FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
TOMB RAIDER - sugestie i oczekiwania
Author Message
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 24-12-2012, 14:01   

Ja mam nadzieję, że nowy tomb raider będzie miał ładną grafikę i rozbudowaną fabułę. Liczę również na to, że grywalność będzie też na wysokim poziomie. Z niecierpliwością czekam na marzec, gdyż chciałbym już kupić tą grę i sobie w nią zagrać :D Oby mój system udźwignął wymagania sprzętowe, bo jeśli gra nie pójdzie to będzie trzeba coś z tym zrobić. Zrobię wszystko, żeby zagrać w nowego tomb raidera ;)
_________________
Witaj Guest
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 24-12-2012, 14:33   

MA ładną grafikę, nawet w obecnym stadium ;)
_________________
 
 
Maati 
Obieżyświat


Joined: 13 Jan 2007
Posts: 1016
Location: Kraków
Posted: 24-12-2012, 15:31   

Owszem, ale skoku graficznego bym się już nie spodziewał. Jedni mogą marudzić na niższej rozdzielczości tekstury tu i ówdzie czy inne pierdoły które wszak mogą ulec poprawie, ale jedno trzeba przyznać, że design, pomysł, koncepcje są przewspaniałe. Atmosfera się leje z ekranu. ;-)
 
 
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 24-12-2012, 16:09   

Jeśli zrobią tekstury HD na PC tak jak obiecali, i będą w miarę dobrej jakości, to naprawdę zobaczymy różnicę między dzisiejszymi materiałami a finalną, PCtową wersją. :hura:
_________________
Yf a dą suwajf, nan of as łyl.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 24-12-2012, 19:03   

Ale ja mam na myśli czysto techniczne kwestie, abstrahując już od designu ;) Demo, pochodzące z nieco wcześniejszej wersji gry, wygląda nieporównywalnie lepiej niż na materiałach video - szczególnie tyczy to tekstur. Nie wspominając już o innych bajerach. No, ale o tym za kilka dni.
_________________
 
 
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 24-12-2012, 20:34   

No to czekamy :jumper: Ale to testowaliście jakąś jedną z wcześniejszych wersji gry, pre-beta czy tam alpha jak na E3 czy coś? :p
_________________
Yf a dą suwajf, nan of as łyl.
 
 
v1per80 
Podróżnik



Joined: 23 Oct 2008
Posts: 353
Posted: 27-12-2012, 07:43   

Łukasz wrote:
Ja mam nadzieję, że nowy tomb raider będzie miał ładną grafikę i rozbudowaną fabułę. Liczę również na to, że grywalność będzie też na wysokim poziomie. Z niecierpliwością czekam na marzec, gdyż chciałbym już kupić tą grę i sobie w nią zagrać :D Oby mój system udźwignął wymagania sprzętowe, bo jeśli gra nie pójdzie to będzie trzeba coś z tym zrobić. Zrobię wszystko, żeby zagrać w nowego tomb raidera ;)

Nieoficjalne wymagania sprzętowe podawałem i jeśli są prawdziwe i masz Xpeka to niestety nie pograsz.
Adamaru wrote:
Jeśli zrobią tekstury HD na PC tak jak obiecali, i będą w miarę dobrej jakości, to naprawdę zobaczymy różnicę między dzisiejszymi materiałami a finalną, PCtową wersją. :hura:

Wiesz, Crysisem (w sensie grafiki) to (i bardzo możliwe, że każda gra jaka wyjdzie w tym roku) nigdy nie będzie, ale graficznie na tym poziomie akurat w tej grze mi się bardzo podoba :)
_________________
I5 9600K@5Ghz+Noctua NH-D14+TT,Asus Z390 TUF Pro Gaming,16GB Ram Fury HyperX DDR4 16GB 3466MHz CL19@18,HDD 2.75TB+SSD Samsung Evo 970 500GB+850 250GB,Gigabyte Eagle OC GF RTX 3060Ti ,Projektor Benq W1700 4K HDR10,Chieftec Nitro 88+SPS-850C 850W,Net 300MB
 
 
 
Kasiula1611 
Student



Joined: 16 Feb 2013
Posts: 55
Location: Warszawa
Posted: 16-02-2013, 18:45   

Nie podoba mi się to, że odbiegają od Tomb Raider'a. To już nie będzie ta sama gra jak z '96 czy późniejszych klasyków. Wiem, że czasy się zmieniają, ale mogliby jednak zrobić chociaż jeszcze jedną część na bazie starszych wersji. Wiadomo w Tomb Raiderze zakochałam się dzięki atmosferze (młoda pani archeolog nie raz ratuje świat i włóczy się po grobowcach). Brakuje mi tego :(
_________________

 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 16-02-2013, 19:00   

Ale nadal beda grobowce przeciez :O
_________________
 
 
Kasiula1611 
Student



Joined: 16 Feb 2013
Posts: 55
Location: Warszawa
Posted: 16-02-2013, 19:11   

Ta ale to jednak nie to samo. Biorąc pod uwagę, że wszystko zostanie zresetowane...
_________________

 
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 16-02-2013, 19:41   

Zresetowane?? Powiem szczerze - że początkowo miałem obiekcje odnośnie nowego TR'a - ale im dalej w las tym bardziej się uspokajam. Biorąc pod uwagę że Crystalsi chcą tą częścią stworzyć podwaliny pod przyszłe bardziej filmowe i realistyczne przygody Lary i potrzebują tej części zwyczajnie po to by zbudować postać - jestem spokojny. Wiem o co im chodzi i mimo że niektóre zmiany wydają się być niepokojące, jakoś po tylu latach dłubania w grze od zera nie spodziewam się czegoś gorszego od poprzedniczek - co najwyżej coś innego, świeżego...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
v1per80 
Podróżnik



Joined: 23 Oct 2008
Posts: 353
Posted: 16-02-2013, 20:28   

Kasiula1611 wrote:
Ta ale to jednak nie to samo. Biorąc pod uwagę, że wszystko zostanie zresetowane...

Kasiula, też tak gadałem jak Ty jako fan starszych części, ale po pewnym czasie uświadomiłem sobie, że gra może przez wiele rzeczy nadgonić klimatem do pierwszych odsłon. Czas pokaże ale mam przeczucie, że się nie zawiedziemy :)
_________________
I5 9600K@5Ghz+Noctua NH-D14+TT,Asus Z390 TUF Pro Gaming,16GB Ram Fury HyperX DDR4 16GB 3466MHz CL19@18,HDD 2.75TB+SSD Samsung Evo 970 500GB+850 250GB,Gigabyte Eagle OC GF RTX 3060Ti ,Projektor Benq W1700 4K HDR10,Chieftec Nitro 88+SPS-850C 850W,Net 300MB
 
 
 
Kasiula1611 
Student



Joined: 16 Feb 2013
Posts: 55
Location: Warszawa
Posted: 17-02-2013, 01:53   

O matko, uspokoiliście mnie :thanx:
_________________

 
 
 
LordJ 
Student



Joined: 20 Feb 2011
Posts: 76
Posted: 19-02-2013, 15:42   

Po przeczytaniu nowej biografii stwierdzam że panowie z CD robią sobie małe jaja....
Co jeszcze zmienią ? Może w całości dadzą nowego bohatera ? Mam wrażenie że CD chcę zrobić swoją nową grę, tyle by pod starą nazwą i starym nazwiskiem - Croft.... Smutne
_________________
 
 
lukitram 
Nowicjusz



Joined: 15 Feb 2013
Posts: 8
Location: Katowice
Posted: 19-02-2013, 16:15   

Wydaje mi się, że zmiana biografii w cale nie musi znaczyć niczego złego. Owszem, zawartość znacznie odbiega od tego z czym do tej pory kojarzyło się Tomb Raider czy Lara Croft, ale restart serii jak najbardziej wywołuje pozytywne oczekiwania.
A czy zresetowanie postaci filmowych takich jak Batman czy James Bond wyszło na złe... stop te drugie nie do końca, bo Daniel Craig i nowe bondy są fatalne, ale mówię o tych starszych z Pierce Brosnanem, przecie gdyby wzorowali się na oryginale to Bond powinien albo mieć teraz grubo po 70-tce albo akcja powinna toczyć się za ZSRR i w latach 60-tych.

Restart znanych postaci i pokazanie czegoś nowego lub znajomego ale zupełnie przez inny pryzmat, historie, motywacje, wydaje mi się dobrą rzeczą. Lubie klasyki i pierwowzory ale teraz niektóre wydają się dość przestarzałe w porównaniu z nowymi.

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 20-02-2013, 22:04 ]
Nowy Bond jest fatalny ;(
_________________
Coming Garrus?” “Are you kidding? I'm right behind you.”
 
 
 
Kasiula1611 
Student



Joined: 16 Feb 2013
Posts: 55
Location: Warszawa
Posted: 19-02-2013, 16:34   

Nie wydaje mi się żeby Crystalsi posuneli się do tego stopnia, żeby zupełnie zmienić grę. Fakt, wygląda to teraz inaczej, ale mam nadzieje, że nie mamy się czym na razie denerwować.
_________________

 
 
 
m_i_c_h_a_l_s_z 
Student



Joined: 12 May 2007
Posts: 39
Posted: 19-02-2013, 17:39   

Starzy fani TR, to chyba największy mankament tej serii. Grupa docelowa graczy jest ogromna, tym bardziej, że gra wychodzi na najważniejsze 3 platformy: X360, PS3 i PC. To oczywiste, że CD chce trafić do jak największej liczby ludzi. Zagorzali fani stanowią malutki procent wszystkich graczy, a chcieliby żeby CD słuchało ich jak wyroczni i rokrocznie wydawało na Boże Narodzenie nową niczym, nie różniącą się od poprzedniczki grę. Część fanów pogodziła się ze zmianami i chwała im za to, a druga grupa tylko marudzi na każdy najmniejszy aspekt tej gry. Macie 5 klasyków, Goldy, możecie tworzyć własne levele. Nikt Was nie zmusza do grania w nowe części. CD chce rozwijać markę i przywrócić jej dawną świetność. Nie sądzę, że ludzi pracujący nad nowym TR siedzą w studio i myślą sobie "dajmy Larze łuk, wk****my fanów starych części". Próbują pokazać nowe nieznane, bardziej ludzkie oblicze Lary i jak i samej serii. Która jak widać ma jeszcze wiele do zaoferowania nawet po tylu latach, o czym świadczy chociażby ogromne zaciekawienie mediów branżowych jak i zwykłych graczy.

Po za tym, biografia jest pewnego rodzaju ciekawostką która wiernym fanom przedstawia losy bohaterki przed wydarzeniami z gry. Podkreślam, ciekawostką, a nie powodem do marudzenia, narzekania i skamlenia.
_________________
“If you're gonna act like a bitch, then you're gonna die like a bitch"
 
 
v1per80 
Podróżnik



Joined: 23 Oct 2008
Posts: 353
Posted: 19-02-2013, 21:16   

m_i_c_h_a_l_s_z wrote:
Starzy fani TR, to chyba największy mankament tej serii. Grupa docelowa graczy jest ogromna, tym bardziej, że gra wychodzi na najważniejsze 3 platformy: X360, PS3 i PC. To oczywiste, że CD chce trafić do jak największej liczby ludzi. Zagorzali fani stanowią malutki procent wszystkich graczy, a chcieliby żeby CD słuchało ich jak wyroczni i rokrocznie wydawało na Boże Narodzenie nową niczym, nie różniącą się od poprzedniczki grę. Część fanów pogodziła się ze zmianami i chwała im za to, a druga grupa tylko marudzi na każdy najmniejszy aspekt tej gry. Macie 5 klasyków, Goldy, możecie tworzyć własne levele. Nikt Was nie zmusza do grania w nowe części. CD chce rozwijać markę i przywrócić jej dawną świetność. Nie sądzę, że ludzi pracujący nad nowym TR siedzą w studio i myślą sobie "dajmy Larze łuk, wk****my fanów starych części". Próbują pokazać nowe nieznane, bardziej ludzkie oblicze Lary i jak i samej serii. Która jak widać ma jeszcze wiele do zaoferowania nawet po tylu latach, o czym świadczy chociażby ogromne zaciekawienie mediów branżowych jak i zwykłych graczy.

Po za tym, biografia jest pewnego rodzaju ciekawostką która wiernym fanom przedstawia losy bohaterki przed wydarzeniami z gry. Podkreślam, ciekawostką, a nie powodem do marudzenia, narzekania i skamlenia.

Zobaczymy jak Ty będziesz śpiewał mając powyżej 30stki :P
_________________
I5 9600K@5Ghz+Noctua NH-D14+TT,Asus Z390 TUF Pro Gaming,16GB Ram Fury HyperX DDR4 16GB 3466MHz CL19@18,HDD 2.75TB+SSD Samsung Evo 970 500GB+850 250GB,Gigabyte Eagle OC GF RTX 3060Ti ,Projektor Benq W1700 4K HDR10,Chieftec Nitro 88+SPS-850C 850W,Net 300MB
 
 
 
m_i_c_h_a_l_s_z 
Student



Joined: 12 May 2007
Posts: 39
Posted: 19-02-2013, 22:01   

Tylko, że osoby marudzące na temat nowego TR, są mniej więcej w moim wieku ;)

Jeszcze tylko/aż 14 dni po premiery. Co ja mam robić do tej pory? Jak nie mogę, myśleć o niczym innym. :hehe: Liczę na muve, że może zlitują się i wyślą grę trochę przed premierą. Czekaliśmy od 2008 na kolejną odsłonę TR, to te 2 tygodnie nie powinny być już dla nas problemem, a mnie te ostatnie dni dłużą się niemiłosiernie. :pozdro:
_________________
“If you're gonna act like a bitch, then you're gonna die like a bitch"
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 19-02-2013, 23:06   

m_i_c_h_a_l_s_z wrote:
Czekaliśmy od 2008 na kolejną odsłonę TR, to te 2 tygodnie nie powinny być już dla nas problemem, a mnie te ostatnie dni dłużą się niemiłosiernie.


Dołacz do redakcji WoTR to nie bedzie Ci sie nudzic :D Ja nawet nie zauwazylem kiedy to z 2 miesiecy do premiery zrobił sie miesiac a teraz tylko 2 tygodnie. Co kilka dni a czasem nawet codziennie cos nowego jest to napsiania/wrzucenia i na nude nie narzekam :) A im blizej premiery to tym wiecej jest roboty w tym zakresie.
_________________
 
 
wodny 
Student


Joined: 11 May 2007
Posts: 39
Location: Jaworzno
Posted: 20-02-2013, 22:02   

Boję się co to będzie. Oby ten reboot wyszedł im na 5 z plusem. Nadal jestem pełen obaw, bo zawsze gra może okazać się jakimś gniotem. Pełno było już takich tytułów gdzie przed premierą wszystko niby było OK a potem okazało się, że gra nadaje się tylko do kosza. Oby nowa Lara nie poszła tą drogą. :)
 
 
 
daniel7 
Student



Joined: 18 Oct 2008
Posts: 41
Location: Bytom
Posted: 28-02-2013, 08:47   

Największym minusem Tomb Raidera będzie chyba fakt, iż nie będzie w nim Croft Manor... bo nie będzie tak? Jakoś zawsze lubiłem pobiegać Larą po jej domu i poćwiczyć przed rozpoczęciem historii. Mogliby o tym pomyśleć! Tym bardziej teraz z obecną wersją silnika mogliby zrobić naprawdę porządną willę :D
_________________
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 28-02-2013, 08:50   

Ale nowy TR nie ma nic wspólnego z poprzednimi i wątpię, czy Lara ma w ogóle jakąkolwiek willę.
To by było zresztą totalnie bezsensowne, zważywszy na motyw przewodni całej gry.
_________________
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 28-02-2013, 09:57   

Ja mam nadzieje, ze Croft Manor nadal jest ;) Nie musi sie pojawic grywalny, ale mogliby pod koniec gry lub w kolejnej pokazac. W koncu Lara gdzies mieszka, a majątek ma spory po zaginionych rodzicach. Jakos ciezko mi sobie wyobrazic, by mieszkała w bloku czy nawet w domku jednorodzinnym :p
_________________
 
 
John_Shepard 
Student



Joined: 25 Feb 2013
Posts: 36
Location: WGM
Posted: 28-02-2013, 09:58   

Podobno pod koniec gry ma być jakiś smaczek dla fanów, czy nawiązanie do poprzednich części. Może to właśnie będzie Croft Manor? ;)
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo