FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
TR3 Gold: The Lost Artifact
Author Message
Przemo 
Student


Joined: 08 Aug 2007
Posts: 63
Location: Warszawa
Posted: 16-07-2009, 15:40   

Witam też miałem przyjemność grać w tą gierkę w ten dodatek,ale tylko demko niestety :( chciałbym sobie kiedyś zagrać w pełną wersje gry.Bo levele są dobre,czuć klimacik w grze,dużo sekretów dobrze poukrywanych, czytałem wiele recenzji na ten temat tej gry :D :pozdro:
 
 
marta19900 
Nowicjusz



Joined: 15 Nov 2008
Posts: 20
Posted: 10-10-2009, 13:54   

Grałam tylko raz w ten dodatek, ale muszę przyznać, że jest całkiem niezły. Typowy klimat gry jak w serii Classic Tomb Raider. Najbardziej podobał mi się poziom Sleeping With The Fishes, praktycznie cały czas akcja gry toczyła się pod wodą.
Przemo wrote:
Witam też miałem przyjemność grać w tą gierkę w ten dodatek,ale tylko demko niestety :( chciałbym sobie kiedyś zagrać w pełną wersje gry.Bo levele są dobre,czuć klimacik w grze,dużo sekretów dobrze poukrywanych, czytałem wiele recenzji na ten temat tej gry :D :pozdro:
Z tego co wiem to legalnie można było nabyć ten dodatek w Kolekcji Klasyki Komputerowej 2004. Nie wiem czy w internecie można to legalnie ściągnąć.
_________________

Tworzenie Chomika
 
 
mackape 
Nowicjusz


Joined: 07 Mar 2009
Posts: 12
Posted: 30-11-2009, 19:02   

Jest ktoś zainteresowany wydaniem Premier COLLECTION TR3 wraz z goldem - The Lost Artefact? W pudełku z instrukcją? Dla kogoś w temacie myślę, że jest to atrakcyjna pozycja
 
 
MackaN 
Student


Joined: 21 Nov 2009
Posts: 77
Posted: 03-12-2009, 20:22   

Po raz pierwszy dzięki TRUE miałem okazję zagrać w tegoż Golda. Nie spodziewałem się, aż tak dobrego dodatku do 3, który estetycznie bije na głowę swoją gołą wersję a nawet i drugą odsłonę Lary. Naprawdę, jako że trójka pod względem leveli jest moim zdaniem słaba i nudna (strasznie spartolili np. Indie, które przecież mogły być tak klimatyczne) to zupełnie, ależ to zupełnie, byłem zaskoczony poziomem Zaginionego Artefaktu... Levele pod względem estetyki i dopracowania, zapierały dech w piersiach. Były przemyślane i miały to coś, co sprawiało, że aż chciało się je zwiedzać. Dawno się tak nie wczułem w klimat Tomb Raidera, jak w tym dodatku. Ponura Szkocja, potem klimatyczne podziemia, woda, a na koniec zoo i krwisto-horrorystyczna-SF końcówka. Po przejściu fenomenalnego LA czułem ogromny żal do twórców gry, że nie postarali się tak przy levelach w gołym TR3. Teraz przede mną TR 4 w moim grudniowym maratonie z Larą.

Połączone

PS: I jeszcze takie pytanie co mnie strasznie nurtuje. Czy na samym początku zoo w zalanej jaskini, ktoś też miał tego buga, że nie ma ręki pod wodą, którą trzeba podnieść aby otworzyły się drzwi nad drabiną? Męczyłem się na początku tego levelu chyba z cały dzień. Aż w końcu stwierdziwszy, że wszystkie opcje wydostania się na górę i próby znalezienia jakiegoś przejścia spełzły na niczym, myślałem, że mam buga i drzwi mają się otworzyć jak już będę blisko nich. Jakie moje zdziwienie było, kiedy w solucji przeczytałem, że z dna należy zabrać rękę, kiedy u mnie na dnie nic nie leży. Całą podłogę musiałem wymacać na dnie, aż podniosłem niewidzialną rzecz. To był jedyny raz kiedy zerknąłem do solucji jak na razie, przez wrednego buga, no chyba że ta ręka ma być niewidzialna, żeby było trudniej... ale nawet flara nie powodowała, że było widać choć szczątkowo, że tam coś leży.
 
 
Geralt 
Praktykant



Joined: 05 Oct 2005
Posts: 124
Location: Gdynia
Posted: 14-12-2009, 21:54   

niepotrzebnie masz obiekcje do korzystania z solucji , ja z solucji korzystam zawsze ale nie żeby widzieć ja co zrobić a z opóźnieniem czyli post paktum ,okazuje sie że bardzo często omijam zagadki artefakty i i inne niespodzianki, dlatego dzięki solucji mogę naprawić błędy.Gra w której nie znajdę np:30/30 zagadek jest dla mnie nieskończona,dlatego dziwię się gdy czytam że ktoś przeszedł grę opisaną na 12 godzin
w 12 godzin.I co widział przefrunął Larą ,a klimaty i inne przyjemności exploracji go minęły , ja chcę widzieć wszystko i zajrzeć w karzdą "dziurę" a grać mogęnawet 100 godzin ,skraca to czas oczekiwania na kolejnego TR :narka:
_________________
prawdziwa cnota krytyki się nie boi
 
 
Arti 
Praktykant



Joined: 06 Jul 2007
Posts: 168
Posted: 14-12-2009, 22:44   

MackaN - ja również miałem tego buga i również przemęczyłem kilka żyć by dowiedzieć się, że tam leży łapa... Ale było światełko, poza tym nie miałem problemu ze znalezieniem gdyż skorzystałem z video-solucji
_________________
Guest? Guest's dead! What the hell you know about Paraiso?!
 
 
Klembi 
Nowicjusz



Joined: 13 Feb 2007
Posts: 24
Posted: 31-05-2010, 18:28   

Też macie w menu buga w postaci czarnej pionowej kreski po prawej stronie ekranu? Wygląda jak niedokładne złączenie części tła
 
 
sali 
Nowicjusz


Joined: 28 Dec 2010
Posts: 1
Posted: 28-12-2010, 13:36   

Słuchajcie, natknęłam się na youtube na bardzo interesujący film z pierwszego levelu Tomb Raider 3 Gold przedstawiający spotkanie Lary z Nessie. Grałam w tę grę kilka razy, lecz nie miałam pojęcia, że można dotrzeć do Nessi. To, jak rozumiem, jest forma bonusu, bo bez tego grę można przejść. A Wy, mieliście spotkanie z Nessie lub też posiadacie grę i macie możliwość sprawdzenia tego?

http://www.youtube.com/watch?v=iea_6lKDA4w

i jeszcze jeden:

http://www.youtube.com/watch?v=4VMciABAey0

Więcej wzmianek na ten temat w necie nie znalazłam.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 28-12-2010, 13:48   

Z Nessie oko w oko stanąć można w jednym z sekretów levelu ;-)
_________________
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 28-12-2010, 13:49   

Pierwsze widzę :prad: myślałem że Nessie jest zrobiony z "tekturki" :)
A tu full 3D :P no proszę proszę... nie sądziłem że TR3 jeszcze mnie czymś zaskoczy.
 
 
MackaN 
Student


Joined: 21 Nov 2009
Posts: 77
Posted: 28-12-2010, 14:48   

Zdecydowanie do największych zalet TR 3 GOLD, poza pięknie zaprojektowanymi lokacjami, przyjemnym klimatem, trzeba zaliczyć sekrety... Nie są one tutaj na zasadzie (przynajmniej w większości) zbudowane jako jakaś wnęka po loot, a raczej stanowią osobne mikrolokacje, których ujrzenie jest lepszą nagrodą niż jakieś bonusy w postaci dodatkowych leveli, odblokowanie artów czy inne takie...
 
 
Danio500 
Praktykant



Joined: 06 Dec 2010
Posts: 136
Location: Wałbrzych
Posted: 18-08-2011, 15:58   

Witam.
Mam takie pytanie... chodzi o to, że jakiś czas temu przechodziłem sobie ten dodatek no i po formacie kompa nic mi nie zostało. Nie chce mi się przechodzi od nowa do momentu, w którym skończyłem, więc pytanie brzmi: Ma ktoś może jakimś cudem save'a z końca levelu Shakespeare Cliff bądź za raz na początku następnego poziomu, to jest Sleep with the Fishes? Jeśli tak to bardzo bym prosił, aby ktoś to jakoś udostępnił. Z góry dziękuję.
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 18-08-2011, 16:08   

Znalazłem tylko taki u siebie - sama końcówka Klifu, konkretnie w finałowym sekrecie. Kompatybilny z wersją UE2009, nie wiem jak z innymi.
_________________
 
 
Danio500 
Praktykant



Joined: 06 Dec 2010
Posts: 136
Location: Wałbrzych
Posted: 18-08-2011, 16:40   

O, świetnie... właśnie o to chodziło. Wielkie dzięki K@t :) .
 
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 05-11-2011, 13:06   

Miałem przyjemność zagrać w TR3 Gold. Muszę przyznać, że jest również świetnym dodatkiem :) Ciekawa fabuła, fajne lokacje i oczywiście klimat ;) Dodatek jest chyba najdłuższym dodatkiem ze wszystkich, ale przeszedłem go w trzy dni. Dodatkowo można było też pochodzić po domu Lary co nie miało miejsca w poprzednich dodatkach. Ta możliwość była jedynie w podstawowych wersjach gry :)
_________________
Witaj Guest
 
 
 
alFa
[Deleted]

Posted: 12-12-2011, 06:09   O TR TLA

Przeszedłem tę grę w niespełna dwa tygodnie. Lokacje były dość ciekawe. Natomiast brakowało mi dwóch istotnych elementów: spotkania z Willardem (gdzieś na początku jest jakaś króciótka scenka z nim, chociaż trudno to nazwać scenką) i z potworem z Loch Ness... miałem nadzieję, że skoro rzecz dzieje się m.in. w Szkocji, to spotkam gdzieś tego mitycznego Stwora. Całkowicie nie czaję, o co chodziło z tą kryształowo-lodową "łapką", kiedy wsadzałem ją do otworu w korpusie tej białej mumii (czy licho wie co to było).

Co tam robiła Sophia??? Skoro ją pokonałem w TR III?

Generalnie nice. Było dobrze.
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 12-12-2011, 10:17   

alFa wrote:
i z potworem z Loch Ness... miałem nadzieję, że skoro rzecz dzieje się m.in. w Szkocji, to spotkam gdzieś tego mitycznego Stwora.

Można go spotkać w bagnistych levelach, nie pamiętam dokładnie jak nazywa się ten level.
A co do Sophii -> mógłbyś zadać to samo pytanie po ukończeniu TRU, tyle że zapytałbyś o Natlę.
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 12-12-2011, 10:37   

Potwora można spotkać jakieś pięć razy w Highland Fling, z czego trzy razy to spotkanie oko w oko :p Sekrety stanowią chyba jakieś 40% całej mapy, więc jeśli przeleciałeś przez level po łebkach, to ominąłeś sporo.

Podobna sytuacja tyczy reszty poziomów.
_________________
 
 
alFa
[Deleted]

Posted: 12-12-2011, 17:51   

To jakiś dzołk?

Highland Fling przeszedłem chyba dokładnie. Taż przecież ja nie będę właził w te bagna, bo mi Lara tonie... no to ja nic nie czaję :( . A może moja wersja TR TLA jest jakaś inna (pochodzi z Ultimate Edition)...

Albo sam Nessie się mnie przestraszył, haha!
 
 
bobonton2 
Podróżnik



Joined: 31 Aug 2007
Posts: 519
Location: P-ń
Posted: 12-12-2011, 17:55   

Właśnie z bagien się wyłaniał kiedy się tam przechodziło, z tego co pamiętam... A następnych kilka spotkań musiałeś po prostu przeoczyć i nie zauważyć, że właśnie stąpasz po Nessim -> tego momentu chyba nie dało się ominąć :)

wersja z UE jest na 100% w porządku
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 12-12-2011, 20:24   

Quote:
To jakiś dzołk?
Highland Fling przeszedłem chyba dokładnie.


No jednak nie dość dokładnie, a największy sekret levelu jest naprawdę dobrze ukryty.

http://www.youtube.com/watch?v=1oho4300lK8 Tu widać jak dostać się do ostatniego sekretu.
_________________
 
 
alFa
[Deleted]

Posted: 12-12-2011, 20:46   

no nic... i tak wszyscy wiemy, że potwór z Loch Ness to bujda. :D
A co do dokładności przechodzenia gry to widać jeszcze dużo potrzebuję praktyki :D
dzięki K@t
 
 
sezam27 
Nowicjusz


Joined: 26 Nov 2011
Posts: 4
Posted: 14-03-2012, 20:27   

Szkoda, ani razu nie spotkałam Nessie. Widocznie nie umiem dobrze szukać :) Tylko teraz mam wielki problem, bo gra mi się nie chce włączać :(
A byłam dopiero w pierwszym poziomie drugiej lokacji ;(
:pozdro:
 
 
alFa
[Deleted]

Posted: 02-05-2012, 12:26   

K@ci (albo ktokolwiek lepiej obeznany z klasykami),

jak to jest z tym "urywkiem" z TR golda? Chyba chodzi o level Willard's Lair - tam Willard wstaje (bo siedział) i tyle... poza tym na :croft: macie wstępny opis do gry. Czyżby do TR3 gold były jakieś scenki? Oczywiście mówię jedynie na podstawie Ultimate Edition.

Dzięki,
pozdrawiam cieplutko
love :wotr:
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 02-05-2012, 12:28   

Żaden Gold nie miał nigdy filmików. Do TLA podobno miały być, ale ostatecznie ich nie stworzyli - z fabuły pozostaje jedynie opis z instrukcji i wycinki z gazet oraz notatki na loadscreenach.
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo