FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Muzyka w TR
Author Message
Ar2r 
Obieżyświat


Joined: 10 May 2007
Posts: 810
Posted: 23-02-2008, 02:44   

Stary, ale jary :D pamiętam mam go do dziś na dysku, było jeszcze kilka innych wersji, ale ta chyba jest rzeczywiście najlepsza.
 
 
Godbluff 
Praktykant



Joined: 07 Feb 2008
Posts: 145
Location: W-ch
Posted: 23-02-2008, 03:32   

Ahhh... usłyszeć muzyczkę z Tomb Raider 1 to prawdziwa poezja dla kogoś kto grał w to w klimatycznych warunkach 11 lat temu.....
 
 
beatka0802 
Podróżnik



Joined: 23 Mar 2007
Posts: 230
Location: Quel'dorei
Posted: 23-02-2008, 10:35   

Dobra zmieniłam uznanie:

1. TRAOD
2. TR4
3. TR5
4. TRA / TR1 - W sumie w TRA nieznacznie jest zmieniona muzyka.
5. TR3
6. TRL
7. TR2

Tak jak pisałam powyżej gdzieś. Motywy z Paryża są najlepsze ale ten utwór o nazwie "Unknown" też fajny. Tylko nie kojarzę, w którym momencie gry był...

A The Last Revelation przechodzi samego siebie - aż dreszcze przechodzą w nie których momentach. :) Gramme poproszę! :D
_________________
[spoiler:c18d63d867]Eee o co kaman? :D [/spoiler:c18d63d867]
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 18-03-2008, 23:20   

Najbardziej podoba mi się muzyka z Tomb Raider III ma w sobie to coś. Ten klimat? Chociaż Trolles B. Folman też genialnie komponuje - szczególnie utwory z Legend. Z TR AOD podoba mi się jedynie intro. Ma taki filmowy charakter i dynamika dźwięku. To je to! :)

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 19-03-2008, 17:18 ]
Trolle?! Gdzie?!
To juz predzej bedzie Pan Troels B. Folmann
_________________
 
 
Godbluff 
Praktykant



Joined: 07 Feb 2008
Posts: 145
Location: W-ch
Posted: 20-03-2008, 01:50   

Mam pytanie odnośnie muzyki z Tomb Raider 2. Wiele osób wspomina właśnie muzykę z TB2 jednak ja jej w ogóle nie uświadczam... Dlaczego tak jest? Czy mam jakąś okrojoną wersje gry?

[ Komentarz dodany przez: e_g: 20-03-2008, 01:59 ]
Tom Braider rzecze: Wersja sold out!
 
 
Kiniangie 
Student



Joined: 26 Feb 2008
Posts: 59
Location: Londyn, Anglia
Posted: 21-03-2008, 09:17   

Moj ranking:
1. Muzyka z Tomb Raider Legend
2. Muzyka z Tomb Raider Chronicles + Muzyka z Tomb raider 2: The dagger of Xian + Muzyka z Tomb Raider 4: The Last Revelation
3. Muzyka z Tomb Raider 1
4. Muzyka z Tomb Raider 3
5. Muzyka z Tomb Raider The Angel of Darkness (intro)
 
 
jawi 
Podróżnik



Joined: 26 Jan 2008
Posts: 405
Location: skądinąd :)
Posted: 21-03-2008, 11:56   

U mnie wygląda to mniej więcej tak:
1. TRA i TR3 -cały czas nie mogę się nią nacieszyć.
2. TR2 - Szczególnie muyja jak Vivaldiego na kanałach weneckich
3. TRAOD - Za niesamowity klimat i The Serpent Rouge
4. TR4 i TRC - Spytacie dlaczego na ostatnim miejscu. No więc cała muzyka ze wszystkich Tomb Raiderów jest świe(ę)tna, ale te dwie mimo, że doskonałe, są takie same średnio przypadły mi do gustu. (To nie znaczy, że nie lubię)
Nie wiem gdzie tutaj uplasować muzykę z TRL, która jest (i będzie) świetna pod względem wykonania i jest ucztą dla ucha.
:jumper:
_________________

 
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 04-04-2008, 13:44   

Najlepsza muzyka w TR4 jest w Chambers of Tulun ta sama też jest w Temple of Horus :p ale jak Lara jezdzi jeepem też jest fajna muzyczka :D

[ Komentarz dodany przez: Integral: Sob Kwi 05, 2008 01:09 ]
Dłużej, lepiej, ciekawiej.
_________________
Witaj Guest
 
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 20-08-2008, 18:35   

Uczę się zagrać theme z Tr1 na organach, ale do pewnego momentu tylko a potem się gubię, szukałem na you tube ale to nie za dobra pomoc. Ma ktoś wypisane te chwyty klawiszowe jak po kolei idą? Broń Boże, tylko nie nuty!

Dokładnie chodzi mi o ten kawałek: http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________
 
 
Jaunty 
Obieżyświat



Joined: 26 Nov 2004
Posts: 960
Location: Getto Północ
Posted: 20-08-2008, 20:09   

Moim zdaniem widać wystarczająco dużo, żeby to zagrać. Nawet jeśli znajdziesz ten kawałek w midi, to i tak musiałbyś mieć jeszcze Guitar Pro, żeby widzieć podświetlenie na klawiszach. Niestety, będziesz musiał zapewne obejrzeć to video kilkanaście razy zanim nauczysz się melodii, jeżeli starczy Ci motywacji, rzecz jasna ;) . Najpierw wkuj akordy i ich kolejność, ćwicz dopóki nie będziesz zmieniał ich płynnie. Temat główny to trudniejsza rzecz. Obserwuj uważnie których klawiszy koleś używa do jego odgrywania, a potem, częściowo wzorując się na filmiku a w większości na czuja, postaraj się to zagrać. Jeśli jednak nie masz żadnego obycia z instrumentami to może być ciężko.
_________________

 
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 20-08-2008, 20:33   

1. TRAOD
2. TR4
3. TR5
4. TRL
5. TR3
6. TR1/TRA

Cóż, dla mnie zawsze TRAOD będzie najlepszy, ten mroczny, ciężki klimat, te nuty, ten styl, TR4 przeszedł samego siebie, wszystko ma głośne, barwne, klimatyczne, niestety, nie przebije TRAOD...
TR5 ma każdą muzykę pod każdy poziom, utrzymuje klimat w każdym miejscu, ponieważ jest specjalnie pod niego komponowana, co w TR1/3 nie było zauważalne.
Aaah, TRL jest zaraz po nim, ponieważ też jest ładny, aczkolwiek trochę zbyt cukierkowy(jak cała gra).
TR3 to odgrzewany kotlet, jedynie ubarwnili muzykę tytułową z TR1/2, jednakże właśnie przez to bardziej mi się podoba, nie jest cukierkowa, jak w TRA, ale nie jest tak piskliwa i "goła" jak w TR1.
TR1 i TRA bardzo mi się podobają, jednakże jakoś nie mają tego czegoś, co mnie urzekło w reszcie, niestety, wypada najgorzej. TR1 jest zbyt goły, zaś z TRA trochę przesadzili, wg. mnie :(

O TR2 się nie wypowiem, bo tego nie posiadam :C
 
 
Jaunty 
Obieżyświat



Joined: 26 Nov 2004
Posts: 960
Location: Getto Północ
Posted: 20-08-2008, 20:48   

Oj, w kwestii TR1 zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Po pierwsze, trzeba zaopatrzyć się w wersję na PSX, gdzie muzyki jest trzy razy więcej, by móc w pełni docenić rewelacyjne udźwiękowienie tejże części. Chyba w żadnym kolejnym klasycznym TR nie było tak dramatycznych i zarazem tajemniczych krótkich wstawek orkiestrowych. Może tylko ja tak to odczuwam, ale słuchając soundtracku z TR1, mam wrażenie, jakbym był tam w tych podziemnych świątyniach razem z Larą. Chyba zbyt daleko posunięte byłoby przypuszczenie, iż taki efekt był zamierzony przy masteringu ;) .
_________________

 
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 21-08-2008, 20:57   

Jaunty wrote:
Moim zdaniem widać wystarczająco dużo, żeby to zagrać.


O doprawdy??? Jeśli tak uważasz to proszę wypisz, narysuj, które klawisze trzeba wciskać, a nie wymądrzaj się. Otóż wpadłem na to by oglądać dziesiątki razy ten filmik jakieś dwa tygodnie temu :p

Może nie jestem muzykiem, tu się zgodzę, ale twoja gadka mnie zirytowała. :nie:
_________________
 
 
Jaunty 
Obieżyświat



Joined: 26 Nov 2004
Posts: 960
Location: Getto Północ
Posted: 22-08-2008, 02:02   

No dobra, przyglądałem się uważnie i po niecałych dwóch godzinach udało mi się rozkminić ten temat. Zrobiłem Ci nawet pokazówkę we flashu skonwertowaną w AVI gdzie masz podświetlone klawisze, które trzeba naciskać. Tempo jest dwa razy wolniejsze. Mam nadzieję, że docenisz mój wysiłek :) .

http://rapidshare.com/fil..._theme.avi.html

Przyznaję, że się jednak pomyliłem co do tego tutoriala z YT. Nie jest wcale łatwo dostrzec naciskane klawisze, a koleś na dodatek mąci straszliwie swoją gadaniną.

Btw. Nie znam nut, więc w zasadzie też nie jestem muzykiem :P . Robię wszystko na czuja.
_________________

 
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 25-08-2008, 19:41   

Jaunty a jakim sposobem wykonałeś tą animację?

Opanowałem już main theme z tr1 :D , teraz już ćwiczę vertigo theme z tr2, dokładnie to: Vertigo
_________________
 
 
Jaunty 
Obieżyświat



Joined: 26 Nov 2004
Posts: 960
Location: Getto Północ
Posted: 25-08-2008, 20:38   

Trudno mi wyjaśnić w skrócie na czym polega obsługa Flasha, ale generalnie jest to bardzo podobne do robienia typowego filmiku, czyli praca z klatkami i ujęciami, z tym że dochodzi do tego panel edycji grafiki rodem niemal z Photoshopa, co daje nam możliwość animowania każdej pierdółki, jaką narysujemy :) . W tym wypadku posłużyłem się gotowym obrazkiem klawiatury pianina, żeby było szybciej, a potem w odpowiednich klatkach zaznaczałem dany klawisz "różdżką" i zalewałem farbą. Metoda jaskiniowa, ale za to szybka. Trudniejsza zaś była sprawa z dźwiękiem. Mój prowizoryczny, robiony częściowo na słuch tab z Guitar Pro zgrałem w wave'a, wrzuciłem do Flasha, a potem dopasowałem prędkość zmiany klatek do metrum muzyki. Czysta matematyka :) .

Miło słyszeć, że złapałeś muzycznego bakcyla i próbujesz swoich sił z klawiszami. Vertigo Theme nie jest mi obcy, sam kiedyś nagrałem własną interpretację w wersji na gitarę elektryczną i wrzuciłem na WOTR :D .
_________________

 
 
 
Eteryczny 
Nowicjusz


Joined: 25 Aug 2008
Posts: 2
Location: Ostrów Wlkp
Posted: 27-08-2008, 12:16   

Hehe, no dobra, przełożyłem wam z nut znalezionych w internecie Harp Theme i Vertigo Theme na plik Guitar Pro 5 [tam widać klawisze jak można grać]. Może się przyda.
http://corkin.webd.pl/motharq/harp_theme.gp5
http://corkin.webd.pl/motharq/vertigo.gp5
Jeszcze mogę zrobić to samo z Main Theme.
Pozdrawiam.
_________________
---
 
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 27-08-2008, 13:16   

Heh, nieźle :) Może zawiąże się na WoTR jakiś kącik muzyczno - artystyczny?
_________________
 
 
Małolat 
Podróżnik



Joined: 29 Dec 2007
Posts: 200
Location: 100Lica
Posted: 19-06-2009, 16:12   

Nie jestem pewny czy to odpowiedni dział ale postanowiłem zaryzykować heh (gdybym się pomylił proszę o przeniesienie do odpowiedniego topicu... jeśli natomiast już ktoś o tym pisał to sorry:P )

Dziś natrafiłem na ciekawy motyw muzyczny przedstawiający "odnowioną" wersję klasycznego main theme z TR :P
Stwierdziłem że jest on na tyle godny uwagi iż warto o nim napisać...
http://www.youtube.com/watch?v=GpVCKpCgAd0
Czasami mam wrażenie ze za dużo melodii na siebie nachodzi ale mimo to uważam że jest na tyle dobry by przymknąć na to oko.
Co o tym myślicie?

(osobiście polecam również main z tr3 w wersji hiphop http://www.youtube.com/watch?v=a8YbtDCQwPo :D )
_________________
 
 
Scion 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2007
Posts: 552
Location: Choirgirl Hotel
Posted: 19-06-2009, 16:48   

Małolat wrote:
Czasami mam wrażenie ze za dużo melodii na siebie nachodzi ale mimo to uważam że jest na tyle dobry by przymknąć na to oko.

A mnie się to bardzo podoba. Te klimaciki z AOD przy starym dobrym theme i ciężkie orchestral z TRU. Uwielbiam. A skoro już mowa o muzyce robionej przez tę pannę to polecam to: http://www.youtube.com/watch?v=Yf1f89mMQXo Najlepsza wariacja theme z TR jaką słyszałem, no cuuuuuuudo. Mocne, klasyczne, dramatyczne, ahhhh :love: I nawet bardziej AODowe niż TR1

:pozdro: :wotr: :narka:
_________________
kill, eat the male. kill, eat the male
 
 
ADR 
Podróżnik


Joined: 14 Oct 2006
Posts: 354
Posted: 19-06-2009, 20:43   

Słuchajcie, wiecie jaka mi się najbardziej podoba? Mi się najbardziej podoba z Tomb2, ale to nie jest muzyka tylko takie dzwięki co trwają chwilkę. Czyli idziemy larą gdzieś i nagle podchodząc często do wysokości słyszymy taki fajny dzwięk który trwa kilka sekund. No i mi się podobają 2 takie dzwięki. Nie potrafię ich zbytnio opisać, bo jak! :wotr: , no ale może się domyślą weterani tr2 o jakie mi chodzi: Występują bardzo często w levelach takich jak: Wreck of the Maria Doria, Living Quarters ( jak wchodzimy pierwszy raz do lokacji, w której przez okno widac w wodzie zielonego smoczka ), The deck ( jak skaczemy na te gruzy z których możemy skoczyć po zielonego smoczka ), Catacombs of the Talion i Ice palace ( jak jesteśmy koło dzwigni, która wylewa ten gorący płyn na lód )... - no to chyba wiecie, o jakie dzwięki mi chodzi. No i występują też takie same albo podobne w filmiku po Diving Area jak Lara mota się koło żółtej łodzi Bartoliego. No te dzwięki wdłg. mnie budują klimat TR2!
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 21-06-2009, 21:43   

No no całkiem dobre te przeróbki, zarąbiste basy w wersji hip-hop. Jeśli ktoś ma linki do takich fajnych przeróbek wartych uwagi to niech zarzuci linki :)
_________________
 
 
Czarnaa616 
Nowicjusz


Joined: 27 Sep 2009
Posts: 2
Posted: 02-10-2009, 12:46   

Witam. Co do muzyki w tr2. Miałam kiedyś wersję niemiecką, teraz angielską i widzę, że pod względem muzyki znacznie się one różnią, to znaczy w danych momentach gry leci inna ścieżka dźwiękowa. Przykładowo wersji niemieckiej w levelach na statku nie słyszałam żadnego bicia serca, leciało całkiem co innego. Dlaczego te wersje tak się różnią? :( Czy można gdzieś ściągnąć wersje niemiecką gry? Pod względem muzyki jest zdecydowanie lepsza.

Poza tym w niektórych sytuacjach muzyka się nie odtwarza, np. na początkue levelu the deck, gdy pojawia się osiłek z miotaczem ognia, muzyka, która powinna się odtwarzać, trwa przez dosłownie sekundę a potem nagle urywa się i cisza. W czym tkwi problem ?
 
 
Julka 
Student



Joined: 07 Dec 2013
Posts: 85
Location: Kielce
Posted: 16-12-2013, 18:20   

Pora wskrzesić temat :> . Ja najbardziej lubię muzykę z AOD, szczególnie główny motyw, jest taki... tragiczny, smutny, jakby Core wiedziało, co ich czeka ;( . Zawsze mam ciary jak go słucham :D . Świetny jest też główny motyw z jedynki, ogólnie wszystkie Tomby mają świeną muzykę, ale jednak AOD main theme 4ever :D
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 17-12-2013, 09:31   

Oj tak, czołówki menu z TR1, TR4 i AOD to gęsia skórka :tak: Z nowej trylogii podobała mi się bardzo czołówka z Legendy.
_________________
; p ; >>
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo