FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Tomb Raider 2
Author Message
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 18-03-2013, 17:12   

Zaskakujące, doprawdy.
_________________
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 18-03-2013, 18:41   

Mnie to nie dziwi że one tam leżały. Też bym ich nie ruszył, a nawet był by problem z podejściem do nich gdy zostały zdjęte po takiej długiej podróży. Dobrze że zanurkowała do tego wraku bo przynajmniej sobie nogi umyła :p

[ Komentarz dodany przez: Integral: 19-03-2013, 09:14 ]
Przysięgłabym, że niczego w mojej herbacie nie było...
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
Magda 
Student



Joined: 07 Dec 2010
Posts: 51
Location: Poznań
Posted: 06-04-2013, 15:48   

MAm takie pytanie, jakich klawiszy użyc, by zejsc z motorówki?
_________________
Przydatne, konkretne informacje o produktach spożywczych i zawartych w nich substancjach odżywczych. Zapraszam: http://polowanie-na-zdrowie.blogspot.com/
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 06-04-2013, 16:16   

U mnie trzeba było przytrzymać alt i nacisnąć klawisz w lewo lub w prawo. Spróbuj, może się uda :)
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 06-04-2013, 17:12   

Magda wrote:
MAm takie pytanie, jakich klawiszy użyc, by zejsc z motorówki?


http://www.laracroft.pl/tr2ctrl.htm
_________________
 
 
mar!o 
Student



Joined: 13 Sep 2012
Posts: 41
Posted: 07-04-2013, 09:52   

Dla mnie to jest Hard Core grać w Tomb Raider-a na klawiaturze,
nie ma to jak stary poczciwy PAD ;)
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 07-04-2013, 10:47   

Tyle że klasyki mało kiedy w pełni współpracują ze współczesnymi padami. Ja akurat nie wyobrażam sobie grać w klasycznego Tomb Raidera na padzie. Od zawsze grałem w nie na klawiaturze i innej opcji nie było dla mnie i nie ma...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 08-04-2013, 23:53   

Quote:
Tyle że klasyki mało kiedy w pełni współpracują ze współczesnymi padami.


Owszem, ale mozna skorzystac z ... emulatora klawiatury :D Ja korzystam z pada Xboxa do gier na PC. W klasyki gram takze z padem - po prostu mam taki fajny programik XPadder, w ktorym przypisuje klawiszom pada odpowiednie klawisze klawiatury. Programik jest wlaczony w tle. Nie zmieniam zatem ustawien w samej grze. Dziala super, polecam :)
_________________
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 09-04-2013, 00:24   

mar!o wrote:
Dla mnie to jest Hard Core grać w Tomb Raider-a na klawiaturze,
nie ma to jak stary poczciwy PAD ;)

Heh, dla mnie natomiast odwrotnie. Kompletnie nie potrafię poradzić sobie ze sterowaniem, kiedy mam do czynienia z gałką/strzałkami na padzie. Sprawia to, że zamiast iść prosto, biegnę slalomem. W ogóle jeśli chodzi o pada, to mam problem z precyzją... Dla mnie klawiatura + mysz to zbawienie :D
_________________

 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 09-04-2013, 10:36   

Też tak myślałem, dopóki nie kupiłem konsoli. Pamiętam jak miałem ochotę na siłę podpiąć klawiaturę i mysz do urządzenia, owinąć izolacyjną taśmą i zmusić do działania bo celowanie padem i wspomniany slalom-bieg mnie przerastały. Wszystko to kwestia wprawy. Teraz jak grywam w TR1-6 niespecjalnie idzie mi wymierzanie skoków, a w nowszych custom-levelach gdy w solucji znajdę słowo "banana-jump" to odpuszczam. Nie wpadłem nigdy na podpięcie pada xboxowego do PC ani nie wiedziałem o istnieniu jakiegoś emulatora klawiatury (wtvr). Przydałoby się bardzo, bo w tym momencie ciężko mi grać w klasyki na klawiaturze bo naciskając CTRL+ALT+strzałki włącza mi się rotacja ekranu (a ta kombinacja jest wciąż najlepsza podczas strzelania w klasykach).
TRL/A/U mam wciąż w wersjach PCtowych, ale wolę zagrać na konsoli - dużo ładniej wygląda, szczególnie TRA :) W przypadku TR2013 było to fatalne szczególnie w tych mini QTE, gdzie nigdy za pierwszym razem nie umiałem wycelować w SHIFT/klawisz akcji.

TR2 aż tylu ruchów nie ma by gra sprawiała kłopot - @Cez - wszystko przypisuje się ręcznie wg uznania??
_________________
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 09-04-2013, 12:04   

Ten Xpadder to nie jest przypadkiem płatna aplikacja? Bo na stronce coś krzyczy 29 zeta, a jakoś nie widzi mi się zabawa w ściąganie tylko po to żeby pograć w klasyki...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 09-04-2013, 13:02   

Menkaure wrote:
@Cez - wszystko przypisuje się ręcznie wg uznania??


Tak :)

Menkaure wrote:
TRL/A/U mam wciąż w wersjach PCtowych, ale wolę zagrać na konsoli - dużo ładniej wygląda, szczególnie TRA


Widzialem jak TR8 wyglada na Xboxie... W porównaniu z PC obrzydliwie :p Pikseloza totalna. Zreszta na PS3 to samo, cała trylogia wyglada bajecznie na PC w porownaniu z konsolami :)

krtomb wrote:
Ten Xpadder to nie jest przypadkiem płatna aplikacja?


Nie mam pojecia, ja kiedys znalazłem na jakims forum gotowy ten program z konfiguracja pada Xboxa ;) Jak ktos potrzebuje to zgłosic sie na privie.
_________________
 
 
Bad Monster 
Nowicjusz


Joined: 04 Aug 2012
Posts: 25
Posted: 11-07-2013, 13:29   

Świeżo po jedynce zabrałem się za dwójkę i co? Na swojej drodze już natknąłem się na dwa bugi, a właściwie to triki ;) Pierwszy, nieco bardziej warty uwagi (skraca nam planszę o jakąś połowę) to bug w Kryjówce Bartolliego. Niestety skorzystanie z ułatwienia uniemożliwia nam zdobycie złotego sekretu, ale można go wypróbować ot tak chociażby dla urozmaicenia gry ;) Sam wpadłem na niego ponieważ nie mogłem wpaść na to, że w kominku znajduje się ruchoma ściana :gupek: Tutaj jest wszystko ładne pokazane:
http://www.youtube.com/watch?v=lQKU5trb3Z8 (3.14) Wystarczy podejść do lewego rogu balkonu i zrobić obrót o 180 stopni lub z odległości jednego kroku wykonać skok w tył lub w przód ;)
Drugi bug to bug w Wreck of the Maria Doria. Dotyczy on zdobycia jednego z kluczy, mianowicie tego który znajduje się w pomieszczeniu o piaszczystych barwach, dzie znajduje się klucz za czymś imitującym... okno? Tutaj również wystarczy podejść do jego rogu pomęczyć się chwilkę z kombinacjami przewrotów i bez problemu można się tam dostać ;) Nie mówiąc już o tym, że cały level można przejść w
trochę ponad pięć minut ( http://www.youtube.com/watch?v=8tMPvNinflw ). Ah te uroki starych gier ;)
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 12-07-2013, 11:37   

W klasykach te bugi to były jak sekrety, integralna część gry ;) Sam się cieszyłem jak głupi, gdy odkrywałem tego typu glitche w TR2. W czasach gdy mało kto miał neta, wydawało mi się odkrywam Amerykę - ten skrót w Bartolli's Hideout też znalazłem przypadkiem, gdy błądziłem tam kilka godzin, również nie mając pojęcia o bloku w kominku.

W sumie to zabawne, że teraz za najmniejszy błąd niektórzy najchętniej obniżyliby ocenę gry o dwa stopnie.
_________________
 
 
amylum 
Nowicjusz


Joined: 22 Nov 2008
Posts: 13
Posted: 06-08-2013, 02:18   

Wróciłam do TR po dłuugiej przerwie. Ładnych parę lat temu dostałam Ultimate Edition, ale jako małe dziecię stresujące się na widok pierwszego psa w TR5 nie dotarłam za daleko w klasycznych częściach. TRAOD jakoś w ogóle mnie wówczas zniechęciło sterowaniem, podejrzewam, że mam teraz ogromne zaległości w TR-ach, bo już nawet nie wiem, jakie części były potem :P

Jako iż odkopałam to brązowe wielkie pudło zaczęłam przechodzić TR2 po raz pierwszy. Dziś nawet udało mi się przejść The Deck prawie bez zawiechy, jedynie to się nachodziłam strasznie Larą i czasem nie ogarniałam, gdzie się drzwi otwierają albo jak wrócić do jakiegoś miejsca ;) Jakimś cudem przeoczyłam korytarz wiodący do otworu nad pontonem, choć zabiłam tam gościa, to jednak najwidoczniej musiałam się wrócić przed tym, jak zauważyłabym tę dziurę w podłożu. :gupek: A potem chciałam skoczyć na ponton ze skał na brzegu tego wielkiego podwodnego jeziora :D

Zatrzymałam się w Tybecie, który przechodzę jak na razie bez skutera, bo mnie zdenerwował już od momentu, gdzie nie mogłam wjechać na tę krzywą rampę prowadzącą do tych 2 bloków do rozwalenia (moja Lara chyba ma za mało siły, bo rozwala mi się pod ścianą pod tymi blokami :mrgreen2: i wlazłam tam tym wejściem z boku) Na dziś dałam sobie spokój na etapie pierwszego gościa ze skuterem, tym przy kluczu, jutro go może uda się załatwić, bo parszywiec mnie rozjeżdża i szybko strzela.

Lubię te klasyczne TRy, bo ze sterowaniem umiem się ogarnąć, a nie jestem jakimś progamerem :D W sumie z takich strzelanek to tylko TR, sentyment z dzieciństwa pozostał.

Przeczytałam ten temat i już wiem, że straciłam na braku muzyki i scenek (sold out :fire: ) , ale już i tak jestem za połową gry... Cel na przyszłość: przejść wszystkie klasyki, bo nie wiem, czy klawiszowo ogarnę te nowe części, zatrzymałam się na etapie samiuśkiego początku TR6 i porzuciłam... a to było dawno...

PS. I pomyśleć, że będąc w podstawówce zaczytywałam się w forum traider.pl ;)
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 06-08-2013, 13:32   

Pamięć jest zawodna, więc głowy nie dam, ale coś mi się kojarzy, że skuter jest niezbędny do przejścia niektórych części levelu. Także raczej będziesz musiała się z nim przeprosić ;)
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 08-08-2013, 19:26   

Zasadniczo są dwa rodzaje skuterow - jeden z dodatkowym gazem i drugi z karabinami. Drugiego wlasciwie nie uzywasz, a pierwszy wykorzystujesz do przeskakiwania rozpadlin i do ucieczki przed lawina. Sterowanie jest znosne, ale tutaj najbardziej liczy sie bit, ktory towarzyszy dzikim figlom na skuterze. Żałuj, ze nie masz wersji ze ścieżką dźwiękową.
_________________
 
 
amylum 
Nowicjusz


Joined: 22 Nov 2008
Posts: 13
Posted: 09-08-2013, 01:19   

Tak, już do tego doszłam, po prostu nie zauważyłam wcześniej, że ten skuter ma dopalacz jak wciśnie się Ctrl :P i tak mi się nie chciał mocno rozpędzać.
Fakt, żałuję, że muzyczki nie ma, ale może przy następnym przejściu sobie nagram tę kopię z muzyczką, o której było wspomniane, żeby wszystko było zgodnie ze sztuką :)

Jak na razie moje wrażenia z TR2:

Zdecydowanie wolę jakieś otwarte przestrzenie ze skokami przedziwnymi niż wąskie korytarzyki na statku, gdzie nie wiadomo, co wyskoczy zza rogu :P I przedziwne podwodne etapy...

Wenecja była śliczna!

Harpunów prawie nie używałam, gdy mogłam zabijałam wszystko z brzegu, bo zabić zwłaszcza nurka pod wodą jest mi dość trudno, ciężko wycelować.

Twórcy chyba uwielbiali czasówki z ogniami:)

Yeti niesamowicie wrzeszczą i to jeszcze z takim pogłosem :D To całkiem ciemne pomieszczenie w katakumbach z nimi naprawdę zrobiło wrażenie na mnie.

Ogólnie jestem pod wrażeniem tej gry, która ma już z 15 lat. Nie znam się na grach technicznie, możliwościach graficznych na przestrzeni lat, ale gra jak dla mnie na tamte czasy jest nieźle dopracowana. Czasem po prostu aż przyjemnie wejść do nowej lokacji.

Przeciwnicy na razie nie sprawiają dużego problemu, dziś przeszłam katakumby Talionu. Myślę, że jest nawet całkiem dużo apteczek i amunicji, więc gra mi się dość komfortowo, nie wiem co będzie dalej, ktoś tam na dole narzekał na Ice Palace, zobaczymy... i te Chiny jeszcze.

W te wakacje odkrywam TR na nowo :D
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 09-08-2013, 10:06   

amylum wrote:
Fakt, żałuję, że muzyczki nie ma, ale może przy następnym przejściu sobie nagram tę kopię z muzyczką

Hmmm, nie wiem, czy posiadasz wszystkie części TR, ale z tego co się orientuję, to wydanie Ultimate Edition kosztuje ok. 40 zł w Saturnie i zawiera wszystkie wydane gry (poza TR2013) w pełnej wersji, bez wyciętej muzyki itp :)
_________________

 
 
amylum 
Nowicjusz


Joined: 22 Nov 2008
Posts: 13
Posted: 10-08-2013, 02:07   

Wow, dzięki za informację, ja zatrzymałam się na etapie tego starego Ultimate Edition z 2003 r. i takie właśnie mam i tam muzyczki w TR2 nie mam... wiec nie mam żadnej części po TRAOD, szczerze mówiąc długi czas nie interesowałam się szczególnie tematem TR :)

A co do TR2... uwielbiam wszelkiego rodzaju toczące się w moją stronę kule :P
 
 
Maati 
Obieżyświat


Joined: 13 Jan 2007
Posts: 1016
Location: Kraków
Posted: 11-12-2013, 00:24   

Czy ktoś może mi przybliżyć historię Serafina z Tomba 2 ? :) Przede wszystkim interesuje mnie to skąd wziął się na statku, ogólnie i w szczegółach. :P
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 11-12-2013, 08:33   

To klucz otwierający wrota w Klasztorze Barkhang, za którymi - jak wiadomo - znajduje się znowuż Talion.

W grze jest powiedziane jedynie, że Seraph został wykradziony z Barkhang wiele lat temu, przez "głupich włóczęgów" (jak opowiada Larze mnich na platformie).
Gianni Bartolli (ojciec Marco) wszedł jakoś w posiadanie Serapha i wiózł go ze sobą na Marii Dorii. Aby powstrzymać Gianniego przed wykorzystaniem klucza i zarazem zdobyciem sztyletu, mnisi wysadzili statek.

I to w sumie tyle w kwestii szczegółów :p W grze nie ma nic więcej na ten temat, a Wiki twierdzi to samo. Nie mam pomysłu na to skąd niby Gianni wiózł Serapha i jak go zdobył.

Zatopienie statku było pewnie prostsze, niż walka w górach i obrona klasztoru.
_________________
 
 
Maati 
Obieżyświat


Joined: 13 Jan 2007
Posts: 1016
Location: Kraków
Posted: 11-12-2013, 14:13   

O, tego właśnie potrzebuję. Zaj.biste dzięki ;)
 
 
DarkLuki 
Nowicjusz


Joined: 26 Jan 2014
Posts: 1
Location: Elbląg
Posted: 26-01-2014, 04:36   

Cześć mam problem z klawiszami.
Jak wciskam prawy alt w wodzie to Lara płynie i do tego jak wcisnę kierunek czyli np strzałkę w lewo bądź w prawo to zmienia mi orientację ekranu a jak wcisnę alt i strzałkę w dół to obraca mi ekran "do góry nogami". Czytałem, że jest to jakiś skrót klawiszowy w windows 7 Wiecie może jak to zmienić ? tzn się jak zmienić ten skrót bo chciałbym zostać przy tych ustawieniach klawiatury.
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 26-01-2014, 09:08   

Witamy! Owszem, trzeba wyłączyć rotację ekranu. Najczęściej jest to w ustawieniach graficznych lapka/PC (u mnie np. w panelu Grafika HD Intel).

Nie wiem jaki masz dokładnie model, więc poczytaj tę dyskusję, począwszy od pierwszego posta w linku:
http://www.tombraiderforu...p=146211#146211

I jako przykład:
http://s37.photobucket.co...kedout.jpg.html
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo