FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Klawiszologia
Author Message
m.i.c.h.a.ł 
Nowicjusz


Joined: 03 Nov 2008
Posts: 5
Posted: 03-11-2008, 19:35   

Aurelie Ja mam inne ustawienia ale jakoś sobie poradziłem. Wszedłem w WYSZUKYJ, tam wyszukałem URUCHOM i resztę zrobiłem według zaleceń K@ta i wszystko działa dobrze.
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 03-11-2008, 19:38   

Rozpracowałem w końcu załatwianie rekinów za pomocą granatów :D Trzeba cierpliwie czekać aż rybka zacznie atakować, w tym czasie trzymamy klawisze na (unik/kucnięcie) oraz (granat). Gdy rekin z impetem ruszy na nas rzucamy granat i w odpowiednim momencie robimy unik. Smacznego :P


Edit:
A jest może na pokładzie z nami jakiś programista? Może w rejestrze da się coś poprawić\zmienić na lepsze w grafice?
_________________
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 06-11-2008, 19:03   

Kupiłem sobie takie coś:

Media-Tech Pathfinder mt1502. I pytanko: Kto juz z tego korzystał w TR albo czegoś w podobie? Tzn konkretnie interesuje mnie mianowicie jak używać drugiej gałki do obracania kamerki? Bo ogólnie - sobie tym czymś radzę, ale czasem by sie przydało przesunąć kamerę, bo jakieś drzewo, skała czy inny chuj zasłania. Żeby nie było, że admin offtopuje: Tak, tym zamierzam grać, w jakiejś dobrej konfiguracji.


EDIT: Ok, znalazłem. Jakby ktoś nie wiedział, a miał podobny problem - musi być tryb gałki załączony w konfigu pada i w menu jakieś game axes czy coś wybrać :)
 
 
 
Matteusz 
Podróżnik


Joined: 27 Apr 2007
Posts: 337
Posted: 06-11-2008, 19:10   

Igi^MBE, jezeli masz opcje "Analog" to ja wlacz podczas gry wtedy uaktywnia ona funkcje obrotu kamery... Mam innego "zwyklego" pada nie takie cos kosmiczne :D Ale o wiele lepiej sie gra na padzie niż na klawiaturze :P

[ Komentarz dodany przez: Igi^MBE: 06-11-2008, 19:12 ]
Żadne tam kosmiczne, 40zł w lokalnym sklepie marki Kalafior :)

PS. Igi^MBE chodzi mi ze taki smieszny "kosmiczny" wyglad ma :D
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 22-11-2008, 23:36   

O jejku już myślałem, że umiem wykonać wszystkie triki związane z ruchami, a tu nagle Lara delfinkiem mi pływa :O Popisowo wygląda to ze skoku na główkę :D Dziwnie jednak pływa wolnym tempem, używa tylko nóg - zamiast tego mogli zostawić "żabkę".
_________________
 
 
Mattai 
Student


Joined: 23 Jun 2007
Posts: 35
Location: poznań
Posted: 23-11-2008, 00:10   

Mam takie pytanie. Był tu podany sposób na to, jak zrobić, żeby skok był na PPm. u mnie jest taki problem, że nie ma tego pliku input jak otwieram po kolei tak jak jest opisane. Jest jakiś inny sposób, że zrobić skok na PPM. Prosze o pomoc.
_________________
:D
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 23-11-2008, 00:16   

Musi być w rozwinięciu drzewa Tomb Raider Underworld pod folderem Graphic. Coś pewnie źle robisz, źle szukasz, albo usunąłeś ten wpis rejestru. Jeżeli dopiero zainstalowałeś grę, to musisz ją uruchomić by klucz w rejestrze został utworzony.
_________________
 
 
Mattai 
Student


Joined: 23 Jun 2007
Posts: 35
Location: poznań
Posted: 23-11-2008, 00:43   

No, ale już przeszedłem demo z 40 razy. Włączam regedit pojawia mi się jakieś HKEY, a nie HKCU, włączam te HKEY, potem Software, potem szukam Crystal i TRU DEMO, i nie ma nigdzie tego input :( .
_________________
:D
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 23-11-2008, 00:57   

Zapodaj screena bo nie mogę uwierzyć. Dla wyjaśnienia: HKCU = HKey_Current_User . A próbowałeś odinstalować Demo, usunąć następnie wpisy w rejestrze, a następnie ponownie zainstalować grę?
_________________
 
 
Mattai 
Student


Joined: 23 Jun 2007
Posts: 35
Location: poznań
Posted: 23-11-2008, 10:33   

Kurcze, już wiem co zrobiłem źle. Wszedłem w inny Software. Teraz już wszystko jest w porządku. Dzięki za pomoc! :pozdro:
_________________
:D
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 23-11-2008, 10:42   

no wlasnie, w rejestrze jest kilka takich podobnych drzewek ;)

Tutaj macie spis wszytskich zakodowanych w rejestrze ruchów:

Action 0 = Interact
Action 1 = Grapple
Action 2 = Crouch/Roll
Action 3 = Jump
Action 4 = Target Lock
Action 5 = Shoot
Action 6 = Sprint
Action 7 = Grenade
Action 8 = Centre Camera
Action 9 = Manual Aim
Action 10 = Pause
Action 11 = PDA
Action 12 = Use Medipack
Action 13 = Camera
Action 14 = Light
Action 15 = Change Weapon
Action 16 = Right
Action 17 = Left
Action 18 = Down
Action 19 = Up
Action 20 = Walk
Action 21 = Vehicle - Shoot
Action 22 = Vehicle - Brake
Action 23 = Vehicle - Gas
Action 24 = Vehicle - Reverse

I numery, ktore trzeba wpisac, odpowiadajace trzem przyciskom myszki:

Key 96 = Left Mouse
Key 97 = Right Mouse
Key 98 = Mouse Mouse

--------------------------------------------------------

i moze teraz komentarz ode mnie. Niepojęte... NIEPOJĘTE jest dla mnie jak Crystalsi mogli w ostatecznej wersji zachowac takiego buga :/ Juz w demo ludzie to zgłaszali :/

Nie rozumiem takze po co oni na silę co częsc udziwniają sterowanie. W kazdej czesci na chama skok czy kucanie przestawiaja na inny klawisz. Po co? Tak trudno bylo zachowac ciaglosc i trzymac sie sterowania z TR7 i w TRA i w TR8? Jakos sterowanie od TR1 aż po TR6 praktycznie bylo bez zmian.

Jako, ze jestem przyzwyczajony do moich ustawien, przedstawiam je ponizej i polecam :p (te ustawienia mam niemal identyczne w TR7 i TRA):

WSAD - kierunki
E - interakcja
strzał - H/LPM
skok - PPM
linka - Q
sledz cel/wyciagnij bron - G/Spacja
kucanie - Shift
granat - T
ręczne celowanie - Z
ustawienie kamery - J
wolne chodzenie - Alt
skradanie sie - R (no tego akurat w TR8 nie ma, ale w TR7 i TRA bylo)
sprint - R (w TR8 zamiast tego skradania na R sobie to ustawilem)
zmiana broni - + (w TR7 End, ale tam to pasuje)
apteczka - 0
światło - F
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 01-12-2008, 19:21   

Okej, dałem się porwać modzie i zakupiłem pada :p Wprawdzie nie Xklockowy ale taki wzorowany na Dual Shocku, za 36 zeta.
Wszystko działa super, już zapomniałem jak to wygodnie jest móc rozsiąść się fotelu, bez pierniczenia się z myszką i klawiaturą.
_________________
 
 
01anka 
Nowicjusz



Joined: 31 Jan 2008
Posts: 14
Posted: 02-12-2008, 22:30   

K@t wrote:
Okej, dałem się porwać modzie i zakupiłem pada :p Wprawdzie nie Xklockowy ale taki wzorowany na Dual Shocku, za 36 zeta.
Wszystko działa super, już zapomniałem jak to wygodnie jest móc rozsiąść się fotelu, bez pierniczenia się z myszką i klawiaturą.

- prosze, pomoz! mam "dual shocka" kalwisze nie dzialaja i nie umiemm ustawic...np. nie moge chodzic! kiedy chce chodzic ;(
_________________
"Wszystko wskazuje na to, ze myliłyśmy się. Tyranozaury były padlinożercami." prof. Jack Horner
 
 
Szynszyl 
Podróżnik



Joined: 23 Nov 2006
Posts: 658
Posted: 02-12-2008, 22:43   

:nietak:
Przede wszystkim, pada trzeba najpierw włączyć w ustawieniach gry aby zaczęła z niego korzystać, a dokładniej - w opcji GAMEPAD CONFIGURATION.
Później można już zmieniać wszystkie opcje dotyczące sterowania.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 02-12-2008, 22:44   

Wgraj sterownik (jeśli były), sprawdź w menedżerze urządzeń, czy wykrywa pada. Najpierw podłącz pada, potem uruchom grę i w opcjach gry sprawdź, czy jego używanie jest zatwierdzone.
U mnie było wsio okej.
_________________
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 03-12-2008, 08:25   

Dokładnie. Pada trzeba włączyć w opcjach gry - i nieco przekonfigurować. Przynajmniej w moim dualszokopodobnym za ~40pln firmy media-tech. Mianowicie:
- Wywalić pauzę spod lewej gałki żeby uniknąć frustracji, mozna tam wcisnąć chodzenie powoli.
- MOŻNA zrobić coś z granatami, ale to nieobowiązkowe
- MOŻNA gdzieś wcisnąć apteczki
- TRZEBA przypisać gaz i hamulec motoru pod guziki - u mnie gałka NIE działa, tzn dział tylko lewo/prawo :) A hamulec przydaje się do poślizgów i skoków :)
 
 
 
01anka 
Nowicjusz



Joined: 31 Jan 2008
Posts: 14
Posted: 03-12-2008, 09:30   

:D jeju...jasne, ze wiem, ze trzeba pada wlaczyc w opcjach gry... problem z tym, ze niby ustawiam odpowiednie ruchy pod guziczkami a Lara reaguje jedynie na niektore... a niektore jakby nie istnialy
_________________
"Wszystko wskazuje na to, ze myliłyśmy się. Tyranozaury były padlinożercami." prof. Jack Horner
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 03-12-2008, 12:29   

To ja od siebie jeszcze dodam, że wibracje w Microsoftowym padzie też trzeba aktywować ręcznie w menu. Domyślnie są wyłączone, a bez nich wiele tracimy :)
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
lola24 
Nowicjusz



Joined: 05 Dec 2008
Posts: 10
Posted: 05-12-2008, 19:47   

Czy w TRU można ustawić kamerę tak aby można było ją ustawiać za pomocą prawej gałki analogowej na padzie, ja cały czas próbuje i nic. Grać na padzie i myszce to już trochę przesada :) . W inne grałam na PS2, więc nie było problemu,a to jest mój pierwszy Tomb Raider na komputer więc na klawiaturze grać nie umiem :) . A tak przy okazji cześć wszystkim.

:narka:
_________________
Lara Croft is eternal...
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 05-12-2008, 20:07   

lola24, ja gram na padzie Xbox360 dla Windows. I od razu domyślnie miałam ustawione że na prawej gałce jest sterowanie.
A w ogóle mozesz tam na tej gałce cokolwiek ustawić. :)
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 05-12-2008, 20:08   

Lola - kilkanaście postów wyżej Igi wyjaśnił co trzeba ustawić, żeby prawa gałka funkcjonowała jak należy :)
_________________
 
 
lola24 
Nowicjusz



Joined: 05 Dec 2008
Posts: 10
Posted: 05-12-2008, 21:36   

Sorki, ale nie zauważyłam tego posta i dzięki za pomoc :P
_________________
Lara Croft is eternal...
 
 
r2d2 
Nowicjusz


Joined: 06 Dec 2008
Posts: 1
Posted: 06-12-2008, 13:51   

Witajcie forumowicze :) Mój problem może wydać się dla Was śmieszny, ale jestem początkujący wiec proszę o wyrozumiałość ;P Otóż chodzi o to, że kiedy próbuje zrobić headshota za nic w świecie nie mogę najechać czerwonym celownikiem na główkę przeciwnika ;/ Dodam, że gram na dualshocku od PS2. Proszę o pomoc i pozdrawiam.
 
 
lola24 
Nowicjusz



Joined: 05 Dec 2008
Posts: 10
Posted: 06-12-2008, 18:48   

Czy ktoś, kto gra w TRU na joy-padzie mógłby napisać jak ustawił sterowanie tak żeby wszystko zmieściło się na padzie i nie trzeba było grać padem i klawiaturą :p
_________________
Lara Croft is eternal...
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 07-12-2008, 15:04   

Microsoftowy ma wszystko ustawione automatycznie. Nie wiem jak to jest z innymi. Ale w instrukcji jest wszystko rozpisane, więc można sobie z tego skopiować.
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo