FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Tomb Raider Trilogy
Author Message
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 06-03-2011, 20:40   

Są screeny z TR: Trilogy! Opublikowane dosłownie przed chwilą.








UPDATE








Największa widoczna różnica to chyba w TR:A, zwłaszcza przy tym T-Rexie, dlatego umieszczam tutaj :)
_________________
Yf a dą suwajf, nan of as łyl.
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 06-03-2011, 21:25   

Mały update odnośnie odświeżonych konwersji na PS3 - nie czepiając się, ale widać, że wzięli wszystkie teksturyi efekty są z wersji Xbox 360...

http://www.facebook.com/a...285661500&saved
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 06-03-2011, 21:33   

Nie czepiając się - od początku zapowiadali, że tekstury będą zapożyczone właśnie z portów z Xa...
_________________
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 06-03-2011, 21:39   

Po prostu spodziewałem się czegoś lepszego - bądź co bądź jednak nawet na Xboxie pojawiały się nie lada bugi w grafice i można spodziewać się chyba podobnych w wersji na PS3 - ciekawi mnie czy poprawili ramiona w zimowym stroju z Kazachstanu w Legend...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Cinek 
Obieżyświat



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 823
Posted: 06-03-2011, 21:45   

No bo rzeczywiście chyba będzie to lepiej wyglądało, niż na X360 :O

http://i52.tinypic.com/angfq0.jpg
_________________
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 06-03-2011, 21:46   

Quote:
bądź co bądź jednak nawet na Xboxie pojawiały się nie lada bugi w grafice i można spodziewać się chyba podobnych w wersji na PS3

Ale wersja na PS3 była konwertowana od nowa, od podstaw. I tak zrobili naprawdę DUŻO - warto zobaczyć, jak prezentują się wersje HD gier od Ubi chociażby - tragedia.

TRL i TRA wyglądają super, więcej będzie można powiedzieć po zobaczeniu gameplayu.
_________________
 
 
Luthien 
Podróżnik



Joined: 06 Feb 2007
Posts: 605
Location: Katowice
Posted: 06-03-2011, 22:13   

Cinek wrote:
No bo rzeczywiście chyba będzie to lepiej wyglądało, niż na X360

Nie wiem, gdzie Ty to widzisz. Patrząc na te screeny wygląda to dokładnie jak wersja z x360. Nie ma w tym nic złego. IMO, Legenda na xboxie 360 prezentuje się całkiem nieźle.
krtomb wrote:
nawet na Xboxie pojawiały się nie lada bugi w grafice

Ja to mam szczęście :D Ja tam żadnych bugów na x360 nie zauważyłam :D
_________________
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 06-03-2011, 23:14   

Wydzielilem posty z tematow o screenach z TR7 i TRA ;) Chyba najlepiej pisac o trylogii w osobnym temacie o trylogii ;) Jako, ze TR8 jest ostatnia czescia trylogii, temat umieszczam w dziale TR8.
_________________
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 07-03-2011, 17:42   

Miałem na myśli bugi z Next Gena - niekoniecznie z Xboxa 360 - bo takowych sam też nie dostrzegłem - bo akurat te niefortunnie wykonane stroje Lary w Next Genie występują w każdej konwersji - jestem ciekaw czy poprawili te ramiona ze stroju Zimowego z Kazachstanu/Nepalu - bo w Next Gen wyglądały tragicznie - to samo tyczy się Catsuit...

Cinek - następnym razem chociaż wepnij screeny w lepszej jakości z Xbox'a bo akurat tam gra jak dotąd wyglądała najlepiej...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
..::;;PeeT;;::. 
Podróżnik



Joined: 15 Oct 2006
Posts: 718
Posted: 07-03-2011, 20:09   

Już na tych screenach widać spore zmiany, np. model Lary.
Znacznie zwiększono ilość polygonów na ramionach, szyi i ubranku :)
xbox360: (sorry za jakość) ps3:
 
 
bobonton2 
Podróżnik



Joined: 31 Aug 2007
Posts: 519
Location: P-ń
Posted: 07-03-2011, 21:20   

To trochę inne, niż tylko "zbiorcze" wydanie :P . Kurczę, myślałem że jak zobaczę screeny to zdecyduję czy kupować, czy nie, jednak nadal nie wiem. Legenda wygląda super, ale przeszedłem te gry wzdłuż i wszerz, w dodatku na dwóch konsolach. Nie wiem czy jest sens kupowania ich na trzecią dla samej grafiki. Kto z was na pewno kupuje?
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 07-03-2011, 22:39   

Ja na bank kupuję:) Nie grałem w Legendę i TRA na Xboksie, a wersje z PS3 zapowiadają się na wyglądające co najmniej tak samo dobrze. Poza trofeami to zawsze jakaś motywacja do gry, a poza tym z przyjemnością zaliczę trylogię raz jeszcze.
_________________
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 07-03-2011, 22:58   

Ja byc moze kupie za jakis czas ;) TR7 mam na PC z Next Genem na fulla, TRA zle tez nie wyglada z wszystkim na maxa ;) Trofea mnie akurta nie motywuja, bo jestem przyzywczajony do TR na PC ;) Kupie to po jakims czasie dla samej wartosci kolekcjnerskiej, a nie zeby to pilnie przejsc ;) TR wole na PC, a na PS3 to akurat mam w kolejce inne gry do przejscia ;)
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 08-03-2011, 07:37   

Quote:
TRA zle tez nie wyglada z wszystkim na maxa

W porównaniu z wersją na X360 wygląda :p Model Lary jest w pełni next genowy, do tego dochodzą wszelkie efekty związane z oświetleniem i cieniami generowanymi w czasie rzeczywistym. Gra na Xa miała także dodatkowe efekty w postaci wody, gorącego powietrza, etc.
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 21-03-2011, 14:07   

Info dla tych, którzy zamówili Trylogię w Muve.pl - gra właśnie została wysłana ;-)
_________________
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 21-03-2011, 17:46   

Osobiście nie widzę żadnych rewelacji. Owszem w przypadku TRA różnica jest i to znaczna ale jeśli chodzi o TRL to nie jest to nic innego jak normalna wersja Nextgenowa więc nie ma się czym podniecać :p aczkolwiek kto nie miał wcześniej możliwości cieszyć się taką wersją TRL na pewno będzie bardzo zadowolony.
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
Luthien 
Podróżnik



Joined: 06 Feb 2007
Posts: 605
Location: Katowice
Posted: 21-03-2011, 17:56   

joker wrote:
jeśli chodzi o TRL to nie jest to nic innego jak normalna wersja Nextgenowa

Masz rację, o ile masz na myśli wersję przeznaczoną na xboxa 360, a nie wybrakowany tryb NG obecny w wersji PC :D
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 22-03-2011, 07:48   

Quote:
aczkolwiek kto nie miał wcześniej możliwości cieszyć się taką wersją TRL na pewno będzie bardzo zadowolony.

Jeśli chodzi o moją styczność z wersją na X360, to grałem w demo i po trochu w grę Luth i już na pierwszy rzut oka widać lepsze shadery i efekty związane z wodą. To jednak drobnostki na które nie zwracam uwagi - jedynie nadal uważam, że NG model Lary jest paskudny.

Inna sprawa to TRA - żadna z wersji nie wyglądała tak jak ta z X360, więc jeśli identyczny poziom zachowa wersja PS3, to będę się cieszył ;-)
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 23-03-2011, 07:05   

Paczka doszła - brawa dla Cenegi (Muve? :p ), przeszli samych siebie.

Zaraz odpalę i potem/jutro zdam relację.

edit

Pierwsze wrażenia - Legenda to ewidentnie wersja z PS2 podciągnięta do wyższej rozdziałki (a nie bezpośrednia konwersja z Xa). Czasem po oczach za bardzo daje ząbkowanie, czy doczytujące się tekstury, ale poza tym jest bdb. Wszystkie efekty z X360 obecne - tekstury, shadery, woda, model Lary, wszystkie mniejsze i większe szczegóły. Na pewno jest ładniej niż na PeCetowym nextgenie, nie wiem natomiast wypada to w bezpośrednim porównaniu z 360.

Anniversary - tu o dziwo nie ma żadnych problemów z aliasingiem - gra wygląda ślicznie i wyraźnie. Jest next genowy model Lary (ale nie tak nawoskowany jak ten z Legendy), w pełni next genowa woda i poprawione oświetlenie.

I to tyle póki co, bo najpierw gram w TRL, a TRA odpaliłem jedynie na chwilkę. Jeśli ktoś wcześniej nie miał styczności z konsolowymi wersjami Trylogii, to zakup wydawnictwa będzie idealnie zainwestowanymi pieniędzmi.

Aha, są i jeszcze "dodatki" - zestaw znanych nam już Developers Diary do wszystkich trzech Tomb Raiderów, plus trailery GoLa. Oprócz tego zapowiadany static theme (ładny, ale aż się prosi o jakieś elementy animowane) i avatary, których raczej nie obadam.

Zarówno Legenda jak i TRA mają pełen zestaw trofeów, które NIE SĄ takie same, jak achievementy z X360. W wypadku Legendy niektóre pucharki są nawet "trudniejsze", więc nie ma mowy o zaliczeniu wszystkiego przy jednym podejściu.
_________________
 
 
bro 
bro


Joined: 26 Aug 2004
Posts: 449
Location: masaczjusets
Posted: 23-03-2011, 13:11   

Fakt, Anniversary wygląda rewelacyjnie i nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Legend niby ma te wszystkie efekty które mieć powinien ale to rwanie krawędzi wygląda okropnie. Trochę szkoda, bo TRA mimo iż nie ma tylu różnych graficznych bajerów to jest znacznie przyjemniejsze dla oka głównie właśnie przez ostrość obrazu. Generalnie wrażenia pozytywne, szczególnie za taką kasę :-)
 
 
Luthien 
Podróżnik



Joined: 06 Feb 2007
Posts: 605
Location: Katowice
Posted: 23-03-2011, 21:25   

K@t wrote:
nie wiem natomiast wypada to w bezpośrednim porównaniu z 360.

Niestety jest gorzej. Odpaliłam obydwie konsole z Legendą w środku i porównałam z czystej ciekawości. Owszem, wszystkie efekty z wersji xboxowej są obecne, jednakże gra wygląda gorzej. Nie wiem czy to przez gorszej jakości tekstury, czy przez podciągnięta na siłę rozdzielczość, ale gra wygląda gorzej. Zatem wersja na Xboxa, nadal jest tą najładniejszą ;)

Inaczej natomiast jest z Anniversary. Lara wygląda bajecznie. Gra jest ostra, śliczna i nie ma się czego doczepić. Efekty z wersji xboxowej również są obecne. Wydaje mi się, że wersja z TR: Trilogy jest ciut lepsza od wersji na 360-tkę (chociaż TRA na Xboxa pożyczyłam i nie mogłam porównać obydwu wersji ;) ).
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 24-03-2011, 07:55   

W TRL doszedłem do połowy Kazachstanu - im dalej, tym mniej wszystkie problemy przeszkadzają. Albo po prostu oczy się przyzwyczajają ;-) Niemniej gra i tak wygląda bdb i nie odczuwam żadnego dyskomfortu.

W TRA natomiast dotarłem do Tomb of Qualopec i podtrzymuję, że to najładniejsza wersja w jaką grałem. Model Lary jest świetny, woda wygląda jak woda, a dodatkowe efekty (cienie, bloom) tylko dopełniają obrazu. Wprawdzie nie jest to taki skok jak pomiędzy zwykłą a NG Legendą, ale nie zmienia faktu, że TRA prezentuje się ślicznie.
_________________
 
 
Cinek 
Obieżyświat



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 823
Posted: 25-03-2011, 00:39   

Jak dla mnie to to Legend jest po prostu okropne :gupek: Wygląda jak z PS2 w 480p, podciągnięte sztucznie do 720p - całe rozmazane i zamglone. I jeszcze te czcionki na pół ekranu jak w dobie telewizorów SD :D Widać, że panowie z CD nie mają pojęcia jak konwertować gry. Mimo, że God of War 1/2 nie ma żadnych efektów nextgenowych, to jakoś Sony umiało zrobić perfekcyjną kolekcję przygód Kratosa; o wiele ładniejszą, niż to pseudo HD w TR Legend :help:

Anniversary super, ale mam traumę po Legendzie xD
_________________
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 25-03-2011, 08:26   

Quote:
Widać, że panowie z CD nie mają pojęcia jak konwertować gry.

Nie CD, a studio, które wcześniej skopało konwersję TRU :mrgreen: Buzz Monkey bodajże. Ubi zresztą też sknociło HD wersje trylogii PoP (dropy animacji, obcięte najważniejsze efekty graficzne).

Po Boliwii jest już naprawdę coraz lepiej, nie wiem czemu jedynie na początku tak to wygląda.
_________________
 
 
Cinek 
Obieżyświat



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 823
Posted: 25-03-2011, 11:57   

To zwracam honor panom z CeDe :D

Do tej koszmarnej rozdzielczości w Legendzie w sumie idzie się przyzwyczaić, ale gdyby Anniversary też tak wyglądało, to bym sprzedał ten zestawik w cholerę :D Na szczęście w remaku TR1 jest dużo lepiej! :)
_________________
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo