FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Problemy, pytania, porady
Author Message
Maati 
Obieżyświat


Joined: 13 Jan 2007
Posts: 1016
Location: Kraków
Posted: 22-08-2011, 18:58   

Kupiłem mikrofon do komputera, użyłem ile chciałem ale obecnie odłączyłem. Pojawił się natomiast kłopot z nagrywaniem dźwięków z komputera. Są one poważnie zniekształcone, wyższych partii dźwięku w ogóle nie słychać bo giną w potężnym szumie. Nie wiem co jest grane, nie instalowałem żadnych sterowników, nie instalowałem programów pod mikrofon - korzystałem ze swojego obecnego czyli Easy Hi-Q Recorder czy Audacity. Fraps również się spierdzilił więc przyczyna tkwi w komputerze a nie samych programach. Przeinstalowałem programy - nie pomogło. Zainstalowałem ponownie sterowniki dla mojej karty dzwiękowej - nie pomogło. Miks stereo jest nieaktywne w panelu sterowania. Pomocy? :)
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 22-08-2011, 20:24   

Jestem już wyjeb*ny... Kupiłem Laptopa z Win7 64bit. i mnie krew jasna zaleje... Instaluję program/gre etc. (Oryginalne), i po paru dniach wychodzi komunikat "PROGRAM (...) PRZESTAŁ DZIAŁAĆ" Ja już dalej nie wyrobię... nie nawidzę windowsa 7!! miał ktoś też takie problemy? proszę o pomoc.

Przykład błędu na grze Mass Efect z CD-Action:

Code:
Podpis problemu:
  Nazwa zdarzenia problemu:    APPCRASH
  Nazwa aplikacji:    MassEffect.exe
  Wersja aplikacji:    1.2.20608.0
  Sygnatura czasowa aplikacji:    4a55fea1
  Nazwa modułu z błędem:    MassEffect.exe
  Wersja modułu z błędem:    1.2.20608.0
  Sygnatura czasowa modułu z błędem:    4a55fea1
  Kod wyjątku:    c0000005
  Przesunięcie wyjątku:    008b752d
  Wersja systemu operacyjnego:    6.1.7600.2.0.0.768.3
  Identyfikator ustawień regionalnych:    1045
  Dodatkowe informacje 1:    0a9e
  Dodatkowe informacje 2:    0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
  Dodatkowe informacje 3:    0a9e
  Dodatkowe informacje 4:    0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:
  http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0415

Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:
  C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt
 
 
bobonton2 
Podróżnik



Joined: 31 Aug 2007
Posts: 519
Location: P-ń
Posted: 29-08-2011, 12:16   

Kupiłem sierpniowe CD action dla dwóch gier- pełne Syberia 1 i 2 po polsku. Problem w tym, że płyta nie chce mi odpalić. Pojawia się "stream read error". Ktoś wie, co jest tego przyczyną i jak to ewentualnie naprawić?
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 30-08-2011, 00:06   

Najlepiej napisać do redakcji Pisma, albo zadzwonić i zapytać co w tej sytuacji. Najpewniej każą przesłać płykę, sprawdzą ją i podeślą sprawną...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 01-09-2011, 21:25   

Słuchajcie, nie wiem co się stało :o

Korzystam jak zwykle z komputera - internet, muzyka, jakaś rozmowa na skype. W tle coś się pobiera z sieci. Komputer się zawiesza, więc go resetuję. Przy próbie uruchamiania otwiera się jak zwykle okno, w którym czytam, że plepleple komputer nie został zamknięty w bezpieczny sposób i że zostanie uruchomiony za kilka sekund. Czas mija, a mi serce pęka, bo na ekranie ładowania Windows XP pojawiają się rzędy pionowych pasków (właściwie linii) które przypominają antyczne Commodore i śrubokrętne ustawianie grafiki (SIC!). Wchodzę do Trybu Awaryjnego i próbuję przywrócić system do dnia wczorajszego. Zamykam komputer i nic się nie zmienia. Spróbowałem wyjąć baterię i odłączyć grata od prądu, żeby się uspokoił. Wciąż nic. Dalej są te paseczki i ciągle uruchamiam go tylko i wyłącznie Trybem Awaryjnym. Spróbowałem zaktualizować sterowniki karty graficznej, ale na stronie Nvidii znalazłem ostatni z 2009 roku, który mam zainstalowany. Nie mam pojęcia co się dzieję. Puszczam skaner antywirusowy, choć jestem dość przezorny i antywirusy mi tutaj pilnują. Próbowałem dzwoniąc do brata, który ma tam jakieś pojęcie o komputerach, ale telefonicznie nie specjalnie mógł mi pomóc. Nie wiem czy kwestia ewentualnego serwisu wchodzi w grę, bo jestem dość daleko od cywilizacji ateńskiej, gdzie jest oddział HP. Boję się, że to demencja mojego laptopika ;(
Ma ktoś jakiś pomysł?

Tutaj krótka charakterystyka sprzętu (o ile coś pomoże)

Laptop: HP Pavilion dv8000
Karta graficzna: GeForce Go 7600
System: Windows XP SP3
RAM: 2,5
Geniune Intel Duo 1,83 T2400

Jezu, kiedy ja ostatni raz napisałem jakiegoś komcia?? :o
_________________
 
 
Rasmien 
Student


Joined: 19 Mar 2010
Posts: 90
Posted: 04-09-2011, 17:05   

Wiecie może czy jest taki suwak którym operuje się głośnościa i tym od którego głośnika jaki dzwięk pochodzi w Viście?
Nigdzie nie widzę takiej opcji w panelu sterowana.
W wbudowanych głośnikach głos nie jest zniekształcony dopiero kiedy podłącze słuchawki to zaczyna wariorwać .
 
 
Kerbi25 
Student



Joined: 06 Aug 2011
Posts: 40
Posted: 28-09-2011, 20:22   

Chciałbym kupić kartę graficzną GeForce GTX 460 SE, ale nie jestem pewny, czy będzie dało radę ją wstawić. Przed chwilą wyczytałem w internecie, że należy mieć odpowiednią płytę główną, dlatego chciałem was zapytać: czy ta karta będzie współpracować z moją płytą główną (o ile faktycznie ma ona jakieś znaczenie)? I czy trzeba również posiadać odpowiedni procesor, RAM, itd?

Myślę jedno, piszę drugie... Oczywiście chodziło mi o GTX 460 SE, a nie GTX 560 Ti.
 
 
FAITH 
Nowicjusz



Joined: 21 Mar 2011
Posts: 18
Location: Droga mleczna
Posted: 29-09-2011, 19:03   

Wszystko zależy od szerokości magistrali pamięci jaką posiadasz na płycie głównej,poszperaj w specyfikacjach swojego kompa,jeśli masz obecnie też geforca wszystkie dane masz w panelu sterowania.GTX 460 SE ma 256 bitową magistrale z tego co mi wiadomo,jeśli taką samą to karta będzie pasować bez problemu.Oczywiście wiadomo że do mocnej karty potrzebny dobry zasilacz i reszta podzespołów mocnych tez mile widziana jeśli lubisz pograć na high detalach.Ja obecnie mam 3 letniego dość słabego kompa a kartę z tego roku o wiele mocniejszą od tej co miałem poprzednio i karta działa bez problemu
_________________

 
 
 
Kerbi25 
Student



Joined: 06 Aug 2011
Posts: 40
Posted: 29-09-2011, 21:47   

Obecnie mam Radeona (starej daty), który ma 128 bit... Czyli, że może być jakiś problem z wymianą?
A jak sprawdzić moc zasilacza, i czym może poskutkować "połączenie" słabego zasilacza i nowej karty?
Wiem, zadaję dużo pytań, ale średnio się na tym znam.
 
 
FAITH 
Nowicjusz



Joined: 21 Mar 2011
Posts: 18
Location: Droga mleczna
Posted: 30-09-2011, 00:59   

To w takim wypadku jeżeli masz 128 bit magistrale to nie wstawisz tego GTX, chyba że GTS 450 albo radeona HD 5750 pracują na 128 bit szynie i są w miarę mocne kosztują do 450zł.Moc zasilacza masz na tabliczce znamionowej na obudowie zasilacza,te oby dwie karty potrzebują min 400 wat,jeśli nie masz tyle pomyśl tez o nowym zasilaczu,chyba że nie będziesz zbytnio forsował karty.Ja mam 350 wat i kartę co potrzebuje min 400 wat jakoś działa nie narzekam.tylko czasem jak chcem pograć w lepsze gry to ja podkręcam a wiadomo że wtedy wydziela więcej ciepła i potrzebuje więcej mocy no i wtedy dzieją się dziwne rzeczy wszystko się wiesza,to są właśnie skutki słabego zasilacza.Jeśli używasz kompa do internetu,oglądania filmów albo lubisz pograć w dobre gry na średnich rozdzielczościach i detalach to dwie karty nadają się do tego.
_________________

 
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 04-11-2011, 12:42   

Mam takie pytanie :)

Posiadam laptopa z win 7 i chciałabym na drugiej partycji zainstalować win xp. Wiem, że po zainstalowaniu xp, nie będę miała możliwości włączenia 7, a żeby dodać możliwość wyboru systemu potrzebna mi płytka z win 7. Tylko że ja takiej płytki nie mam, system miałam od razu zainstalowany na laptopie ;]

Moje pytanie brzmi: czy jeśli pobiorę sobie z MSDN AA windowsa 7, ale w innej wersji (ja mam Home Premium OA, a pobrać mogę tylko Professional) to da radę to zrobić? A może jest jakiś dużo prostszy sposób, o którym nie mam pojęcia? :D

Czytałam trochę o tym, ludzie proponują jakieś tam programy, które jednym działają a innym nie. A ja chciałabym zrobić to w miarę porządnie :P
_________________
 
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 05-11-2011, 01:44   

Dooobra, jakoś sobie poradziłam :D Potrzeba jeszcze kilku poprawek, ale na pierwszy rzut oka oba systemy działają prawidłowo :)
_________________
 
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 18-11-2011, 22:42   

Może mi ktoś powiedzieć jak to jest z tą gwarancją?
W wakacje kupiłem laptopa (na nieszczęście firmy Asus). i oczywiści po miesiącu coś nawaliło. Ok tygodnia przed tym było słychać cały czas specyficzny dźwięk "zwarć" niedaleko wejścia CDrom. Naprawili to szybko, podobno nie była to wielka usterka (nic nie wymieniano). Teraz znowu zaczynam słyszeć ten specyficzny dźwięk... Do salonu gdzie go kupowałem mam niestety daleko, czy po kilku wizytach w serwisie, nie powinni dać mi nowego laptopa? w końcu kupiłem go za nie małe pieniądze bo 3k.?
 
 
Rasmien 
Student


Joined: 19 Mar 2010
Posts: 90
Posted: 21-11-2011, 18:33   

Wiecie w jaki sposób można podgłośnić dany utwór?Jakiś program albo coś :P
Nie chodzi mi o to że jak w WMP leci sobie to podgłaśniam ale o to że podgłośnie już ten kawałek na stałe (nie chodzi o suwaki w panelu sterowania itp. tzn . mamy na fulla w WMP puszczone coś i czy jest możliwe w jakimś programie podgłośnić dany plik żeby mogłabym jeszcze głośniej czegoś słuchać ) ?
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 21-11-2011, 21:00   

Magix Music Maker, DeeJay, Audition, Cool Edit Pro i wszystko inne do edycji dźwięku ;)
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 27-11-2011, 00:02   

Rasmien, google nie boli :)
http://www.google.pl/#hl=...iw=1639&bih=720
Ja używam GoldWave, jest niezastąpiony przy edycji plików dźwiękowych.
_________________
 
 
 
alFa
[Deleted]

Posted: 18-01-2012, 14:16   

Słuchajcie!

Moje pytanie dotyczy TV i konsoli PS3 (kompletnie się na tym nie znam)
mam starego Sony - tam z tyłu jest jedno wejście z dziurkami. Jaką przejściówkę mam kupić gdy chciałbym coś z tym fantem zrobić? Czy może w pudelku do konsoli jest już coś takiego? :pozdro:
 
 
millo 
Podróżnik



Joined: 25 Dec 2003
Posts: 465
Location: Pustostan
Posted: 18-01-2012, 17:40   

alFa wrote:
Moje pytanie dotyczy TV i konsoli PS3 (kompletnie się na tym nie znam)
mam starego Sony - tam z tyłu jest jedno wejście z dziurkami.
Jakie wejście? Jest jakoś podpisane? Zapytaj się sąsiada albo kogoś z rodziny, może będzie znać bardziej fachową nazwę, niż "z dziurkami" LUB zrób zdjęcie tego wejścia LUB spróbuj znaleźć takie wejście w internecie (np. tutaj plus jeszcze SCART). Potem możesz szukać odpowiednich przejściówek, choć nie polecam przejściówek na standardowy kabel antenowy ze względu na jakość.
 
 
 
bobonton2 
Podróżnik



Joined: 31 Aug 2007
Posts: 519
Location: P-ń
Posted: 18-01-2012, 20:25   

W pudełku jest eurozłącze, przynajmniej u mnie było.
 
 
Mai 
Podróżnik



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 203
Location: Opole
Posted: 14-07-2012, 09:15   

Za Chiny Ludowe nie mogę się zalogować na moje konto na Youtube.
Mam konto na YT połączone z tym na Google i na Google mogę się normalnie zalogować, a na YT już nie. Strona się, tak jakby, odświeża. Był tam taki link na YT "Strona się odświeża, gdy próbuję się na niej zalogować. Kliknij tu, aby rozwiązać problem...". Zrobiłam wszystko czego wymagały instrukcje tam (coś tam było o plikach cache, cookie, jakieś inne rzeczy, nie pamiętam dobrze teraz) i... dalej to samo. Założyłam nowe konto (powiązane z Google, z tego co zauważyłam, teraz nie da się inaczej) i na tym nowym koncie dokładnie ten sam problem! :nietak: Moja siostra nie ma konta powiązanego z Google (lata temu to było jeszcze możliwe) i u niej nie ma takich problemów.
Zaznaczam, że nie było jakiegoś Przełomowego Wydarzenia, typu reinstall systemu, zmiana operatora, czy tym podobne, po prostu od pewnego dnia się nie mogę zalogować na YT . :niewiem:
Z góry dziękuję za pomoc.
_________________
World is Mine
 
 
Player 
Student



Joined: 22 Mar 2012
Posts: 63
Posted: 15-07-2012, 12:48   

Mai wrote:
Za Chiny Ludowe nie mogę się zalogować na moje konto na Youtube.
Mam konto na YT połączone z tym na Google i na Google mogę się normalnie zalogować, a na YT już nie. Strona się, tak jakby, odświeża. Był tam taki link na YT "Strona się odświeża, gdy próbuję się na niej zalogować. Kliknij tu, aby rozwiązać problem...". Zrobiłam wszystko czego wymagały instrukcje tam (coś tam było o plikach cache, cookie, jakieś inne rzeczy, nie pamiętam dobrze teraz) i... dalej to samo. Założyłam nowe konto (powiązane z Google, z tego co zauważyłam, teraz nie da się inaczej) i na tym nowym koncie dokładnie ten sam problem! :nietak: Moja siostra nie ma konta powiązanego z Google (lata temu to było jeszcze możliwe) i u niej nie ma takich problemów.
Zaznaczam, że nie było jakiegoś Przełomowego Wydarzenia, typu reinstall systemu, zmiana operatora, czy tym podobne, po prostu od pewnego dnia się nie mogę zalogować na YT . :niewiem:
Z góry dziękuję za pomoc.


Spróbuj wejść przez inną przeglądarke :)
_________________
[spoiler:e40c1b4013] :banan: [/spoiler:e40c1b4013]
 
 
Mai 
Podróżnik



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 203
Location: Opole
Posted: 15-07-2012, 15:34   

Ok, dziękuję za radę. Spróbuję, chociaż będzie mi brakowało AdBlocka z Mozilli :) .
_________________
World is Mine
 
 
Mai 
Podróżnik



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 203
Location: Opole
Posted: 23-07-2012, 16:09   

Player, Twoja rada podziałała, dzięki raz jeszcze (i nawet AdBlock też jest w nowej przeglądarce) :) .
_________________
World is Mine
 
 
Birko 
Praktykant



Joined: 14 Feb 2007
Posts: 150
Posted: 28-07-2012, 21:36   

Mam problem z instalacją gry The First Templar. Przy instalacji wyskakuje okienko, w którym trzeba podać e-mail i hasło. Mam kilka e-maili i choćbym nie wiem, który podała zawsze pojawia się komunikat, że hasło lub login są nieprawidłowe :/ Próba stworzenia nowego konta też nic nie daje. Nawet zarejestrowałam się na stronie cdprojekt.pl i zarejestrowałam tam grę, ale to też nic nie daje :/

No i mam pytanie - o co chodzi z tym cholernym e-mailem?! :( Co mam tam wpisać?
 
 
Birko 
Praktykant



Joined: 14 Feb 2007
Posts: 150
Posted: 29-07-2012, 10:40   

Problem rozwiązany. Otóż miałam wpisać e-mail i jakieś całkiem inne hasło, szkoda tylko, że nigdzie nie było informacji, że właśnie o to chodzi -.-" Mam nadzieję, że gra będzie lepsza i bardziej przejrzysta niż rejestracja.
:pozdro:
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo