FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
TR4: The Last Revelation
Author Message
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 27-01-2014, 23:54   

Tak generalnie, to tych mumii nie musisz się w ogóle pozbywać. Mimo, że są wkurzające, to praktycznie po kilku minutach i tak opuszczasz tę lokację.
_________________

 
 
HellCat 
Student



Joined: 29 Dec 2013
Posts: 37
Location: Croft Manor ^^
Posted: 28-01-2014, 10:46   

Aha.No to świetnie w takim razie mam jeszcze jedno pytanie które piszę tu,gdyż nie mam pojęcia gdzie indziej je napisać :) .W Tomb Raider gram na laptopie i podczas walki gdy czasami trzeba skoczyć np.do przodu i szczelić to obraz wykręca mi się do góry nogami.Czy mogę jakoś wyłączyć jakąś opcję ażeby mi się tak nie robiło? :3
_________________
Od tego momentu każda twoja sekunda jest darem ode mnie.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 28-01-2014, 11:14   

HellCat wrote:
Czy mogę jakoś wyłączyć jakąś opcję ażeby mi się tak nie robiło? :3


http://www.tombraiderforu...p=146972#146972

A w powyższym linku kliknij w kolejny ;) .
_________________
 
 
HellCat 
Student



Joined: 29 Dec 2013
Posts: 37
Location: Croft Manor ^^
Posted: 28-01-2014, 12:52   

K@t, Dziękuję :3 Znalazazłam i wyłączyłam je.Teraz się da grać ^^
_________________
Od tego momentu każda twoja sekunda jest darem ode mnie.
 
 
Dustie 
Podróżnik



Joined: 26 Sep 2004
Posts: 292
Posted: 09-02-2014, 22:30   

Czy ktoś zetknął się kiedyś z pirackim spolszczeniem The Last Revelation? Przypomniałem sobie właśnie o nim, padały tam teksty typu "ty mnie znasz Von, jestem sama cnota" i "ty wszystko obmyślił". Nie pamiętam, czy już kiedyś była o nim mowa tutaj na forum, bardzo możliwe, ale kompletnie nie pamiętam... może jakieś fragmenty z tego dubbingu gdzieś na Youtube są? Na pierwszy rzut oka nie widzę...
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 09-02-2014, 22:56   

Hahaha, ja pamiętam, miałem z tym styczność jakiś czas temu, można paść ze śmiechu. Mam wrażenie, że tego nie nagrywał Polak, a jeśli tak, to po dobrym skręcie xD
_________________

 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 10-02-2014, 08:42   

Bo tego nie nagrywał Polak :D . Mimo forumowej polityki muszę przyznać, że niestety nie wiem jak dotrzeć do tego dzieła sztuki. Sam jestem ciekawy jak wygląda całość.
_________________
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 10-02-2014, 10:03   

Miałem wątpliwą przyjemność zetknięcia się z tym dziełem :D kumpel kupił je jeszcze na Stadionie Dziesięciolecia, amerykańskie wydanie (w sensie logo w menu, nic poza tym :p ) z polskawym dubbingiem ze wschodnim zaciągiem.

Nie jakoś obszernie, ale ogólnie rzecz biorąc, temat był na forum poruszany. Nie pamiętam kiedy, gdzie, jak.

A jeśli chodzi o zdobycie tej wersji, to obawiam się, że zostaje tylko szukanie po znajomych, którym kopia mogła się zachować przez 15 lat. Innymi słowy - szansa na zdobycie jest marna.
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 10-02-2014, 16:34   

Ja miałem kiedyś kopię tego zacnego wydania, niestety nie mogę teraz znaleźć płytki... Jeśli znajdę, to może się podzielę xD

EDIT:
Znalazłem :>
_________________

 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 10-02-2014, 17:56   

Nie tylko Tomb Raider miał taki wyjątkowy dubbing. Graliście w "Maxa Payne'a" w wersji "Bazar Games" ??
_________________
 
 
mateusz12 
Praktykant



Joined: 03 Aug 2008
Posts: 185
Posted: 10-02-2014, 18:49   

Pliki audio ze scenek na silniku gry z TR4 przynajmniej w wersji z TRUE są luzem w folderze gry w katalogu cd/audio, więc podmienienie ich na te z "polskiej" wersji raczej nie będzie trudne, o ile takie ktoś udostępni ;) chyba to będzie w miarę legalne. Też chcę posłuchać tego dzieła o ile to możliwe, kiedyś czytałem już o nim w jakieś starej dyskusji na Wotr :)
_________________

 
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 10-02-2014, 19:02   

Mogę Wam udostępnić link do obrazu płyty TR4 PL, ale tylko na priv. Chyba aż takie piracenie to nie jest w przypadku takiego rarytasu :P
_________________

 
 
Esina 
Nowicjusz


Joined: 21 Feb 2014
Posts: 25
Posted: 21-02-2014, 12:11   

O mamusiu kochana, mam polską i tam padają takie słowa, że żal nie zagrać. Werner w pierwszym levelu mówi do Lary "kwiatuszku" (przy czym brzmi trochę jak pedofil). Albo "naciśnij przycisk nazat", no po prostu kabaret ;D Polecam jak się ktoś chce trochę pośmiać :)
 
 
Dustie 
Podróżnik



Joined: 26 Sep 2004
Posts: 292
Posted: 25-02-2014, 01:17   

HarryCruise wrote:
Mogę Wam udostępnić link do obrazu płyty TR4 PL, ale tylko na priv. Chyba aż takie piracenie to nie jest w przypadku takiego rarytasu :P



Łomatko, ależ cudownie! :D Jakby co to posiadam legalną wersję TLR, i pewnie wszyscy tutaj tak samo (szczerze wątpię, aby ktoś jeszcze nie miał), więc chyba możesz na priv takim rarytasem rzucić, zatem jak najbardziej poproszę!
 
 
Esina 
Nowicjusz


Joined: 21 Feb 2014
Posts: 25
Posted: 01-03-2014, 11:56   

Ja właśnie swoją płytkę odgrzebałam i chyba aż zainstaluję, bo zatęskniłam za tym sztywnym dubbingiem XD

Swoją drogą ciekawe czy są inne amatorskie polskie dubbingi do klasyków. Nigdy nie sprawdzałam o_O
 
 
QiO 
Student



Joined: 17 Feb 2014
Posts: 34
Posted: 01-03-2014, 13:01   

"Polska" wersja Chronicles dubbingu nie ma. Ma tylko przetłumaczone nazwy przedmiotów i poziomów i teksty menu, z resztą dość dziwnie, bo statystyki są podpisane "bomba" a shotgun jest jakimś urzynkiem. Poza tym była tam zmieniona czcionka na taką wysoką, maszynową.
Niestety nie mogę podrzucić ani obrazu ani screenów, bo płyta zaginęła z 10 lat temu, a kiedy się ukazało Ultimate Edition wszelkie poszukiwania zostały porzucone.
Znalazłem za to takie coś:
http://www.spolszczenia.c...Chronicles.html
Nie wiem, czy to to ani czy działa. Nie testowałem.
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 01-03-2014, 13:14   

Jak już to obrzynem, a nie urzynkiem.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Obrzyn
_________________

 
 
mar!o 
Student



Joined: 13 Sep 2012
Posts: 41
Posted: 01-03-2014, 13:43   

QiO wrote:
"Polska" wersja Chronicles dubbingu nie ma. Ma tylko przetłumaczone nazwy przedmiotów i poziomów i teksty menu, z resztą dość dziwnie, bo statystyki są podpisane "bomba" a shotgun jest jakimś urzynkiem. Poza tym była tam zmieniona czcionka na taką wysoką, maszynową.
Niestety nie mogę podrzucić ani obrazu ani screenów, bo płyta zaginęła z 10 lat temu, a kiedy się ukazało Ultimate Edition wszelkie poszukiwania zostały porzucone.
Znalazłem za to takie coś:
http://www.spolszczenia.c...Chronicles.html
Nie wiem, czy to to ani czy działa. Nie testowałem.


O dzięki za linka, aż sam wieczorem zobaczę w wolnych chwilach,
jak to spolszczenie wygląda i sprawdza się w praktyce podczas gry. :p
 
 
Esina 
Nowicjusz


Joined: 21 Feb 2014
Posts: 25
Posted: 01-03-2014, 14:57   

QiO wrote:
shotgun jest jakimś urzynkiem.


Boże, urzynek, leżę i nie wstaję :D

QiO wrote:
http://www.spolszczenia.c...Chronicles.html


Trzeba sprawdzić :3
A chodziło mi bardziej właśnie o dubbingi, bo wiem, że do różnego rodzaju gier są amatorskie, ale solidne c; aż mnie dziwi, że się jeszcze do kupy nie zebraliśmy i nie nagraliśmy XD Klasyki po polsku by rządziły ^^
 
 
Dustie 
Podróżnik



Joined: 26 Sep 2004
Posts: 292
Posted: 22-03-2014, 23:21   

QiO wrote:
"Polska" wersja Chronicles dubbingu nie ma. Ma tylko przetłumaczone nazwy przedmiotów i poziomów i teksty menu, z resztą dość dziwnie, bo statystyki są podpisane "bomba" a shotgun jest jakimś urzynkiem. Poza tym była tam zmieniona czcionka na taką wysoką, maszynową.
Niestety nie mogę podrzucić ani obrazu ani screenów, bo płyta zaginęła z 10 lat temu, a kiedy się ukazało Ultimate Edition wszelkie poszukiwania zostały porzucone.
Znalazłem za to takie coś:
http://www.spolszczenia.c...Chronicles.html
Nie wiem, czy to to ani czy działa. Nie testowałem.


Było mi dane grać i w "polską" Chronicles, ale faktycznie, nie ma ona dubbingu, tylko właśnie przetłumaczone teksty i paskudną czcionkę maszynową, a'a Courier.
 
 
Mumia 
Nowicjusz



Joined: 14 Aug 2014
Posts: 27
Location: Zewsząd
Posted: 15-08-2014, 11:25   

Ach... gdyby teksty Zipa i Ojca Patricka były w Chronicles przetłumaczone na podobnym poziomie co The Last Revelation... to mogłoby być ciekawie. :hehe:
_________________
"Zatem dlaczego pozostajesz na tej wyspie? Przybyłeś tu na wakacje i spodobały ci się widoki?" - Ojciec Patrick
 
 
Anika 
Student



Joined: 27 Nov 2008
Posts: 72
Location: Croft Manor
Posted: 19-08-2014, 10:56   

Odkryłam wreszcie po długim czasie CO powodowało u mnie na kompie błąd APPCRASH. Po trzech latach żałoby poznęcałam się nad sobą, wczoraj trzy godziny grzebałam, aktualizowałam kartę graficzną *sic!* i takie tam michałki, ciągle jednak wyskakiwał mi alert, że Tomb4.exe przestał działać i goń się, a potem Bóg zesłał mi pomysł na wyłączenie sterowników dźwięku *w setupie zaznaczyłam ptaszkiem "disable"*.

K!@#a mać... ZADZIAŁAŁO, ale dźwięku nie ma nadal. Stery do Realteka mam aktualne, ktoś wie, co mogę na to zaradzić?! Błagam, pomóżcie, bo dźwięki w grze są jednak bardzo pomocne...

;(
_________________
Kochamy corner bug w Tomb Raiderach *^^*
 
 
 
QiO 
Student



Joined: 17 Feb 2014
Posts: 34
Posted: 14-12-2014, 23:16   

Ostatnio naszła mnie ochota, by ponownie przejść TR4. No i mam problem. Jestem na poziomie Tomb of Semerkhet, w miejscu w którym otwiera się przejście po przesunięciu kulek/kamieni na kwadraty na podłodze o odpowiednich kolorach. No i mam problem. Po kucnięciu w tej dziurze w celu skorzystania z przejścia Lara robi mi corner buga i nie mogę nic zrobić... :(
W załączniku save. Gdyby ktoś mógł mi kucnąć w tym tunelu to byłbym wdzięczny.
 
 
dumb0 
Nowicjusz


Joined: 22 Feb 2014
Posts: 2
Posted: 15-12-2014, 21:45   

Dziwna sprawa, ale niezależnie od miejsca kucnięcia czy tak czy tak bug zachodzi. Jakie łatki masz wgrane ? Można prosić o jakiś wcześniejszy save dla sprawdzenia ?
 
 
QiO 
Student



Joined: 17 Feb 2014
Posts: 34
Posted: 18-12-2014, 14:32   

Tak było. Mam tylko multi patcha.
Ale już nie ważne. Chyba po prostu musiałem mieć dużego pecha, bo jak wczytałem save'a z początku poziomu i doszedłem tam jeszcze raz to już wszystko działało.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo