FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Czy korzystacie z solucji w trakcie gry? ;))

TRAOD przeszłem/-am ...
Samodzielnie ;))
30%
 30%  [ 41 ]
Niekiedy podpierałem/-am się solucją
60%
 60%  [ 81 ]
Nie dałbym/-ałabym sobie wogóle rady, gdyby nie solucje ;]
8%
 8%  [ 12 ]
Voted : 134
Total Votes: 134

Author Message
InviSible 
Nowicjusz


Joined: 27 Jan 2007
Posts: 6
Posted: 29-01-2007, 12:13   Czy korzystacie z solucji w trakcie gry? ;))

Tak jak wyżej ;) Ja np. korzystałam gdy już kompletnie brakowało mi weny jak przejśc dany level ;p
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 29-01-2007, 12:30   

Ja zaznaczyłem:

Samodzielnie ;) )

Bowiem, nigdy nie psuję sobie zabawy jaką jest odkrywanie nowych miejsc! :pozdro:

Aha... zapomniałem dodać: AoD nie przeszedłem, ale do pewnego miejsca sam doszedłem :)
_________________
 
 
 
Lara13 
Praktykant



Joined: 09 Nov 2006
Posts: 143
Location: Wawa
Posted: 29-01-2007, 18:16   

Pamiętam jak grałam jeszcze w AoD to korzystałam z solucji co chwilę :D Inaczej nie doszłabym tak szybko do tej głupiej baby Boaz z którą się męczę od pół roku :p Korzystam z solucji tylko w Tomb Raider'ach, bo niektóre zagadki są na prawdę trudne ;)
_________________
All these accidents that happen,
Follow the dot. Coincidence makes sense only with you. You don't have to speak,
I feel emotional landscapes
 
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 31-01-2007, 16:23   

Ja co prawda też używam solucji (nie bez przerewy bo musiałbym grę włanczać/wyłanczać), ale to dlatego że niektóre etapy są tak pomylone. Trudno wiedzieć o co chodzi. W Parisian Getto w jaką uliczkę wejsć??. no :pozdro:
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
Barbie 
Obieżyświat


Joined: 23 Dec 2003
Posts: 1442
Posted: 31-01-2007, 21:26   

Martwi mnie obecne "zacofanie" graczy tombraiderowych, powiedzmy... młodszego pokolenia? :p Ja rozumiem zacięcia przy TR1, bo tam naprawdę niektóre ścieżki, sposoby przejścia levelu były pokręcone. Ale AOD? To tak jakby solucji przy Legendzie używać, naprawdę :p Idę, strzelam, otwieram dźwignią drzwi, idę, strzelam, idę. Przykre, a najgorsze wydaje się to, że twórcy mówiąc o trudniejszych zagadkach w remake'u TR1 na pewno nie mają na myśli powrotu do korzeni, bo to by ucieszyło tylko starych graczy, a młoda społeczność byłaby zdruzgotana.
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 01-02-2007, 13:10   

Najlepsze były czasy, kiedy to nie miało się internetu i nie było wyjścia, jak tylko przechodzić grę samemu, albo zapraszać kumpli do pomocy :) Tudzież szukać w gazetach komputerowych, czy ktoś w wysłanym przez niego liście, nie miał podobnego problemu :P Ja solucji staram się nigdy nie używać. Chyba, że zatnę się na amen i w końcu stracę cierpliwość ;) W AOD jednak nie przypominam sobie, żeby była mi potrzebna.
_________________
Miow.
 
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 01-02-2007, 15:57   

W AOD solucję użyłem tylko by rozwiązać zagadkę z upiorem. A tak po za tym to gra była na tyle prosta że użycie solucji nie było aż tak potrzebne.
_________________
 
 
WeroniCa 
Nowicjusz



Joined: 02 Feb 2007
Posts: 22
Location: Italiaa ;))
Posted: 02-02-2007, 10:17   

Oo tak xD Zgodzę się z Kasią Trent i Barbie.
Te czasy gdy byłam jeszcze małą dziewczynką xD i leciałam po kuzyna żeby pomógł mi przejść TR1 bo ja się sama bałam grać ^^ .
I jak korzystaliśmy niekiedy z solucji bodajże z magazynu "Secret Service", teraz to już nawet tej gazety nie ma ;D I tam to były zagadki. A tu faktycznie tylko praktycznie jedna droga, jedna dźwignia, jedne drzwi. Pomocnicze filmiki wskazują gdzie mamy sie udać. Nie ma gdzie się zaciąć w TRAOD tak na amen. Po jakimś czasie i tak się wkońcu przejdzie dany level. Tylko potrzeba cierpliwości.

:pozdro: A i witam wszystkich, bo jestem tu nowa xD :619: :matrix:
_________________
Kiedy tylko potrzebowałam,
aby ktoś dzielił ze mną radość,
lub aby ktoś potrzymał mnie za ręke,
kiedy świat rozpadała się na kawałki,
Ty byłeś przy mnie.
I wiem, że będziesz - jutro, zawsze.
 
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 02-02-2007, 18:38   

Witaj WeroniCa :607:

Faktycznie, TR1 do najlatwiejszych nie nalezy, bowiem nie kazdy ma dryg so zrecznosciowek. Jesli chodzi o zagadki, to chyba zetknelam sie z trudniejszymi sztukami. Jednak zaciac sie w Aniole Ciemnosci to naprawde dosc trudno, a 'na amen' to juz w ogole :p
 
 
Amanda_Evert 
Student



Joined: 01 Dec 2006
Posts: 75
Posted: 02-02-2007, 19:53   

Ja to czasem korzystam z solucji, kiedy trzeba... Tylko, że nie czaję tego, jak przejść pajączka Boaz... Marne te solucje... Choć czasem można zajrzeć :matrix:
_________________

 
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 02-02-2007, 20:02   

Nie wszystkie solucje beda myslec i grac za Ciebie, nawet jesli ladnie poprosisz :p
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 02-02-2007, 20:55   

W Tomb Raiderach najbardziej nie lubie zagadek polegających na aktywacji 3 dźwigni z 5-6 ... strasznie dlugo to trwa, a mam wrazenie czasem, ze po prostu juz sie sam pogubiłem ...

Dlaczego ten topic jest w dziale AOD a nie w Classic TR ??
_________________
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 02-02-2007, 21:10   

Bo to Taod [wraz z Legędą] jak wiadomo nie od dziś, przyprawia graczom najwięcej problemów. Gdyby nie non-stop solucja, część nie przeszłaby tego durnego ducha i nie doszłaby do tej głupiej Boaz z którą męczy się już pół roku. Oczywiście to wina tych marnych solucji, niech je piekło i zapałki :/ .
No ale żeby nie było, sama do tej marnej solucji w tym arcytrudnym Taodzie również zajrzałam. Zapomniałam o istnieniu notatnika Von Croya podczas pierwszego podejścia, co odbiło mi się czkawką w Archeological Dig :p

Sama z solucji nie korzystam heh. Czasem na osłodę życia, gdy mnie strach niewysłowiony zdejmuje przed monitorem upewnię się, że nic mnie tam nie zje zbyt szybko :p . Ewentualnie w przypadku krytycznym, gdy naprawdę nie mogę znaleźć wyjścia.
_________________
; p ; >>
 
 
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 02-02-2007, 21:24   

Myślę że solucja to nie oszustwo :p Prędzej oszustwem mozna nazwac kody...

Przyznam że też kilka razy używałem solucję i nie robię z tego problemów choć raczej jestem za tym by gre przechodzic samemu :> :matrix:
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 02-02-2007, 21:41   

Ja sądze to samo co Boone. To nie oszustwo, ale jeśli ktoś używa Save'ow w TR lub Kodów to raczej to jest oszustwo. Ja kodow raz użyłem w TR2 i zaraz potem zacząłem przechodzić ją normalnie. A save'y. No jeśli ktoś chcę opóścić wspaniałe filmiki w TR to niech tak robi. Ja dlatego wole solucję używaną, ale nie nadużywana. :matrix:
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 02-02-2007, 21:48   

Boone wrote:
hoć raczej jestem za tym by gre przechodzic samemu

Akurat w Legend jest to absolutnie na miejscu ;)
Krytyczne momenty (np w TR-ach od 1 - 5 było ich w moim przypadku sporo) są uzasadnione. Ten irytującu duch sprawił mi tyle trudności, że głowa mała. Miałem ochotę walnąc całą grą.
_________________
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 10-02-2007, 22:08   

Dobra. TR1 przeszłem bez solucji (wszystkie zagadki łatwe i logiczne). TR2 podpieralem się nią. TR3 raz tylko jej użyłem (jak nie mogłem gdzieś dojśc to wchodzilem na video.google.pl i wpisywałem nazwę levelu, a znajdywało mi filmik jak gościu przechodzil go. :> ) TR4 - raz użyłem to było w city of the dead. w TR5 podczas red alert. TR AOD - Zagadka z czerwonym duchem i Boaz. (z Boaz to mi solucja dużo nie pomogła) :narka:
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
trmaster 
Nowicjusz



Joined: 11 Mar 2007
Posts: 4
Posted: 11-03-2007, 23:27   Kody i solucje to zły pomysł.

Co sądzicie o osobach które grając w Tomb Raidera lub nawed jaką kolwiek inną gre sięgają po kody i solucuje... według mnie taka gra na kodach czy z solucją jest bez sensu i nie daje żadnej satysfakcji. Ja już bardzo długo gram w gry i jeszcze nigdy nie korzystałem z solucji... a kodami to się bawiłem jak przeszadłem już jakąś gre... KODY I SOLUCJE SĄ DLA LUDZI DLA KTÓRYCH GRA JEST ZA TRUDNA I NIE DAJĄ RADY !!!! A co wy sądzicie na ten temat ??????

Integral
Nie powtarzaj tematów.
_________________
Gry dają ludziom coś nadzwyczajnego- pozwalają przenieść się w inny świat (leprzy i ciekawszy świat)

I love Lara :*
 
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 12-03-2007, 07:50   

Ja sądze na ten temat że jak coś jest tak beznadziejnie trudne ze trudno skapowac oco chodzi to solucja jest wiernym przyjacielem człowieka:D. A kodów jakoś nie przyjmuje bo można stracić wiele więcej zabawy... A jeszcze save'y przydają się jak ma ktoś wściekłe bugi w TR5 Red Alert:D ale ja ich nie lubię bo trace wiele filmikow które są po levelach.
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
Amy 
Podróżnik



Joined: 24 Feb 2007
Posts: 277
Location: Avalon ;)
Posted: 12-03-2007, 13:56   

Ja nie korzystałam z solucji, bo jak gdzieś się uktnie to wypada na początek użyć własnego mózgu xD i pomyśleć. A jak się pomyśli to się do wszystkiego dojdzie.... No chyba, że sytuacja jest na prawdę beznadziejna to wtedy można się posłużyć "pomocą naukową" :690: .... Ale takiej nie miałam jeszcze xD :pozdro:
_________________
Angel of darkness
Angel of darkness
Don't follow your command
But I will fight and I will stand
 
 
 
navo87 
Praktykant



Joined: 26 Jan 2007
Posts: 128
Posted: 12-03-2007, 15:31   

Solucje, kody itp. co to wogole jest :638: xD Ja pierwsze slysze.... ;) Tak powaznie, jak nie wiem jak ruszyc sie zmiejsca to krece sie jak jak mucha w smole krok po kroku milimetr po milimetrze az odnajde i załapie o co chodzi a jak sie nie udaje to biegne przez pol miasta by od kumpla speca dowiedziec sie potrzebnych informacji a on jest na tyle mily by odpowiedziec mi zagadka w stylu a zwrocilas uwage na prawa strone a na lewa a moze nalezy sie cofnac a moze to a moze tamto... trafia mnie, dzieki niemu jednak, ale i tez przede wszystkim dzieki wlasnym sila w koncu udaje mi sie ruszyc z miejsca.... jestem wtedy taaaaaka szczesliwa ze masakra xD
a co do ducha to chodzilo o tego z Tr6 przy tej trumnie?? jak o niego to normalnie nie wiem czy to byla wprawa w boju i fakt ze zacietym graczem jestem albo tez zwyczajne szczescie xD ale padlam na ziemie i cyk duch nademna przelecial i nic mi sie nie stalo.. tak wiec cala komnata na czworakch zwiedzona i w koncu załapałam o co chodzi i nie zawiele mi to czasu zabralo... za to kumpela meczyła sie ze szok :-P Jesli chodzi o Boaz to juz inna bajka strasznie bylo ale moja wytrwalosc i sila umyslu zabraniajaca wyrzucic mi kompa przez okno w koncu odniosla sukces xD

Tak wiec nie korzystam z solucji przynajmniej w Tomb Raider a zwlaszcza przy ostatnich czesciach :)
_________________
Bajka o porze i selerze: Jest właśnie pora i se leże ;P
 
 
 
Amy 
Podróżnik



Joined: 24 Feb 2007
Posts: 277
Location: Avalon ;)
Posted: 12-03-2007, 16:38   

No bo w ostatnich częściach to wogóle nie ma sensu sięgać do solucji, a szczególnie w TR5, bo są banalne.... Może niektórych to zdziwi, ale dopiero teraz uświadomiłam sobie istnienie solucji do TR1 xD w którym to zagadką jest dla mnie poziom z wodą. Ale to tak na marginesie było ;) . Tak wogóle to tylko raz w AoD miałam ochotę sięgnąc po solucje, kiedy trzeba załatwić na końcu gry Eckharda za pomocą Okruchów.... Ale nie sięgnęłam, wytrwałam :-P
_________________
Angel of darkness
Angel of darkness
Don't follow your command
But I will fight and I will stand
 
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 12-03-2007, 16:53   

Az mi niedobrze od ciaglego narzekania na Boaz :p raany
Jakos ciezko mi uwierzyc tym, ktorzy twierdza, ze nie korzystali nigdy z solucji. Nie zebym wytykala jakas scieme! Ja jestem poprostu z tej grupy osob, ktora przy wiekszym problemie z gra przewaznie siega po solucje, co nie znaczy, ze przechodze zaraz cale gry z takim backupem. Nie kreci mnie psucie sobie krwi, chociaz czasem gdy juz dam sobie rade sama to satysfakcja jest jak najbardziej :) przy TR6 solucja byla praktycznie zbedna, chociaz przydala sie przy Czerwonym Duchu.
Pamietam, ze solucji uzywalam przy TR4 (levele w Karnaku :| ), TR5 (cholerne bugi) i przy The Longest Journey, niektore momenty kilka lat temu byly dla mnie nie do przejscia - ale to taki maly offtop.
 
 
Eckhard 
Student



Joined: 04 Mar 2007
Posts: 78
Location: Wimbledon
Posted: 13-03-2007, 15:13   

Hehe xD Ja TRAoD nie przeszedłem całego prawdę mówiąc ale doszedłem sam aż do La Serpent Rogue!!! :-P Ale zaznaczyłem że korzystam z solucji czasami :690:
_________________
So tell me everything must always equal two,
Or nothing else is true,
And I'll believe you,
Cos your X is equal to my Y
But equations pass me by!

LITTLE BOOTS! <333
 
 
 
Eckhard 
Student



Joined: 04 Mar 2007
Posts: 78
Location: Wimbledon
Posted: 17-03-2007, 08:34   

Sorry że nie na temat , Ale ja La Serpent Rouge też przeszedłem!!! Nie myśl że nie!!! Mimo że walnąłem w komputer po 100 nie udanej próbie skoczenia na światła i obraz zaczął się trząść :hehe:
_________________
So tell me everything must always equal two,
Or nothing else is true,
And I'll believe you,
Cos your X is equal to my Y
But equations pass me by!

LITTLE BOOTS! <333
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo