FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Tomb Raider 3
Author Message
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 22-08-2009, 23:44   

A ja ostatnio znowu zacząłem grać w TR3, gdyż to hańba tak jej nie ukończyć, i chyba już wiem, czemu tak bardzo lubię tą część, mimo, iż nienawidzę jej fabuły :p
Co jak co, ale puszcza w Indiach, oraz kolorowy Pacyfik to najpiękniejsze levele, jakie kiedykolwiek widziałem w klasycznym Tomb Raiderze; fakt, często są rozmazane tekstury(i to nie z powodu ich wielkości, tylko wykorzystania), jednak wcale nie uprzykrzają zabawy i prawie nie rzucają się w oczy :p
Prawdopodobnie była by to też moja ulubiona część serii, gdyby nie było w niej Londynu i Nevady, które mnie wyjątkowo nudzą, i są wg mnie po prostu szpetne :p
Spojrzałem też na moją pierwszą ocenę tej gry, która wywołała u niektórych osób swego rodzaju furię, i ze zdziwieniem spostrzegłem, że już się z nią nie zgadzam. Nie
wiem, czy to z powodu wieku, czy może większego zaznajomienia z klasykami, albo reakcją użytkowników na moją poprzednią.

A o to moja nowa ocena:

Grafika: 9/10 - No cóż, ocena nieźle podskoczyła w górę, a to za sprawą TR2, w którą swego czasu grałem. Oj tak, widać naprawdę dużą różnicę względem poprzedniczki. Bardzo ładnie się prezentują efekty cząsteczkowe. Ogień wreszcie wygląda jak ogień, a nie jak płaska tekstura, którą dane nam było zobaczyć w TR1 i 2. Fajnie też wygląda dym z luf, oraz krew. Z początku zniesmaczyło mnie to, iż niektóre cząsteczki są kwadratowe, jednak z czasem da się do tego przyzwyczaić.
Lara to chyba żywa kopia z TR2. Nie, żeby to był minus, gdyż bardzo lubię tą wersję, jak zresztą każdą w klasykach, jednak sądzę, że mogli ją lekko poprawić.
Kolejna sprawa to oświetlenie. W TR1 i 2 była tylko biel(światło) i czerń(cień), w TR3 wreszcie dodali również inne kolory, przez co cała gra nabrała więcej klimatu ^^ Naprawdę ładnie im to wyszło.

Levele: 8/10 - Levele są bardzo rozbudowane(albo mi się tak wydaje po TR: Underworld), deszcz w Indiach podbudowuje klimat, do tego jest duża roślinność, która praktycznie w całości zasłania niebo. Kocham pomysł skakania po drzewach, może i są kwadratowe, a liście zajmują tylko poziomą przestrzeń, jednak z dołu wygląda to bardzo ładnie, a i z góry nie jest tak źle, gdyż drzewa są kilku poziomowe, a człowiek zbyt jest zajęty unikaniem miejsc, w których liści jest na tyle mało, że można przez nie przelecieć, by zastanawiać się nad tym.
Jedyne, co mnie rozczarowało, to wodospady. Rozumiem, że to jest stara gra, jednak mogli to lepiej zrobić. W Indiach woda spływa(w małych ilościach) bezpośrednio spomiędzy końca jednej tekstury, a początku drugiej, której czarne kółka prawdopodobnie imitowały tunele. Fajny pomysł, ale z wykonaniem gorzej, gdyż woda wypływała spod nich, zamiast z nich. Jednak nie jest to aż tak ważne.
Do tego nie podobają mi się levele w Nevadzie i Londynie. Po prostu nie pasuje mi to, że Lara, zamiast biegać po grobowcach, przetrząsa ulice i wbija się do Area51, gdzie spotyka UFO. Imo to już nie są Larowe klimaty.

Muzyka: 7/10 - Nie, żebym nie lubił starych, dobrych muzyczek z TR1-2, jednak sądzę, że wystarczy tylko znane theme w menu, zamiast tego mamy kolejny soundtrack bazujący głównie(tylko?) na muzyczkach z poprzedniczek. Do tego nie spodobały mi się muzyczki, które leciały jak gdzieś była pułapka lub jakiś przeciwnik. Te całe niby trąbki, czy co to tam było. Za to fajnie, że odświeżyli głosy Lary i wszystkie dźwięki z nią związane(bez skojarzeń). Miło, że wreszcie każdy rodzaj ziemi ma inny dźwięk, jak nadepnie na nią Lara, niby takie nic, a jak cieszy. ^^
Ładne są też ambienty, szczególnie w Indiach, szkoda tylko, że pod koniec się ściszają, lepiej imo by było, gdyby nie było takich przerywników, dobrze, że to zmienili w TR4.

Fabuła: Bez oceny. Mimo, że ma w sobie dużo smaczków historycznych, to po prostu mi się nie podobała. :(

Taka jest moja ocena. Może nie jest całkiem sprawiedliwa, zważywszy na to, że gra ma już kilka lat, ale wątpię, żeby taka mogła być, skoro wychowałem się na samych nowszych częściach. :p
 
 
Schabovy 
Nowicjusz


Joined: 20 Oct 2009
Posts: 2
Posted: 20-10-2009, 18:27   

co moze byc przyczyna bardzo wysokiej ilosci fps po jakichs 10 min grania ? po ponownym wlaczeniu gry problem nie znika.
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 20-10-2009, 19:06   

Schabovy, przyczyną może być brak zainstalowanego patcha dla gry, zła wersja sterowników i ich konfiguracja, podkręcanie podzespołów komputera, wyłączony tryb zgodności, system operacyjny. Więc?
_________________
 
 
Schabovy 
Nowicjusz


Joined: 20 Oct 2009
Posts: 2
Posted: 20-10-2009, 19:38   

niestety nie znam sie za bardzo wiec nie powiem Ci czy moze to byc jedna z przyczyn wymienionych przez Ciebie. jedyne co mnie dziwi to ze gra bez problemu dzialala kiedy gralem jakies pol roku temu a od tego czasu nic w komputerze nie zmienialem. a o jakim patchu mowisz tak przy okazji? i moglbys po krotce wyjasnic co np mialbym zmienic w tych sterownikach ?
 
 
MackaN 
Student


Joined: 21 Nov 2009
Posts: 77
Posted: 05-12-2009, 13:39   

Też ostatnio przechodziłem TR3. Jednak teraz po raz pierwszy na świeżo po TR2 za raz. I powiem, że nie podobał mi się tak jak kiedyś, kiedy między TR2 a TR3 było u mnie 2 lata przerwy. To zapewne dlatego, że teraz widziałem go przez pryzmat TR2 (który stoi u mnie wyżej niż TR1). Ale konkretnie, co mnie bolało?

Otóż, w TR3 poprawili engine, dodali dymki, dodali ładny ogień, lepsze oświetlenie, nowe ruchy, nowe dźwięki (np podłoża)... owszem, to cieszy na samym początku. Ale potem okazuje się że w ogóle nie wykorzystali potencjału tychże. (dopiero TR3LA jest idealnym pokazaniem jak można wykorzystać nowe opcje i jest dużo lepszy od samego nagiego TR3 i estetycznie lepszy od TR2). Levele są tu w porównaniu do 2 w ogóle nie przemyślane i nudne. Niby są kolorowe światełka, niby ładne tekstury, ale żeby pomysłowością zapierało dech w piersiach, to raczej nie.

Ponadto, kolejną wadą, jest wyraźny brak filmików, przez co fabuła wydaje się mniej porywająca. Nie samymi cutscenkami człowiek żyje.

Gram teraz w TR4 aktualnie (jestem w trakcie przedświątecznego maratonu z Classic TR) i w tym momencie moje ulubione TR, wliczając w to goldy i kawałek czwórki to:

1. TR2
2. TR3GOLD
3. TR4 (początek)
4. TR1 + TR2GOLD
5. TR3
 
 
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 22-12-2009, 21:31   

Znalazłem w mojej grze bardzo ciekawego buga... dziwne co??? Wiecie jak tak zrobić? U mnie to był przypadek... a może ktoś wie jak to zrobić? Bo zrobił bym inne... Naprawdę bardzo ciekawe :)

 
 
Tomily 
Nowicjusz


Joined: 23 Dec 2009
Posts: 1
Posted: 23-12-2009, 14:37   

Eh.. Też postanowiłem powrócić do korzeni i przejść wszystkie oficjalne tomby jakie zostały stworzone. Przeszedłem na razie TR1, Unfinished Business, TR2, Golden Mask. Kiedy sięgnąłem po 3 okazało się, że płytka nie przetrwała próby czasu :(
A żaden crack no-cd nie daje rady.
 
 
aeris24 
Nowicjusz



Joined: 30 Dec 2009
Posts: 11
Location: Nowy Dwór Maz
Posted: 30-12-2009, 17:47   

Z ciekawosci w jakiej kolejnosci lubicie przechodzic kolejne poziomy?

U mnie to
1. Nevada (ze wzgledow technicznych zwiazanych z utrata ekwipunku)
2. Wyspy Południowego pacyfiku (bo to miła odmiana po pustyniach i budynkach Nedacy)
3. Londyn (najsmaczniejsze na koniec :P )
 
 
 
Szalona101 
Praktykant



Joined: 24 Aug 2009
Posts: 165
Location: Helheim
Posted: 30-12-2009, 20:02   

aeris24, ja wolę na początek przejść Nevade (Pustynny klimat sam w sobie zachęca do grania no i trudne wyzwania w więzieniu :D ), później Londyn (Zawsze wolę biegać Larą po dachach domów niż szwędać się po dżungli ;) ) a na końcu dopiero Pacyfik.
_________________
Bring Me To Life
 
 
DeadMan 
Nowicjusz



Joined: 05 Jan 2010
Posts: 15
Posted: 05-01-2010, 23:59   

Witam, jestem nowy w na tym forum a jak widze to juz od kilku lat się to ciągnie. Przejdę może do rzeczy. Jak Wy wszyscy jestem też fanem Tomb Raidera. W związku z tym postanowiłem sobie kupić "Tomb Raider Ultimate Edition" i przejść wszystkie części jedna po drugiej. Wszystko było oki aż do momentu TR3. Chodzi o to że jak grałem w tą część kilka dobrych lat temu podczas gry była świetna muzyka, a teraz jej nie słychać w grze. Bardzo mi jej brakuje i nie wiem czy to wydanie tak ma czy może coś w systemie (XP PRO SP3) mi blokuje. Inne dzwieki są. Tylko tak bez soundtrack'ów.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 06-01-2010, 00:18   

Witamy!
Sprawdź w opcjach, czy nie masz wyciszonej muzyki. TR3 z Ultimate Edition posiada pełną ścieżkę dźwiękową, która w dodatku i tak zostaje zainstalowana na dysku, więc nie powinno być najmniejszych problemów z jej odtwarzaniem.
Sam gram na XP SP2 i nie mam żadnych problemów, które występowały przy korzystaniu z CD (zacinanie, zapętlenia lub w ogóle brak niektórych kawałków).

Z drugiej strony muza w TR3 pojawia się bardzo rzadko, a w pierwszym levelu pierwszy konkretny kawałek jest jakoś w połowie dopiero, więc może pograj dalej spokojnie ;)
_________________
 
 
DeadMan 
Nowicjusz



Joined: 05 Jan 2010
Posts: 15
Posted: 06-01-2010, 01:06   

Właśnie kończe etap Temple Ruins. W Indiach, tam kiedy wybiegały pierwsze czerono białe tygrysy była juz extra muzyka. Cos jakby grali na bembenkach. No wlaśnie wiem że cała muza jest zainstalowana na dysku w tym wydaniu a u mnie nic nie slychać. Oprócz dzwięków otoczenia. W menu na max mam muzyke.

Połączone

Wszystko juz oki z grą. Moje małe niedopatrzenie. Rzeczywiście trzeba było poczekać na tą muzyczke w dalszej części rozgrywki.
 
 
Death in Paris 
Nowicjusz



Joined: 07 Jan 2010
Posts: 21
Location: Białystok
Posted: 07-01-2010, 23:00   

A no właśnie mam podobny kłopot jak forumowicz powyżej, tyle, że w ogóle nie ma muzyki nawet w menu głównym jak się włącza grę nie leci nic grobowa cisza sprawdzałem mam ustawioną głośność na max. I w ogóle jak Lara coś podniesie nic nie mówi, w TR2 było charakterystyczne "Achaaa". I jak się włącza dom Lary też nic nie mówi tylko kroki słychać i wystrzały (i Winstona). Mam Ultimate Edition co robić może jakiś patch? Instalowałem grę kilka razy to samo. :gupek:
_________________
'what would you feel if you know your next breath could be the last?'
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 08-01-2010, 13:28   

W 3 części Lara w ogóle nie mówi "Achaa". Jedynie przy skrzynkach, jak czegoś brakuje, to mówi "No".
Sorry za krótki post.
 
 
Death in Paris 
Nowicjusz



Joined: 07 Jan 2010
Posts: 21
Location: Białystok
Posted: 08-01-2010, 19:05   

Achaaa. ;)
Nie ma nawet cutscenek ani muzyki do d*py.

[ Komentarz dodany przez: K@t: 08-01-2010, 19:25 ]
Pisz dłuższe posty i uważaj na słownictwo.
_________________
'what would you feel if you know your next breath could be the last?'
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 08-01-2010, 19:24   

No to musicie mieć już coś z konfiguracją kompa moi drodzy. Przynajmniej do tej pory nie słyszałem, żeby Tomb Raider 3 z UE sprawiał jakieś problemy, ja sam zresztą żadnych nie doświadczyłem.
Sprawdzaliście jak wygląda sprawa audio z TR2 chociażby?
_________________
 
 
DeadMan 
Nowicjusz



Joined: 05 Jan 2010
Posts: 15
Posted: 08-01-2010, 20:49   

No jeśli chodzi o mnie to K@t miał rację, muzyczka pojawiła się później. Chociaż dałbym sobie rękę uciąć ze była wcześniej kiedy kilka lat temu grałem ;) . Ale jest i to się liczy bo jest naprawdę super. Potwierdzam to, że w TR3 Lara nie mówi "Achaa" jeśli coś podnosi. A co do kompletnej ciszy w TR3, może podczas ustawień gry spróbuj wybrać między "swoją kartą" a "podstawowy sterownik dźwięku". Zobacz oba tryby. Po za tym wgraj sobie paczkę kodeków do filmów (k-litle). Mi kiedyś to pomogło w jakiejś grze gdzie miałem dźwięk ale obraz był czarny jak noc. Jak wgrałem kodeki i obraz się pojawił. Chociaż w tym przypadku to raczej nie zadziała. A co do patch'y, to nie radzę. Gry są zaktualizowane w "UE" do najnowszych wersji i tak żeby działały pod XP. Pod Win7 tylko TR1 mi szwankował.

A co do TR2 jak też TR2 Gold wszystko grało jak należy, nawet nagrałem sobie płytę jak w wersji "Dźwięk w wersji SoldOut". I tez zadziałało.
 
 
wonskji 
Nowicjusz


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 1
Posted: 10-01-2010, 16:40   

Witam.Od razu zaznaczam,że jestem tu nowy i przepraszam za ewentualne moje błędy.Otóż postanowiłem w końcu wziąć się za trzecią część TR,jedną z niewielu w które nie grałem i mam problem.Zauważyłem,że przykładowo gdy otworzę jakieś wrota,kratę ETC.po jakimś czasie nie mogę przez nie przejść,mimo iż jest otwarta...pomaga wtedy ponowne zamknięcie i otworzenie kraty,ale właśnie zaciąłem się na poziomie jungle ruins i podwodnym przejściem mam wrócić kawałek wstecz,lecz nie mogę bo Lara wiesza mi się na niewidzialnej kracie,która jest otwarta....czyli jestem zamknięty można powiedzieć.Jakiś zaciach w grafice?Może jakiś Patch?Pomocy ;(
 
 
DeadMan 
Nowicjusz



Joined: 05 Jan 2010
Posts: 15
Posted: 10-01-2010, 17:07   

W całej serii TR nie spotkałem się z takim problemem. No ale jak nie masz najnowszego wydania TR UE to możesz spróbować z jakimś patchem. Może masz jakieś bugi. Jeśli chodzi o grafikę (GeForce) to u mnie na najnowszych sterach gra osiągała tylko do 15fps ;) . Trzeba było po prostu wgrać stare sterowniki do grafiki :) i pełne 30fps jest.
 
 
MackaN 
Student


Joined: 21 Nov 2009
Posts: 77
Posted: 16-01-2010, 16:15   

DeadMan, a dźwięków otoczenia czasem nie masz poucinanych, albo nie masz wrażenia, że coś z nimi jest nie tak? Jako, że napisałeś, że masz problem z uruchomieniem T4, to podejrzewam, że w T3 również masz problem z kodekami. Zerknij do tematu o T4, tam jest rozwiązanie mojego problemu z problemami z uruchomieniem T4 i tym samym z problematycznym dźwiękiem z T3. Wszystkiemu winne były ustawienia kodeków. W temacie poświęconym TRUE w jednym z postów dość szeroko opisywałem swoje problemy z TR3 i kopniętym dźwiękiem, jednak post ten pewnie zaginał w gąszczu innych kolejnych. Taka już niedola postów w tematach szeroko-ogólnych.
 
 
DeadMan 
Nowicjusz



Joined: 05 Jan 2010
Posts: 15
Posted: 16-01-2010, 20:11   

MackaN co do TR3 już skończyłem wraz z Goldem. Wszystko miałem dobrze. Tylko chyba mnie pamięć zawiodła co do dźwięku. Wszystkie soundtracki się pojawiły. Drobna zmiana sterów też dała kopa co do fps. A TR4 śmiga jak głupie bez żadnych problemów na Win 7 32bit.
 
 
Death in Paris 
Nowicjusz



Joined: 07 Jan 2010
Posts: 21
Location: Białystok
Posted: 25-01-2010, 00:37   

Wymieniłem procesor i otóż pojawiła się muzyka i filmiki (są wszystkie cutscenki oprócz tej w Nevadzie, gdy Lara przelatuje nad ogrodzeniem). Najdziwniejsze jest to, że TR2 i TR1 chodziły bez zarzutu i wszystko było dopiero z TR3 był problem.
_________________
'what would you feel if you know your next breath could be the last?'
 
 
mariuszp3 
Nowicjusz



Joined: 17 Feb 2010
Posts: 5
Location: Lubin
Posted: 17-02-2010, 11:40   

Pomóżcie mam TR3 na PS(orginalną) i nie mogę przejść nevady desert na walkthroguhcie przeszedłem już raz na speedrunnie a teraz przechodze na walkthogruhcie i jestem w nevadzie przy wodospadach tam gdzie bierzesz sekret 2 i wskaakujesz do wody po itemki a później nie mogę nigdzie doskoczyć :( myślę sobie jestem bardziej przyzwyczajony do klawiatury i kupiłem orginała na PC mówie najpierw przejdę na walkthroughucie i udało się ale jak przeszedłem coastal village to po filmiku mi wywaliło do windowsa wyczytałem że wtedy trzeba ściągnąć z torrentów ale ja mam tylko internet na komórce proszę o pomoc! :(
 
 
 
Grzesfrodo 
Nowicjusz



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 27
Location: Jelenia Góra
Posted: 23-02-2010, 14:13   

Witajcie ! Właśnie przeglądam swoje stare komputerowe gazety i znalazłem w jednej z nich Seceret Service ciekawą fotkę, zeskanowałem ją. Widać na niej inną fryzure Lary Croft. Dwa podpięte warkocze, a w gazecie piszą " Lara z fryzurą jak z czasów hipisowskich ... " ale nigdy nie miałem okazji tego zobaczyć. Czy ktoś miał w grze taką Lare ?? :pozdro:
_________________
GrzesFrodo
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 23-02-2010, 15:16   

Hm, szczerze mówiąc to fryzura wygląda mi na zwyczajny warkocz, który podczas akrobacji poprostu tak a nie inaczej się ułożył. Nie sądzę aby to była jakaś specjalna fryzura dla wybrańców. ;)
A podpisem się nie przejmuj bo bardzo wiele podpisów w takich przypadkach nie ma wiele sensu ani wspólnego z rzeczywistością -ot takie tam śmieszne komentarze. ;)

[ Komentarz dodany przez: e_g: 24-02-2010, 14:46 ]
The cake is a LIE
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Display posts from previous:   
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo