FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
TR Movie: plusy i minusy

Który film TR Movie 1 czy 2 podobał Ci się bardziej?
TR Movie 1
47%
 47%  [ 56 ]
TR Movie 2
11%
 11%  [ 13 ]
oba tak samo
29%
 29%  [ 34 ]
oba mi się nie podobały
10%
 10%  [ 12 ]
nie widziałem/łam
1%
 1%  [ 2 ]
Voted : 97
Total Votes: 117

Author Message
Frodo_hobbitek 
Obieżyświat



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1158
Location: Sieradz
Posted: 22-08-2004, 16:55   

Można konretniej? Mnie podobał się szczególnie lot kombinezami nad Hong-Kongiem.
_________________
Niech Moc będzie z Tobą, Guest!
 
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 29-03-2005, 14:45   

TR Movie 2 był bardzo sztuczny, brakowało atmosfery z TR I, scen z Bryce'm i Hilarym. Do tego super sceny u Shay Ling, walka przy terakotowej armii - koleś najpierw jest na tle terakotowej arrmii a póżniej nagle pojawiają się za nim skrzynie do których Angii przybija go bambusowymi kijami. Super pomysły na szybką zmianę lokacji bez przemieszczenia się.
 
 
BlackAlchemist 
Nowicjusz



Joined: 07 Apr 2005
Posts: 22
Location: Częstochowa
Posted: 11-04-2005, 20:37   

A mi podobał się TRM I, również TRM II, gdybym obejżał :) - pomimo drobnych błędów logicznych, które zauważyłem w zwiastunach (kiedy Angelina i jej kolega zjeżdżają po linach. Angie w jednym z ujęć ma włosy związane na całej długości w rodzaj warkocza, a w innym zaś - przy samym końcu przejażdżki - spięte tylko u góry, tak że włosy się pozwiewają - no chyba, że mi coś no oczy padło :) ). TRM III też byłby fajny, gdyby go nakręcili z Angie :) . A tak na marginesie z jakiej strony można ściągnąć TRM II :) ?
Filmowa Lara to kobieta z "charakterem" - jedynym w swoim rodzaju - dlatego podobał mi się TRM I. To narazie tyle.
_________________
Bez komentarza...
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 11-04-2005, 20:39   

O tych włosach już pisałam, fotki nawet dałam ;) Po prostu w tych rozpuszczonych to była Angie, a w związanych - kaskader.
_________________
Miow.
 
 
 
Kyo 
WoTR Team



Joined: 11 Apr 2005
Posts: 458
Posted: 11-04-2005, 23:57   

Mnie się w dwójce podobały akcje w świątyni Luny (pominąwszy tą kasztaniarską scene z rekinem). Bardzo fajne było niebo jak wyławiali Lare - do złudzenia przypominało to z leveli (nie z FMV tylko z samej giery) na platformie w TR2 przed poziomami z wrakiem.
Ja tam mam pirata TRM2 i wcale sie z tym nie kryje. Nie miałem kasy, oglądałem w kinie, więc po kiego mi orginał?? Kupie z czasem:p
 
 
Kyo 
WoTR Team



Joined: 11 Apr 2005
Posts: 458
Posted: 12-04-2005, 00:24   

Wiesz Pacieju, ja też tak myślałem do czasu gdy mi kasy zaczęło brakować.
Trzeba se jakoś radzić w tym świecie :mrgreen: Ale TRM1 mam orginał DVD :mrgreen: tak jak mam orginalne giery z Larą.

Co do TRM1 jeszcze, to myśle, że miał niezły klimat. Nawet po obejrzeniu go po raz enty czuje sie tą atmosferke. Uważam, że ogólnie był lepszy od dwójki, ale i tak do ideału mu wiele brakowało...
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 12-04-2005, 00:39   

No ja też tak uważam, on ma klimacik co pisałem już chyba wcześniej a w TRM 2 brakuje tej atmosfery, a szkoda ...
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 12-04-2005, 07:22   

Poprostu TRM1 bardziej bazował na grze i to mi się podobao. TRM2 już prawie zupełnie odbiegał od gry. Np. Lara w kitce, nie no skandal :/ Kyo, to niebo też mi się podobało :mrgreen: , chociaż wyglądało strasznie sztucznie :wink:
_________________
Miow.
 
 
 
fanfan100 
Obieżyświat


Joined: 27 Feb 2005
Posts: 816
Posted: 12-04-2005, 17:15   

Wiecie ja jak oglądałem TRM1 to mnie tak wciągnęło że aż sie tekstów Lary na pamięć uczyłem ( byłem mały i gupi) :P a jak oglądałem TRM2 to zawsze w jednym i tym samym momęcie przysypiałem czasami nawed w dzień.... Próbowałęm obejrzeć TRM2 może z 5 razy i jeszcze do końca obejrzeć mi się nie udało. Spórzmy prawdzie w oczy to jest szmelc jakich mało i już po 20 minutach oglądania TRM2 powiedziałem sobie w duchu to nie jest tomb Raider ( wiem głębokie) :)
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 12-04-2005, 17:31   

Ja oglądałam TRM2 ze 20 razy i za każdyn razem miałam ochotę zasnąć :P

Fanfan, a o tekstach, to już nie wspomnę, też znam większość na pamięć :)
_________________
Miow.
 
 
 
tenebris009 
Praktykant



Joined: 17 Apr 2005
Posts: 181
Location: Śląsk
Posted: 18-04-2005, 19:50   

Nie ma watpliwosci ze TR1 jest lepszy od TR2.....w pierwszej czesci jakas akcja jest..ale w dwojce? myslalam ze usne na tym w kinie.....pare scen mnie smieszylo..ale to sie juz wytnie!!!!!! :|
_________________
...:::.Zwischen Tag und Nacht legt sich die Dämmerung..:::...
 
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 18-04-2005, 19:52   

Quote:
myslalam ze usne na tym w kinie


Jak chyba każdy... :lol:
_________________
Miow.
 
 
 
tenebris009 
Praktykant



Joined: 17 Apr 2005
Posts: 181
Location: Śląsk
Posted: 20-04-2005, 13:09   

TR 1 ogladalam chyba z 3 razy i nigdy nie nudzilam sie na tym filmie....film byl dobrze zorganizowany...poczatek tak ciekawie sie zaczal...z tym zegarem, z listem od ojca.....tyle tajemnicy w tym wszystkim bylo...TR1 to taka mieszanka...tajemnica...humor.(byly pewne sceny co szlo sie posmiac) akcja:):):)
mam nadzieje ze ktos pracuje juz nad pomyslem co do nowej czesci filmu....skoro gra sie zapowiada ciekawie to film tez powinien:):):) :browar:
_________________
...:::.Zwischen Tag und Nacht legt sich die Dämmerung..:::...
 
 
 
ArVen086 
Podróżnik



Joined: 09 Apr 2005
Posts: 306
Location: z Ziemi :P
Posted: 20-04-2005, 15:48   

"mam nadzieje ze ktos pracuje juz nad pomyslem co do nowej czesci filmu....skoro gra sie zapowiada ciekawie to film tez powinien:)" -> o nie!! :mad: Żadnych nowych "wspaniałych" filmów z Angeliną......... ona i może zdawała z siebie wszystko.......bo jest na prawdę dobrą aktorką, ale film wypadł słabo :/ TR 1 podobał mi się z tego względu, że to była nowość i jeszcze jakoś ta akcja nas porywała......ale dwójka to był totalny usypiacz.......były zaledwie trzy sceny które mi się podobały:
1) jazda konna ze strzelaniem do tarcz
2) jazda motocyklem po chińskim murze i...
3) osatnia scena jak Lara musiała zdecydować pomiędzy Terrym a losem świata....
Fabuła Cradle of Life w sumie też była nieźle pomyślana...........
_________________
"My Love Is Not Your Toy, You'd Better Be Careful Boy!"
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 20-04-2005, 16:04   

dwójka jest filmem swietnym, szybka akcja, dobra gra aktorka, ciekawa fabuła.. nie to co w pierwszej czesci. .. mam nadzieje, ze gdy juz sie pojawi Indiana Jones 4.. ktos w Hollywood ponownie zainteresuje się TR Movie3... i oby larą znów została Angie

TRM2 bardzo bazował na grze.. wystarczy tylko spojrzec na lokacje i inne nawiazania. kiedys pisałem artykuł o takich nawiazaniach.. w TRMovie1.. w dwjce jest podobnie.

np. Lokacja w swiątyni Luny i na końcu w kolebdze zycia to dla mnie zywcem wyjete sceny z gry.. z leveli grobowcowych. natomiast npowoczesny wiezowiec.. to zywcem wyjęta lokacja w laboratoriów von Croya w TR5
_________________
 
 
tenebris009 
Praktykant



Joined: 17 Apr 2005
Posts: 181
Location: Śląsk
Posted: 20-04-2005, 22:10   

ja tam juz czekam na nowy film TR z udzialem Angie.....nie wyobrazam sobie innej aktorki w tej roli....a co do tych ulbionych kawalkow z TR3 to w przeciwienstwie do Ciebie ArVen to jazda konna mi sie nie podobala....uwazam ze nei powinno byc w tym filmie czegos zwiazanego z konmi...nie pasuje to do TR!!! a reszta to moze byc...z tego co Ty wymienilas....
ale najbardziej smieszylo mnie w gazetach ..czasopismach itp srodkach przekazu....ze Lara bedzie walczyc z rekinem<lol2>
jak ja zobaczylam jej ta walke to sie zawiodlam:|:|:| :browar:
_________________
...:::.Zwischen Tag und Nacht legt sich die Dämmerung..:::...
 
 
 
Pilgrim 
Podróżnik



Joined: 05 May 2005
Posts: 206
Location: POLSKA
Posted: 06-05-2005, 10:07   

Moim zdaniem Tr Movie był lepszy od 2, ponieważ Pierwsza częśc tego filmu mnie zaskoczyła fabułą , bardzo dobra, aktorką ,która świetnie grała, muzyką i sceneriami. które mnie urzekły, oglądałem go setki razy, a Tr 2, pamiętam zapowiedż, było coś o chińsskiej mafii. od razu mi sie Tr 2 The dager Of Xian skojarzył z Chinami. Musze stwierdzić, że Kolebka Życia ma też dobrą fabułe, cociaż ciutke naciąganą, ale mi się podoba, muzyka jest dobra, ale w Tr 1 była lepsza, ale za to scenerie są przecudne, cyba lepsze niż w jedynce.
Moje oceny:
Tr movie - 10\10
Kolebka Życia - 8\10
_________________
http://rapidshare.de/file...iler_1.wmv.html
trailer filmu
http://www.youtube.com/watch?v=ucjlvqanKx8
Przygoda, Przygoda i Przygoda
2 Styczeń 2007 rok
Pilgrim Studio
 
 
 
Pietras 
Praktykant


Joined: 17 Apr 2005
Posts: 190
Location: Wawa
Posted: 06-05-2005, 17:37   

Nie rozumiem jak wam może się podobać TRM1 bardziej od 2-jki?!?!?!?!?!? Przecież jedynka była tandetnym filmem a'la Speed 2!!!! Dwójka dopiero była na poziomie, była dobrze przemyślanym fajnym filmem przygodowym! Nie ma wogóle co porównywać tych dwóch produkcji. TRM2 bije jedynkę na głowę. Oczywiście są braki, niedoróbki i wady ale to całkiem ale to i tak wyższa klasa. Nawet krytycy wszyscy zgodnie przyznali że druga część jest zdecydowanie lepsza od pierwszej!
 
 
Frik 
Obieżyświat


Joined: 27 Apr 2005
Posts: 1089
Posted: 10-05-2005, 16:07   

Ja bym się kłócił z osobami co myślą że drugi film TR był lepszy. OK. Przyznaje że w drugiej części jest conieco więcej akcji, lepsze pomysły. Ale mniej skoków i akrobacji. Pozatym Lara zbyt łatwo dała się w 2 okraść tym opryszkom w zatopionej świątyni. No a poza tym w 2 Lara nie miała warkocza tylko cały czas długi kucyk co dla mnie było bardzo irytujące. :?

Oba te filmy są równe. Obydwa mają swoje poważne plusy i minusy choć filmy te różnią się dość znacznie...
 
 
Kyo 
WoTR Team



Joined: 11 Apr 2005
Posts: 458
Posted: 11-05-2005, 17:28   

Ja już od czasów TR3 (1998/99) miałem wykreowany swój idealny obraz filmu TR. Był on zbliżony do tego co mogliśmy oglądać podczas grania w TR1.
Ani pierwsza część filmu TR ani druga nie spełniła całkowicie moich oczekiwań :roll: Jednak muszę stwierdzić, że jedynka miała lepszy klimat (bardziej tombraiderowy niż dwójka). Było w niej więcej akrobatyki i niecodziennych zjawisk (kamienne małpy).
W dwójce z kolei od razu zraził mnie brak warkocza u Lary i odejście od klasycznego stroju, który był poniekąd w filmie nr.1. Jendakże podobały mi się wszelkie krajobrazy i wartka akcja a'la TR2, czego w pierwszej cz. filmu było znacznie mniej.
W obu filmach zabrakło PUŁAPEK. Gdzie one są?? Przecież w tombach to one bronią artefakty przed intruzami! Zarówno w jedynce jak i w dwójce chciałem ujrzeć masę kolców, kul, ruchomych ścian, spadających ostrzy...a tu psikus!
All in all oba filmy TR były na jednakowym poziomie, jednak większe wrażenie zrobił na mnie TRM1, poniekąd dlatego, że jest w nim więcej nawiązań do serii niż w TRM2 i, że był to pierwszy film o naszej kochanej Larze Croft. Czekam na trójke, zarówno z udziałem Angeliny jak i bez niej!

Oceny filmów wg. mnie:
TRM1 - 8,5/10
TRM2 - 7/10
 
 
Pietras 
Praktykant


Joined: 17 Apr 2005
Posts: 190
Location: Wawa
Posted: 11-05-2005, 21:48   

Wszystko sprawa gustu :) Ja zdecydowanie wole TRM2, choć jak Kyo już powiedział żaden z filmów nie spełnił wszystkich oczekiwań. Głównie za sprawę czasu i rosnących z nim oczekiwań. Na TRMovie podobnie jak wielu czekałem już od TR3 :)

Moje oceny dla filmów:

TRM1 - 6/10 (tu głównie czepiam się fabuły oraz KOSZMARNEGO montażu)
TRM2 - 7.5/10 (lepiej ale to jeszcze nie klasa A)
 
 
larcia 
Obieżyświat



Joined: 09 May 2005
Posts: 856
Location: Katowice
Posted: 14-05-2005, 12:14   TR MOVIE 1 ------LEPSZY (WEDŁUG MNIE)

Ja zdecydowanie bardziej lubię 1 TR Movie ma bardzo wciągającą fabułę i lepiej odwołuje się do gry!!!
 
 
fanfan100 
Obieżyświat


Joined: 27 Feb 2005
Posts: 816
Posted: 14-05-2005, 12:19   

Nie wiem nad czym tu spekulować. Wydaje mi się że naprawdę mało jest mało osób którym podobała się 2. W dwójce nie czuć w ogule klimatu TR i moim skromnym zdaniem większego szmelcu nie mogli zrobić :roll:

Frik -> dłuższe posty !!!
 
 
BradPitt 
Podróżnik



Joined: 23 Apr 2005
Posts: 361
Location: Gdynia
Posted: 27-07-2005, 15:36   

A dla mnie obie sa do dupy. Pisze to jako wielki fan TR i jako wielki kinoman. Dlaczego ?
1 ) Oba filmy w bardzo niewielkim stopniu maja cos wspolnego z gra.
2 ) Oba filmy sa denne , kiczowate , nie logiczne , nie spójne i po prostu głupie - nie że bym wymagał nie wiadomo czego od filmu na podstawie gry ale na pewno dało sie to duzo lepiej zrobic.
3 ) Aktorstwo słabe. Ale to nie ich wina tylko scenarzystow ktorzy nie dali im wogule mozliwosci zagrania.
Ale zeby nie bylo ze jesetem jakim marudnym kutafonem trzeba cos wspomniec o plusach.
1 ) No coz ....najwiekszym plusem tego filmu jest po prostu to ze to Tomb Raider. Tylko to go wyroznia i ratuje. Ale co maja powiedziec ci co nie grali w gre ???
2 ) Zawsze fajnie se popatrzec na Angeline , zwlaszcze ze tworcy filmu az tacy glupi nie byli i swietnie wykorzystali jej walory projektojac skąpe i ocisle ciuszki.
3 ) Czasami mam takie chwile ze najchetniej bym sobie obejrzal cos odmurzdzajacego , glupiego i lekkiego i oto wtedy TR nadaje sie idealnie.

Zdaje sobie sprawe ze piszac takie rzeczy na forum o TR , gdzie kazdy jest wielkim fanem Lary narazam sie na zmieszanie z blotem ale musialem to napisac bo serce mi staje kiedy widze przy tytule tego filmu 10/10........
 
 
 
Cizkens 
Student



Joined: 31 May 2005
Posts: 94
Location: Gdansk
Posted: 27-07-2005, 17:37   

Ja rowniez uwazam ze z 2 im nie wyszlo! Jak obejrzal jedynke w kinie wciaz mialem uczucie niedosycenia! Ale jak sie zapominalo o tym za co tak kochamy Lare to film (mowie o jedynce) dalo sie obejrzec z nutka przyjemnosci! W 2 wszystkiego bylo za duzo, a to zrobili z wlosami Lary koszmar! No coz zaden film nakrecony na licencji gier komputerowych nie jest zbyt uany!
_________________
7 9 3 to nie 10?
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo