FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Tomb Raider 3
Author Message
Death in Paris 
Nowicjusz



Joined: 07 Jan 2010
Posts: 21
Location: Białystok
Posted: 24-09-2010, 22:29   

ja tak samo, uważam TR3 za najlepszą grę serii, a szczególnie Indie. Tomb Raider w czystej, wręcz krystalicznej postaci. I ta muzyka... normalnie za każdym razem się rozpływam jak ją słyszę. A Antarktydy się boję przechodzić wieczorami, jak te mutanty wylatują nagle, idzie zawału dostać. Zresztą tak samo jak w Sanatorium w TR6.
Nawet Underworld nie zrobił na mnie takiego pierwszego wrażenia jak TR3. 5 misji, każda inna i unikalna. Ale Indie i tak najlepsze, Core powinno dostać Oscara za to!
_________________
'what would you feel if you know your next breath could be the last?'
 
 
Gregory 
Student



Joined: 28 Aug 2010
Posts: 68
Location: Gdańsk
Posted: 08-10-2010, 13:57   

Death in Paris wrote:
ja tak samo, uważam TR3 za najlepszą grę serii


Zgadzam się TR3 nawet jeżeli nie jest najlepspszym TR'em to napewno znajduje sie w pierwszej trójce :D . Zwłaszcza podobała mi się nevada i te dziady w nevada desert które padają po jednym shocie z shota. :D

PatriQo wrote:
Szkoda że twórcy pozbawili nas, graczy PC tego wyzwania jeśli chodzi o save'y.


Oszalałeś?? Przecież te savy w TR na PS to jest na maksa poroniony pomysł. Nie dość że gra się robi nudna bo na siłę powtarzasz sekwencje ruchów aby po 30 min dojść do miejsca które sprawia ci problem. Nie dość że strata czasu zupełna to jeszcze frustracja.[/center]

[ Komentarz dodany przez: Integral: 08-10-2010, 14:35 ]
Edytuj posty.
_________________
Forget about the sunrise
Fight the sleep in your eyes
I don’t wanna miss a second with you
Let’s stay this way forever
It’s only getting better
If we want it to
 
 
 
Lavi171 
Student



Joined: 17 Feb 2011
Posts: 47
Location: Znienacka
Posted: 03-05-2011, 12:07   

Właśnie ukończyłem TR3 i czuję zadowolenie, że i po niego sięgnąłem. Pomimo tego, że moim zdaniem jest gorszy od swoich poprzedników to i tak było warto:P Brakowało mi w tej części jakichś cutscenek pomiędzy przenoszeniem się między krajami. Uważam, że dzięki temu gra by była bardziej spójna. :roll: Nie można natomiast nic zarzucić klimatowi, który w 100% był :) Szczególnie przypadł mi do gustu pierwszy lvl Nevady, mógłbym go chyba tysiąc razy powtarzać. Również bardzo klimatyczne i ciekawe były Indie, Południowy Pacyfik też był niezły, choć moim zdaniem nie w całości. Najgorsza była Antarktyda, którą w pewnym momentach już męczyłem, tylko żeby przejść (nie mówię tu o Lost City of Tinnos, żeby nie obrazić tego poziomu :mrgreen2: ) To samo tyczy się masakrycznego Londynu bez Thames Wharf (ten jako jedyny mi się podobał) Muzyka dobra choć myślę, że ciut gorsza od tej w TR2. Drażnił mnie jeden dźwięk, który pojawiał się gdy znikąd wylatywały małpy bądź spadała kula. W każdym razie to coś brzmiało jakby trąbka? Nie wiem, dziwne to było. :mrgreen: Fajna różnorodność przeciwników, lecz fabularnie myślę, że też trochę gorzej wypada od swojej poprzedniczki. Poziomy fajnie urozmaicane przez różne pojazdy w tym wkurzający kajak, ale mimo to Madubu Gorge wypadł w moim mniemaniu świetnie. :p Podsumowując, myślę że TR3 jest bardzo dobrą grą wartą zagrania i przekonania się samemu czy wypada ona lepiej czy gorzej od drugiej odsłony TRaidera. Pomimo gorszych momentów w grze takich jak np. paskudne metro, warto się przemęczyć i zobaczyć zaginione miasto Tinnos lub poczuć gorący klimat Nevady :p
:pozdro:
 
 
 
Death in Paris 
Nowicjusz



Joined: 07 Jan 2010
Posts: 21
Location: Białystok
Posted: 05-05-2011, 16:28   

mam problem. ostatnio w poziomie Lud's Gate w miejscu, gdzie jest ostatni sekret (ten pod wodą, który jest zamykany przez nurka jeżeli się go szybko nie zabije) nie idzie do niego wpłynąć, pomimo otwartych drzwi. Lara płynie w miejscu. nie wiem za bardzo co robić, nigdy przedtem się tak nie zdarzało.
_________________
'what would you feel if you know your next breath could be the last?'
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 14-05-2011, 21:32   

W tym tygodniu zacząłem przechodzić TR3. Jak zarazie to nawet mi się podoba :) Przeszedłem już całe Indie i w pewnym momencie się trochę zdziwiłem. A mianowicie w tym jak zauważyłem, że można sobie wybrać lokację. No więc wybrałem Południowy Pacyfik. Ale nie wiem czy z wybieraniem lokacji to dobry pomysł. Chyba jednak się nie sprawdził, gdyż wcześniej i później tego nie zastosowali. Ta nieliniowość w grze też mnie czasem drażni :/ Lubię właśnie jak w grach występuje ta liniowość :> Jednak zastanawia mnie jedna rzecz. Niektórzy piszą, że nie ma w tej grze żadnych scenek i filmików. Właśnie, że jest :p Po ukończeniu "Jungle" i "Temple Ruins" są scenki, a po ukończeniu całych Indii jest filmik. Choć szkoda, że po rozpoczęciu nowej gry nie ma żadnej wstawki ;) Ogólnie gra jest dobra i ma ten swój klimat. Mam nadzieję, że tak będzie dalej :spoko:
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 15-05-2011, 12:52   

Łukasz, wskazówka jest przy uruchomieniu gry - pierwszy filmik :) pomysł z wyborem lokacji nikt nie potwierdzi czy się przyjął czy nie, po prostu w tej części nie ma powiązania fabularnego między lokacjami, po prostu są cztery miejsca do odwiedzenia, więc ich kolejność wyboru daje mały smaczek, choć współczuć należy tym, którzy wybiorą Nevadę jako ostatnią i stracą w niej cały zdobyty do tej pory arsenał :)
_________________
 
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 15-05-2011, 13:54   

W takim razie Nevadę wybiorę po przejściu Pacyfiku. Dzięki, że mi podpowiedziałeś :D A więc już wiem, że co do broni i apteczek nie muszę być oszczędny :p Tak przy okazji apteczek mam dużo dzięki tym kryształkom zdrowia. Spodobał mi się pomysł z nimi :)
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 21-05-2011, 14:03   

Pod koniec gry Coastal Village jest mały sekrecik. Należy pobiegać i skakać dookoła domku na drzewie, w którym jest facet( z nim rozmawiamy w cutscence). Jeśli się dobrze wsłuchacie, to usłyszycie, że on woła niejaką Sheilę.
Filmik
Raczej to nie jest trick fanów, bo nawet jedna z "zagrajmerek" to potwierdziła.
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 24-06-2011, 13:46   

Aniaa, ja odkryłem, że on nie tylko mówi "Sheila", ale też wypowiada inne słowa :D Słychać je szczególnie wtedy kiedy się utknie w tym drzewie. Tyle, że to jest bug ;)

Ja przeszedłem całego TR3. Gra była fajna, ale i tak nie przebiła TR2 :) Najbardziej podobał mi się cały Londyn. Lubię to miasto i podobały mi się zagadki w nim. Choć niektóre były zagmatfane. Jak zwykle nie udało się zdobyć wszystkich sekretów, więc ściągnąłem save'a pod koniec poziomu "Meteorite Cavern", aby móc odblokować bonusowy poziom. Podobał mi się, bo też był w Londynie :D Ciekawy tylko jestem kto wymyślił zielone ważki których było nieskończenie wiele :fire: Chodzi mi o poziom "Lost City of Tinnos". Ogólnie część ta była fajnie zrobiona i cieszę się, że w nią również zagrałem :)
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Peyton 
Nowicjusz



Joined: 02 Oct 2010
Posts: 6
Posted: 03-07-2011, 11:28   

Postanowiłam po długich latach zagrać znowu TR 3. :)
Utknęłam w Londynie w "city" na samym końcu. Nie pamiętam jak kiedyś to przechodziłam. Chodzi mi o tą całą Sophię, która strzela we mnie i jak podejdę za blisko to mnie odrzuca do tyłu. Da się jakoś zbliżyć do niej?
_________________

 
 
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 03-07-2011, 12:55   

Nie. Trzeba wspiąć się na samą górę konstrukcji i strzelić w "transformator". To zabije Sophię ;)
_________________
 
 
 
Gregory 
Student



Joined: 28 Aug 2010
Posts: 68
Location: Gdańsk
Posted: 13-07-2011, 18:26   Temple Ruins

Witam. Mam pytanie właściwie odnośnie fabuły TR3 a nie spraw technicznych itp.

Ostatnia sala w Temple Ruins. Randy wisi w powietrzu z przedziurawionym brzuchem, Rory leży nabity na pal.

I tu moje pytanie. Wcześniej Tony powiedział że "They are staying put in that Temple". I nie wiem ostatecznie czy zostali oni zabici przez niego (ostatecznie był szaleńcem) czy przez te posągi w świątyni? Bo małp raczej o zrobienie dziury w brzuchu nie podejrzewam :D
_________________
Forget about the sunrise
Fight the sleep in your eyes
I don’t wanna miss a second with you
Let’s stay this way forever
It’s only getting better
If we want it to
 
 
 
Grzesfrodo 
Nowicjusz



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 27
Location: Jelenia Góra
Posted: 13-07-2011, 19:35   

Hej! Hmmm co do fabuły TR3, a dokładniej etapów w Temple Ruins, to też bym się zastanawiał. Jest kilka opcji: Randy i Rory mogli zostać zamordowani przez szalonego Tonego, gdyż przy następnym etapie jest filmik z nim, czyli Tony jest przed nami. Mogli również zostać wypatroszeni :) , przez kamienne posągi wojowników Shiva, albo ogólnie przez tubylców kanibali :) . Jednak ja bym obstawiał pierwszą opcje. Przy walce z Tonym ma on na piersi wbity talizman (kamień), Rendy i Rory mają w tym miejscu wyszarpane dziury, może Tony z chęci zagarnięcia dla siebie kamienia pozbył się ich?
_________________
GrzesFrodo
 
 
Gregory 
Student



Joined: 28 Aug 2010
Posts: 68
Location: Gdańsk
Posted: 13-07-2011, 20:03   

Grzesfrodo wrote:
Randy i Rory mogli zostać zamordowani przez szalonego Tonego, gdyż przy następnym etapie jest filmik z nim, czyli Tony jest przed nami.


Ja też jeśli już to bym chyba uwierzył w tą opcje. Po pierwsze ze Tony sam powiedział że "siedzą cicho w świątyni". Możliwe że to było ironiczne stwierdzenie tego że ich poprostu zaciukał ; ) Wydaje mi się tez ze ta ich lewitacja po śmierci ma z tym jakiś związek, bo Infada Stone którego Tony mógł użyć kiedy ich zabijał, ma magiczne właściwości. Ale zastanawia mnie jedno. Przecież bez tego kamienia, Tony był najnormalniejszym w świecie człowiekiem (Fizycznie bo z psychiką to wiadomo że coś miał nie tak : ) ) a wiec zastanawiam sie jak on sie tam dostał do tej gdzie oni prowadzili wykopaliska??? (najpewniej wykopaliska bo pewien nie jestem) Po drodze była cała masa pułapek, nie wspominając o zamkniętych drzwiach na bardzo trudno dostępne klucze...

Połączone

Grzesfrodo wrote:
Rendy i Rory mają w tym miejscu wyszarpane dziury, może Tony z chęci zagarnięcia dla siebie kamienia pozbył się ich?


A z tym sie absolutnie zgadzam. Że zabrał im to bo znaleźli to dla niego i już ich nie potrzebował to oczywiste.

[ Komentarz dodany przez: K@t: 13-07-2011, 20:19 ]
EDYCJA.
_________________
Forget about the sunrise
Fight the sleep in your eyes
I don’t wanna miss a second with you
Let’s stay this way forever
It’s only getting better
If we want it to
 
 
 
Yanuary 
Nowicjusz



Joined: 18 Jan 2010
Posts: 22
Posted: 22-09-2011, 10:39   

Zacząłem sobie znowu grać w TR3, i zauważyłem, że nie mam do wyboru Antarktyki, tylko 3 pozostałe. Czy to jakiś bug? Jeśli to ma jakieś znaczenie to dodam, że przeskakiwałem lvle cheatem, żeby ominąć to, co już kiedyś przeszedłem.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 22-09-2011, 10:56   

Antarktydę odwiedza się na samym końcu, dopiero po zaliczeniu trzech głównych lokacji.
_________________
 
 
Yanuary 
Nowicjusz



Joined: 18 Jan 2010
Posts: 22
Posted: 22-09-2011, 11:13   

Ok, dzięki. Wydawało mi się, że grałem juz na Antarktydzie, po przejściu samego Londynu, ale widocznie pomyliło mi się z TR2, chyba w dodatku była podobna lokacja :) .
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 22-09-2011, 11:27   

W TR2 był zimowy Tybet, więc skojarzenia zrozumiałe :D Miłej gry w takim razie, warto skończyć trójeczkę.
_________________
 
 
Yanuary 
Nowicjusz



Joined: 18 Jan 2010
Posts: 22
Posted: 22-09-2011, 11:56   

Już wiem, z czym mi się pomyliło: z Alaską z TR2 Gold. Po jakimś czasie niegrania lokacje te wydają się niemal identyczne:
1. http://www.youtube.com/watch?v=i6xGnZWZOcU
2. http://www.youtube.com/watch?v=QWOSokDnWZ4

Ponad półtora roku temu przeszedłem TR1 i TR2 wraz z dodatkami. Miałem zamiar przejść wszystkie części, jednakże zatrzymałem się w TR3 gdzieś w Nevadzie, nie wiedziałem co zrobić. Może tym razem mi się uda :) .

P.S. Czemu po wysłaniu posta wyskakuje mi, że moje konto jest nieaktywne?
 
 
Yanuary 
Nowicjusz



Joined: 18 Jan 2010
Posts: 22
Posted: 24-09-2011, 17:29   

Mam jeszcze jedno pytanko dotyczące TR3: czy te kryształki, które zdobywa się na koniec lvlów są w jakiś sposób potrzebne później, czy to tylko taka ozdoba w inventory?
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 24-09-2011, 17:55   

Yanuary, nie trzeba ich nigdzie użyć, jeśli o to pytasz :)
_________________
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 24-09-2011, 19:27   

Te kryształki to fragmenty meteoru, są kluczowe dla fabuły, ale poza obecnością w inventory nie robią nic specjalnego - do czasu.
_________________
 
 
Yanuary 
Nowicjusz



Joined: 18 Jan 2010
Posts: 22
Posted: 24-09-2011, 22:32   

K@t wrote:
Te kryształki to fragmenty meteoru, są kluczowe dla fabuły, ale poza obecnością w inventory nie robią nic specjalnego - do czasu.


To znaczy? Pytam, bo Indie i Londyn przeszedłem na cheatach, bo, jak już pisałem, ukończyłem te lvle innym razem. Jak na razie mam tylko kryształek z Nevady, aktualnie przechodze Pacyfik. Czy mogę kontynuować grę bez obaw, czy muszę się cofnąć do ostatnich lvli z Indii i Londynu, by zdobyc te kryształki?

@Dół
Dzięki.
  
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 24-09-2011, 22:44   

Nie, nie musisz się cofać po brakujące kryształy :) To jest tylko element wyposażenia, którego posiadanie/brak nie wpływa w żaden sposób na rozgrywkę.
_________________

 
 
Jemich 
Nowicjusz


Joined: 03 Dec 2011
Posts: 1
Posted: 03-12-2011, 16:36   

Pytanie i prośba! Ogromna!

Mianowicie poszukuję save`a - po Indiach zrobiłem Nevadę i szukam save`a jak najbliżej końca Nevady, żeby jak najszybciej mieć możliwość wyboru lokacji na mapie... Ktoś może ma?? Chyba że jest może jakiś kod który pozwala się cofnąć do mapy bez utraty zrobionych poziomów? Czy coś? :??:
 
 
Display posts from previous:   
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo