FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Błędy / Bugi / Problemy
Author Message
ermitrudefay123 
Student



Joined: 03 Jun 2011
Posts: 48
Location: Strahov- Praga
Posted: 08-06-2011, 17:01   

Nie wiedziałam, że Boaz jest taka łatwa kiedy zna się klawisz zmieniania celu.
Ustawiłam domyślne i teraz Endem faktycznie można zmienić ten cel.
Dziękuję za pomoc.
_________________
,,Szkoda, że nie dostaję dolara za każdym razem, gdy słyszę, jak różni szaleńcy składają takie obietnice..." - Lara Croft, Angel of Darkness
 
 
eda08 
Nowicjusz


Joined: 24 Jun 2011
Posts: 2
Posted: 24-06-2011, 11:03   

Witam
Proszę o pomoc, a raczej mój tata prosi, bo ja w grę nie gram. Tata doszedł do misji Bouchard's Hideout i jest teraz w pomieszczeniu gdzie trzeba przesunąć pudło do przodu, w stronę krat, żeby wejść do góry i przełączyć dźwignię. I tu ma problem, bo jak dosunie te pudło i wejdzie na nie to Lara nie może wysoko podskoczyć i złapać się tej wysuniętej części. Z daleka widać, że jak podskakuje to jeszcze spory kawałek brakuje jej, żeby się tam dostać. Czy tu trzeba jakiejś kombinacji przycisków? Tata próbował już chyba wszystkiego. Może to jakiś błąd w grze? Dodam, że to gra na PS2.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 24-06-2011, 12:23   

Niech Tata spróbuje przesunąć pudło trochę bardziej w lewo/prawo i znowu max. do przodu. Z tego co pamiętam to doskoczyć tam można z jednego określonego miejsca i dlatego pudło trzeba podsunąć dość dokładnie, co może być irytujące.

http://www.youtube.com/watch?v=5VDQtXfEKSg - dokładnie na początku 7 minuty widać gdzie najlepiej je ustawić.
_________________
 
 
eda08 
Nowicjusz


Joined: 24 Jun 2011
Posts: 2
Posted: 28-06-2011, 12:25   

No właśnie chodzi o to, że już godziny spędził na przestawianiu pudła i podskokach w różnych miejscach :/ Nie pomogły filmiki na yt. Nagrałam jak to mniej więcej wygląda
http://www.youtube.com/watch?v=rthO4zms-C8 jakoś kiepska, bo nagranie z aparatu, ale chciałam pokazać jak poskakuje. Jakieś sugestie? Z góry dziękuję.
 
 
Autumn 
WoTR Team



Joined: 15 May 2007
Posts: 58
Location: Wonderland
Posted: 28-06-2011, 12:30   

postaraj się nie naciskać strzałki w przód do momentu w którym Lara nie będzie już wisieć, podchodź tylko małymi kroczkami coraz bliżej i wciskaj sam skok
 
 
Sky_lark 
Nowicjusz



Joined: 07 Jun 2011
Posts: 9
Location: Ruda Śląska
Posted: 28-06-2011, 16:23   

Mam problem.
Po zainstalowaniu TRAOD i patcha polonizującego włączam grę i Lara jest... niebieska, a po 5 sekundach gra wywala do Windowsa i wyświetla się komunikat:



Ustawiałam tryb zgodności, ściągnęłam sterowniki i nic. Grałam w TRAOD niedawno i nic takiego nie miało miejsca.Wie ktoś jak to rozwiązać? :(
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 30-06-2011, 11:07   

Wejdź do Dodaj/Usuń programy i wypisz wszystkie rodzaje Microsoft Visual C++ jakie masz tam wypisane.
 
 
Sky_lark 
Nowicjusz



Joined: 07 Jun 2011
Posts: 9
Location: Ruda Śląska
Posted: 01-07-2011, 12:55   

Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable

Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - KB2467174 - x86 9.0.30729.5570

Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x86 9.0.30729.4148

Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x86 9.0.30729.6161
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 02-07-2011, 01:04   

Wygląda w porządku. No dobrze, a sprawdzałaś jak działa na ustawieniach Fixed Function Hardware? W launcherze kliknij Ustawienia, przejdź do zakładki o nazwie twojej karty graficznej i znajdź przycisk "FF", możesz również spróbować zmienić tryb renderowania na "Software". Jeśli zadziała, to znaczy, że musisz wybadać która opcja w konfiguracji powoduje wyłączanie się gry. Jeśli nie, no cóż, sprawdź czy gra zadziała jeśli zainstalujesz ją bez patcha polonizującego albo z ustawieniami minimalnymi(instalator nie skopiuje min. plików muzycznych czy leveli).
 
 
Sky_lark 
Nowicjusz



Joined: 07 Jun 2011
Posts: 9
Location: Ruda Śląska
Posted: 02-07-2011, 15:03   

OK, zainstalowałam z ustawieniami minimalnymi i bez patcha polonizującego i działa, ustawień nie zmieniałam, więc wydaję mi sie że z płytką z patchem jest coś nie tak. :thanx: :)
 
 
ermitrudefay123 
Student



Joined: 03 Jun 2011
Posts: 48
Location: Strahov- Praga
Posted: 03-08-2011, 00:30   

Invicta wrote:
O, tak, w AoD też natknęłam się na kilka fajnych tekstów... tylko wielka szkoda, że u mnie w tej części Lara mówi jakieś 10 razy szybciej niż powinna (podobno nie tylko u mnie) i wychodzi mieszanina pisków, brzmi to dosyć dziwnie. Na dodatek wiem, jak to naprawić, ale na moim kompie jest to niemożliwe... Ale niewiele mi to przeszkadza, w końcu od czego są napisy :P


Też miałam ten problem ;/. Kiedy wyłączałam bodajże akumulację dźwiękową to Lara mówiła okej, ale za to w tle trzaskały inne dźwięki,ale dało radę wytrzymać. Miałam głos Lary, ale za to muzykę ściętą...
Na pewno się da! Próbuj w dźwiękach systemowych poprzestawiać ich szybkość, pokombinuj. Albo w ustawieniach gry akumulację wyłącz.
_________________
,,Szkoda, że nie dostaję dolara za każdym razem, gdy słyszę, jak różni szaleńcy składają takie obietnice..." - Lara Croft, Angel of Darkness
 
 
ermitrudefay123 
Student



Joined: 03 Jun 2011
Posts: 48
Location: Strahov- Praga
Posted: 03-08-2011, 00:31   

GeBeT wrote:
U mnie też chodzi za szybko.


No to kombinuj w dźwiękach systemowych. Te piski psują klimat.
_________________
,,Szkoda, że nie dostaję dolara za każdym razem, gdy słyszę, jak różni szaleńcy składają takie obietnice..." - Lara Croft, Angel of Darkness
 
 
GeBeT 
Podróżnik



Joined: 02 Aug 2011
Posts: 204
Location: Warszawa
Posted: 03-08-2011, 11:06   

Coś tam próbowałem, ale informatyka, to nie moja dziedzina :(
_________________
SIEMA WSZYSTKIM NA FORUM
 
 
ermitrudefay123 
Student



Joined: 03 Jun 2011
Posts: 48
Location: Strahov- Praga
Posted: 03-08-2011, 11:45   

GeBeT wrote:
Coś tam próbowałem, ale informatyka, to nie moja dziedzina :(


Nie trzeba być informatykiem żeby to naprawić, uwierz mi.
Masz system Windows XP czy siódemkę? Podałabym ci gdzie masz grzebać.
_________________
,,Szkoda, że nie dostaję dolara za każdym razem, gdy słyszę, jak różni szaleńcy składają takie obietnice..." - Lara Croft, Angel of Darkness
 
 
GeBeT 
Podróżnik



Joined: 02 Aug 2011
Posts: 204
Location: Warszawa
Posted: 03-08-2011, 14:15   

Mam Windows XP (Proffesjonal, nie home edition). Próbowałem na razie coś tam na zmieniać w opcjach AUDIO.
_________________
SIEMA WSZYSTKIM NA FORUM
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 03-08-2011, 14:56   

Następnym razem za taki offtop posypią się warny. AoD ma własny dział, nie będę wiecznie przenosić całej dyskusji, tylko ją wywalę.

Na problemy z dźwiękiem w AoD na XP pomagało często wyłączenie przyspieszenia sprzętowego:
http://www.deskshare.com/...celeration.aspx
_________________
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 17-05-2012, 12:07   

Właśnie gram w AOD i podczas scenki z Luddickiem, tej na początku The Monstrum Crimescene, przybiegł policjant i zacząć strzelać w Larę i biegać dookoła :D
Screen: http://i50.tinypic.com/2nib7np.jpg
_________________
 
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 18-05-2012, 23:10   

Zdarza się dość często :) Równie często w tej bądź kolejnej scence (w tedy, gdy Luddick sprzedaje nam maszynowy pistolet) gra się zawiesza - tzn nie do końca, bo postaci się normalnie ruszają, mrugają, słuchac dźwięki otoczenia, ale jakby kolejna część scenki po prostu była zablokowała. Jedyny ratunek to powrót do łindy.

Aż se chyba zagram w TAoD bo nie grałem chyba z pół roku :o
_________________
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 19-05-2012, 13:30   

Menkaure, rzeczywiście raz albo dwa razy miałam tak, że scenka się 'zawiesiła', ale to co opisałam w swoim poprzednim poście zdarzyło mi się dopiero po raz pierwszy ;) A w AOD grałam już wiele razy :P
_________________
 
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 19-05-2012, 13:47   

Spróbuj zwabić psa w to miejsce i aktywować scenkę - nie tylko dwoje policjantów będzie do ciebie cały czas strzelać to jeszcze pies będzie biegać po całym obszarze niejednokrotnie z przedmimi łapami w plecach :p
_________________
 
 
Gregory 
Student



Joined: 28 Aug 2010
Posts: 68
Location: Gdańsk
Posted: 06-08-2012, 01:25   

Kochani!

Ostatnio, podczas gry w TRAOD, natknąłem się na dość niecodzienny problem. Problem pojawia się podczas walki z Boaz. Kurtis, po naciśnięciu klawisza zmiany celu, nie ma zamiaru owego celu zmienić. I jestem na 100% pewien że problem nie leży w klawiszu, bo kiedy chce nim obrócić postać o 180 stopni - to działa (poza tym mam nowy komputer). Czy wiecie co można na to poradzić? Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Z góry dziękuję uprzejmie :)
_________________
Forget about the sunrise
Fight the sleep in your eyes
I don’t wanna miss a second with you
Let’s stay this way forever
It’s only getting better
If we want it to
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 06-08-2012, 08:31   

Z Boaz walczyłem jakieś 2 tygodnie i temu i po raz pierwszy udało mi się ją zabić w jakieś 5 minut, bez żadnych problemów.

Kiedy Boaz ma cztery "otwory" (jezós), to Kurt celuje w pierwsze dwa sam. Kiedy zostaną tylko dwa - celuje w pysk. W momencie jak Boaz zaczynała pluć jadem z pyska, szybko biegłem w jej stronę i ustawiałem się tak, by Kurt był skierowany w stronę któregokolwiek z jej boków. Jeśli celował w pysk, po prostu klepałem szybko klawisz odpowiedzialny za przewrót, aż w końcu Kurt zmienił cel. Dwa strzały i po problemie.

W razie czego polecam solucję na stronie Stelli, opisuje ona krok po kroku całą walkę, bardzo pomocne.
_________________
 
 
Gregory 
Student



Joined: 28 Aug 2010
Posts: 68
Location: Gdańsk
Posted: 06-08-2012, 20:26   

K@t wrote:
Jeśli celował w pysk, po prostu klepałem szybko klawisz odpowiedzialny za przewrót, aż w końcu Kurt zmienił cel. Dwa strzały i po problemie.

W razie czego polecam solucję na stronie Stelli, opisuje ona krok po kroku całą walkę, bardzo pomocne.


Na stronie Stelli juz byłem (i bywam regularnie, bo strona jest wybitna), ale niestety nie znalazłem tam pomocy :( Bo to nie jest kwestia tego, że nie wiem co trzeba nacisnąć nie :) Chodzi o to, że ten przycisk zmiany celu/przewrotu, działa tylko kiedy chce wykonać przewrót, a kiedy chcę zmienić cel - to już nie. Wiesz o co tu może chodzić ?
_________________
Forget about the sunrise
Fight the sleep in your eyes
I don’t wanna miss a second with you
Let’s stay this way forever
It’s only getting better
If we want it to
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 06-08-2012, 21:27   

Nie mam pojęcia w takim razie co może być problemem :o Sprawdzałeś w opcjach, czy można przypisać inny klawisz pod zmianę celowania?

edit

Ok, nie da się, nie mam pomysłów niestety.
_________________
 
 
Gregory 
Student



Joined: 28 Aug 2010
Posts: 68
Location: Gdańsk
Posted: 06-08-2012, 23:38   

K@t wrote:
Nie mam pojęcia w takim razie co może być problemem :o Sprawdzałeś w opcjach, czy można przypisać inny klawisz pod zmianę celowania?

edit

Ok, nie da się, nie mam pomysłów niestety.


No nic... Dzieki za dobre chęci :) A co do opcji sterowania to zmieniałem to wielokrotnie. Niestety rodzaj klawisza jak sie okazało nie ma tu znaczenia ;/ W dalszym ciągu przewrót - tak, zmiana celu - nie...
_________________
Forget about the sunrise
Fight the sleep in your eyes
I don’t wanna miss a second with you
Let’s stay this way forever
It’s only getting better
If we want it to
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo