FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Kurtis !?
Author Message
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 18-07-2009, 09:53   

może i są ale szanse nikłe, nie to nawet za dużo powiedziane wcale ich nie ma ani żeby zrobili remake a tym bardziej na wciskanie Kurtisa do kolejnej gry. Jeden kolega już wspomniał że Kurtis i cała historia AOD umarła wraz z odejściem Core.
Też lubię AOD a postać Kurtisa mnie zaciekawiła ale trzeba się pogodzić z rzeczywistością bo teraz po przejęciu firmy przez Crystalsów ta gra formalnie nie powstała a postać Kurtisa nigdy nie Istniała i nie była stworzona. Zamiast się łudzić ślepą nadzieją pogódźcie się z tym...
_________________
Satan's Gonnah Yeat Chu :3
(Tak wpadłam po to aby sobie zapdejtować twarz, ale śmiesznie, co nie kociaki?)
 
 
 
lathspell20 
Podróżnik



Joined: 18 Sep 2007
Posts: 275
Location: Katowice
Posted: 18-07-2009, 15:23   

Sas_ wrote:
Jeden kolega już wspomniał że Kurtis i cała historia AOD umarła wraz z odejściem Core.

Właśnie, więc skoro już była o tym mowa, to może wrzućcie na luz i przestańcie się powtarzać. Rozpamiętujecie tą postać, jakby wam cały świat runął i nie było na nim ważniejszych rzeczy... :|
_________________

 
 
 
e_g 
Obieżyświat



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 1385
Location: Poznań
Posted: 18-07-2009, 16:56   

Aniaa, ile jeszcze razy masz zamiar wszczynać dyskusje "Kurtis wróci a może nie a może tak a może nie wiem" ? Chyba zostało już raz powiedziane wyraźnie, że on nie wróci a dyskusja była ucięta, a ty nadal swoje. Cierpliwość powoli tracę. Ten temat ma służyć głównie wyrażaniu swojej opinii na temat Kurtisa, a nie gdybaniu czy wróci czy nie.
_________________
 
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 18-07-2009, 21:37   

No tak jak zwykle ty. Czemu nie np Jerremy_Y, Cez, lub kto inny?
Sorry za krótki post.
 
 
agaco93 
Student



Joined: 07 Mar 2009
Posts: 57
Location: Mielec
Posted: 18-07-2009, 21:43   

Dokładnie, e_g, wrzuć na luz... :D

Pozatym z tego co wiem temat brzmi "Kurtis !?" a nie "wyrażanie swojej opinii na temat Kurtisa, a nie gdybanie czy wróci czy nie". Temat jest Kurtis i rozmawiamy na temat Kurtisa więc o co ta cała kłutnia ;)

:pozdro: for :wotr:
_________________
Grafika to nie wszystko:D
 
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 18-07-2009, 21:49   

No to jest o nim mowa, w czym problem?
Jeszcze raz sorry za krótki post.
 
 
e_g 
Obieżyświat



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 1385
Location: Poznań
Posted: 18-07-2009, 22:04   

Okej, jeszcze raz, cierpliwie, zważając na pewny fallback umysłowy pani Aniiiiii.

Znaki na niebie i ziemi mówią, że Kurtis NIE
NIE
NIENIEINEIENIIEINENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIE
NIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIE
NIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIE
NIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIE
NIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIENIE

I jeszcze raz NIE wróci, bo Core Design już nie pracuje nad nowymi częściami TR. Co jeszcze mam powiedzieć? Kurtis to ich produkt,tylko i wyłącznie, dlatego nie ma sensu tutaj gdybać czy wróci, bo NIE wróci i dalsze posty na ten temat w tym topicu były by po prostu zwykłym spamem. Tak, spamem, Aniuu, słowo ci dobrze znane. Dlatego możecie sobie pisać tutaj o Kurtisie, jaki on był, co o nim sądzicie, jaki mógłby być, jakie ma fajne włosy, jaki seksowny głos, ale nie gadajcie czy wróci czy nie.

Sorki za krótkiego posta.

PS. to ostatnie ostrzeżenie
_________________
 
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 19-07-2009, 11:46   

Sorry że się wtrącam, daj dziewczynie spokój :P rozumiem że to może być denerwujące ale się nie czepiaj temat jest tak nazwany to chyba można tu gadać o wszystkim co z tą postacią związane? Wiem że ożywianie ciągle tej samej dyskusji jest monotonne i denerwujące bo kwestia ta jest już rozwiązana ale jak kto chce chyba nie musisz tutaj pisać ciągle tej samej śpiewki ;) Take it Easy ;-)
 
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 19-07-2009, 12:00   

Właśnie, kwestia jest rozwiązana a mimo to ktoś wciąż do niej wraca. Moderator powtarza cały czas tą samą gadkę, bo nikt się do nie stosuje. A przypominam, że to co mówi moderator forum jest zobowiące. Oczywiście, że można dyskutować tutaj na wszystkie tematy związane z Kurtisem, ALE np. postawcie się w sytuacji użytkownika, który wchodzi do tego tematu i widzi takie wasze czysto teoretyczne dyskusje. Myśli, że Kurtis faktycznie może pojawić się w kolejnej części, snuje swoje domysły, pisze swoje odkrywcze posty, moderator czy inne osoby znowu muszą tłumaczyć to, co było pisane kilka postów/stron wcześniej i robi się bałagan, który wprowadza w dalszy błąd. Trzeba sprawę postawić jasno, ta postać nie pojawi się już w nowych odsłonach, co bardzo dobrze tłumaczą posty wcześniejszych użytkowników.

Uprasza się więc, o nie wplątywanie Kurtisa w fabułę nowego Tomb Raidera itd. itp. i zaprzestanie mylących dyskusji.

Najlepszym przykładem bałaganu, który robi się z niedopowiedzeń, dziwnych teorii i głupoty jest post koleżanki http://www.tombraiderforu...p=117959#117959 (thx K@t)
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 19-07-2009, 12:50   

czytałam to to po prostu było śmieszne. Ja czasem przestaję rozumieć ludzi tłumaczysz im a oni jak grochem o ścianę, uparte osły... Klasyczne TR i AOD i cała historia nim związana zakończona została po odejściu Core. Przed wydaniem TRL można było jeszcze gdybać ale teraz to nie ma najmniejszego sensu, bo wszystko zostało zmienione razem z biografia Lary, ktoś już pisał na ten temat to umilknę :P
_________________
Satan's Gonnah Yeat Chu :3
(Tak wpadłam po to aby sobie zapdejtować twarz, ale śmiesznie, co nie kociaki?)
 
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 21-07-2009, 17:05   

Czy nie uważacie, że Kurtis ma seksowny głos? <333 Szkoda tylko, że cała reszta nie jest tak różowa.

btw e_g ma rację, Kurtis nigdy nie wróci, a wszelkie próby wmówienia, że "może być inaczej!" to zwyczajne brednie.
Zachowujecie się jak lekko sfiksowane wdowy. Kurtis nie wróci, nie warto więc jęczeć w stylu "Gdzie jest mój mąążżąążż".
 
 
Emilija1903 
Nowicjusz


Joined: 03 Aug 2009
Posts: 3
Posted: 03-08-2009, 19:41   

Co do Kurtisa uważam, że nie wróci. Ale przy końcu gry nie ma jego ciała więc nie koniecznie zginął :) . Może Core miał zamiar kontynuować losy Kurtisa i Lary zanim odstawiono ich od produkcji... Więc dla wszystkich sfrustrowanych i zapłakanych osóbek: Kurtis nie koniecznie zginął ( :mrgreen2: ) ale już się nie pojawi... Pozdro
 
 
Emilija1903 
Nowicjusz


Joined: 03 Aug 2009
Posts: 3
Posted: 03-08-2009, 19:44   

A co do całego TR The Angel of Darkness to wraz z Kurtisem zrobił na mnie wrażenie. Podobała mi się postać Kurta, cała fabuła chociaż jego udział w grze był stanowczo za krótki ;)
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 03-08-2009, 21:11   

Swoje parę groszy na ten temat swoje powiedziałam, ale Kurtisa i tak w tej grze było stanowczo za dużo. Jak dla mnie mógłby się nie pojawiać albo być postacią tylko i wyłącznie fabularną uczestniczącą jedynie w cutscenkach. OK, był częścią fabuły ale jego udział mógł się jak wcześniej wspomniałam ograniczać tylko do cutscenek. Od co do tej postaci jestem neutralna. I tak na przyszłość edytuj posty, pewnie i tak ktoś by ci o tym napisał więc mówię ;-) .
 
 
 
Ksandarus 
Praktykant



Joined: 17 Feb 2009
Posts: 156
Posted: 04-08-2009, 16:40   

Za dużo ? No może mało nie było, ale i tak nie było zbyt wiele okazji do porozmawiania z nim. Cały AoD jest trochę pogmatwany. Dobija mnie to że jego wątek nie został wyjaśniony, a z tego co wiem miał być. Już mogli go pokazać zabitego, niż dać takie zakończenie. Myślę że dalsze ciągnięcie fabuły z AoD bardzo by zaszkodziło serii. Pojawienie się tej postaci w innych tombach byłoby głupie. Bo niby co on miałby tam robić ? Polować na tygrysy swoim chirugai? Biegać z Larą po grobowcach? To może jednak lepiej, że ta postać się już nie pojawi :) .
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 04-08-2009, 16:58   

No AOD nie był grą łatwą do zrozumienia w fabule i w tych wydarzeniach łatwo było się pogubić. Od co do wątku Kurtisa przeciąganie go by było zwyczajnie głupie i nie korzystne.
Nawet jeżeli byłby żywy to mogli by go sobie darować, odstawić na boczny plan zrobić osobnę grę czy coś albo umieszczać go w największe ewentualności w cutscenkach. W każdym bądź razie odpuścić go sobie jako postać grywalną. no chyba że dali by coś ekstra do gry. Jak do Resident evil 4 dwie mini gry z Adą Wong ;-) w nagrodę za przejście całości :D a 2 dostawąło się jak się przeszło tą pierwszą mini gierkę ;-) . Jak tak by to było to ciekawy pomysł ale w głównym wątku gry mógłby się wcale nie pojawiać albo sporadycznie ;-) . Postać niby ciekawa ale nie ma co szaleć ;-)
 
 
 
l@r@ croft 
Praktykant



Joined: 25 Dec 2006
Posts: 187
Location: Łódź
Posted: 19-08-2009, 20:45   

Mnie wątek z Kurtisem totalnie nie przypadł do gustu.. skoro to TR to powinna być tylko Lara :) Wiem , że miało to w pewnym sensie urozmaicić grę , ale mnie to się nie spodobało. Jakoś dziwnie mi się nim sterowało i jeszcze to Sanatorium :shock: nie,nie takie coś to nie dla mnie heh ;)
_________________

 
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 20-08-2009, 10:44   

Ogółem AOD to taka debilna część TR ale wciaga i jest ciekawa, ale fabula i to wszysktko jest jakieś dziwne mój kumpel to ujmuje "totalnie debilne" i tu się z nim zgodzę.
Cóż jak zwykle sie powtórze po raz milionowy: Kurtis powinien być w grze tylko i wyłącznie postacią FABULARNĄ. Grywalna jest absolutnie wykluczona no chyba że w jakimś dodatku czy czymś takim ale absolutnie nie w normalnej grze. WGL nie wiem po co go tam umieścili ;P
_________________
Satan's Gonnah Yeat Chu :3
(Tak wpadłam po to aby sobie zapdejtować twarz, ale śmiesznie, co nie kociaki?)
 
 
 
Ksandarus 
Praktykant



Joined: 17 Feb 2009
Posts: 156
Posted: 20-08-2009, 13:07   

Sas_ wrote:
Cóż jak zwykle sie powtórzę po raz milionowy
A ja nie rozumiem po co się powtarzasz. To jest FORUM, więc na co piszesz ciągle to samo. Jeżeli lubisz pisać post za postem, to niech przynajmniej będzie to coś ważnego, ciekawego. Taką gadkę-szmatkę pisz sobie shoutbox'ie. Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać i musiałem to napisać.
 
 
Szalona101 
Praktykant



Joined: 24 Aug 2009
Posts: 165
Location: Helheim
Posted: 29-12-2009, 11:02   

Sas_ wrote:
Ogółem AOD to taka debilna część TR


Debilna? Pod jakim względem?

Sas_ wrote:
ale wciaga i jest ciekawa


Troche nie rozumiem jak dal ciebie coś co wciąga i jest ciekawe może być za razem debilne.

Sas_ wrote:
Kurtis powinien być w grze tylko i wyłącznie postacią FABULARNĄ.


Właśnie dla tego AoD tak się wyróżnia wśród serii TR, nie mam tu na myśli potężnej ilości bugów (choć to też wartałoby podkreślić) ale to że w grze chodzi się także Kurtisem. Może autorom się nudziło i dodali możliwość chodzenia Kurtisem. :) Moim zdaniem to plus w grze.

[ Komentarz dodany przez: K@t: 29-12-2009, 13:00 ]
ILE razy jeszcze wyślesz to samo? :p
_________________
Bring Me To Life
 
 
Avi_Versicolor 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2007
Posts: 539
Location: Jurków
Posted: 29-12-2009, 18:46   

No,dobra...To może wreszcie podzielę się swoim subiektywnym zdaniem odnośnie jakże (z tego,co widzę) kontrowersyjnej postaci, jaką jest Kurtis Trent. Sama powiem szczerze, że gdy tylko się dowiedziałam, iż w TRAoD pojawi się drugi grywalny bohater, byłam całkowicie przeciw takiemu pomysłowi - po prostu sobie tego nie wyobrażałam, jak samotnej dotąd pannie Croft, zdanej wyłącznie na siebie, ma teraz ktoś towarzyszyć... Ale po grze zmieniłam zdanie... Ok - twórcom nie wyszło sterowanie, nie wyszła animacja (aczkolwiek przyznam, że idzie się przyzwyczaić). Ale według mnie udało im się stworzyć naprawdę ciekawego, nieco tajemniczego bohatera. Oczywiście, absolutnie nie można zrobić z Tomb Raider'a romansidła dla głupiutkich dziewczynek, ale wątek w szóstej części przygód Lary Croft, był (przynajmniej według mnie) interesujący, sprawiał, że gra była ciekawsza, bardziej oryginalna...

Dorzucę może jeszcze coś odnośnie elementów, zawartych w TRAoD i ich wykorzystaniu przez Crystal Dynamics. Nie traktujcie tego jako było, minęło i nie wróci. CD w końcu ma pełne prawa do Tomb Raider'a i może wykorzystywać pomysły, elementy fabuły, wykorzystane w poprzednich częściach serii, autorstwa Core Design. Zresztą robi to...Wydaje mi się więc, że niektórych spraw nie trzeba porzucać bez nadziei, nawet jeżeli akurat ten tytuł "pogrzebał" TR... Zresztą moim zdaniem Angel of Darkness naprawdę miał potencjał, sama gra, fabuła bardzo mi się spodobała. Szkoda tylko, że produkt nie został dopracowany...Myślę, że gdyby sprawy potoczyły się nieco inaczej, dostalibyśmy z pewnością świetną grę, a i szanse na kontynuację byłyby znacznie większe...

To tak skromnie ode mnie. Jeszcze raz zaznaczam, że jest to tylko i wyłącznie moje zdanie - każdy może uważać inaczej...
_________________
A kiedyś Wielki Łowca odejdzie...

www.versicolor.blog.onet.pl
 
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 18-02-2012, 02:05   

Boże co ja tu pisąłam <facedesk> , mam ochotę się zakopać gdzieś pod ziemią i do tego nie przyznawać...
Fakt, fabuła AODA jest pogmatwana i niedopowiedziana, wiele rzeczy wzięło się tam nie wiadomą skąd. Dla 14 letniej osoby o ubogim słowniku było to po prostu "debilne". Pomijając.

Wiec jeszcze raz od początku, gdyż latka lecą, poglądy się zmieniają, a człwoiek poważnieje.
Po wielu latach zagrałam sobie jeszcze raz a AOD'a tak dla profilaktyki i odświeżenia pamięci.

Gra Kurtisem jednak mi się spodobała, staąłm sie wielką fanką klimatów survival horror, to pewnie dlatego. Lecz fakt pozostanie faktem, levele Kurtisem nie były do konca dobrym i przemyślanym pomysłem. Kompletnie odbiegały od TR bardziej w stronę serii Resident Evil. Jest to plus.
Jednak Kurtis nie powinien być wykorzystany jako postać grwalna w " głównej grze".

Czyli w skrócie, opowiem na przykąłdzie z Resident Evil'a 4 jak ktoś grał to bd wiedział o co mi chodzi.
Najprosciej mamy 2 Scenariusze, Jeden dla Protagonisty- Leona. A 2 dla Ady.
Historia Leona pzredstawia tą główną naważniejszą cześć fabuły, z kolei gra adą dopowiada nieścisłości i o co w ogóle chodzi.

Do czego zmierzam, jakby to pzrełożyć na TRAOD, rezultat mógłby być wyjątkowo ciekawy.
Gra Larą: Czyli ta główna historia- Tombowy klimat, Kto zabił Wernera, gdzie są malowidła, Jak je zdobyć i ciąg dalszy...
Gra Kurtisem: Watek poboczny: Klimat Survival Horroru, Mutanty, Cabal, Zabić nephilimów oraz Eckharta i spółkę, itd itp.
To chyba byłoby dobre rozwiązanie. Nie chcesz grać kurtisem,? Nie musisz.
_________________
Satan's Gonnah Yeat Chu :3
(Tak wpadłam po to aby sobie zapdejtować twarz, ale śmiesznie, co nie kociaki?)
 
 
 
WIRTUalna_x3 
Nowicjusz



Joined: 11 May 2012
Posts: 5
Location: Szczecin
Posted: 11-05-2012, 21:00   

Ja lubię Kurtisa tylko w scenkach ( np. Luwr :P ) , ale sterowanie nim to KOSZMAR przez wielkie K . On rusza się jak winston :hehe: . Jakby miały być te dwie gry z nim pt "Tomb Raider" to założę się ,że nikt by nie zagrał no chyba,że osoby które nie znają seri ze sławną panią archeolog. Rozumiem rozwiązanie ,gdyby stworzyli z nim osobną gre ale i tak nie był by na pierwszym miejscu wsród najlepszych gier. Ale i tak Kurtisa nie będzie bo zwolnili Core Design i koniec marzeń o Trencie w roli głównej w jakiejś grze .


Długi mi wyszedł ten post :D
_________________
"Mówił jej "idź" a w sercu głośno wołał błagając "zostań, nie odchodź,"
 
 
 
Asha Greyjoy 
Student



Joined: 01 Apr 2012
Posts: 60
Posted: 12-05-2012, 14:00   

WIRTUalna_x3 wrote:
Długi mi wyszedł ten post :D


Taki średni raczej :>

Ja uwielbiam grać Kurtisem i wolę jego poziomy niż poziomy mhroczej Lary. Bardziej mi Kurtis pasuje do fabuły Angel of Darkness niż Miss Croft.

Poza tym dobrze było dla odmiany zagrać facetem, gdy przez pół roku szło się klasykami.
_________________
You know my method. It is founded upon the observation of trifles.
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 28-05-2012, 23:07   

Według mnie Kurtis jest ciekawą postacią i wniósł trochę wątków do TAOD. Twórcy mieli niezły pomysł, umożliwiając sterowanie nim :) Uważam, że fajne były z nim momenty i potrafił też robić świetne sztuczki :D Ale nie jestem za tym, żeby był głównym bohaterem w tomb raiderze. Jednak myślę, że tego nie trzeba się obawiać, gdyż prawa do tej gry przejął Crystal Dynamics, więc raczej nie powrócą do wątku z Kurtisem ;)
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo