FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Muzyka w AOD
Author Message
amanda19 
Nowicjusz


Joined: 06 Mar 2008
Posts: 7
Location: Zabrze
Posted: 06-03-2008, 13:58   

Muzyka w tej grze jest super, zawsze ja sobie puszczam bo mam ja na kompie :) :jumper:

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 06-03-2008, 14:30 ]
Prosze o dluzsze i bardziej tresciwe posty. To sie odnosi do wszystkich tematow, w ktorych sie wypowiadasz.
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 07-03-2008, 14:29   

Uwielbiam muzyke z Tomb Raider Anioł Ciemności.
Świetnie wkomponowana do gry - tajemnicza, dynamiczna, pobudzająca.
Moim ulubionym utworem jest zdecydowanie TRAOD Menu Theme...
Jeśli ktoś by go posiadał zapraszam na priva :)
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 07-03-2008, 14:31   

Hrithik_Roshan >> WoTR go posiada :p

http://www.laracroft.pl/tr6mus.htm
_________________
 
 
Rayne14 
Nowicjusz



Joined: 04 Sep 2007
Posts: 22
Location: Londyn
Posted: 07-03-2008, 14:50   

Muzyka w TRAOD jest świetna ;) Dla mnie najlepsza w menu :mrgreen2: Ostatnio pościągałam sobie tą muzykę i często słucham, nawet na MP3 w szkole :jumper:
_________________
- Wie heißt du?
- Ich heiße Krzysztof Kononowicz!
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 07-03-2008, 21:03   

Cez wrote:
Hrithik_Roshan >> WoTR go posiada :p

Od dawna? Pamiętam, że jakiś czas temu ze wszystkich niemal stron o TR zniknęła wszelka muzyka. Ba, nie dalej jak ze dwa miesiące temu udało mi się dotrzeć jedynie do ciężkich plików na serwerach TRC :p .

Już mam i się zachwycam :)
_________________
; p ; >>
 
 
kopek94 
Praktykant



Joined: 06 May 2008
Posts: 103
Location: Wrocław/JG
Posted: 06-05-2008, 22:28   

Dla mnie muzyka z TR:AOD to ansolutna rewelacja, w szczególności Main Theme...Czuć sentyment do starych Tombów, ten motyw na prawdę wzrusza;)
_________________
Po każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartę i zaczynać na nowo.
— Phil Bosmans
 
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 14-07-2008, 11:48   

Zacząłem grać dziś od początku... i zauważyłem kolejne niedociągnięcie: skoro Tomb Raider the Angel of Darkness jest grą "tak filmową", to dlaczego podczas dialogów także gra muzyka? I ile pamiętam to w każdym filmie właśnie podczas rozmów - nie ma muzyki.

A jeśli już gdzieś w filmie jest - to ostra, podkreślająca klimat i sytuację, a tutaj... Troszkę rozprasza :)
_________________
 
 
 
Jaunty 
Obieżyświat



Joined: 26 Nov 2004
Posts: 960
Location: Getto Północ
Posted: 14-08-2008, 00:16   

Widząc na własne oczy skutki pośpiechu Core Design przy tworzeniu TR6 w postaci niezliczonych bugów i wyciętych elementów, cieszy mnie fakt, że owo ciśnienie nie wpłynęło zupełnie na jakość podkładu muzycznego. Jest to zdecydowanie najmocniejszy punkt TRAOD i jedna z rzeczy, dla której warto pozostać przy "szóstce" nieco dłużej. Duet Connelly & Iveson stworzył brzmienie w klimatach idealnie dopasowanych do pierwotnej koncepcji Core, czyli mrok i tajemniczość. Kompozycje towarzyszące eksploracji lub zwiedzaniu miasta są bardzo stonowane - rzecz wyjątkowa w serii TR - przez co brzmią zupełnie "filmowo". Moim faworytem jest tutaj "Parisian Backstreets". Nawet dynamiczne kawałki, na przykład "Red Ghost", są skomponowane w niskim metrum, dzięki czemu prezentują się podniośle, pompatycznie, lecz z właściwym dramatyzmem.

Artykuł z Wikipedii, dotyczący TR6, sugeruje inspiracje soundtrackiem z "Batmana" ( rocznik 1989), autorstwa Danny'ego Elfmana. Zapoznawszy się niedawno z tymże OST'em, przyznaję Wiki rację - inspiracje są bardzo wyraźne. Muzyka z TRAOD jest jednak bardziej "soczysta", głośniejsza, więcej tu mocnych akcentów. Elfman zaś tworzy kompozycje delikatne, ujednolicone, z których czasem ciężko wyłowić konkretne elementy, poza powtarzającym się sporadycznie głównym motywem, co jest także charakterystyczne dla większości soundtracków z TR.

Jest jeszcze jedna rzecz, która czyni soundtrack z TRAOD zupełnie wyjątkowym i niepowtarzalnym: prawdziwa orkiestra! Nie ma to jak usłyszeć pełne wybrzmiewanie drewna instrumentów smyczkowych, akustykę pomieszczenia i ogólnie wszystko to, czego nie posiadają syntezatory (co nie zmienia faktu, że elektroniczne popiardywanie autorstwa Mr McCree ubóstwiam nadal z całego serca).

I ten przepiękny motyw z menu głównego... Wielka szkoda, że nie towarzyszy mu ciekawy flyby, jak w TR4, a jedynie płaskie, półprzezroczyste coś.
_________________

 
 
 
oyamka 
Student



Joined: 16 Aug 2008
Posts: 48
Location: Bielsko-Biała
Posted: 18-08-2008, 19:39   

Zgadzam się z Jaunty chociaż sama nie potrafiłabym napisać tak długiego wywodu :) Muzyka w TRAOD jest z pewnością jedną z najlepszych rzeczy chociaż wcale nie twierdzę, że jedyną. Zdecydowanie najbardziej podoba mi się Red Ghost, Main Theme i Lux Veritatis Dance (bądź jakoś tak, już teraz nie jestem pewna czy to na pewno tak się nazywało). A utwór towarzyszący menu głównemu, ilekroć bym go nie słuchała, zawsze wywołuje we mnie poczucie nostalgii (w tym wypadku pozytywnej).
A co do wypowiedzi gdzieś wyżej (wybaczcie, zapomniałam czyja to była), to uważam, że muzyka podczas rozmów wcale nie przeszkadza, a przyznam się nawet, że nie zauważyłam jej gdy grałam (a przeszłam grę z 12 razy jeśli nie więcej :P ) i zapewne gdybym teraz o tym nie przeczytała to dalej nie wiedziałabym, że towarzyszy momentom rozmów :P może nie jestem aż tak spostrzegawcza jak mi się wydawało :)
_________________
In my heart in my soul I am out of control
 
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 29-08-2008, 18:24   

janek04, gdybyś poczytal opis filmiku to wiedziałbyś od razu że to: Alex C Featuring Yasmin tytuł Angle Of Darkness :D

[ Komentarz dodany przez: Mr Macphisto: 29-08-2008, 19:16 ]
Ciemny kąt? :P
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
alexmax.5 
Nowicjusz



Joined: 07 Aug 2008
Posts: 14
Location: Bielawy
Posted: 30-08-2008, 18:07   

W Angel of Darkness muza poprostu SUPER !!!!! . A w Le Serpent Rouge jest najlepsza ale ta oficjalna piosenka Alex C i Yasmin taka sobie :(
_________________
Państwo,Służy wyłącznie GANGOM!
 
 
 
oyamka 
Student



Joined: 16 Aug 2008
Posts: 48
Location: Bielsko-Biała
Posted: 30-08-2008, 18:42   

Tą piosenkę to szczerze powiedziawszy dopiero niedawno odkryłam :P i chociaż nie przepadam za techno, to ją akurat lubię :) mimo wszystko nie równa się ze ścieżką dźwiękową z gry :)
_________________
In my heart in my soul I am out of control
 
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 31-08-2008, 17:10   

Muzyka w TAOD jest po prostu super. Najbardziej podobają mi się dwie. Jedna w początkowych planszach. Jest spokojna, doskonale pasuje do klimatu. A druga to w dyskotece, dlatego, że lubię nowoczesne brzmienia. Ale też łatwo wpada w ucho. Wymieniłabym jeszcze tą w tunelu(też prawie początek), ale lubię ją mniej od tych dwóch.
 
 
TheDarkness 
Student



Joined: 26 Aug 2008
Posts: 38
Location: Quel'Danas
Posted: 11-09-2008, 14:46   

Aniaa,
Quote:
Muzyka w TAOD jest po prostu super. Najbardziej podobają mi się dwie. Jedna w początkowych planszach. Jest spokojna, doskonale pasuje do klimatu. A druga to w dyskotece, dlatego, że lubię nowoczesne brzmienia. Ale też łatwo wpada w ucho. Wymieniłabym jeszcze tą w tunelu(też prawie początek), ale lubię ją mniej od tych dwóch.


Potwierdzam to! te dwie sa bardzo ladne, ale ja ogolnie wszystkie lubie z tej serii... sa bardzo nastrojowe, przyjemne i lubie ich czesto sluchac chodzmy dla sameo wyciszenia i duchowego relaksu. Chodz sama gra AOD nie wyszlam za dobrze...ze wzgledu na np. poruszanie sie Lary lub wieksze braki w grafice, to muzyka wyjatwo sie udala, nie mam nic do zarzucenia w tej kwestii...
_________________
I Nadejdzie Dzień Gdy Zniknę,Uwięziona Wśród Wyrzutów,Utopiona W Morzu Żalu.... http://pl.youtube.com/watch?v=4pehkiw7ezU
 
 
 
Ad@93 
Student



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 59
Location: Warszawa
Posted: 17-01-2009, 19:43   

W ,,Angel of Darkness" możemy posłuchać najlepszej muzyki w serii :!!: Moje ulubione kawałki to:
MAIN THEME - spokojna i cicha, potem staje się napięta, mroczna, tajemnicza, aż czuć akcję (burza), a na koniec ukojenie, czyste wyjście. I choć trochę smutna cała ta melodia to z pewnością jest świetnie dopasowna do głównego motywu tej części TR.
LE SERPENT ROUGE - ciekawa, klubowa mieszanka dźwięków :)
LUX VERITATIS DANCE - dynamiczny, przejmujący, poważny utwór :!!:
_________________
http://ada93.deviantart.com/
 
 
 
Esmeralda 
Wombat



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 367
Location: Wałbrzych
Posted: 17-01-2009, 20:10   

Angel najmniej z wszystkich TR przypadł mi do gustu. Ale , podobnie jak w innych częściach, muzyka jest cudowna. Muzyka to najmocniejszy plus gry.
 
 
Carolyn 
Student



Joined: 21 Oct 2008
Posts: 30
Location: D. G.
Posted: 17-01-2009, 20:26   

LE SERPENT ROUGE to najlepsza muza w TRAoD. Pamiętam jak przyjaciółka tańczyła do tego kawałka (tylko, że nie umie tańczyć, więc wyglądało to jak atak padaczki :) )
 
 
 
Mrówczasss 
Student



Joined: 11 Jan 2009
Posts: 71
Posted: 30-01-2009, 15:34   

Soundtrack w AOD jest wyjątkowy, ponieważ nagrywała go prawdziwa orkiestra, której brzmienie, jako że jestem muzykiem, mnie urzekło. Aż chciałem poprosić dyrygenta mojej orkiestry (nie prywatnej :P , po prostu w niej gram) żeby napisał partuturę i żebyśmy zagrali Main Theme. To właśnie jest mój ulubiony utwór, a poza tym to jeszcze Lux Veritatis Dance. Ale niestety nasz dyrygent nie jest fanem TR :(

:pozdro:
 
 
Al Arab 
Praktykant



Joined: 07 Nov 2008
Posts: 148
Location: London
Posted: 17-02-2009, 23:27   

Co do posta wyzej:JG to nie przypadkiem Jelenia Gora?A sygnaturka z "Chryzantemy zlociste". :offtopic:
Napisze tylko ze:
Main Theme mam ustawione w fonie na polaczenia
Lux Veritatis Dance na sms-y
Caly soundtrack jest przepiekny,ale te dwa kawalki kocham.
Przychodzi mi tu na mysl Nightwish!
I mam na koniec pytanie!
Czy znacie muzyke klimatem podobna do tej z AOD?
_________________
Czy jest moze suchy chleb dla konia?...
 
 
Arvin 
Student



Joined: 17 Feb 2009
Posts: 30
Location: Poznań
Posted: 18-02-2009, 10:30   

Al Arab wrote:
Czy znacie muzyke klimatem podobna do tej z AOD?

Swojego czasu też się zastanawiałem, gdzie poszukać podobnych rytmów. Z tego co wiem, London Symphony Orchestra ma w swoim dorobku więcej ścieżek dźwiękowych (m.in. z filmu Braveheart) - polecam zacząć od tego. Poza tym muzyka z "Da Vinci Code" mimowolnie kojarzy mi się z TRAoD (Luwr i te sprawy :D ).
_________________
Amanda, ne te mets pas entre cette pierre et moi!
 
 
 
Al Arab 
Praktykant



Joined: 07 Nov 2008
Posts: 148
Location: London
Posted: 18-02-2009, 20:30   

Arvin wrote:
Poza tym muzyka z "Da Vinci Code" mimowolnie kojarzy mi się z TRAoD (Luwr i te sprawy ).

Ost z tych 2 pozycji posiadam i przyznaje,ze sa solidne.
Przyszlo mi na mysl Silent Hill i hmm:Apocalyptica.
Chodzi mi o polaczenie muzyki powaznej,mrocznej,wyraznej instrumelizacji oraz wokalu.
Na przyklad,czy znacie Dargaard,konkretnie The Fleeing Time
http://www.youtube.com/watch?v=AtSY-ww61n4
Kawalkow w takim klimacie szukam!
_________________
Czy jest moze suchy chleb dla konia?...
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 19-02-2009, 09:29   

od siebie dodam, że bardzo podobną ścieżkę dźwiękową można usłyszeć w filmach o Batmanie, mówię o tych starszych częściach Tima Burtona i Joela Schumachera.

Przy okazji dwie ostatnie części mają soundtrack podobny do tego z Legendy i Underworlda :D
_________________
 
 
 
x*kinga*x 
Praktykant



Joined: 20 Oct 2008
Posts: 136
Location: Przemków (;
Posted: 20-02-2009, 14:52   

Muzyka to chyba jeden z najlepszych 'elementów' w Angel of Darkness. Co prawda nieco bardziej podobają mi się teraz utwory z Anderłorlda ;D , ale te z TAOD też są rewelacyjne. Świetnie pasują do całej rozgrywki. Szczególnie te z Luwru... :) A Lux Veritatis Dance mogliby nawet puszczać na dyskotekach ;)
_________________
moje motto: zawsze walcz do końca - nie poddawaj się!
 
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 22-02-2009, 21:18   

Chociaż ostatnio przesłuchałem ponownie soundtrack to nadal mi się on nie podoba :nie: No oczywiście poza main theme, który jest rewelacyjny o czym już wcześniej pisałem. Muzyka rzeczywiście podkreśla mroczny charakter gry, ale nie nadaje się do słuchania na dłuższą metę.

PS. Z tą dyskoteką to nie przesada? :D
_________________
 
 
Scion 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2007
Posts: 552
Location: Choirgirl Hotel
Posted: 22-02-2009, 21:30   

x*kinga*x wrote:
Lux Veritatis Dance mogliby nawet puszczać na dyskotekach


Nie wiedziałem, że taką (że tak powiem) ostrą symfonię puszcza się na dyskotekach. O.o

No i żeby nie było:
Muzyczka z AODa zawsze pozostanie moją ulubioną muzyką symfoniczną, ale Underworldowi i TR4 do pięt nie dorasta. Mimo wszystko mogę jej słuchać bez końca(tak jak muzykę ze wszystkich TR) :)

:pozdro:
_________________
kill, eat the male. kill, eat the male
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo