FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Muzyka
Author Message
Al Arab 
Praktykant



Joined: 07 Nov 2008
Posts: 148
Location: London
Posted: 10-11-2008, 22:33   

Jesli brac pod uwage pierwsze wrazenie,bylo ono raczej dobre(main title).
Po odsluchaniu wszystkich dostepnych narazie utworow moja ocena idzie wyraznie w gore! :D
Troszke menu powiewa legende,lecz rozwiniecie udane.Z przyjemnoscia slucham mocnych uderzen orkiestry i zdecydowanie wole je od sztucznych sampli.Dorzucamy do tego chor i jest juz ujmujaco.
Jednak,jak na muzyke otwierajaca gre brakuje jej tego"kopa" i calkowitej oryginalnosci.Kawalki z dema to juz pierwsza klasa.Melodia nie przygrywa caly czas,tak jak w TRL i tu nastepny plus.Czasami cisza w jakims ciemnym zaulku rozbraja najmocniej.
No ale co napisac wiecej,czekam na full game i wtedy uslysze,ktory sound track jest numer 1 :!:
Jak narazie muzyka z AOD nie do przebicia.Takiej orkiestry,jak przy main theme moge sluchac,wiedzac,ze od niej ogluchne :muzyka:
_________________
Czy jest moze suchy chleb dla konia?...
 
 
Andźej 
Student



Joined: 24 Jun 2008
Posts: 48
Posted: 11-11-2008, 18:33   

Jak narazie mam dwa ulubione motywy z TRU.Pierwszy pochodzi z demo i słyszymy go gdy Lara ujrzała świątynię.Jest po prostu piękny...ta kobieta która podśpiewuje w tle ma taki piękny głos ;( Od razu przypomniał mi się Nepal z TRL ;)
A moim drugim ulubionym utworem jest ten z Vignette bodajże nr 6,jest to ten filmik gdzie Lara ''zwiedza'' podziemia Xibalba.Ta muzyka-szczególnie na początku filmiku-jest strrraszna,chóry budują niesamowite napięcie kiedy widzimy na ekranie te kościotrupy ponabijane na pale ;) Lubie taką budzącą grozę muzykę i nie umiem się już doczekać na pełen soundtrack ;(
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 11-11-2008, 19:44   

Na prośbę kilku osób ;) Soundtrack z Dema:
http://w18.easy-share.com/1702389212.html
_________________
 
 
Vilandra 
Student



Joined: 05 Jun 2007
Posts: 38
Posted: 12-11-2008, 12:22   

O rany! Skąd udało Ci się zdobyć wszystkie utworki z dema? Czyżby jakiś programik do wyciągania muzyki?

Soundtrack póki co jest moim zdaniem przewspaniały.
Od pierwszej części kolekcjonowałam wszystkie motywy w każdej części i za każdym razem jest coraz lepiej. Legenda i Anniversary są najlepsze z najlepszych a Underworld to mistrzostwo świata. Jeżeli cały OST będzie się tak prezentował to będzie chyba najlepsza ścieżka dźwiękowa w historii TR.
_________________
.lenah biv kenen tenesh erthbantee meh keelentee roob rekeelen fahets kenen ten ril-tsan
 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 12-11-2008, 14:17   

Vilandra wrote:
Czyżby jakiś programik do wyciągania muzyki?

Nie ekscytuj się :P Wystarczy wyciszyć dźwięki otoczenia i włączyć muzykę na maksimum. Później, wystarczy użyć programu do nagrywania muzyki.

PS adriano216, mogłeś bardziej dopracować poszczególne sample (zwłaszcza Tigers), za szybko poucinałeś, przez co urywają się w nieodpowiednim momencie (mogłeś dodać efekty wyciszenia/wzmacniania).
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 12-11-2008, 22:59   

Niestety nie posiadam takiego programu a darmowe, szkoda gadać. Musiałem ręcznie "wycinać" poszczególne kawałki, ale nie jest najgorzej, zawinił też program, bo nieprecyzyjnie rozdzielił muzykę w wyznaczonych przeze mnie momentach. Nie wiem czemu ci to przeszkadza, przecież w Legend w oryginalnym soundtracku także nie ma wyciszenia. Ciesz się, że w ogóle coś jest, a jak ci się moje wykonanie nie podoba to wyślij swoje, nie musisz dziękować :P :pozdro:

Po dokładniejszym przesłuchaniu pierwszej melodii z Tajlandii (na łodzi) przestała ona mi się tak bardzo podobać. Za bardzo "huczy", a dodać jeszcze efekty dźwiękowe pod wodą... sami wiecie. Dlatego po dłuższej chwili grania coś zaczynało mnie irytować, teraz wiem co.

[ Komentarz dodany przez: kluz_kaa: 12-11-2008, 23:14 ]
Nie powiedziałem, że mi się nie podoba, tylko wyraziłem swoje uwagi co do wykonania. Pomimo tych kilku wad jest ok.
_________________
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 12-11-2008, 23:24   

Więc nie zwracałbyś nawet na to uwagi, tylko wziął i samemu poprawił soundtrack wedle uznania. Starałem się w miarę swoich możliwości programowych jak i umiejętności, jak będę miał czas to spróbuję to poprawić. Najwięcej zachodu miałem z tym by odpowiednio ustawić głośność tu i tam, żeby nie było za cicho czy za głośno.

PS. Jakimi wg ciebie programami powinienem wykonać ten soundtrack, żeby było dobrze i żebyś nie narzekał na te małe niedociągnięcia? Wykonałem go dla siebie, ale na prośbę paru osób i dla ogółu, wrzuciłem go na serwer.
_________________
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 13-11-2008, 11:01   

Co do muzyki w demku to bardzo mi się podoba. Jest dopasowana do tego co się dzieje i do levelu. Bardzo przyjemnie się tego słucha. Naprawdę klimat jest super. :D
Czekam na całość.
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 13-11-2008, 18:19   

adriano216, ale ja nie wiem, o co ci tak na prawdę chodzi. Zwróciłem uwagę na to, że w dwóch utworach są niedopracowane początki/końce, a ty się oburzasz. Wyluzuj trochę ;) A dobrym programem do edytowania muzyki jest Audacity.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Avi_Versicolor 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2007
Posts: 539
Location: Jurków
Posted: 13-11-2008, 18:23   

Soundtrack, którego mogliśmy zasmakować w demie, jest według mnie - wprost cudowny. Idealne brzmienia, muzyka wprowadzająca odpowiedni klimat...ehh...czyli coś,dzięki czemu gra zyskuję na wartości. Mimo tego,iż był to tylko fragmencik pełnej wersji, już mogę powiedzieć, że być może będzie to mój ulubiony soundtrack z Tomb Raider'a... Tyle czekania,ale już niedługo. W końcu 28 zbliża się wielkimi krokami :-) .
_________________
A kiedyś Wielki Łowca odejdzie...

www.versicolor.blog.onet.pl
 
 
 
The Eye Of Isis 
Podróżnik



Joined: 09 Apr 2007
Posts: 293
Location: Słupsk
Posted: 13-11-2008, 18:28   

Muzyka z gry - 4 utwory w dobrej jakości...

http://www.mediafire.com/download.php?bcdhdtwzy2k
_________________
:)
 
 
 
x*kinga*x 
Praktykant



Joined: 20 Oct 2008
Posts: 136
Location: Przemków (;
Posted: 14-11-2008, 14:42   

Mi dane było usłyszeć tylko Main Theme i Deep Sea. To jednak w zupełności mi wystarczyło, żeby powiedzieć: Muzyka w TRU będzie rewelacyjna! Niekiedy słychać fragmenty z TRL, co według mnie jest świetnym pomysłem. Już za 2 tygodnie usłyszę więcej ;)

Ale już teraz mogę dać ocenę 5/5 :spoko:
_________________
moje motto: zawsze walcz do końca - nie poddawaj się!
 
 
 
ouroboros 
Podróżnik



Joined: 19 Jun 2008
Posts: 244
Posted: 14-11-2008, 15:29   

Dla tych, ktorzy chca wiedziec nazwe piosenki z reklamy .
Lamb - Gorecki .
_________________
"I've lived many times longer than your entire civilization, but i've never seen such delicious irony..."
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 26-11-2008, 23:23   

Nie wiecie kiedy >mniej więcej< pojawi się pełny soundtrack z gry? A może ktoś, kto posiada grę, wrzucić jakieś ciekawe utwory? Jeśli jest to oczywiście legalne :)
_________________
 
 
Vilandra 
Student



Joined: 05 Jun 2007
Posts: 38
Posted: 27-11-2008, 16:40   

Właśnie pojawił się oficjalny soundtrack z gry na tombraiderchronicles.
Niestety jest tam tylko 10 utworów, które prawdopodobnie pochodzą z edycji kolekcjonerskiej czyli nie jest to pełna ścieżka dźwiękowa, a szkoda :(
Na kompletnego OST'a będziemy musieli pewnie jeszcze trochę poczekać.
_________________
.lenah biv kenen tenesh erthbantee meh keelentee roob rekeelen fahets kenen ten ril-tsan
 
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 30-11-2008, 22:57   

Pojawiły się nowe utwory z gry

http://www.sendspace.com/file/1m38wf
http://www.sendspace.com/file/tddqd3
http://www.sendspace.com/file/y6cgvx
http://www.sendspace.com/file/488fiq
http://www.sendspace.com/file/ayk6lc
_________________
 
 
scorpia 
Nowicjusz



Joined: 29 Nov 2008
Posts: 22
Location: Wrocław
Posted: 01-12-2008, 11:20   

Poniżej podaję linka do wszystkich tomb raiderowych soundtracków :)
wszystko oczywiście 100% legalne, pochodzi ze stronki www.planetlara.com

Tomb Raider All Soundtracks

Pozdrawiam :)
_________________
I'm sorry, I only play for sport
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 01-12-2008, 11:53   

Kolejna paczka z Południowego Meksyku http://www.sendspace.com/file/j6jtn7
_________________
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 03-12-2008, 16:41   

Przeszedłem grę. Muzyka po prostu jest świetna, każda mi się równie bardzo podobała, Kryształki się postarali. :>
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 05-12-2008, 18:32   

Wybaczcie za post pod postem, ale czy ktoś może mi powiedzieć, jak się zwie utwór podczas cutscene w Croft Manor, tam w pracowni technicznej?
 
 
The Eye Of Isis 
Podróżnik



Joined: 09 Apr 2007
Posts: 293
Location: Słupsk
Posted: 05-12-2008, 18:48   

Chodzi Ci o cutscenę z doppelgangerem?

http://www.laracroft.pl/tr8/download.htm
3. deep sea
_________________
:)
 
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 05-12-2008, 20:12   

Dlaczego to jest tak zdradziecko nazwane? >:0
Tak czy siak, dzięki, nie wiedziałem, że to to. :>
 
 
Proto 
Student



Joined: 14 Nov 2007
Posts: 54
Location: Helheim
Posted: 08-12-2008, 23:09   

A nie wiecie może gdzie moge znaleśc ew. jaki nosi tytuł ta muzyczka z teasera?
_________________
Lara Croft wrote:
Well then, why don't you stay here and consider the future. Make sure I'm not in it, however. You won't enjoy seeing me again.

 
 
ouroboros 
Podróżnik



Joined: 19 Jun 2008
Posts: 244
Posted: 09-12-2008, 03:30   

jesli chodzi Ci o "muzyczke z teasera, to wiedz,ze jest to utwor Mozarta, "Lacrimosa" (a jakbys chcial wiecej, to "lacrimosa" jest tylko fragmentem z Requiem d-moll, Mozarta oczywiscie) .
Widzialem,ze wystepuje tez pod nazwa "Roll back destruction" .
_________________
"I've lived many times longer than your entire civilization, but i've never seen such delicious irony..."
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 09-12-2008, 13:01   

Ściągnąłem sobie najlepsze kawałki z gry w mp3... Są po prostu przefantastyczne. Dawno tak świetnej muzyki nie słuchałem (niektóre kawałki są wręcz niebiańskie - przez te chóry, które uwielbiam). Ten soundtrack powinien jakąś nagrodę dostać. Szczególnie bajeczny jest "Underwater Caverns" i "Old Rituals"...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo