FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Filmiki i trailery TRA
Author Message
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 23-02-2007, 19:11   Filmiki i trailery TRA

Przyda się chyba osobny topic, żeby trochę uporządkować dyskusje :P :>

Obejrzałem trailera i bardzo mi się podobało. Rozmowa Lary i Natli, filmik z przewodnikiem Lary i psami, to wszystko wywołuje sentymentalne wspomnienia TR1 ;) I o to przecież chodzi :D Chodzenia po ścianach, jak dla mnie, jest dobrym pomysłem, właśnie ta olbrzymia swoboda ruchu z Księcia Persji czy dynamizm jest czymś, co warto naśladować. Egipt wygląda nieźle i co najlepsze to większe zróżnicowanie wrogów niż w Legend, to rzuca się od razu w oczy :D A ciekawe jakiej muzyki użyli do trailera :P Szkoda, że nie pokazali Natli np. podczas jej rozmowy z Larą o mocy Scionu i przeszłości Atlantydy (w TR1 był to filmik przed The Great Pyramid). Grafika wygląda nieźle, lokacje dobrze zaprojektowane :)

Dobra, to ja idę dokończyć czytanie Waszych postów z topiku przedpremierowego :D
_________________
 
 
 
TiNeX 
Podróżnik



Joined: 25 Apr 2004
Posts: 245
Location: Zabrze
Posted: 23-02-2007, 19:28   

To nie jest remake na jaki czekałem. Dla mnie to TR: Legend w nowej szacie. To prawda że nie mogliśmy spodziewać się dokładnego pierwowzoru lecz cóż...
Ludzie z Crystal Dynamics mogli zrezygnować z pomysłów które już na pierwszy rzut oka nie wyglądają dobrze. (Zapożyczenie z Piasków Czasu, czyli bieganie po ścianach :/ )
Napewno zagram Anniversary lecz klimat orginalnego TR nigdy nie powróci...
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 23-02-2007, 19:45   

Co wy z tym bieganiem po ścianie ? oO Przecież ona nie leci po niej niczym Książe, mając przyciąganie w głębokim poważaniu, tylko się kołysze na linie..

Integral
Nie mówiąc o tym, że 'bieganie po ścianie' było w WW ;-)

...powiedziała radośnie Małżonka cytując Męża :D

Integral
Spadowywować :D I pisać kto gada :p

Ałtor
Przecie nie będe kurcza zaznaczać, że sam swojego własnego, prywatnego posta edytuje xD
_________________
  
 
 
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 23-02-2007, 19:48   

Ale sam przyznasz, że to tak wygląda, mi to od razu kojarzy się z księciem Persji... :p Ale fakt, ona trzyma się liny :P Czyli pewnie będzie można wykonywać ten trick tylko na tych ścianach, przy których wisi linka, a to zmienia trochę postac rzeczy... :>

K@t
nie, na tych ścianach przy budowie których użyto czarnobylskich cegieł wywołujących anomalie przestrzenne :P

MEK:
To akurat nie zmienia postaci rzeczy... :P Wiesz, ja wiem, że to ostatnie zdanie tak trochę małointeligentnie wyszło, ale cóż... :D

UPDATE NR 2:
Quote:
Ale wy marudzicie:D Fajne są takie urozmaicenia jak bieganie po ścianie


Marudzimy? :P Mi się to bieganie po ścianach podoba, K@towi też, jak myślę... :p
_________________
 
 
 
Toxic 
Student



Joined: 17 Sep 2006
Posts: 71
Posted: 23-02-2007, 19:57   

Ale wy marudzicie:D Fajne są takie urozmaicenia jak bieganie po ścianie.
Ja bym nie chciał tego samego co w TR1 tyle, że w innej oprawie graficznej, takie
urozmaicenia do dobry pomysł, jak dla mnie;)
A takie bieganie po ścianie trzymając sie liny było też w Catwoman:P
 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 23-02-2007, 21:26   

Mi się podoba bardzo jedna scena... Nie, nie jest to bieganie po ścianach za pomocą linki (chociaż i to jest fajne :D ). Mianowicie chodzi mi o scenę, gdy Lara skacze znad bramy, tak jakby miała skoczyć na główkę i zaczyna strzelać :) SUPER :D Jeszcze to spowolnienie czasu :) Ach... xD
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Szynszyl 
Podróżnik



Joined: 23 Nov 2006
Posts: 658
Posted: 23-02-2007, 21:39   

:690: Całe intro w trailerze jest najlepsze :D Podoba mi się też bardzo głos Natli :p
Zauważyliście że w całym fragmencie gameplayu Lara właściwie nie oddaje żadnego strzału? :>
Swoją drogą, to w grze ma być krew czy nie?
(Ciekawostka: W scence z krokodylem jednak słychać strzał, ale... tylko słychać :-P )

Setny post! :muhaha:
:papryczka:
 
 
navo87 
Praktykant



Joined: 26 Jan 2007
Posts: 128
Posted: 23-02-2007, 21:52   

Eh.. i Cristal Dynamics znowu obrywa po glowie.. najlepiej jakby Lara wcale nie dodawali zadnych nowych ruchow niech zostanie jak za czasów tr1. Nie.. wejde w to głebiej.. niech sie uwstaczni.. Moze tak zacznie pelzac?? :609: Nic wam nie pasuje... a ja sadze ze Lara jako czlowiek moze nabywac nowe umiejetnosci.. Skoro zna sie na wspinaczce gorskiej to i chodzic po scianie (za pomoca liny) umie...to chyba tyle a ze sie kojarzy z Prince of Persia to i co z tego, sie pytam..??? Przed Tr byly gry gdzie postacie chodzily, skakały, strzelały itp., itd. Jesli Lara nie zacznie czarowac to nowe FIZYCZNE umiejetnosci jakos nie będą mnie odpychac. Uwazam że raczej wzbogaca calosc gry.. Chyba sie nie myle, co??? :>
 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 23-02-2007, 21:53   

Quote:
Swoją drogą, to w grze ma być krew czy nie?

Raczej nie, bo jak było widać na scence, gdy Lara zabija wilka krwi nie ma, więc chyba w grze też jej nie będzie :)
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Niezapominajka 
Podróżnik



Joined: 23 Jan 2007
Posts: 401
Location: Katowice
Posted: 23-02-2007, 22:02   

Obejrzałam stronke, obejrzałam filmik i.... jestem zauroczona xD :matrix: . Naprawdę cudnie to wygląda. Tylko denerwuje mnie jedna rzecz... Mianowicie okulary Lary. Pierwsze co je zobaczyłam, wywołały mój śmiech :hehe: . Co to? Lara profesorem? :690: Przecież w jedynce miała inne okulary... Dziwnie to wygląda. Ale poza tym wszystko mi się podoba... Nawet to bieganie po ścianach :690:
_________________

 
 
 
Maxwell 
Podróżnik



Joined: 04 Nov 2005
Posts: 670
Location: Kielce
Posted: 23-02-2007, 22:16   

Nie wiem, skąd to sławetne (czy też raczej: niesławne) bieganie po ścianach wytrzasnęli (kac ??),może z kosmosu o_O ale doprawdy potrzebne niezmiernie >.> No, ale chociaz zabawnie wgląda, można się pośmiać :) Bo do niczego innego niepotrzebne, chyba, że do szukania związków z innymi grami :roll: porazken.
_________________
Slowly walking down the hall, faster than the canon ball.
 
 
 
Nepheline 
Podróżnik



Joined: 11 Feb 2007
Posts: 453
Posted: 23-02-2007, 22:30   

Wszystko jest takie jakie przewidywałam - efekciarskie, głośne, szybkie i wybuchowe. Gdzie w tym stary TR 1 to ja nie wiem... Świat przyspieszył od 1996 r. widać, że gry też muszą. Jeżeli dodadzą wszędobylską muzyczkę w tle to będziemy w domu (a raczej bardzo daleko od niego...). Oczywiście w grę zagram (a czy nabije CD sakiewkę to się jeszcze okaże ;) ) ale niech nikt mi tu nie mówi o powrocie do korzeni, bo tak samo miało być w Legendzie, a wyszła z tego różowa szminka i pantofelki...
 
 
slawciun 
Podróżnik


Joined: 17 Dec 2005
Posts: 576
Posted: 23-02-2007, 22:38   

Na trailerach zawsze jest takie szybkie tempo ;)
Filmik jest super..
Bardzo mi sie bedzie podobac Egipt.. juz to czuje..
w ogole to ten Egipt przypimnal mi troche Egipt z Titan Quest :P
No ale fajnie ze bedzie mozna sobie lazic po scianach za pomaca linki :D
Widac bylo jak krokodyl atakowal Lare :D
juz nie ebdzie tak latwo jak w TR1 :P szkoda :P
Wstep jest tez bardzo fajny..
ale sie rozczarowaBem.. bo Lara na filmiku skakala na glowke aby uratowac tego staruszka.. i jakos bardziej mi sie podobal ten efektowny skok na dol z liny ;)
ale w ogole fajnie sie sluchalo Natli i Lary.. to jest cos.. stare dialogi.. i podobne glosy..
Trailer mimo wszystko oceniam wedlug mnie na 5/10 :P
:pozdro: :wotr:
 
 
 
Nepheline 
Podróżnik



Joined: 11 Feb 2007
Posts: 453
Posted: 23-02-2007, 22:52   

Quote:
Na trailerach zawsze jest takie szybkie tempo


Porównaj sobie tempo TR 1 i TR Legend. Nie piszę o montowaniu trailera, tylko o dynamice gry. W TR 1 raczej nie uświadczysz biegania po ścianach, małpich skoków i bullet time'u. Ja nie chce wcale kwadratowych obiektów, pixelowych tekstur czy braku warkocza, bo nie tędy droga. Ale te skoki, spowolnienia w czasie czy kolorowe, cukierkowe otoczenie - nie jest potrzebne. Można zrobić dobrą, nowoczesną, wciągającą grę bez tych wszystkich błyskotek. Wolniejszą, bardziej statyczną w ciemniejszej tonacji. Ale po co? Ta topie są fajerwerki to i w remaku TR 1 też muszą być. Nie podobają mi się kompletnie te banały i kicze, ale cóż zrobić? Nie jestem widocznie w docelowej grupie konsumencko-poglądowej.
 
 
navo87 
Praktykant



Joined: 26 Jan 2007
Posts: 128
Posted: 23-02-2007, 23:54   

A co do krwi.. to moze to jeszcze dopracuja.. z reszta to nie jakis tam horror zeby krew sikala na prawo i lewo... to by bylo nieco chore :gupek:

Co do akcji.. znowu powroce to wczesniejszego rozwazania - "akcji i jej braku"... hm.. kazdy lubi co innnego to po pierwsze, a poza tym jak wa wygladac gra przygodowa?? To nie tylko chodzenie w żołwioym tempie ale takze, a mzoe przedewszystkim emocje.. kiedy musisz skoczyc w prawo, potem w lewo, do tylu do przodu zeby Cie nic nie zgniotlo, przywalilo itp. To lepsze niz chodzenie z jednego pokoju do drugiego przez korytarz dlugosci gigantycznej glizdy...to nie ma wygladac jak spacer emerytki.. :640:

Lara odwiedza dzikie, niebezpieczne miejscach gdzie pelno jest pułapek i wrogow.. i to wlasnie wplywa na "efekciarskie, głośne, szybkie i wybuchowe" elementy gdy ;) Akcje :640: :640: :640: xD
 
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 24-02-2007, 00:07   

navo87 wrote:
Nic wam nie pasuje...
Jak na razie to czytam same pozytywne opinie moze jedna czy dwie troche mniej pozytywne wiec nie wiem co mialas na mysli ;] A ja się z nimi z chęcią podpiszę i czekam na następny trailer, muzyczkę, demko :)
 
 
Nepheline 
Podróżnik



Joined: 11 Feb 2007
Posts: 453
Posted: 24-02-2007, 00:27   

Quote:
a poza tym jak wa wygladac gra przygodowa??


Tak jak wyglądała jedynka. To chyba jasne.

Quote:
To lepsze niz chodzenie z jednego pokoju do drugiego przez korytarz dlugosci gigantycznej glizdy...to nie ma wygladac jak spacer emerytki..


Czy TR 1 był spacerem emerytki? Jeżeli był, to dlaczego stał się klasykiem, wzorem i legendą? Po co zmieniać coś doskonałego (piszę o grywalności, a nie oprawie graficznej rzecz jasna). Dla mnie TR 8 może być w stylu Legend, ale niech TRA będzie w stylu TR 1 bo o to chodzi, nieprawdaż?
 
 
maax_87 
Podróżnik



Joined: 17 Sep 2006
Posts: 541
Location: Szn
Posted: 24-02-2007, 00:38   

trudno sie dziwic ze Lara i otoczenie zyskały dynamizm, przeciez nie bedzie truchtac przez całą grę. Nie rozumiem tych uwag co do "tempa". Musi być coś nowego co sprawi ze takze gracze nie grający w starą jedynkę zainteresują się. Przedstawienie TR1 od nowa to ukazanie tego samego "tematu" w innym nowoczesnym wydaniu.
Wszystko zapowiada się fantastycznie. Początkowa cutscenka jest niesamowita ze względu na elementy identyczne jak w dawnej jedynce :) [choć miło było by zobaczyć kultowe czerwone okularki]. Lokacje są prima, chodzenie po scianie - no cóz - cos nowego, Lara przełanczająca dzwignię - tylko czekać na demko xD
_________________
TR:AtH Fanpage: www.facebook.com/tombraider.horizon
 
 
wodnica 
Student



Joined: 30 Dec 2006
Posts: 86
Location: inad
Posted: 24-02-2007, 03:58   

Ona chyba potrafi nie tylko "chodzic" po scianach, ale tez odbijac sie od nich, zeby wskoczyc na inna platforme, dokladnie tak, jak to bylo w PoPie. Widzialam tu kiedys szkic koncepcyjny, pokazujacy kolejne sekwencje takiego wlasnie odbicia sie od sciany. Szkic byl legendowy, pomyslu nie wykorzystano w Legend, wiec moze dopasowano to jakos do Anniversary.

W TR1 nie gralam, wiec nie mam problemu, jak niektorzy tutaj, z porownywaniem, gledzeniem, wybrzydzaniem etc. Anniversary nie ma szans, absolutnie zadnych szans, na sprawienie mi zawodu. Bede, cholercia, j u z jestem zachwycona.
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 24-02-2007, 07:37   

Aaalle. Ten traileer byl wspaniały! Egipt itd. itd. Wszystko jest super. Muminki itd. Lara ,,trzymając się linki robi akrobację." Ta woda... Jesli to nie jest godny remake to już nic nim nie może być. (Fajne okularki ma Lara na początku) I ten przewodnik wilki (głodne), brama, skok (troche mi się wydawało że Lara zamierza skoczyć na główkę), śnieg, Peru, i tylko jednego brakowało - poncho na Larze nie bylo (Ta szmata co ją w jedynce zrzucila gdy zeskakiwała do wilkow.) Po prostu piękne.... ;) :matrix:
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 24-02-2007, 11:08   

Trailer bardzo mi się podoba. Bieganie po ściamie w pierwszej chwili autentycznie mnie rozbiło (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) :galy: Wreszcie ludzie przestaną mówić "PoP jest lepszy, bo umie biegać po ścianach, a Lara nie :P ". I w tym momencie nie interesują mnie uwagi, że CD zgapili pomysł od Ubi. Egipskie levele przypominają mi trochę Sacred Lake z TR4. Wydaje mi się, że w jedynce te poziomy były ciemniejsze ;) Podoba mi się, że krokodyl macha ogonem, jak znajdujemy się za nim :P A co do minusów, to szkoda, że znów nie ma FMV... Miłoby było, ale najwidoczniej CD wydaje się, że silnik gry wygląda wystarczająco cool i nie trzeba specjalnie robić FMV.. :? Ktoś tu powiedział, że gra ma legendowy klimat - nie wydaje mi się. Bardziej jest to coś nowego :) Trzeba wiedzieć, że to jest gra zainspirowana klasykiem, a nie jego "dokładny pierwowzór" :)
_________________
Miow.
  
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 24-02-2007, 11:15   

Kasia - no właśnie Egipt w TR 1 był bardzo jasny, w przeciwieństwie do TR 4 :)
Na tym trailerze jest kilka lokacji żywcem przeniesionych z levelu City of Khamoon - w szczególności pomieszczenia z panterami i mumią. W Anniversary rzecz jasna wygląda to lepiej.
_________________
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 24-02-2007, 11:19   

Miałam na myśli szczególnie Sacred Lake, bo bardzo mi się skojarzyło :) Najwidoczniej muszę odświeżyć pamięć i przejść TR1 jeszcze raz, bo w pełni grę przeszłam tylko once :)
_________________
Miow.
 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 24-02-2007, 11:45   

Kasia Trent wrote:
Miałam na myśli szczególnie Sacred Lake, bo bardzo mi się skojarzyło :)

Mi również :)

Co do tej kłótni. Część z Was po obejrzeniu trailera mówi, że Anniversary będzie tak samo "cukierkowate i słodkie" jak Legenda. Ja się z tym nie zgodzę, bo gdyby chcieli zrobić tę grę bez tych wszystkich wodotrysków, to recenzenci i sami gracze, stwierdziliby, że gra nie nadąża za graficznymi postępami w innych grach. Wydaje mi się, że to dobrze iż Anniversary wygląda jak wygląda.

Trailer mnie zauroczył i bardzo podoba mi się (ty taka mała uwaga :P ) jak zrobili wodę, a na niej pływające listki czy co to tam :)
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
ja-marta 
Obieżyświat



Joined: 09 Oct 2006
Posts: 793
Posted: 24-02-2007, 12:26   

No to moja ocena:
Poczatek zaczal sie fajnie, bardzo podoba mi sie ta muzyczka. Skok tez jest bardzo fajny, ale te okulary co sa na nosie miss Croft sa straszne, mogliby je zmienic. Chcialam tez zauwazyc, ze po skoku, do Lary podbiega ten wilk. Kto do niego strzela? Bo na pewno nie Lara. Ogladam ten trailer juz setny raz i caly czas jestem w przekonaniu ze to nie ona strzelila, nie widac strzalu!
Podoba mi sie tez te chodzenie po scianach z lina - nie obchodzi mnie fakt ze jest to podobne do PoPa. Bardzo fajnie to wyszlo. Sam Egipt prezentuje sie ladnie, ale spodziewalam sie czegos bardziej olsniewajacego. Ale zobaczymy jak to bedzie w grze.
Z tej wodnej lokacji z zamykajaca sie brama wnioskuje, ze beda czasowki - i bardzo dobrze :) Brakowalo mi ich w Legend.
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo