FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Triki i sztuczki
Author Message
larcia 
Obieżyświat



Joined: 09 May 2005
Posts: 856
Location: Katowice
Posted: 04-04-2006, 15:15   Triki i sztuczki

Założyłam ten topic abyście mogli pisać na temat trików w Tomb Raiderze Legend ;)

Jak narazie to znam tylko:
-ślizg
-otrzepywanie włosów
-wślizg
-bullet time
- i pewnie zapomniałam czegoś :P

Ale ktoś pisał,że zrobił gwiazdę :roll:
Może by ktoś powiedział jak zrobić taki trik :P
Wygląda bardzo ciekawie :)

A wy znacie jeszcze jakieś fajne triki :roll: którymi się podzielicie :roll:
 
 
slawciun 
Podróżnik


Joined: 17 Dec 2005
Posts: 576
Posted: 04-04-2006, 16:06   

ja znam podobne rzeczy do Larci :p
wiec oto mja lista :p
-ślizg
-salta i skoki do przodu przez długi czas (az Zip sie zachwyca:p) ("F" i gdy Lara robi juz salta to naciskamy ("spacja" i tak na zmiane)
-stanie na rekach (przytrzymanie "spacji" lub "w" i PKM)
-skok na głowke ("PKM" + "F")
walka:
-wslizg ("F")
-bullet time (strzelanie do przeciwnika i skok na niego)
-salta do tyłu ("F" i "s")
-skoki na boki :p ("PKM" + (kirunek w ktry Lara ma skoczyc)np. "d"

Czyli takie standardy :p hehe...
moze bedziemy w tym temacie jesczze pisac jak sie robi dany trick??
 
 
 
P@wel 
Podróżnik



Joined: 25 Mar 2006
Posts: 286
Location: Szczecin
Posted: 04-04-2006, 16:33   

Ja oprócz tego co slawciun umiem zrobić szpagat w powietrzu. Podczas bujania się na drążku naciskamy kierunek odwrotny do bujnia się i dociskamy E ;) Miłej zabawy :D
_________________
ABSOLUTELY Angelina Jolie
Maybe I'm crazy but I really love her.
 
 
CLHT 
Nowicjusz



Joined: 14 Feb 2005
Posts: 6
Location: Surrey :D
Posted: 04-04-2006, 18:39   

ja jeszcze dodam efektowny skok, wyglada to tak ze lara sie "kreci w powietrzu" ;) ale nie jest to salto.. a zreszta sami zobaczycie, trzeba biec do przodu i naciskac caly czas prawy klawisz myszy, wtedy lara kilka razy robi salta i skoki, a za ktorymstam skokiem robi ta wspaniala akrobacje :)
_________________
:|
 
 
 
slawciun 
Podróżnik


Joined: 17 Dec 2005
Posts: 576
Posted: 04-04-2006, 19:24   

no a ktos wie jak zrobic gwiazde:?: bo ktos napisał i dal screeny jeszcze :P ale jestem ciekaw jak tą gwiazde sie robi :P hehe...
 
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 04-04-2006, 19:39   

Widze,ze wszyscy sie nakrecili :mrgreen:
Gwiazdy jako takiej samej nie da sie zrobic (przynajmniej nie wiem jak :mrgreen: ), ja wylapalam taki moment na screenie jak Lara ja robi ja w czasie tego calego kombosa przy wduszaniu "f" -> ten kombos wykonuje sie przy pomocy stralki kierunkowej i wstukiwaniu "f", a zeby Lara jakby zmienila kierunek poprzez taka gwiazde wystarczy wdusic przeciwna strzalke wciąż duszac "f"! To trzeba wyczuc!

EDYT:
Info od K@t plus wlasne spostrzezenia:
-niby czołganie się (wszystkim znane) = strzalka kierunkowa plus "f"
-skradanie sie = strzalka kierunkowa plus lewy shift
-chodzenie = strzlka kierunkowa plus szybkie stukanie lewego shifta

EDYT:
Z tymi saltami tak samo jest kiedy podczas robienia salt z uzyciem spacji wcisniecie przeciwna strzalke to Lara zmienia kierunek w powietrzu ale juz nie tak efektownie :mrgreen:
 
 
larcia 
Obieżyświat



Joined: 09 May 2005
Posts: 856
Location: Katowice
Posted: 04-04-2006, 20:23   

A wie ktoś co trzeba kliknąć aby Lara skoczyła na główkę kombinuje i nic :/
Jakie to przyciski?
HELP

Sławciun napisał,że:
PKM+F a co to ten PKM?? :/
 
 
P@wel 
Podróżnik



Joined: 25 Mar 2006
Posts: 286
Location: Szczecin
Posted: 04-04-2006, 20:25   

Podczas skoku musisz nacisnąć F. Fajnie to wygląda ale nie poręcznie sie to robi bo trzeba opuścić mysz na moment :D

EDIT: PKM -> Prawy Klawisz Myszy ;)
_________________
ABSOLUTELY Angelina Jolie
Maybe I'm crazy but I really love her.
 
 
larcia 
Obieżyświat



Joined: 09 May 2005
Posts: 856
Location: Katowice
Posted: 04-04-2006, 20:30   

P@wel wrote:
Podczas skoku musisz nacisnąć F. Fajnie to wygląda ale nie poręcznie sie to robi bo trzeba opuścić mysz na moment :D

EDIT: PKM -> Prawy Klawisz Myszy ;)


O właśnie działa dziękuję ;)
Co do PKM to już będę wiedzieć :P

XALD:
Laska, edytuj Ty posty :)
 
 
ilia 
Nowicjusz



Joined: 11 Dec 2005
Posts: 9
Posted: 04-04-2006, 21:08   

A czy ktoś zauważył już, że w wodze podczas trzymania strzałki kierunkowej i stukania w "e", Lara na powierzchni płynie kraulem, a pod wodą szybciej macha nogami? :P
_________________
ilia
 
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 04-04-2006, 21:13   

Ja zauwazylam :mrgreen: ogolnie Lara wiekszosc czynnosci wykonuje szybciej po wcisnieciu "E"... tzn w sumie nie wiekszosc, bo tylko plywanie i wspinanie ,i te sprawy, ale wyglada to naprawde ladnie :mrgreen:
Co do plywania to lepiej jej wychodzi ta "szybsza" wersja bo plywanie tym smiesznym delfinkiem jest nooo.. nawet ladne, ale wyglada troche paranoicznie, zwlaszcza na poczatku, jakby nie wiedziala co sie z nia dzieje.

EDYT:
Ja chce, ja chce:D sie dowiedzialam i szpanuje - > "trzepanie" wlosow = przytrzymac spacje podczas wychodzenia z wody, nie trzymajac za dlugo strzalki kierunkowej bo wtedy moze nie wyjsc (znowu trza wyczuc:D)
  
 
 
slawciun 
Podróżnik


Joined: 17 Dec 2005
Posts: 576
Posted: 04-04-2006, 21:14   

Quote:
A czy ktoś zauważył już, że w wodze podczas trzymania strzałki kierunkowej i stukania w "e", Lara na powierzchni płynie kraulem, a pod wodą szybciej macha nogami?

no to mam pretekst aby zagrac jesczze raz w demko :P hehe...
larcia-> ja topiero od faceta na infie sie dowedziałem ze PKM to Prawy Klawisz Myszy :P hehe :P
aaa i bys napisała jakich klawiszy uzywasz ze Lara trzepie włosami :lol: czy co tam :P
Quote:
Ja chce, ja chce:D sie dowiedzialam i szpanuje - > "trzepanie" wlosow = przytrzymac spacje podczas wychodzenia z wody, nie trzymajac za dlugo strzalki kierunkowej bo wtedy moze nie wyjsc (znowu trza wyczuc:D)

Jerrem_Y -> dzieki :)
  
 
 
 
Tom Raider 
Praktykant



Joined: 18 Jul 2005
Posts: 121
Location: Suldanesselar
Posted: 04-04-2006, 21:17   

ilia- no jasne :D Tyle, że mi sie bardziej podoba jak płynie normalnie :P

Ostatnio wyczaiłem takie cos- podczas strzelania wcisnąłem klawisz użycie linki (domyślnie "Q" ) i Lara przyciągneła do siebie gościa- a jak był obok to PPM i dostaje kopa :D Udała mi sie ta sztuczka pare razy, ale często mi sie też zdarza że gość tylko dostaje linką i stoi przez chwile.
_________________
-That sounded permanent.
-Death by irony is always painful... amateurs.
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 04-04-2006, 21:30   

Ja rowniez probowalam z ta linka, ale chyba troche za malo bo mnie sie nie udalo jeszcze zadnego goscia przyciagnac :mrgreen:

Tak w ogole z nudow sobie przegladalam niektore filmiki z gry, i natknelam sie na stanie na rekach w wykonaniu Lary. Nie wydaje wam sie,ze te "stanie na rekach" na przedpremierowych filmikach Lara wykonuje jakby bokiem tzn tak fajnie schodzi bokiem, a to w demie jest takie zwykle? <- mi sie srednio podoba. Moze to poprostu zalezy od ustawienia kamery, albo sa dwa rodzaje - w co :mrgreen: watpie?
 
 
slawciun 
Podróżnik


Joined: 17 Dec 2005
Posts: 576
Posted: 04-04-2006, 21:57   

hiehie... no to daje sobie tricka :P hehe

te brudznie Lary jest boskie :D niewiem jak Wam :P ale ja uwielbiam z Lary robic brudaske :P hehe...
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 05-04-2006, 13:09   

Jeśli chcecie zobaczyć jak Lara wzrusza ramionami i robi nieporadną mine to ustawcie ją spokojnie w miejscu i wciskajcie klawisz E :p
Działa tylko wtedy, kiedy w pobliżu nie ma żadnych przedmiotów z którymi Lara może wejśc interakcje.

EDIT :

I jeszcze taka mała akrobacja - w czasie walki jednocześnie F + klaiwsze kierunkowe.
_________________
 
 
Kamil croft 
Na wygnaniu


Joined: 02 Feb 2006
Posts: 122
Posted: 05-04-2006, 18:25   

Ja prosilbym was jak zrobic ten trik na otrzepywanie wlosów.I mam pytanko sa inne lvl do sciagnienci9a jako demo trl
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 05-04-2006, 18:32   

Otrzepywanie włosów - trzeba wcisnąć spacje przy wychodzeniu z wody.
Innych leveli nie ma. W dniu premiery gry bedzie jedynie do sciganiecia łatka aktywująca tryb NextGen w demie.

K@t

Jerremy, oj zdarza się, zdarza :p
_________________
  
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 05-04-2006, 18:32   

Kamil croft -> UWAZNIE czytaj posty zanim zadasz (juz wczensiej omowione) pytanie, wytlumaczenie "na oczepywanie wlosow" masz 5-6 postow wyzej!

Nie ma innego levelu w formie wersji demonstracyjnej, Crystalsi wydali tylko to jedno, oficjalne. Zadko sie (chyba) zdarza, ze dema jednej gry wystepuja w kilku wersjach, prawda?
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 05-04-2006, 19:00   

Nie moge juz edytowac:/

K@t -> tak trudno było Tobie mnie poprzeć :mrgreen: :twisted:

A wiec Kamilu -> po nowych info okazuje sie,ze czesciej niz myslalam (:P) zdarzaja sie rozne wersje dema jednej gry :mrgreen: JEDNAK jesli chodzi o TR:L takowe się nie okazało, jak narazie :mrgreen:
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 09-04-2006, 08:57   

A o tym nikt ni episał chyba :D Będąc na magnetycznej lince możn ą wydurzać lub skracać :d Trzeba wcisnąć "E" + strzałka w dół lub w górę :)
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 09-04-2006, 09:20   

Hmm Paciej podczas gry z tych okienek informacyjnych pomagajacych w sterowaniu mozna sie dowiedziec,ze po wcisnieciu E mozna sie przesuwac gora-dol po linie i lince magnetycznej... ktoś moze zauwazyl i wie o czym mowie :mrgreen: :?:
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 09-04-2006, 10:11   

Quote:

Hmm Paciej podczas gry z tych okienek informacyjnych pomagajacych w sterowaniu mozna sie dowiedziec,ze po wcisnieciu E mozna sie przesuwac gora-dol po linie i lince magnetycznej... ktoś moze zauwazyl i wie o czym mowie Mr. Green Question
No to miałem na myśli w sumie :P Ale nie wiedziałem wcześniej że można się wspinać po magnetycznej ;)
 
 
Kyo 
WoTR Team



Joined: 11 Apr 2005
Posts: 458
Posted: 09-04-2006, 19:04   

No właśnie... jak sie wykonuje ten drugi trick stania na rękach, te jakby gwiazde-bokiem? Bo to tradycyjne juz sie nudne robi :mrgreen:
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 10-04-2006, 00:17   

Ja zdobyłam już cała listę kodów. Z nimi gra staje się jeszcze prostsza... Dostępne są takie opcje jak zabicie za pierwszym strzałem, Excalibur, pełen magazynek do danej broni, wyłączenie textur, nieśmiertelność itd.
_________________
Miow.
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo