSZYSTKIM NA FORUM
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 11-08-2011, 17:14   

No, bez Next Gena da się żyć bez żadnego problemu, ale to całkiem fajne urozmaicenie gry. Ja dopiero od niedawna mogę grać z NG (wcześniej mi po prostu nie działał...) i muszę przyznać, że mi się podoba. A brak efektów w NG na PC to jedna wielka klapa :( to jest po prostu nienaturalne, że po wyjściu z wody Lara nie jest ani trochę mokra (w każdym razie nienaturalne po tym, co było bez NG). Ja grając z NG wyłapałam kilka błędów, których bez niego nie miałam, pisałam w innym temacie. A, i jeszcze jedno. Grając w stroju klasycznym szarym, wielokrotnie ubolewałam nad tym, że chwilami biała koszulka Lary wygląda jak jednolicie biała plama.
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
Stjarna 
Student



Joined: 25 Jun 2011
Posts: 30
Posted: 29-08-2011, 22:06   

Next-gen w przypadku PC to dla mnie niewypał. Raz, że Lara wygląda strasznie, to jeszcze sama gra jest bardzo niestabilna - przynajmniej w moim przypadku. Jedynym plusem tej opcji są śliczne, szczegółowo dopracowane lokacje - ale o tym raczej się nie myśli, gdy cały czas człowiek obawia się, że zaraz gra wywali do pulpitu.
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 30-08-2011, 16:31   

Oj tam, oj tam, Lara nie wygląda w NG aż tak strasznie, choć najpiękniejsza też nie jest :/ a co do wywalania do pulpitu - miałam to tylko w Kazachstanie i Nepalu i wielka szkoda, bo właśnie te lokacje (poza Anglią) najbardziej chciałam zobaczyć w NG :(
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
kondo96 
Praktykant



Joined: 13 May 2009
Posts: 199
Posted: 30-08-2011, 16:37   

Invicta jak chcesz zobaczyć te levele w NG to na początku wyłącz ten tryb a za około 5 minut gry włącz. U mnie działa :)
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 31-08-2011, 03:59   

Ja z kolei przyznam szczerze, że odkąd zaczęłam się bujać na next genie, current gen razi mnie bardziej niż woskowa twarz Lary. Chociaż to też ciężki kaliber :p
_________________
; p ; >>
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 31-08-2011, 10:38   

Za to mnie w NG razi wiele rzeczy (na przykład to, że czasem biała koszulka Lary w stroju szarym klasycznym to jednolicie biała plama, zupełnie jak robiona w paincie), ale na nim gram, bo mi się po prostu bardziej otoczenie podoba, a to, że Lara ma właśnie jak to powiedziała Integral woskową twarz jestem jakoś w stanie przeboleć, choć NG jest bardziej zabugowany, w każdym razie tak mi się zdaje.
kondo96, dzięki za radę, spróbuję tak zrobić :) :thanx:
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
Dee Jay 
Nowicjusz



Joined: 24 Nov 2008
Posts: 21
Posted: 01-07-2012, 13:12   

Witam

Mam premierowe wydanie TR: Legenda które nie posiada trybu Next Gen. Można ściągnąć w chwili obecnej gdzieś patcha czy będę musiał dokupić jakąś reedycje bo pograć w tym trybie?
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 01-07-2012, 13:53   

W tej chwili pozostaje już tylko zdobycie nowszej wersji gry. Przez jakiś czas po premierze Cenega rozsyłała płytki z Next Genem, ale to było 6 lat temu, więc o tym można zapomnieć ;-)
_________________
 
 
Dee Jay 
Nowicjusz



Joined: 24 Nov 2008
Posts: 21
Posted: 01-07-2012, 20:26   

Dzięki, tak myślałem :) A czy wersja dołączona jakiś czas temu do CD Action miała w sobie już ten patch?
 
 
kriskuc 
Nowicjusz


Joined: 20 Jan 2012
Posts: 11
Location: Kraków
Posted: 01-07-2012, 22:17   

Tak
_________________
 
 
daro85 
Nowicjusz



Joined: 06 Apr 2014
Posts: 16
Location: Olsztyn
Posted: 13-11-2014, 17:48   

Dołączam się do opinii na temat trybu NextGen. Powróciłem po latach do TRL z uruchomionym trybem. Spełniam wszelkie wymagania i korzystam z najwyższych detali. Tryb podoba mi się jedynie w pierwszych dwóch poziomach (i nie we wszystkich miejscach), a w trzecim levelu (Japonia) ładnie ze wspomnianym trybem wygląda niebo. Według mnie niektóre tekstury są po prostu za ciemne i zdecydowanie lepiej w wielu miejscach wygląda oryginalna grafika z TRL... Nawet twarz samej Lary jest jakaś taka nienaturalna w NextGen... Mam wersję gry z CDA, ale również otrzymałem do oryginalnej pudełkowej wersji patch na CD od Cenegi, w obudwu przypadkach nie ma różnicy. Często w NextGen tekstury delikatnie "migają" lub nie do końca się wczytują... Osobiście wolę grać bez trybu nowej generacji.
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 01-08-2015, 13:59   

Wiem, że odgrzebuję temat po stu latach, ale naszło mnie zagrać i przy okazji znalazłem fix na Next Gen'a w dwóch najbardziej problematycznych levelach - Nepal i Kazachstan. Jest ziom na forum Steama pod poniższym linkiem który udostępnia plik .exe - nie do wersji STEAM - którą zastępuje się EXE w folderze instalacyjnym z grą i już. Działają oba levele, żadnych błędów i nie wywala do Windy. Sprawdzone na Windows 10

Code:
http://steamcommunity.com/app/7000/discussions/0/616189742648003342/
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
daro85 
Nowicjusz



Joined: 06 Apr 2014
Posts: 16
Location: Olsztyn
Posted: 02-08-2015, 00:07   

Faktycznie działa. Dzięki za wieści :-)
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo