FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Życiorys Lary Croft (reboot)
Author Message
System32 
Student



Joined: 16 Mar 2011
Posts: 77
Posted: 11-03-2013, 17:31   

mprinz wrote:
Ja też jestem za powrotem postaci w dalszych częściach :) , tyle w dziennikach było o ich uczuciach, obawach i historii.
[spoiler:970568bafd]Np. bardzo polubiłem Reyes , wydaje się ciekawa postacia zwłaszcza ,że jest mechanikiem i w przyszłości mogła by larze pomoc udoskonalać jakies maszyny przedmioty itp[/spoiler:970568bafd]


Ja strasznie nie lubię Reyes... [spoiler:970568bafd]denerwowała mnie strasznie tą "niechęcią" do Lary mimo, że później się zmieniła.[/spoiler:970568bafd] Jonah jest za to bardzo fajny ;D

A jeśli chodzi o Sam
[spoiler:970568bafd]również nie przepadam... denerwowała mnie jej delikatność i te słowa kierowane do Lary "słonko, kochanie"... kojarzyło mi się to z takimi koleżaneczkami z gimbazy[/spoiler:970568bafd]
 
 
mprinz 
Nowicjusz


Joined: 06 Mar 2013
Posts: 7
Posted: 11-03-2013, 17:48   

[spoiler:cb8200afb8] Sam też bym już podziękował ale najprawdopodobniej jeśli dalsza czesc będzie kontynuacją historii himiko to ona się pojawi. Ale fakt jest ona trochę przesłodzona[/spoiler:cb8200afb8]
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 11-03-2013, 19:33   

[spoiler:c855588df9]Historia Himiko jest już zamknięta. Następna część będzie na bank o czymś innym.[/spoiler:c855588df9]
_________________
 
 
Archelaos 
Nowicjusz


Joined: 04 Apr 2013
Posts: 20
Posted: 04-04-2013, 20:15   

^Generalnie tak, k@T, jest jedno małe ale:

[spoiler:bd6335f64b]A jeśli się okaże, że transfer osobowości częściowo się jednak dokonał? I Sam będzie się powoli zmieniać? Kto wie czy nie będziemy szukać sposobu na odwrócenie tego procesu...[/spoiler:bd6335f64b]

Bardzo podoba mi się ta nowa Lara, ale mam sporo wątpliwości co do jej biografii, szczególnie po przeczytaniu tej skróconej wersji komiksu którą dawali do Survival Edition.

Po pierwsze, środowisko archeologów jest dość niewielkie, więc szanse, żeby Lara, która od dziecka jeździła na wyprawy z rodzicami nie była znana, więc nic by jej nie dało wybranie mało znanego uniwersytetu.
Ale z drugiej strony, ze swoimi poglądami Richard Croft nie byłby słynny, tylko sławetny - generalnie ludzie raczej pukali by się w głowę mówiąc o nim i jego teoriach (co swoją drogą potwierdza też podejście Lary - nie wierzy ojcu, bo uważa jego teorie za wymysły, dokładnie tak zareagowałby każdy archeolog.) więc może właśnie dlatego odcięła się od rodziny.

Co nadal nie zmienia faktu, że trudno uwierzyć, że byłaby w stanie utrzymać swoje pochodzenie w sekrecie.
Do tego jeszcze kwestia pieniędzy odziedziczonych po rodzicach, które wg komiksu Lara "zabezpieczyła tak, że nie mogłaby się do nich dostać nawet jakby chciała". To jest absurdalne, moim zdaniem, bo archeologia "polowa" wymaga sporo kasy, studenci raczej muszą się dokładać do wykopalisk niż coś na tym zarabiają (nie wiem, może w Anglii jest inaczej?).

Choć biorąc pod uwagę, że Lara wydaje się mieć tylko jedną zmianę odzieży (na zdjęciu w dokumentach Whittmana jest w tym samym topie co w grze, może rzeczywiście kompletnie odcięła się od kasy? :P

Jednocześnie jakoś trudno mi uwierzyć żeby w ciągu trzech lat studiów Lara zdążyła porządnie studiować, rozbijać się po świecie z Sam, uprawiać te wszystkie sporty i treningi Rotha i jeszcze te survivalowe wyprawy z nim, i jeszcze praktyki archeologiczne (nasze polskie trwają miesiąc w czasie wakacji), i do tego zapracować na to wszystko (zwłaszcza wyjazdy, złóżmy, że nie płaci czesnego bo dostaje stypendium czy coś).
Coś mi się tu czas nie składa, bo studiowanie archeologii polega na czytaniu. Całej masie czytania, a to zajmuje naprawdę dużo czasu.

Mam wrażenie, że w czasie składania historii nie mogli się zdecydować, czy Lara ma być zwykłą dziewczyną z klasy średniej czy arystokratką jak kiedyś i w efekcie zdecydowali się dać trochę tego i trochę tego.
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 04-04-2013, 21:04   

Archelaos wrote:
po przeczytaniu tej skróconej wersji komiksu


Czemu skróconej? Do tego wydania dodano pełna wersje komiksu. Ten sam komiks jest teraz w Empikach dodawany gratis do gry.
_________________
 
 
Archelaos 
Nowicjusz


Joined: 04 Apr 2013
Posts: 20
Posted: 04-04-2013, 21:09   

Tak mi się wydawało, bo na końcu jest reklama jakiegoś innego, myślałem, że czegoś większego, ale to chyba kolejna część (z fabuły samej gry?)
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 04-04-2013, 21:15   

To okładka kolejnego numeru. Nie wiadomo kiedy zostanie wydany i o czym bedzie, czy o wydarzeniach z wyspy czy o tym co bezposrednio po niej. W kazdym razie jakas nowa seria komiksowa ma powstac, a to co czytales, to pierwszy zeszyt ;)
_________________
 
 
marrrcin 
Praktykant



Joined: 01 Mar 2008
Posts: 142
Location: Underworld
Posted: 05-04-2013, 00:07   

Quote:
Czemu skróconej? Do tego wydania dodano pełna wersje komiksu.
Do jakiego wydania? Można to gdzieś dostać, pobrać w PL?
_________________
Oczy są zwierciadłem duszy. Mówią o człowieku więcej, niż on sam chciałby o sobie powiedzieć.
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 05-04-2013, 00:20   

marrrcin wrote:
Do jakiego wydania? Można to gdzieś dostać, pobrać w PL?


Ej no, zaledwie wczoraj pisalismy o tym newsa :p Pierwszy od gory > http://www.laracroft.pl
_________________
 
 
marrrcin 
Praktykant



Joined: 01 Mar 2008
Posts: 142
Location: Underworld
Posted: 05-04-2013, 00:44   

Quote:
Ej no, zaledwie wczoraj pisalismy o tym newsa :p Pierwszy od gory > http://www.laracroft.pl
nie nie zrozumiałem że to w jakimś innym wydaniu dostępny bo napisałeś
Quote:
Ten sam komiks jest teraz w Empikach dodawany gratis do gry.
_________________
Oczy są zwierciadłem duszy. Mówią o człowieku więcej, niż on sam chciałby o sobie powiedzieć.
 
 
marrrcin 
Praktykant



Joined: 01 Mar 2008
Posts: 142
Location: Underworld
Posted: 05-04-2013, 01:20   

A chodziło mi o to bardziej skąd Archelaos masz tyle informacji? Masz komiks z tej wersji dodawanej do gry w empiku, czy można ją dostać jakoś inaczej?

PS Przepraszam, że post pod postem ale za późno ;p
_________________
Oczy są zwierciadłem duszy. Mówią o człowieku więcej, niż on sam chciałby o sobie powiedzieć.
 
 
Shalryma 
Student



Joined: 04 Apr 2013
Posts: 47
Location: Katowice
Posted: 05-04-2013, 17:49   

Przejrzałam wszystkie możliwe oficjalne biografie Lary we wszystkich językach,które znam i widać,że Crystalsi coś niezły nacisk położyli na to,by nikt nie napisał,że rodzice Lary nie żyją-moim zdaniem będą kombinować coś w tym kierunku.W sposób jeden czy drugi,ale na pewno będą.

Mam nadzieję,że jeśli tak będzie,to będzie to poprowadzone nawet ze smakiem-nie tak jak w Trylogii,że uważana za zmarłą Amelia okazała się...no cóż,naprawdę martwa.


[spoiler:0127bf022a]Grim potwierdza w grze poprzez jeden z dokumentów, że ojciec Lary nie żyje. Wciąż jednak nie wiadomo, czy potwierdzona śmierć, czy uznany za nieżywego, bo zaginął. :p [/spoiler:0127bf022a][/quote]

To prawda.Wydaje mi się jednak,że Grim przyjął do wiadomości,że sir Croft nie żyje.
Crystalsi,jeśli będą chcieli,wyprowadzą go z błędu.


Mówiąc szczerze,mnie nie przeszkadza praca Lary.Zauważyłam w życiu,że osoby z bogatymi rodzicami dosyć często starają się jak nabardziej odizolować od ich pieniędzy i że mają taką dosyć ciekawą potrzebę posiadania tego,co naprawdę należy tylko do nich.
Lara,jak wynika z biografii,cierpi na dokładnie ten sam przypadek x)
_________________
Nothing is lost forever,but some things are better if never found.
 
 
Archelaos 
Nowicjusz


Joined: 04 Apr 2013
Posts: 20
Posted: 05-04-2013, 20:47   

marrrcin wrote:
A chodziło mi o to bardziej skąd Archelaos masz tyle informacji? Masz komiks z tej wersji dodawanej do gry w empiku, czy można ją dostać jakoś inaczej?


Niestety nie wiem jak go dostać, ja kupiłem angielską Survival edition w przedsprzedaży (z Origina) i dostałem ten komiks (po angielsku) jako bonus.

Shalryma wrote:
Mówiąc szczerze,mnie nie przeszkadza praca Lary.Zauważyłam w życiu,że osoby z bogatymi rodzicami dosyć często starają się jak nabardziej odizolować od ich pieniędzy i że mają taką dosyć ciekawą potrzebę posiadania tego,co naprawdę należy tylko do nich.
Lara,jak wynika z biografii,cierpi na dokładnie ten sam przypadek x)


Ja po prostu patrzę na to jako archeolog :D Nam zawsze przydałyby się dodatkowe pieniądze, bo na archeologii się raczej nie zarabia (Takiej typowo badawczej, z badaniami przed inwestycyjnymi jest nieco inaczej)

A co do jej pracy - mnie też ona nie przeszkadza, ale ciężko mi uwierzyć, żeby zdążyła wcisnąć w te trzy lata studiów to wszystko co niby miała robić. Doba ma w końcu tylko 24godziny.
 
 
BeBetka22 
Nowicjusz


Joined: 05 Apr 2013
Posts: 13
Location: gdzieś daleko
Posted: 05-04-2013, 21:36   

Ciekawa, przedstawili Lare jako normalną dziewczyne, która lubi i sporty i czytać. Niektóre dzieci z bogatych rodzin po prostu nie hcą, by dziękim rodzicom im się udało, ale ja już w to nie wnikam. Ciekawe też jest to, że pracuje jako barmanka, czyli jest bardziej uczłowieczona i można powiedzieć bardziej wiarygodna. Ja mam tylko nadzieje, że będą się trzymać tylko jednej wersi.
_________________
Maja
 
 
MiltenApp 
Nowicjusz


Joined: 07 Jun 2013
Posts: 3
Posted: 09-06-2013, 21:42   

[quote="Cez"]http://www.laracroft.pl/lara.htm#bio4 tu masz przeciez nowa, oficjalna wersje, od ponad tygodnia ;)

A jest może coś o dacie urodzenia? Chodzi mi dokładnie o rok.
 
 
Martysl3 
Nowicjusz



Joined: 28 Mar 2013
Posts: 10
Posted: 10-06-2013, 19:14   

MiltenApp,

Jeśli przyjmiemy że najnowszy tr dzieje się w 2013 to 2013 - 21 = 1992 ;)
 
 
MiltenApp 
Nowicjusz


Joined: 07 Jun 2013
Posts: 3
Posted: 11-06-2013, 16:21   

Na pewno w latach około 2010-2013, widać to na początkowej scenie, gdy Lara trzyma słuchawki Monster Beats z 2010 i prawdopodobnie iPhone 4/4s, Przynajmniej mi się tak wydaje.
 
 
Shalryma 
Student



Joined: 04 Apr 2013
Posts: 47
Location: Katowice
Posted: 16-06-2013, 15:37   

Zawężyłabym okres do 2011-2012.
Jeśli dobrze kojarzę,jedna z notatek Mathiasa do znalezienia na wyspie była datowana na 2011.

Inna sprawa że nie mam pojęcia dlaczego część notatek pisana przez Mathiasa była dosyć dokładnie datowana.Skąd on wiedział tak dobrze który jest dzień,którego miesiąca,którego roku,skoro trafił tutaj taki szmat czasu temu?

Musiał być niezwykle skrupulatnym człowiekiem.
_________________
Nothing is lost forever,but some things are better if never found.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo