FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Triki i sztuczki
Author Message
TB 
Student


Joined: 16 Nov 2007
Posts: 30
Posted: 01-12-2007, 19:42   

Z kodem jest po prostu łatwiej. ;)
 
 
Neona 
Podróżnik



Joined: 17 Jun 2007
Posts: 410
Location: Poznań
Posted: 02-12-2007, 00:33   

TB wrote:
Z kodem jest po prostu łatwiej.

Łatwiej ale już nie ma tej satysfakcji.... ;)
Ja pamietam ze jeśli na najemnika się skoczyło raz to lara odpychała się od niego i skakała do tyłu..
Jeśli dwa razy szybko naciśniemy spacje podczas skoku na niego to lara odbije się i poleci w górę-wyzej. Ten efekt jest lepszy bo dłużej można postrzelać...
 
 
Lady Justine 
Podróżnik



Joined: 20 Nov 2007
Posts: 311
Location: Bytom
Posted: 24-12-2007, 22:13   

Ja standardowo:

- naciskać cały czas rytmicznie F i strzałkę w przód (lub W)

- nacisnąć dwa razy spację, a potem rytmicznie F

- Skok "na anioła" (chyba wszyscy go znają :P ) można go użyć nie tylko do wody, jeżeli użyje się na podłogę to Lara skoczy, a jak dotknie ziemi to przeturla się w przód. Wykonuje się go naciskając strałkę do przodu (lub W), spację po czym błyskawicznie F.

[ Komentarz dodany przez: K@t: 24-12-2007, 22:17 ]
Które z powyższych, to trik i/lub sztuczka, o których ktoś by jeszcze nie wiedział ?
_________________


Guest jeżeli chcesz być dobrym archeologiem, musisz wyjść z biblioteki
:kawa:
 
 
 
Krzysiu 
Nowicjusz



Joined: 28 Aug 2007
Posts: 28
Location: Pruszków
Posted: 30-12-2007, 10:33   

Mogłby mi ktoś powiedzieć jak zrobić jakieś tricki tyle, że na konsole??
_________________

 
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 30-12-2007, 11:54   

Poszperaj w Internecie, a na pewno coś znajdziesz.
 
 
Szynszyl 
Podróżnik



Joined: 23 Nov 2006
Posts: 658
Posted: 31-12-2007, 15:33   

Generalnie sztuczki się wykonuje identycznie na każdej platformie, tylko musisz wiedzieć od czego są poszczególne przyciski. :>
 
 
kochamtr 
Nowicjusz


Joined: 01 Jan 2008
Posts: 1
Posted: 01-01-2008, 17:08   

Ja potrafie zrobić ze biegniesz odbijasz się od ściany powietrzu robisz gwiazde i strze;asz z bulit time
 
 
--=AngiE=-- 
Podróżnik


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 609
Posted: 07-01-2008, 21:18   

http://pl.youtube.com/watch?v=OPrJ3IrNQd4

Sorry for meine krótki post ^^
Nie wiem czy dać to do bugów w Legend, ale i tu pasuje. Chyba bardziej nawet.
Filmik powyżej przedstawia ciekawy trick/bug. Może komuś udało się to zrobić, jeśli tak to jak? :) Jeśli wątek już się gdzieś przewinął to przepraszam :) Widać sierota jestem i nań nie trafiłam^^
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 07-01-2008, 22:56   

Już gdzieś na tym forum widziałam coś podobnego ;) ale to chyba nie jest bug, tego można dokonać dzięki jakiemuś programikowi chyba :)
_________________
 
 
 
Michał 
Nowicjusz


Joined: 09 Feb 2008
Posts: 2
Location: słupsk
Posted: 10-02-2008, 23:01   

Już nic :D :D :D :pozdro: :pozdro: :narka:

[ Komentarz dodany przez: K@t: 10-02-2008, 23:04 ]
:censored: chłopie, zacznij pisać normalne posty. I mówiąc "normalne" mam na myśli poprawne językowo i dłuższe niż dwa wyrazy. 10 emotek nie załatwia sprawy.
A jeśli post wylatuje, to nie wysyłaj go uparcie jeszcze kilka razy.
Ostatnie ostrzeżenie, następnym razem będzie warn.
 
 
Lady Justine 
Podróżnik



Joined: 20 Nov 2007
Posts: 311
Location: Bytom
Posted: 15-02-2008, 16:56   

Hmm... ostatnio jak grałam w Legend to odkryłam, że jak w pobliżu nie ma żadnego przedmiotu lub rzeczy, którą można użyć, a naciska się E, to Lara kręci lekko głową na "nie" i podnosi ramiona.

Dziwnie to czasami wygląda, ale tak zawsze jest gdy naciśnie się E niepotrzebnie.

:pozdro:
_________________


Guest jeżeli chcesz być dobrym archeologiem, musisz wyjść z biblioteki
:kawa:
 
 
 
Youki 
Nowicjusz



Joined: 27 Feb 2008
Posts: 14
Posted: 01-03-2008, 15:38   

Ja znam prawie wszystkie :P
znam:
1.ślizg
2.wślizg
3.akrobaje na drążku
4.akrobacje n.p jak naciskanie cały zas F,F i space,F i odwrócenie kamery,F i odwrócenie kamery plus space i tego typu :P
5.akrobacje z pistoletami Lary lub to co ma w ręce
6.skok do wody space i F,wskoczenie do wody z pistoletami czyli space i F plus wyciągamy szybko pistolety :P
i takie tam :D :p
bardzo dużo takich znam aaa........i jeszcze bulet time czy jak to tam się nazywa :P najlepsze akrobacje wychodzą gdy naciskam F i odwracam kamerę za pomocą myszki w odwrotną stronę czyli jeśli kamera jest za Larą gdy robi akrobaje ja ją odwracam i jest przed Larą dodatkowo naciskam spacje i robi ciekawe sztuczki n.p jedna z nich jest taka jak na początku filmiku w grze jak ją uruchomimy lub tę sztuczkę co się zaczyna na moim obraku właściwei gifie :P polecam tą sztuczkę

p.s --=AngiE=-- to jest bug mi się cos takiego udało ale w demie po uruchomieniu dema zmieniłam strój Larze i wyświetliło mi się w menu DEBUG LEVEL tam można było wybrać sobie level ale i tak nie odpalił :P ale coś takiego jest nacisnełam wtedy tab i strzałka w górę i Lara lewitowała w powietrzu lub tab i strzałka w dół to szła wtedy na dno jak kotwica :D fajne jest to zwłaszcza jak ma się do przejścia time trial ale dokładnie nie wiem jak to można zrobić żeby właśnie wyświetlił się ten DEBUG level czy jakoś tak
_________________
^^
 
 
Gabriella44 
Nowicjusz


Joined: 27 Mar 2008
Posts: 3
Posted: 05-04-2008, 21:26   

Ja poznałam:

-Bullet Time
-F+W)Akrobacje i równocześnie S Lara zacznie wykonywać coś Lepszego
-Space+F)Skok na główkę
-Kręcenie się na drążku klikasz W i Lara zacznie kręcić się do przodu jak klikniesz do tyłu szybko wciśnij E.Zacznie robić Akrobacje na drążku.Mnóstwo znam ale jutro napiszę. :D Bay bay

[ Komentarz dodany przez: Integral: Sob Kwi 05, 2008 21:36 ]
Nie pisz. I nie pytaj, dlaczego.
 
 
Missy 
Student


Joined: 17 Aug 2008
Posts: 35
Posted: 20-08-2008, 15:01   

Jest jakiś cheat do ściągnięcia żeby Lar Latała?
_________________
The Bioluminesence Of The Night..
 
 
Amanda Evert 
Praktykant



Joined: 06 Oct 2008
Posts: 121
Location: Znikąd
Posted: 08-10-2008, 20:48   

tak w ogóle to dacie jakieś triki na konsolę ps2?

O+X=Skok na główke
O+O+O...Takie skakanie na rękach czy co?
O+O+X+X+X=takie akrobacje ;]
 
 
 
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 27-10-2008, 19:40   

@up2
Takiego cheatu raczej nie ma.
@topic
ja poznałem wszystkie akrobacje i wykonuję je z wielką łatwością :D .

A propo tych trzepanych włosów to genialny pomysł autorów. Bardzo mnei ucieszyło, gdy to zobaczyłem xD
_________________
Yf a dą suwajf, nan of as łyl.
 
 
kondzio109 
Praktykant



Joined: 06 Jan 2008
Posts: 113
Posted: 08-11-2008, 15:52   

Gram w TRL na ps2 . Ale nie sądzę , zęby rzeczy typu bulet time czy skok na główek były jakimś Wybitnymi trickami i sztuczkami . Bo w takim razie nawet skakanie można by było uznać za trick ... W sumie to na ps2 łatwiej jest zrobić jakieś "Tricki" , niż na PC , ... mam coś nie na temat i nie wiem gdzie to wkleić . Mozna to w sumie uznać za sztuczkę : znalazłem na Wotr screeny z TRl , i jest tam parę leveli których nigdy nie widziałem !

Strona Galerii : http://laracroft.pl/tr7/scr3.htm

Zdjęcia < poszczególne > : http://laracroft.pl/tr7/pix/tr7scr396.jpg http://laracroft.pl/tr7/pix/tr7scr044.jpg >> co to ma być !! :fire: :fire: :fire:
 
 
 
Dam_007 
Nowicjusz



Joined: 09 Nov 2008
Posts: 4
Posted: 09-11-2008, 10:40   

Witam, ja znam takie "triki":

Namierzenie przeciwnika, bieg w jego stronę i wcisniecie F - Wślizg

G+E Kopnięcie przeciwnika z buciora.

G+Q Atak hakiem

G, dowolny kierunek a następnie F - Przewrót w dowolnym kierunku

G, dowolny kierunek, a następnie Spacja - Salto w dowolnym kierunku
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 10-11-2008, 13:31   

kondzio109, no to są screeny z wersji produkcyjnej. Te levele poprostu zostały ostatecznie usunięte z gry albo do niej nie weszły. :)

Dam_007, to co podałeś to nie żadne tricki tylko standardowe ruchy. Nic szczególnego żeby to nazywać trickiem albo sztuczką. :)
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
trójka 
Student



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 43
Posted: 29-11-2008, 14:19   

Można zrobić coś takiego, że jak się robi akrobacje do przodu i się w odpowiednim momencie wciśnie strzałkę do tyłu to ona się obraca i robi salta w tył.

I co do tych screenów co nie ma takich lokacji w grze to dziwne :!!:

OMG już wiem !!!
Przecież to screeny z różnych platform, a grę trzeba dostosowywać czasami do konsoli czy coś. Może to być na GameBoy`a, albo coś innego, a nie na PC.
_________________
...
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 29-11-2008, 15:54   

trójka wrote:
I co do tych screenów co nie ma takich lokacji w grze to dziwne

To są przedpremierowe skreeny!! Na większości z nich Lara ma warkocz, który potem został zastąpiony kucykiem. Podobna rzecz ma się z wieloma ruchami Lary - choćby zejście ze stania na rękach, tudzież rzucanie flar w całej grze (brak latarki).

To taki mały offtop pod hasłem "zajęcia wyrównawcze".
_________________
 
 
chlopczyk_skc12 
Nowicjusz


Joined: 07 Dec 2008
Posts: 1
Location: Kamion
Posted: 09-12-2008, 11:58   

cześć :)
to muj pierwszy post więc za bardzo nie wiem jak dodawać obrazki do postu a zrobiłem gwiazde w powietrzu i niewiem jak mam wstawić to zdjęcie? :pozdro:
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 09-12-2008, 13:30   

Było już gdzieś opisywane, jak to się robi. Jeśli chcesz wstawić fotkę z gry, to najpierw w jej trakcie wciskasz klawisz PRTSC SYSRQ(prawy górny róg klawiatury). Następnie otwierasz Painta, bierzesz wklej. Wklei ci się skopiowany obraz, zapisujesz go. Dalej otwierasz stronę internetową imageshack, bierzesz przeglądaj, szukasz odpowiedniego pliku, wciskacz host it. Czekasz, aż ci się załaduje link. Na koniec jak ci się otworzy nowa strona, zjeżdżasz na sam dół i bierzesz ostatni link. U mnie na dole pokazuje się taki czarny napis i należy w niego kliknąć. Wówczas pokaże ci się link do forum.
Na forum albo wklejasz tylko link, albo możesz wpisać [img]tu link strony[/img], wówczas przy tym drugim od razu będzie widoczne zdjęcie.
 
 
Kaja8 
Nowicjusz


Joined: 10 Jun 2009
Posts: 13
Location: Wimbledon
Posted: 20-06-2009, 17:36   Re: Triki i sztuczki

larcia wrote:
Założyłam ten topic abyście mogli pisać na temat trików w Tomb Raiderze Legend ;)

Jak narazie to znam tylko:
-ślizg
-otrzepywanie włosów
-wślizg
-bullet time
- i pewnie zapomniałam czegoś :P

Ale ktoś pisał,że zrobił gwiazdę :roll:
Może by ktoś powiedział jak zrobić taki trik :P
Wygląda bardzo ciekawie :)

A wy znacie jeszcze jakieś fajne triki :roll: którymi się podzielicie :roll:


Jak się otrzepuje włosy ????
_________________
Lara Croft (Kaja)
 
 
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 20-06-2009, 17:50   

Jak wychodzisz z wody wciskasz space. OD RAZU! Najlepiej jak zaczniesz wychodzić z wody to wciskac spację na chama może raz przytrzymaj, ale postaraj się nie skoczyć (spacja do tego służy). Moim zdaniem bardzo ładnie wychodzi tren efekt ;) A tak w ogóle to potrafię w TRL robić: gwiazdę, salta, wślizgi bullet time i zestaw sztuczek :)
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo