FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Manga i Anime
Author Message
e_g 
Obieżyświat



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 1385
Location: Poznań
Posted: 04-09-2005, 15:42   Manga i Anime

Witam was.
Stworzyłęm ten temacick żeby pokazać wam jedną z najlepszych mang (no obecnie dla mnie najlepszą) jaką czytałem.
Gatunek - komedia romantyczna.
Najpierw krótki wstęp (jest na stronie)
Główny bohater serii, Ichitaka Seto, zakochuje się w koleżance z klasy, Iori Yoshizuki. Główną przeszkodą, nie pozwalającą Ichitace po prostu podejść i zamydlić, jest fakt, iż został on w dzieciństwie bardzo brzydko potraktowany przez pewną dziewoję, która mu się podobała, a to zaskutkowało jego przeoraną jak polski PGR psychiką i pewną (hm) trudnością w wyrażaniu swoich uczuć, jak to jest u większości ludzi po przejściach. Cała historia zaczyna się w momencie, gdy Iori, pozując w stroju kąpielowym, pojawia się w pewnym pisemku przeznaczonym niekoniecznie dla młodszej części męskiej widowni wzbudzając raczej niezdrowe zainteresowanie kwiatu japońskiej młodzieży płci niepięknej uczęszczającego do Liceum Wanda. Nieodżałowany A. Hitchcock mawiał, iż film musi zaczynać się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie musi wzrastać. Czemu zatem nie zastosować tej reguły również do mangi...?

Z tym napięciem to nie jest żart. Jak zaczynasz to czytać to jak sie ma sporo wolnego czasu, bo po chapterze~10 cały sens siedzenia na kompie to czytanie tej mangi ^^
Polecam wszystkim - tym co nie lubią mangi, gtym co lubią, tym co nie lubią komedii romantycznych (nie lubiłem - do teraz ) i w ogóle wszystkim
Link do storny skąd się pobiera mange

http://www.jarotrans.pieklo.pl/is.html

gorąco polecam,co chwila napięcie rośnie,są nawet elementy erotyczne jak i romantyczne.
_________________
 
 
 
e_g 
Obieżyświat



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 1385
Location: Poznań
Posted: 22-02-2006, 17:40   

Ostatnio dzięki stronie YouTube mogłem obejrzeć 2 świetne anime
Hellsing i Full Metal Alchemist(tutaj jestem w trakcie ogladania :P )

Hellsing: No cóż,akcja rozgrywa się w teraźniejszości.Hellsing to organizacja również zwana jako "Knights of Round Table" założona przez Królową Angli.Wszystko rozgrywa się w Londynie.Owa organizacja ma za zadanie chronić królową,oraz chronić Anglię.Lecz ostatnio zaczeły się pojawiać wampiry.Nie były to zwykłe wampiry,byli to ludzie z specialnym chipem w środku który wyzwalał w nich krwiopijce.Gł. Bohaterem jest Alucard (od tyłu Dracula xD ) Wampir służący rodzinie Hellsing,obecnie służący lady Hellsing,która kieruje całą organizacją.W pierwszym odcinku
BEWARE OF SPOILER XD
Alucard zabijając wampirzego pastora który wziął sobie za zakładniczke policjantke Victorie wyrządził niechcący dziure na całe płuca Victorii,więc zamienił ją w wampira...teraz Victoria jest podopieczną Alucarda...
End of spoiler
Osobiście mi sie anime to podobalo,dużo krwi,zawiła fabuła (jak na 13 odcinków) oraz nieźle przedstawiony profil wampirów...polecam!!



Full Metal Alchemist: Moja ulubione anime...Edward Erlic i Alphonse Erlic stracili matkę...postanowili ją ożywić za pomocą Alchemii.Alchemia to sztuka zmieniania rzeczy.Najważniejszym prawem w Alchemii jest to,by otrzymać coś trzeba zapłacić czymś co jest równowarte temu co chcemy otrzymać.Czyli coś za coś.Dzięki alchemii możemy zmieniać kształty i formy danych przedmiotów (najczęsciej spotykana forma alchemii).Ale ludzka transmutacja jest zakazana.Ożywiając swoją matke Edward stracił nogę a potem ręke by ocalić młodszego brata,któremu zabrano ciało.Uwieził za pomocą swojej ręki Al'a w zbroji(a raczej jego dusze w niej uwięził) a rezultat ożywiania matki...wyszedł tylko potwór,który za chwile później umarł i uległ samorozkładowi...teraz Celem Edwarda i Alphonse jest odzyskanie ciała Al'a i ręki i nogi Edwarda (Ed nosi metalową ręke i noge która jest zwana jako Automail) za pomocą...Kamienia Filozoficznego.No i tak sie to zaczyna,później przewijając sie przez 51 odcinków zostają odkrywane naprawde zaskakujące rzeczy...perfekcyjna fabuła i wątki poboczne,oraz liczne smutne chwile...tych smutnych chwil,wręcz takich chwil przy których chce sie rozpłakać jest wiele.Śmieszne momęty występują troche rzadziej ale są :P (headshot z zegarka! :P ) Bardzo polecam to anime,no i ono jest przeznaczone raczej dla ludzi wieku 13+ bo często widać oderwane kończyny i krew,oraz tragiczne chwile...Naprawde anime MUST HAVE.
To tyle ;P
_________________
 
 
 
Jaunty 
Obieżyświat



Joined: 26 Nov 2004
Posts: 960
Location: Getto Północ
Posted: 22-02-2006, 19:11   

E_g -> przyznam, że mnie zaciekawiłeś tym FMA. Fabuła może trochę naciągana, ale kiedyś się za tym rozejrzę, bo chciałbym poznać jakieś fajne anime.

Ostatnio w "Kinie Domowym" zaserwowali Akirę (zapewne zachęceni sukcesem GITS ;) ). Czy ktoś z Was już to widział? Warto obejrzeć?
_________________

 
 
 
Malwinka 
Obieżyświat



Joined: 13 Sep 2004
Posts: 918
Location: z wykopalisk
Posted: 05-03-2006, 16:22   

Ja widzialam Akire. Mam nawet na divix'ie, ale kiepskiej jakosci. Jazda jest dość ostra.
W ktorym numerze dawali? Mozna jeszcze kupic, bo przegapilam. W ogole to powinni dac GITS:Innocence. Byliby dla mnie mistrzami. :mrgreen:
_________________
So, how u doinn?
 
 
 
Kyo 
WoTR Team



Joined: 11 Apr 2005
Posts: 458
Posted: 06-03-2006, 01:06   

Ja mam faze na Cowboya Bebopa. Chętnie obejrzałbym cały serial od początku...ale nie ma zbytnio na czym. Jedyne z tego co mam w swoim zbiorze to film pełnometrażowy "Knockin' to haven's door". Swoją drogą bardzo dobre anime.

Hellsinga oglądałem tylko kilka pierwszych odcinków i to po francusku na MCM Fr. Strasznie to to brutalne momentami :D .

FMA nie oglądałem jakoś jeszcze... jak dobre to sie skuszę :>

Ghosta 2 przepuścić jednak nie mogę :mrgreen:
 
 
e_g 
Obieżyświat



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 1385
Location: Poznań
Posted: 06-03-2006, 14:53   

Dla tych którzy mają dobrego neta(ja mam 512kb/s i nie narzekam)
polecam strone www.youtube.com w wyszukiwarce wystarczy wpisać np. Full MEtal Alchemist episode 1 lub episode 2 itd. i nam wyszuka...wtedy wystarczy kliknąć na filmik,poczekać od 20 do 60 minut na załadowanie filmiku i oglądać bez ściągania...jakość zazwyczaj jest dobra,napisy są angielskie a głosy po japońsku...czyli tak jak trzeba XD bez ściągania,bez niczego,sama radość :P (ja tak robie :P )
_________________
 
 
 
Dustie 
Podróżnik



Joined: 26 Sep 2004
Posts: 292
Posted: 06-03-2006, 21:36   

Sciagac z Youtube nawet mozna, tylko potem trzeba miec programik do odtwarzania plikow .flv (taki format video dla Flash'a). Ja odtwarzam FLVPlayer'em, ale nie ma on funkcji powiekszania obrazu, nie moge tez przeskakiwac do dowolnych momentow, zupelnie jakby video bylo streamingowane. Moze nowe wersje maja to poprawione, ale ostatnia nowsza, ktora mialem, nie chciala mi chodzic...


Akire z Kina Domowego juz mam od jakiegos czasu -- na poczatku wielki zawod, ze nie dzialala mi oryginalna japonska sciezka dzwiekowa. Juz podnioslem alarm, ze chyba magazyn zle wytloczyl plyte DVD, ale okazalo sie, ze sciezka jest, tylko zapisana w systeme DTS (czyli najwyzsza jakosc), ktorej moj program do DVD nie obsluguje w wersji podstawowej (ze rozszezenie trzeba placic). Jedyny darmowy, ktory znalazlem, i ktory DTS obsluguje, nie dziala na WinME... Tak wiec musze na razie ogladac w wersji z angielskim dubbingiem.

Ksiezniczka Mononoke na DVD wala sie teraz po Empikach prawie za darmo. Jest to wydanie z angielskim dubbingiem i bodajze polskim lektorem. Byc moze jest i polski dubbing, nie recze za to, ale jakas wersja polska na pewno jest.

Wogole ostatnio w Empikach pojawily sie rozne DVD z odcinkami anime, ale niestety ceny srednio 80PLN, w dodatku zaden z tytulow, ktore widzialem, mnie nie interesuje... Mogliby Evangeliona wydac na DVD u nas... :mrgreen:
 
 
Jaunty 
Obieżyświat



Joined: 26 Nov 2004
Posts: 960
Location: Getto Północ
Posted: 11-03-2006, 22:27   

Uwaga: info nie z tej ziemi!! http://www.filmweb.pl/News?id=27467 Ghost in the Shell: Stand Alone Complex wychodzi w Polsce na DVD już niedługo! I to po całkiem przystępnej cenie! Osobiście już się nie mogę doczekać 21 marca :) .
_________________

 
 
 
Malwinka 
Obieżyświat



Joined: 13 Sep 2004
Posts: 918
Location: z wykopalisk
Posted: 12-03-2006, 16:28   

Wreszcie cos sie ruszyło w tym zapyziałym kraju :) napewno sobie zaprenumeruje. Szykuje sie wiosna pełna prezentów :mrgreen:
_________________
So, how u doinn?
 
 
 
M. de Merteuil 
Student



Joined: 02 Mar 2006
Posts: 91
Location: Piastów
Posted: 12-03-2006, 20:36   

OMG, Jaunty, gdzieś ty to wyszperał! :D Muszę to mieć! A ten film japoński, co teraz w tym piśmie dodali (o tych młodych ludziach po apokalipsie itd.) to kupiliście? o ile on już jest. (NIE, ja nie mówię o Akirze, nie jestem z innej bajki! :D ) Dobry jest?

Acha: nie wiecie może gdzie się podziewa Mr.Jedi? Gdzie on znikł? Rrrrany, dawne dobre czasy Kawaii&Mangazynu się skończyły... Ale może on powróci? Chociaż..... jak kiedyś Mr.Root zniknął, to potem raz na rok opisał jakieś anime sportowe o samochodach - i nic więcej... Oby Jedi wrócił! Pamiętacie jeszcze okładkę 2 numeru Mangazynu? Ona była najpiękniejsza...
_________________
Kocham cię, Hydro
 
 
 
Dustie 
Podróżnik



Joined: 26 Sep 2004
Posts: 292
Posted: 17-03-2006, 16:16   

Mlodzi ludzie po apokalipsie... Chodzi ci moze o Battle Royal 2?... Wlasnie dzisiaj widzialem w sklepie i na okladce istotnie sa jakies apokaliptyczne widoki...

Gdzie sie podziewaja redaktorzy pierwszego Kawaii i Mangazynu, tez nie wiem. Bylo chyba jakies forum nieoficjalne Mangazynu, moze tam wiedza...
 
 
Jaunty 
Obieżyświat



Joined: 26 Nov 2004
Posts: 960
Location: Getto Północ
Posted: 22-03-2006, 20:34   

Czy ktoś z Was poszukiwał już może Stand Alone Complex w kioskach? Premiera miała się odbyć wczoraj, wybrałem się więc do najbliższego Empiku, a tam pustki na półkach. Mam nadzieję, że wydawcy nie wycofali się ze swoich planów. Taki piękny pierwszy numer nam się zapowiadał...
_________________

 
 
 
Malwinka 
Obieżyświat



Joined: 13 Sep 2004
Posts: 918
Location: z wykopalisk
Posted: 22-03-2006, 22:41   

Ja tylko po drodze odwiedzilam na Wschodnim salonik prasowy i był tylko stary numer z tym filmem, co o nim Dustie mówił. Sprawdzę jeszcze jutro na Wiatracznej. Tam baba zawsze ma i sie orientuje ocb.
_________________
So, how u doinn?
 
 
 
e_g 
Obieżyświat



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 1385
Location: Poznań
Posted: 23-03-2006, 15:57   

Ok własnie skończyłem Neon Genesis Evangelion...czas wyrazić opinie
Neon Genesis Evangelion -> G E N I A L N E anime!!Poprostu nie spodziewałem sie czegoś takiego po serii z 1995 roku.Teraz streszcze fabułę :P

W 2000 roku na antarktyce,w lodzie,została odkryta istota,istota uważana za taką która była pierwsza na ziemi(nazwano ją ADAM).Podczas gdy próbowano ją wydobyć,ona się przebudziła.Zaraz po przebudzeniu,umarła,co spowodowało wybuch na antarktyce,przez co lodowce się roztopiły i zalały większość świata(nazwano ten wypadek Second Impact,prawdopodobnie First Impact to było wymarcie dinozaurów).Obecnie jest rok 2015,ludzie żyją w świecie wyglądającym jak wielkie morze,żyjąc na metalowych platformach.Ikari Shinji (Shinji to imie :P ) przyjechał do miasta zwanego Tokyo-3,gdzie pracuje jego ojciec w ogranizacji zwanej NERV,która zajmuje się bronieniem świata przed potworami zwanymi ANGELS,najeźdzcami z kosmosu którzy niewiadomo czemu (narazie niewiadomo :P ) atakują ludzi.Jak sie dalej potoczą losy Shinjiego?(bo tak naprawde to o shinjiego chodzi w całej serii)

Fabuła wydaje sie banalna,mi też tak sie zdawało z samego początku.TAk sobie pomyslałem "ot kolejne sajens fykszyn,nic ciekawego".TEraz wiem jak bardzo sie myliłem.NGE to nie tylko wielkie roboty,strzelaniny,kosmici i obrona świata.NGE tak naprawde ma w sobie wiele wątków,które wymagają dogłębnych przemyśleń.Z odcinka na odcinek anime poważnieje...w końcu pod koniec chce sie nam zadawać pytania "Czym są ANGELS?Czym jest ADAM?Kim jest Shinji?Kim jestem ja?Po co żyje?" I inne...pod koniec serii już czujemy takie napięcie,nie możemy sie doczekać kolejnego odcinka,ale ostatni odcinek pozostawia po mnie straszny niedosyt."TO już koniec?" pomyślałem...poprostu wg. mnie tak wiele rzecyz zostało niewyjaśnionych że aż mi szczęka opadła...a może autorzy tak postanowili,byśmy się zastanowili troche nad anime?
Osobiście polecam,nawet dla anty-anime-ludzi,jest to seria kultowa którą trzeba zobaczyć.Ocena 9/10 (nie podobały mi sie rysunki autora :S)
_________________
 
 
 
Dustie 
Podróżnik



Joined: 26 Sep 2004
Posts: 292
Posted: 25-03-2006, 11:38   

Mala korekta ;)

Swiat zostal w duzej czesci podtopiony, ale nie az tak, zeby ludzie musieli zyc na platformach. Wiekszosc powierzchni kontynentow ciagle jest powyzej poziomu wody - sama Japonia ma sie calkiem dobrze, wiec reszta swiata zapewne tez.

Z tego co mi wiadomo, Adam - podobnie jak anioly - przybyl na ziemie z kosmosu. Ekspedycja kapitana Katsuragi miala na celu przechwycic go i cofnac jego rozwoj do poziomu embrionu, aby przepowiednie zawarte w Zwojach z Qumran spelnily sie (czyli zaglada dotychczas znanego swiata, pchniecie ludzkosci na wyzszy poziom ewolucji). Nie do konca im sie to udalo (ale jednak, bo zarodek potem pokazuja w serii - zreszta to wzgledna opinia, czy sie udalo czy nie) i doszlo do wielkiego BUM, czyli wlasnie Second Impact.

Aha, mam nadzieje, ze wiesz o filmie End of Evangelion, ktory jest kapitalnym zakonczeniem calej serii (na koniec oczywiscie niezrozumiale rzeczy zostaja, ale jak by to bylo, zeby wszystko sie wyjasnilo ;) ).
 
 
e_g 
Obieżyświat



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 1385
Location: Poznań
Posted: 25-03-2006, 15:12   

1 cześć ok,może źle sie wyraziłem
2 część -
Spoiler
Z tego co ja wiem z ADAMA zrodziły się anioły,a z Lilith ludzie (mimo że ludzie też są aniołami,tak jak Final Messenger :P )...i czy on napewno powstał z kosmosu?To chyba on stworzył ziemię imho...pamiętasz jego maskę?Miała 7 oczu...moim zdaniem te 7 oczu może sie odwoływać do 7 dni,czyli czas ile tworzono świat...

Co do filmu...oczywiście że oglądałem O_O I poprostu mnie ten film wręcz zaszokowal...Jak można było oddać w ręce decyzje o dalszemu losowi ludzkości Shinjiemu?Najbardziej zamotanej we własnych uczuciach osobie?Przy wyborze czy ludzie mają iść na wyższy stopień ewolucji,czy pozostać takimi jacy są czy umrzeć,on sie kierował tylko i wyłącznie swoimi uczuciami...do Misato,do Ayanami,do Asuki...oczywiste było to że on Asuki nienawidził w głębi serca,ale sam o tym nie wiedział...przekonał sie o tym jak Asuka mu wyrzuciła prosto w twarz jaki on naprawde jest,no a Shinji oczywiście ją udusił...No i losy ludzkości zależały od Asuki,bo Shinji postrzegał ją jako reszta świata...skutek był oczywisty,ludzie wygineli...I pod koniec to jest świetnie sformułowane,jak on już ją dusi na tym...pustkowiu to Asuka mówi (Zależy od wydania) How Disgusting,albo Baka Shinji (Głupi Shinji,jak to Asuka miała w zwyczaju mówić...ja miałem wydanie z Baka Shinji,kolega z How Disgusting)

Imho moim zdaniem wersja końca świata z Neon Genesis Evangelion była najlepszą jaką kiedykolwiek widziałem.(Btw. z czym się ci kojarzy nazwa NGE? :P Mi z tymi 3 impactami,1 impact naywał sie Neon,drugi Genesis a trzeci Evangelion...A evangelion to również nazwa aniołów do walki z aniołami :P )

/Spoiler
_________________
 
 
 
Dustie 
Podróżnik



Joined: 26 Sep 2004
Posts: 292
Posted: 26-03-2006, 10:12   

Co do nazwy, to chyba akurat w tym Hideaki Anno niczego nie "zamiescil", to znaczy "Ewangelia Nowego Tysiaclecia" jesli sie nie myle. Zapewne nawiazanie do biblii, bo to, co sie tam dzieje, bardzo przypomina losy jakby biblijne, walka z jezdzcami (Aniolami czy raczej Poslannikami, bo to dokladniej znaczy japonskie "shito" - przez co jest sporo dyskusji odnosnie interpretacji, bo w koncu Aniol a Poslannik to spora roznica, zwlaszcza, ze one takie anielskie dla nas nie byly), potem apokalipse, niebo czy pieklo, odrodzenie i wszystko czego sie tylko mozna spodziewac po apokaliptycznej historii.

O Adamie napisalem, ze przybyl z kosmosu, nie powstal -- moze sie "przepisales" :wink: bo to jednak roznica. Choc w sumie nie moge sie przy tym upierac, bo juz niespecjalnie pamietam takie szczegoly. Pozatym w roznych materialach jest to zapewne roznie podawane - najbardziej to sie mota wlasnie przy probach streszczenia, wiec gdzies cos napisza o serii, gdzie indziej jeszcze cos innego, i przez takie skroty sie to miesza. Byc moze on juz na Antarktydzie byl, naprawde nie pamietam -- choc pamietam, ze raczej takich szczegolow nigdy w serii konkretnie nie wyjasniali (podobnie jak tego, czy w Central Dogma byl Adam, czy Lilith - postacie mogly sie w koncu mylic w swoich wypowiedziac, mylac tym samym nas - bo przeciez zarodek Adama pokazywali gdziestam przechowywany).

Tego jest tak duzo, ze mozna spekulowac bez konca. A Shinji Asuke dusil na koncu byc moze dlatego, ze po prostu ma niezbyt rowno pod sufitem - biedaczek. Po calym zamieszaniu jakie mialo miejsce w EoE kazdego moglo pokrecic, a zwlaszcza jego :wink: Albo winil ja za wszystko, albo chcial odreagowac (znowu pokrecenie). Ona potem dotyka go po policzku, kompletnie na przekor jego morderczym probom...

Oczywiscie zapomnialem dodac, ze to genialna produkcja :mrgreen: Cezar nie wie, co traci :mrgreen:
 
 
e_g 
Obieżyświat



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 1385
Location: Poznań
Posted: 26-03-2006, 13:27   

Spoiler

No on raczej nie miał nierówno pod sufitem,on poprostu chciał zabić Asukę,a że uważał że inni ludzie są tacy jak asuka...Asuka pojawiła sie z nienacka,jako 2 pilot,pozorne zagrożenie w rywalizacji o uwagę jego ojca (bo Shinji CHCIAŁ by jego ojciec go zauważył,powiedział mu ciepłe słowo,non stop starał się by ojciec go zauważył),bo Asuka była dosyć utalentowanym pilotem,mogła "wygryźć Shinjiego z interesu"...do tego mieszkanie razem w mieszkaniu Misato to dla shinjiego był cios...dla asuki poczatek manipulacji Shinjim.Dla asuki shinji był tak jakby zabawką nad odreagowanie swojej przeszłości...najpierw się koło niego położyła pamiętnej nocy,a on chciał ją pocałować...później pocałunek obu i pokazanie asuki odrazy do Shinjiego...asuka myslała że shinji to tak naprawde zagubiony chłopczyk,nie zdolny do niczego wielkiego oprócz pilotowania EVY...później jak rzuciła mu wszystko w twarz,on nie wytrzymał nerwowo i poprostu chwycił za jej szyje...i ona wtedy miała zaskoczoną twarz,bo niespodziewała się że Shinji może coś takiego zrobić...czyli prosty schemat - Asuka bawila się Shinjim,a Shinji nienawidził asuki.I chyba nawet bardziej niż swojego ojca.

BTw. mnie ciągle irytuje jak 14 latkowie mogą mieć tak rozwinięte osobowości,jak normalny dorosły człowiek :P
/Spoiler

Nie tylko cezar nie wie co traci,calę forum nie wie co traci xD Rzeczywiście genialna produkcja.
_________________
 
 
 
Dustie 
Podróżnik



Joined: 26 Sep 2004
Posts: 292
Posted: 26-03-2006, 22:15   

:spoiler:
Troche dziwnie to interpretujesz...

Shinji wcale nie nienawidzil Asuki - on nienawidzil siebie. Ze soba mial problem, byl zamkniety w swojej skorupie, skorupie watpliwosci, nieufnosci wobec innych. Nie potrafil wyjsc do ludzi, bal sie, ze jak cos pojdzie nie tak, zostanie sam, zraniony. Stad jego problemy.
Napisalem, ze mial nierowno pod sufitem -- w cudzyslowiu, ale i tak stwierdzenie na wyrost, bo chlopak po prostu potrzebowal dobrego psychologa.
Przed przybyciem do Tokyo 3 przez dlugi czas nie widzial swojego ojca -- czul sie przy nim jak przy obcym czlowieku, a jednoczesnie wiedzial, ze to jego ojciec, osoba, ktora z zalozenia jest mu bardzo bliska. Jedno z drugim kolidowalo i niezle macilo mu w glowie. To byl jeden z glownych problemow Shinji'ego. Jego wrodzona sklonnosc do zamykania sie, tlumienia w sobie cierpienia, zostala ogromnie wyjaskrzona przez zupelnie nowa role w zyciu, jaka bylo pilotowanie Evangelionow -- mlodego dzieciaka wsadzaja do wielkiego robota, ktorym ma walczyc ze smiercionosnymi dziwadlami z kosmosu, dookola wszyscy wymagaja od niego posluszenstwa i skutecznosci. Dla kogos takiego jak Shinji to bylo po prostu za duzo...

Asuka byla dla Shinji'ego niezrozumiala osoba -- zreszta chyba jak dla kazdego. Ekscentryczna, wybuchowa, trudna do przewidzenia -- albo rzucala ci sie na szyje albo obwiniala za wszelkie zlo na tym swiecie. Asuka nie miala zadnego interesu u ojca Shinji'ego, a juz na pewno nie probowala wygryzc jego syna. Jej chec rywalizacji, wysuwania sie na pierwszy plan, dowodzenia i rozkazywania innym, byla efektem przezyc z dziecinstwa -- szalenstwo matki, utrata wiary w wartosc wiezi miedzyludzkich w bardzo mlodym wieku. Chciala wszystkim pokazac, ze radzi sobie sama ze wszystkim. Byla kolejnym przykladem autodestrukcyjnego charakteru.

Asuka Shinji'm nie manipulowala, ona zachowywala sie tak wobec kazdego, zaleznie od swoich aktualnych humorow wobec danej osoby. Wkurzalo ja, ze Shinji jest taki pokorny, usadzony i kompletnie nieimpulsywny ("Zawsze za wszystko przepraszasz!!"). Pocalunek byl zas kolejnym przejawem tego, jak szerokie miala wachania humorow, motywacji i zachowan. Przyjmowanie winy i przyznawanie sie do bledow nie bylo jej specjalnoscia, a calowanie sie z Shinji'm bylo kompletnym przypalem - stad tez ucieczka do lazienki, plukanie ust i zwalenie winy za to cale "zboczenie" na chlopaka.

Z tego co mi dane bylo zobaczyc, na koniec EoE, na twarzy Asuki nie rysowalo sie zaskoczenie, ale blogi spokoj i lagodny usmiech -- w kontrascie do tego, ze Shinji wlasnie ja dusil. Ten sciska jej szyje, a ona gladzi go reka po policzku. Absurdalna scena, ale w koncu wlasnie zdarzyl sie koniec starego i poczatek nowego swiata, wiec wlasnie zupelnie dziwnych i niezrozumialych zachowan i wydarzen nalezy sie spodziewac. Zapewne Hideaki mial w tej scenie konkretny cel, chcial zawzec jakis symbol (albo zapewnic nam temat do nieskonczonych polemik xD ).

Co do rozbudowanych osobowosci, to w koncu byly to glowne postaci tej historii, pozatym byly to dzieciaki po przejsciach i z problemami -- a wlasnie tacy ludzie maja najbardziej rozbudowane charaktery (takze i w prawdziwym zyciu), w przeciwienstwie do "zwyklych" ludzi, przewidywalnych w zachowaniach i stosunkowo niezmiennych (vide szkolni koledzy Shinji'ego i Asuki).


A traca wlasciwie wszyscy, ktorzy tego anime nie widzieli :mrgreen: Chocby mialo sie nie spodobac, trzeba to zobaczyc :D
 
 
e_g 
Obieżyświat



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 1385
Location: Poznań
Posted: 26-03-2006, 22:43   

Dustie -> ok,masz racje,nigdy nie byłem dobry w interpretacjach :P Właściwie wiedziałem że asuka miała humory i tak trakowała ludzi jaki tylko miała kaprys,tylko jakoś nie wpadłem na to by się głębiej nad tym zastanowić :P

A i trzeba przekonać forum do oglądania...Oglądajcie anime!!oglądajcie anime! :P Zwłaszcza NGE! :P

Edit:
aha jeszcze co do duszenia asuki...mi chodzi o to jak shinji ją chwycił za szyję w mieszkaniu misato,jak jęczał żeby ktoś mu pomógł..wtedy asuka była zaskoczona,później w końcówce filmu była spokojna,z ulga na sercu.
_________________
 
 
 
Malwinka 
Obieżyświat



Joined: 13 Sep 2004
Posts: 918
Location: z wykopalisk
Posted: 27-03-2006, 16:30   

Ghosy In The Shell SAC w Kinie Domowym już jest w sprzedaży na plytce sa pierwsze dwa odcinki. Dodali też plakat. Opakowane w DVD slim. Cena za pierwszy egzemplarz 9,90 mozna zaprenumerowac wszystko /dostaje sie wtedy pudełko na całą serie gratis/ lub zamawiac poszczegolne cześci. Polecam

NGE niedawno zaczełam oglądać, ale na razie jeszcze sie nie wypowiem
_________________
So, how u doinn?
 
 
 
Jaunty 
Obieżyświat



Joined: 26 Nov 2004
Posts: 960
Location: Getto Północ
Posted: 27-03-2006, 17:38   

Hehe, już mam :D ! Plakat niczego sobie, ale w następnym numerze chyba dadzą fajniejszy - wtedy na bank wyląduje na mojej ścianie :) . Szkoda, że tylko dwa odcinki... trzeba będzie konsumować serial powolutku, żeby nie suszyło przez miesiąc. Da się to całe pudełko na wszystkie odcinki kupić oddzielnie? A jeżeli tak to gdzie? W saloniku prasowym w Carrefour Wileńska nie uświadczyłem takowego.
_________________

 
 
 
Malwinka 
Obieżyświat



Joined: 13 Sep 2004
Posts: 918
Location: z wykopalisk
Posted: 27-03-2006, 18:04   

No właśnie nie wiem o co biega z tym pudełkiem. Napisane jest, że normalnie kosztuje 19.90. Możliwe, że zamawiając poszczególne egzemplarze można zamówić też pudełko.
www.kinodomowe.idg.pl/ghost
_________________
So, how u doinn?
 
 
 
Dustie 
Podróżnik



Joined: 26 Sep 2004
Posts: 292
Posted: 29-03-2006, 16:58   

Chyba tak jak napisalas poprzednio, przy prenumeracie wszystkich egzemplarzy dostaje sie pudelko (chyba, ze i do pojedynczego egzemplarza(y) dadza przy zamawianiu poczta).

Dzisiaj wlasnie widzialem ten numer z Gitsem, ale nie wiem, czy kupowac, raczej bym kupil filmy plenometrazowe - pierwszy i drugi. Seria ponoc odbiega poziomem od wspomnianych (choc muzyka ponoc rownie dobra).

e_g >> Aaa, o te scene ci chodzilo... Ona byla kosmiczna. Juz do konca nie pamietam, ale chyba Asuka rzeczywiscie byla zaskoczona, przynajmniej kiedy Shinji zaczal rzucac krzeslami dookola. Nie wiem, czy pokazali jaka miala mine bedac duszona...

I przypadkiem nie zrazaj sie moim referatem z poprzedniego postu -- jakos tak mam NGE obcykane, po dlugich i zazartych dyskusjach na forum anime :P
 
 
Malwinka 
Obieżyświat



Joined: 13 Sep 2004
Posts: 918
Location: z wykopalisk
Posted: 29-03-2006, 22:00   

Pudelko jest gratis tylko przy zaprenumerowaniu wszystkiego w innym przypadku kosztuje 19,90.
Jesli chodzi o muze jest ok. ale napewno nie jest równie dobra. Nie ma takiej opcji ;)
_________________
So, how u doinn?
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo