FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Pomoc w przejściu
Author Message
MaXoR 
Praktykant



Joined: 08 Jan 2016
Posts: 126
Location: Via Caravelli
Posted: 19-10-2016, 17:46   

pauers wrote:
Dziwne jest to, że żadna mapka, którą zdobyłem nie pokazała na mapie tych skrzyń. (...)


Ach więc rozumiem, że te skrzynie po prostu nie są aktywne na Twojej mapie ...
Istnieje więc możliwość, że jednak coś pominąłeś i to niekoniecznie w obrębie tej jednej lokacji. Nie można oczywiście wykluczyć problemów z samą grą. I jeżeli w wer. PS4 zaimplementowano ten sam mechanizm kopii zapasowej save'ów co w Xone to w ostateczności możesz to wypróbować. W "problemach technicznych" o tym wspominałem, powinno Cię wówczas cofnąć o dobrych kilka procent wstecz ... tylko czy dzięki temu znajdziesz - jak raz - brakujące skrzynie ... nie obiecuję. ;)
 
 
pauers 
Nowicjusz



Joined: 15 Jul 2008
Posts: 21
Posted: 20-10-2016, 08:19   

Problem rozwiązany. Jakimś cudem na mapce pojawił się nagle monolit. Nie wiem czy coś się zaktualizowało czy nie. Pierwszy taki przypadek w grze. Oczywiście jak go przeczytałem to skrzynie z monetami jak za dotknięciem magicznej różdżki pojawiły się na mapie :D Dziwna ta sprawa. Być może odszedłem od monolitu bo nie miałem wystarczającej znajomości języka i po prostu nie mogłem go odczytać a potem po prostu o tym zapomniałem. Nie wiem.. Co do kopi zapasowej to niestety u mnie i tak to nie działa. Kopia zapasowa widnieje jako ostatni zapis czyli nic by się nie zmieniło. Dzięki za chęci i pomoc :)
 
 
MaXoR 
Praktykant



Joined: 08 Jan 2016
Posts: 126
Location: Via Caravelli
Posted: 20-10-2016, 15:52   

pauers wrote:
Problem rozwiązany. Jakimś cudem na mapce pojawił się nagle monolit. (...)


I tak też podejrzewałem ...
... mniej polegaj na filmiko-poradnikach a więcej graj samemu. :D ;)

Pozdrawiam.
 
 
pauers 
Nowicjusz



Joined: 15 Jul 2008
Posts: 21
Posted: 21-10-2016, 09:39   

Wiem, wiem. Po prostu jak brakuje jednej rzeczy to jakoś już człowiek wariuje i szuka na wszelkie sposoby
 
 
AndriuN 
Nowicjusz


Joined: 25 Oct 2016
Posts: 2
Posted: 25-10-2016, 16:19   

Witam.
Mam problem z kontynuowaniem rozgrywki w RotTR. Mianowicie utknąłem w obozie 'Kompleks Radziecki'. Wcześniej była akcja z zabijaniem 6 wrogów w zadymionym pomieszczeniu wciągając ich po kolei pod wodę, potem tyrolka, skasowanie przeciwnika na wieży, kolejna tyrolka i wpadam do budynku. Wychodzę z niego na drugim końcu i jest wspomniany obóz. Tu grę wyłączyłem. Wróciłem po kilku dniach chcę kontynuować i się nie da. Wchodzę do kolejnego budynku przeciskam się przez uchylone drzwi, wchodzę po schodach na piętro dochodzę do pomieszczenia gdzie są dwa wyjścia (oba zamknięte i nie czułe na interakcje). Koniec etapu jest tuż przede mną ale za chińskiego boga nie mogę tam dotrzeć. Zero lin, drabinek, schodów itp. itd. I tu moje oczywiste pytanie. Co z tym faktem zrobić? Czy to demencja starcza przyćmiła mi umysł czy to jakiś bug który zmusi mnie do rozpoczęcia rozgrywki od początku? Ktoś się już z czymś takim spotkał?
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 25-10-2016, 16:40   

Najlepiej jakbyś wskazał ten konkretny moment w naszej solucji na stronie lub też moment na jakiejś wideosolucji. Ja ostatnio w to grałem w styczniu i nie za bardzo pamiętam.

Dopisz też o jaką platformę chodzi.
_________________
 
 
AndriuN 
Nowicjusz


Joined: 25 Oct 2016
Posts: 2
Posted: 25-10-2016, 16:58   

Nie było tematu. Z fabułą byłem odrobinkę dalej niż myślałem (przerwa w rozgrywce zrobiła swoje) i tu mapa wprowadziła mnie w błąd bo z uporem maniaka pokazywała bieżący cel, w miejscu które już przeszedłem, a w obecnej chwili nie ma faktycznie opcji żeby tam wejść. No cóż jednak demencja :murek: Sorry za zawracanie gitarrry.
 
 
Ines 
Nowicjusz



Joined: 19 Jan 2008
Posts: 25
Posted: 06-11-2016, 14:07   

Czesc wsystkim!
Dawno mnie tu nie bylo, ale potrzebuje pomocy, wiec bardzo was o nia prosze, poniewaz zacielam sie w rozdziale Podtopione archiwa. Wrocilam tam po raz nie wiem ktory, by zdobyc 100%, brakuje mi 1 artefaktu (mapy tez nie mam). Widze, ze cos jest po lewej stronie od drewnianej konstrukcji z podajnikiem z wybuchowymi beczkami, ale nie umiem sie tam dostac.
Na waszej mapie ze znajdzkami to bedzie artefakt nr1.
Zrobilam zgjecie swojej pozycji, bo gram na konsoli, ale na razie nie wiem czy da sie go przeslac, bo pisze z telefonu.

No nie da sie zalaczyc zdjecia, forum pisze, ze za duze (a niby nie ma ograniczen - info o zalacznikach)
Moze na Fb zobaczycie, gdzie jestem :Jak sie tam dostac?
_________________
DualCore Intel Celeron E3400, 2600 MHz; NVIDIA GeForce GT430 1GB; 4GB DDR3; BIOS AMI(08/26/11); Monitor 19" LCD Asus VW193D
 
 
 
Ines 
Nowicjusz



Joined: 19 Jan 2008
Posts: 25
Posted: 06-11-2016, 17:57   

Dobra, znalazlam nowa drabine i mape, ide po artefakt (mam nadzieje).
_________________
DualCore Intel Celeron E3400, 2600 MHz; NVIDIA GeForce GT430 1GB; 4GB DDR3; BIOS AMI(08/26/11); Monitor 19" LCD Asus VW193D
 
 
 
Rikimaru17 
Nowicjusz


Joined: 08 Apr 2009
Posts: 8
Posted: 17-11-2016, 14:06   

Dla użytkowników PlayStation 4 mój NIK (gameTag) to: OhatsuPL
Zapraszajcie
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 17-11-2016, 23:59   

Sesja w Co-op Endurance? Bardzo podobała mi się ta survivalowa przygoda w dziczy (to i tak nie jest juz Tomb Raider, więc :p ). Chętnie ogram to jeszcze w trybie współpracy !!
_________________
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 18-11-2016, 15:55   

Dajesz do mnie - jak tylko Ci pasuje :D Też chciałem spróbować :P
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
eurydyke888 
Nowicjusz


Joined: 27 Dec 2016
Posts: 1
Posted: 27-12-2016, 21:08   

Witam, mam może bardzo głupie pytanie ale próbowałam już rożnych opcji bez skutecznie, mianowicie nie mogę zmienić trujących strzał na zwykle, zwykłych mam na maksa i nie mogę strzelać bo Lara zachowuje się jak by nie było czym. jest to dość upierdliwe, na razie udało mi się obejść bez luku ale przyjdzie taki moment ze się bez niego nie uda. będę wdzięczna za jakieś podpowiedzi
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 28-12-2016, 10:22   

A czy to dzieje się też w przypadku innych broni ze specjalnymi nabojami? Pistolet-grzybkujące, strzelba-zapalające, karabin-granaty? Jeśli tak to sprawdziłbym ustawienia kontrolera/klawiatury - w przypadku jeśli grasz na PC - i przypisał przycisk odpowiadający za strzelanie innemu klawiszowi. Spróbuj rozpocząć ewentualnie nową grę na dodatkowym save-slocie i sprawdź, czy to się powtarza.
_________________
 
 
Novac 
Nowicjusz


Joined: 31 Jan 2017
Posts: 3
Posted: 31-01-2017, 19:32   

Jak dotrzeć do miejsca zaznaczonego na niebiesko w załączonym jpg?
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 02-02-2017, 14:19   

Dlaczego nie skorzystasz z szybkiej podróży do obozu, który jest zaznaczony na mapie?
_________________
 
 
Novac 
Nowicjusz


Joined: 31 Jan 2017
Posts: 3
Posted: 03-02-2017, 13:20   

Dlatego że jeszcze tam nie byłem a jest to mapka z internetu.
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 03-02-2017, 17:50   

:D D Sorry, myslałem, ze to jakiś twój printscreen!!
[spoiler:6cdec93577]To pokazuje końcówkę misji w Kompleksie Radzieckim, gdzie musisz odszukać Jacoba i dostać się do Opuszczonej Kopalni Miedzi. Kieruj się do obozu Dziedziniec Huty Miedzi i dalej po budynkach.
<- ----------- za tą bramą jest obóz DHM
Jest to obszar "story-related" więc tak czy siak w postępie fabularnym tam dotrzesz. Skorzystaj z solucji KLIK! (rozpocznij od fragmentu "ZNÓW SAMA"). [/spoiler:6cdec93577]
_________________
 
 
Novac 
Nowicjusz


Joined: 31 Jan 2017
Posts: 3
Posted: 03-02-2017, 22:00   

No właśnie już tam byłem i przeszedłem większość misji w tym czerwona kopalnia i grobowiec ale jak dotrzeć w to miejsce to nie mam pojęcia :) Byłem również na samej górze gdzie wszystko się paliło i w tej chwili to przejście jest już zamknięte, zawalone palącymi się belkami.
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 03-02-2017, 22:33   

Ale po co tam chcesz iść? Jeśli po znajdźki, to one znajdują się w miejscach, do których możesz dojść na piechotę - ważne tylko, byś miał odpowiedni sprzęt. Dziwi mnie tylko to, że nie masz odblokowanego obozowiska na górze (nie pamiętam ale chyba Skrót do Kopalni się nazywał).
_________________
 
 
MaXoR 
Praktykant



Joined: 08 Jan 2016
Posts: 126
Location: Via Caravelli
Posted: 04-02-2017, 03:43   

Novac wrote:
No właśnie już tam byłem i przeszedłem większość misji (...)


Nie wiem dokładnie, ile tej gry przeszedłeś? Ale rozpatrując drogę od obozu: Dziedziniec Huty Miedzi to obszar który wskazujesz na mapce, na tę chwilę, Cię nie interesuje. I pomimo mylnej nazwy: Obóz w Hucie Miedzi to nie jest jeszcze ten etap gry - dostaniesz się tam później. Ponieważ nie chcę Ci psuć zabawy ... więc podpowiem tylko, że bieżący kierunek to: Opuszczona Kopalnia. ;)
_________________
No worries... I'm a professional, but I don't get paid for it. 😉
 
 
edlow 
Nowicjusz


Joined: 08 Feb 2017
Posts: 1
Posted: 08-02-2017, 12:52   

Witam, takie pytanko mam: Da się jakoś powtórzyć nieukończone wyzwanie w Grobowcu Proroka, bez przechodzenia gry od nowa? Niestety, gdy wybieram powtórz rozdział to po ponownym przejściu wynik zostaje taki jaki był.
_________________
Lara <3 Miłośniczka wszystkiego co związane z Larą :) Od gier, po ciuchy i figurki. A na co dzień zwykła księgowa Warszawa.
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 08-02-2017, 16:01   

Po ukończonej grze dostań się do tej lokacji za pomocą obozu szybkiej podróży i dokończ wyzwania :) Włączenie tego levelu w Trybie Wypraw nie zalicza tego, to musi być we właściwej grze.
_________________
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 08-02-2017, 22:34   

Dodam tylko, że sama mapa Syrii jest dostępna od odblokowania pierwszego obozu w Syberii i jest w menu "Mapa" na samym dole w osobnym prostokącie. Najedź kursorem i wybierz obóz, do którego chcesz wrócić.
_________________
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 08-02-2017, 23:51   

O, wcześniej chyba było to dostępne dopiero po ukończeniu całej gry.
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo