FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Atlantyda
Author Message
evelina309 
Nowicjusz



Joined: 08 Nov 2007
Posts: 22
Posted: 16-02-2008, 12:24   

Jestem w tym samym miejscu co Milkowhy, czyli w Wielkiej Piramidzie, na trzeciej platformie. Udało mi się nawet złapać tego kółeczka, ale po jego lewej stronie jest ściana O_o dla pewności na nią skakałam, ale spadłam O_o. Doskoczyłam do kółeczka na razie dopiero dwa razy, więc jeszcze popróbuję, ale dobija mnie to, że punkt kontrolny jest przed mutantami i nie chce mi się ich za każdym razem zabijać :/
 
 
 
mikowhy 
Student



Joined: 26 Dec 2007
Posts: 34
Posted: 16-02-2008, 20:55   

wiem co czujesz ewelinko ;P

na cale szczescie dawno mam to za sobą.
wogole gre juz przeszedlem.

problem polega na tym ze masz malo czasu na to by z 1 kuleczka odskoczyc do sniany na mini zjazd w jej rogu i by sie odbic w strone 2giego kuleczka a stamtad na kladke.

no i wlasnie. za kazdym razem zabijasz latajace stwory co jest drazniace a potem probujesz doskoczyc do kolka itd. a i tak sie nie udaje i znow zabijasz i znow skaczesz.
dla mnie to najgorszy moment w grze.
oby takich jak najmniej. powodzenia!
 
 
 
giga2 
Student



Joined: 21 Jun 2007
Posts: 64
Posted: 20-02-2008, 14:57   

Ten moment, ktory opisują mikowhy i evelina309 przeszedlem w przedziwny sposob. Mianowicie: skoczyłem do 1. kułeczka, a stamdad do tej pochylni, ale zauwazylem, ze moja kochana Lara tam staje i nie zjezdza (robilem to wielokrotnie). Wiec z tamtego miejsca ponownie celuje w tarcze - podswietlaja sie symbole, a ja mam mnostwo czasu na wykonanie drugiego skoku po lince. Chyba nie jest to zaden blad w grze, gdyz robilem to wielokrotnie, jak juz wspomnialem. Nalezy tylko odpowiednio wysoko sie podciagnac.
Porostu cudnie ;)
Pozdrawiam.
 
 
evelina309 
Nowicjusz



Joined: 08 Nov 2007
Posts: 22
Posted: 21-02-2008, 15:08   

Ja też to przeszłam już dawno :) No i całą grę. I udało mi się szybciej niż z ostrzami w Egipcie :) Mi też raz Lara zamiast zjechać po pochylni się na niej zatrzymała, ale wystarczył jeden krok i zjechała. Noo nie było tak źle :)
 
 
 
kondzio109 
Praktykant



Joined: 06 Jan 2008
Posts: 113
Posted: 21-02-2008, 16:24   

Przez tą pieprzona czasówke nie przeszedłem TR A , znaczy zatrzymałem sie na jakieś 2 miechy , mianowicie lara za nic nie chciała sie złapac tych kułeczek , lub na chwile utkwiła w ścianie , i potem nagle znalazła sie w lawie , potem sciągnąłem save po tej czasówce , i było dobrze :p

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 21-02-2008, 16:44 ]
Aaaaaaaaale masz szczescie, ze nie czepiam sie polskich znakow. Bedzie (o, kolejny) warn za bezmyslne bledy :p
 
 
 
Chiquita 
Nowicjusz


Joined: 23 Feb 2008
Posts: 1
Posted: 23-02-2008, 11:46   

Mam mały problem z dziadowską czasówką w Atlantydzie (chodzi o ten moment, w którym trzeba zabić dwa mutanty, skakać na drążki i chyba z dwa razy użyć haka (jeszcze jest zjeżdżalnia w międzyczasie). do tej pory było wszystko fajnie, ale teraz bardzo proszę o jakiegoś save'a żebym mogła to przeskoczyć i szczerze mówiąc długie :hehe: info jak tego save'a użyć. pomóżcie!!! i do usłyszenia ;)
 
 
Yumi 
Nowicjusz



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 18
Location: Z Bochni
Posted: 05-03-2008, 14:13   

Kiedy zabijesz te gargulce to jeszcze raz zastrzel przycisk. Po prawej stronie masz ,,zjeżdżalnię'' zjedź nią i w odpowiednim momęcie wybij się na drążek tak żeby lara od razu się na nim huśtała. Kiedy będziesz się huśtała to od razu skocz na drugi też tak żeby się od razu lara hiustała i zmieć kierunek po czym skocz na półkę, przejdź szybko na drugą strone półki wciskając rytmicznie ''E''(domyślnie) po czym wybij się i zaczep linką, od razu skocz do tyłu zaczep linką i przebiegnij na drugą strone po ścianie, potem od razu skocz na półkę skalną.


Też miałąm z tym problem ale w koncu to przeszłam i teraz kiedy TRA przeszłam już 5 razu to jest dla mnie łatwizna.
_________________
Tomb Raider i swąd z Silnika
 
 
 
evelina309 
Nowicjusz



Joined: 08 Nov 2007
Posts: 22
Posted: 05-03-2008, 15:10   

Nie trzeba skakać po drążkach. Jest łatwiejszy (przynajmniej jak dla mnie) sposób. Od razu skacz do kółeczka na linkę i w odpowiednim momencie wystrzel linkę, a Lara się złapie. Podciągnij się troszkę do góry, rozhuśtaj i skacz na zjazd ;)
 
 
 
Geralt 
Praktykant



Joined: 05 Oct 2005
Posts: 124
Location: Gdynia
Posted: 23-04-2008, 08:09   

A myślalem że jestem jakaś ofira losu ,bo mam kłopoty z piramidką ,ale widzę że ludziska też sie wściekają ,to nie pomaga ale daje ulgę :jumper:
Spróbuję pantentu gigi2 ,tylko czy z tamtego miejsca da sie sztrzelić w tarczę ??
_________________
prawdziwa cnota krytyki się nie boi
 
 
Geralt 
Praktykant



Joined: 05 Oct 2005
Posts: 124
Location: Gdynia
Posted: 23-04-2008, 20:11   

piszę tego posta 8 godz.później tzn. wieczorem
korzystająć z podpowiedzi gigi2 ,dodam że gdy po skoku wylądujemy na pochylni w kącie to nie obracajcie się i nie ruszajcie bo można łatwo spaść,należy włączyć celowanie i w tym momencie Lara sama obiera wymaganą pozycję do strzału należy tylko wycelować i bang bang wysunąć to co potrzeba i co już zapewne sie schowało
teraz wystarczyć skoczyć,strzelić rozbujać sie i wylądować na narożniku ścianki ,czasu jest wystarczająco.
Jeszcze jedna rada gdy włączymy celowanie to radzęje wyłaczyć na chwilę żeby zobaczyćw jakiej pozycji Lara stoi w stosunku do ściany ,przyda się to do wykonania skoku (tylko raz) bo staje zawsze tak samo ,myślę że jest to ukryte ułatwienie.
Pokonanie tego zajęło mi 15 min, z experymentami włącznie.
Ciekawe czy nasze doświadczenia z (GIgi2 bo to on wykombinował możliwość strzelania w narożniku) ułatwią Wam ten "wredny etap" :D
_________________
prawdziwa cnota krytyki się nie boi
 
 
L_w_T 
Student



Joined: 08 Jul 2008
Posts: 58
Location: Skierniewice
Posted: 10-07-2008, 13:55   

Mam problem - walczę z Torso , wszystko idzie dobrze , lecz gdy ręka się zaklinuję Lara nie celuje do niej tylko do głowy mutanta . :klnie: :nietak:
_________________
 
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 10-07-2008, 14:05   

Musisz zmienić cel -> na PS2 na bank się to robi prawym analogiem, na PC nie jestem pewien ale chyba strzałkami ruchu. Sprawdź najlepiej w instrukcji klawiszologię - powinno być wszystko opisane.
 
 
RuDa 
Nowicjusz



Joined: 11 Oct 2008
Posts: 3
Posted: 11-10-2008, 11:23   

no tak a ja sie zablokowałam w tym miejscu kiedy lara musi na czas przeskoczyć na jedną linkę podciąnąć się na drugą i skoczyć do występu... z tą pierwszą linkom to spoko mi idzie ale ta druga... jeśli rozbujam się tylko dwa razy to niechce mi się złapać a jak próbuje 3 to wpołowie zawsze braknie mi czasu... próbuje i próbuje łatwiej by było gdybym mogła zrobić save'a po bitwie z tymi mutantami... ale nie nimoge... co mam zrobić z tą głupią linką no bo mnie jasna... trafi
 
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 11-10-2008, 14:56   

RuDa, jeśli piszesz o miejscu którym myślę to poczytaj sobie wcześniejsze posty w tym temacie. Choćby z ostatniej strony. Są tutaj podpowiedzi jak sobie poradzić z tą czasówką.
A poza tym to polecam filmiki na youtube -jest tam ich dużo i zobaczenie na własne oczy jak inni sobie radzą bardzo pomaga. :)
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Geralt 
Praktykant



Joined: 05 Oct 2005
Posts: 124
Location: Gdynia
Posted: 07-12-2008, 19:55   

widzę że tu dawno nikt nic nie pisa ,właściwie nie dziwota bo TR8 na tapecie.
Ale może ktos pamięta ile czasu zająła ostatecznbe starcie z Natlą ,bo cz.1 poczła gladko ale druga pół godziny i pasek życia cały czas taki sam (około połowy) i nic nie zmienia tega faktu :(
_________________
prawdziwa cnota krytyki się nie boi
 
 
Phoebe Poison 
Podróżnik



Joined: 10 Feb 2007
Posts: 646
Location: Jaworzno
Posted: 07-12-2008, 20:06   

Jak się wie jak to można to zrobić w kilka minut :P Jeżeli Natla nie traci życia, to może znaczy, że robisz coś nie tak. Musisz zastosować adrenaline mode i potraktować ją headshotem, wtedy na chwilę osłabnie. Polecam przewrót robić nad nią, czyli ze strzałką do przodu, wtedy od razu będziesz w dobrej pozycji. Kiedy będzie klęczeć, musisz strzelać w zielone światełko widoczne na jej plecach - do tego dobrze zastosować UZI lub Magnum, żeby jak najbardziej ją uszkodzić w odcinku czasu, jaki mamy dany zanim się ocknie.

[ Komentarz dodany przez: kluz_kaa: 07-12-2008, 20:14 ]
Nie headshota, lecz w tym wypadku backshota. Trzeba strzelać w kamień na jej plecach.

Phoe
Owszem Pierożku, headshota :p Zanim zaczniesz strzelać jej w plecy, trzeba ją ogłuszyć. Headshotem :p
_________________
Pain looks great on other people
That's what they're for
 
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 25-04-2009, 20:47   

zawiodłem się na Natli ;( myślałem że będzie trudniejsza do pokonania;( a ja ją pokonałem w kilka minut i to pistoletami;( na "hard" zajęło mi to niewiele więcej ..
 
 
Kriss14 
Student



Joined: 05 Mar 2009
Posts: 51
Posted: 26-04-2009, 09:30   

Popieram! Natla jest banalnie łatwa! Najtrudniejszym przeciwnikiem (ale i tak nie bardzo trudnym) na Atlantydzie jest mutant na początku ostatniego poziomu.
_________________
See you in Avalon...
 
 
toja_ 
Nowicjusz


Joined: 21 Jun 2009
Posts: 2
Location: Sanok
Posted: 03-07-2009, 22:10   

Hura, hura, hura, wreszcie mam za sobą tę czasówkę. pomogło wyłączenie odgłosów gry i włączenie Mansona ;-)
 
 
Sklejka 
Podróżnik



Joined: 13 May 2007
Posts: 288
Location: Z Asgardu
Posted: 06-07-2009, 13:57   

A ja od pół roku nadal tkwię w tym samym momencie, czyli w Wielkiej piramidzie przy wyjściu, bo Lara nie chce złapać kółeczek linką. :gupek: Chce mi ktoś to przejść? Wyślę save'a na e-mail.
_________________
:O
 
 
bastet_ch 
Student



Joined: 06 Mar 2008
Posts: 65
Posted: 06-07-2009, 18:17   

Przy jakim wyjściu? Umieść save tutaj jako załącznik. Jeśli to nie jest ta ### czasówka, którą wszyscy znają to ja mogę ci to przejść.
 
 
Scion 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2007
Posts: 552
Location: Choirgirl Hotel
Posted: 06-07-2009, 18:27   

A ja mogę nawet jeśli to TA czasówka. Nuudno mi to chętnie pomogę.
_________________
kill, eat the male. kill, eat the male
 
 
Sklejka 
Podróżnik



Joined: 13 May 2007
Posts: 288
Location: Z Asgardu
Posted: 06-07-2009, 19:12   

Dzięki!! Już nie mam sił z tą Atlantydą, a mam za dużo czasu wolnego w wakacje i cierpię na brak TRU więc musze dokończyć TRA. Będe bardzo wdzięczna. Jak coś nie będzie działało to daj znać.
_________________
:O
 
 
bastet_ch 
Student



Joined: 06 Mar 2008
Posts: 65
Posted: 07-07-2009, 16:10   

Na szczęście to nie była TA czasówka :) .
 
 
Katka 
Nowicjusz


Joined: 21 Sep 2009
Posts: 23
Posted: 28-10-2009, 15:07   

A ja mam taki problem,tuż po walce z Torso.Zabiłam juz centaura i latającą mumię,a następnie weszłam do dalszej sali.Powinny być takie kółeczka do strzelania,ale u mnie Lara w nie nie strzela.Po prostu się nie da,zamiast celowników te kółeczka to takie znkaki na ścianie,czy tam ozdoby.Myślę,ze mam błąd w grze,ale moze czegoś nie zrobiłam.Srzawdzałam juz w solucji,ale nie ma tam zadnych odblokowań kółek.Pomocy!! :(
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo