FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Egipt
Author Message
Phoebe Poison 
Podróżnik



Joined: 10 Feb 2007
Posts: 646
Location: Jaworzno
Posted: 18-04-2010, 15:53   

No nie wiem, z tego co widzę Stella zgadza się ze mną :p

Pokombinuj więcej z rozdzielczością i ustawieniami graficznymi, jak coś miałaś wyłączone to włącz i próbuj jeszcze raz.
Jeśli miałaś problem z zatrzymującą się przy samym końcu instalacją, możesz spróbować reinstalacji wg tych instrukcji: http://www.eidosinteracti...id=341&gmid=204 , ponoć to działa na niektóre bugi.
_________________
Pain looks great on other people
That's what they're for
 
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 19-04-2010, 14:57   

Małe pytanko. Grasz na orginale czy na piracie? To może się okazać istotne bo jeśli pirat to bardzo możliwe że wersja beta i stąd te bugi.
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
hugok 
Nowicjusz



Joined: 26 Oct 2006
Posts: 22
Posted: 21-04-2010, 21:43   

Phoebe Poison, dzięki za stronkę, ale nie rozumem niestety angielskiego zbyt dobrze, poza tym o ile pamiętam nie miałam problemów z instalacją gry. Próbowałam już z ustawieniami graficznymi, z rozdzielczością itd... i jak na razie nic z tego.

Joker grę mam oryginalną, jak skończyłam Legendę (też oryginalną) to kupiłam Ultimate Edition. Jak do tej pory zacięłam się na Centaurach i teraz tutaj. Zaczynam tracić cierpliwość.

Jeszcze trochę i chyba będę musiała poprosić o zapis zaraz po tym skoku :/
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 25-04-2010, 10:58   

Hmm w sumie to dziwne. Osobiście nie natknąłem się na żadne bugi w TRA tzn gdzieś tam coś było że dało się dostać na drugą stronę rzeki w levelu z dinozaurami z najwyższej platformy gdzie koła zębate się wtykało, ale tak to na nic podobnego nie natrafiłem. Tym bardziej na coś co by mi utrudniało przejście dalej. Chyba że to wina TRUE z TR1 namieszali z TRA mogło się stać to samo. Jedyne rozwiązanie to ratować się saveami niestety :( ewentualnie jakieś patche jak są.
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
hugok 
Nowicjusz



Joined: 26 Oct 2006
Posts: 22
Posted: 07-05-2010, 17:14   

Niestety musiałam skorzystać z cudzego zapisu - dzięki Szalonej101 mogłam dalej ruszyć z grą :D . Póki co idzie nieźle, tyle, ze powoli, ale to z braku czasu :(
 
 
Skald 
Nowicjusz



Joined: 12 May 2010
Posts: 6
Location: Kraków
Posted: 12-05-2010, 12:38   

Heh kupiłem sobie TRA w Pomarańczowej kolekcji i tkwię od 7 dni w lokacji Egipt :( dokładniej w części Obelisk Khamoon, nie mogę doskoczyć do przeciwnej ściany z wielkim malowidłem. Bieg po ścianie na lince, skok i... Zawsze spadam bo zawsze trafiam mały kawałeczek pod półkę zamiast na nią, nieważne jak długą linkę zrobię lub jak długo się bujam :/
Pomocy bo mnie cholera bierze! :fire:
_________________
"Bóg jest psychotycznym, szalonym sprawcą zła, zwodzącym ludzi."
(Richard Dawkins)
 
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 12-05-2010, 12:44   

Spróbuj wykonac ten skok w taki sposób jak pokazano na filmiku http://www.youtube.com/watch?v=juu_eyeSi5w - zaraz po skoku z krawędzi po prawej stronie rzuć linką i przebiegnij po ścianie w lewo i gdy zauważysz, że Lara zwalnia i przygotwuje się do zwrotu odbij się i złap krawędzi. Jeśli wciąż nie złapiesz krawędzi to możliwe, że winą są ustawienia graficzne (jest kilka takich miejsc, gdzie Lara nie "współpracuje" z otoczeniem. Wejdź do ustawień graficznych i ustaw je na najniższe.
_________________
 
 
Skald 
Nowicjusz



Joined: 12 May 2010
Posts: 6
Location: Kraków
Posted: 12-05-2010, 12:50   

Udało mi się w końcu (wyłączenie efektów pełnoekranowych dało efekt natychmiastowy ;) ).
Mam tylko pytanie czy ten drążek ,który się schowal jest niezbędny dla fabuły, czy tylko do artefaktu jakiegoś? :P
_________________
"Bóg jest psychotycznym, szalonym sprawcą zła, zwodzącym ludzi."
(Richard Dawkins)
 
 
 
Luthien 
Podróżnik



Joined: 06 Feb 2007
Posts: 605
Location: Katowice
Posted: 12-05-2010, 13:14   

Skald, schowany drążek, o który pytasz, prowadzi do artefaktu :) Możesz spokojnie grać dalej.
_________________
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 14-05-2010, 17:38   

Menqr, dzięki wielkie za twój filmik -udało mi się w końcu załapać metodę doskakiwania do tej problematycznej półki. :D A dzięki temu po kilku próbach zdobyłam ten nieco męczący mnie już artefakt. Hurra mogę grać dalej.
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
SZefMArcin95 
Nowicjusz


Joined: 09 Aug 2010
Posts: 2
Posted: 09-08-2010, 12:42   

witam
Mój problem jest następujący..
zatrzymałem sie w jednym punkcie i nie moge otworzyc bramy tutaj ssy :
1. http://a.imageshack.us/img686/5395/tr1e.png
2. http://a.imageshack.us/img148/9531/tr2jpg.png
3. http://a.imageshack.us/img534/378/tr3jpg.png
jak ktos jest tak uprzejmy prosze o wytlumaczenie mi tej sytuacji :) )
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 09-08-2010, 12:52   

Najpierw pozwiedzaj okoliczne komnaty - symbole na ścianach w kilku z nich są wskazówką do prawidłowego ustawienia każdego z "walców" pod obeliskami.

Jeśli i to nie pomoże, to zawsze pozostaje nasza SOLUCJA ;)
_________________
 
 
SZefMArcin95 
Nowicjusz


Joined: 09 Aug 2010
Posts: 2
Posted: 09-08-2010, 14:17   

tak to juz przeszedłem dziękuje uprzejmie teraz mam inny problem SS:
http://a.imageshack.us/img834/778/tr4.png
gdy odskocze z tego ostatniego odstepu to nie lapie mi krawedzi, tzn, juz lapie ale spda to jest jakis bug czy co? ;< moze ktos cos poradzic albo dac save z gry? ;d
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 09-08-2010, 14:27   

SZefMArcin95, kilka postów wyżej masz odpowiedź na swoje pytanie. :)
A w skrócie -powyłączaj na chwilę wszelkie bajery graficzne w ustawieniach gry. Najniższe ustawienia grafiki powinny pomóc. :)
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
amshed 
Nowicjusz


Joined: 27 Aug 2010
Posts: 2
Posted: 27-08-2010, 19:56   

Witam, jestem tu nowa. Ja też mam problem z otworzeniem bramy, ale chodzi mi o to, iż nie mogę w ogóle zaczepic linki o to kółko. Zaczepiam ją w ten sposób




i jak ciągnę, to się nie otwiera. Co mam zrobić? ;( Gra jest oryginalna w wersji PL.
 
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 27-08-2010, 22:51   

Wydaje mi się, że źle zaczepiasz tą linkę. Jeśli Lara sama nie celuje w kółko, spróbuj z ręcznym celowaniem [Z]. Tutaj masz wideosolucję, może ci pomoże. Ten moment jest w 2:20 :) http://www.youtube.com/watch?v=eDWRqrh5xh4
_________________
 
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 28-08-2010, 12:04   

Dziwnie ta linka idzie, jakby za platformą był jeszcze jeden taki uchwyt. Spróbuj strzelić najpierw w to co pokazuje wykrzyknik (chyba kolumny to były) Może trzeba po kolei wszystko wykonać bo ten nowy silnik jest mało inteligentny ;) a nóż pomoże :) A jak nie to zacznij gre od wcześniejszego savea.
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
amshed 
Nowicjusz


Joined: 27 Aug 2010
Posts: 2
Posted: 28-08-2010, 13:51   

Madziula wrote:
Wydaje mi się, że źle zaczepiasz tą linkę. Jeśli Lara sama nie celuje w kółko, spróbuj z ręcznym celowaniem [Z]. Tutaj masz wideosolucję, może ci pomoże. Ten moment jest w 2:20 :) http://www.youtube.com/watch?v=eDWRqrh5xh4


Ok poszło. Dopiero jak zrestartowałam komputer :gupek: Dziękuję wam za pomoc :)
 
 
 
Peyton 
Nowicjusz



Joined: 02 Oct 2010
Posts: 6
Posted: 02-10-2010, 13:10   

Hej:) Też jestem tu nowa, więc jeśli to pyatnie już było to proszę nie krzyczcie ;( ;)

Chodzi mi o to,czy ktoś ma sposób na to cholerną linkę i odbijanie się od ściany do tyłu?
Najpierw robiłam to na "czuja" i teraz kiedy wydawało mi się,że to opanowałam siedzę już od 11 nad jednym skokiem i raz mi się udało odskoczyć, ale potem spadłam (ups...) i od nowa to samo.

Jestem już na samym końcu 'Egiptu' w sali z kolumnami i mam włożyć tylko jedną część "dziecięcia" do ściany i spadam stamtąd,ale nie mogę od tej ściany odskoczyć na kolumnę, bo zamiast do tyłu skacze w bok... :[

Help...
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 02-10-2010, 13:36   

Było wałkowane już wiele razy. Te skoki są dość trudne do wykonania na klawiaturze - musisz mieć bardzo dobre wyczucie by ustawić kamerę odpowiednio do wciskanych klawiszy. Trudno to wytłumaczyć słowami, ale w tym miejscu gdzie skaczesz ze ściany na wyrwę w kolumnie może to wyglądać np tak:

Ustawiasz kamerę tak, że ściana do której zaczepiona jest linka jest po prawej stronie monitora. Żeby się rozbujać na lince klikasz klawisze "przód i tył" - domyślnie W i S. Wówczas, gdy się już rozpędzisz maksymalnie "w przód" klikasz "lewo" (domyślnie "A") i skaczesz.
Druga sytuacja to ustawienie kamery w taki sposób, że ścianę, do której zaczepiłaś linkę widzisz przed sobą. Wówczas, żeby rozbujać Larę używasz klawiszy "prawo-lewo" - domyślnie D i A. Analogiczna sytuacja - gdy Lara będzie już maksymalnie "po lewej" wciskasz klawisz "tył" (domyślnie "S") i następnie skok.

Nie jest to aż tak skomplikowane jakby się mogło wydawać. Nie da się ukryć, że klawiatura jest dośc niefortunna w tych sytuacjach, więc polecam zakup pada ;) potem to już no problem ;)
_________________
 
 
Peyton 
Nowicjusz



Joined: 02 Oct 2010
Posts: 6
Posted: 02-10-2010, 13:48   

Menkaure wrote:
Było wałkowane już wiele razy.


Tak myślałam,ale jak zobaczyłam 23 strony z postami,to zniechęciło mnie to do szukania ;)

No w każdym razie dzięki, bo... udało się :D :hop:
 
 
Zeberka 
Nowicjusz



Joined: 23 Oct 2010
Posts: 3
Location: Wrocław
Posted: 23-10-2010, 20:14   

Cześć, mam taki mały problem. Jestem w tym miejscu i gdy doskoczę już to półki po lewej i mam skoczyć na balkon dzieje się coś takiego , plz help me, co mam zrobić, żeby tam doskoczyć, ciągle się odbija. ;/
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 23-10-2010, 20:20   

Zeberka, problem stary jak świat. :) W tym temacie choćby na ostatniej stronie tylko było to wałkowane kilkakrotnie.
Ale w skrócie -zmniejsz rozdzielczość gry powyłączaj efekty graficzne i tym podobne w opcjach -powinno pomóc. :)
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Zeberka 
Nowicjusz



Joined: 23 Oct 2010
Posts: 3
Location: Wrocław
Posted: 24-10-2010, 14:47   

OMG przepraszam, nie popatrzyłam, byłam już tak wpieniona tym, że nie może tam doskoczyć, eh, dzięki za podpowiedź ;)
 
 
FAITH 
Nowicjusz



Joined: 21 Mar 2011
Posts: 18
Location: Droga mleczna
Posted: 30-03-2011, 18:40   

Powie może mi kto jak tam wskoczyć na ten drążek będę wdzięczny,to jest w Egipcie :pozdro: :wotr:
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo