FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Co bylo a czego nie ma w Legend
Author Message
kot 
Student



Joined: 10 Nov 2005
Posts: 55
Posted: 15-04-2006, 19:12   Co bylo a czego nie ma w Legend

Wlasnie sobie obejrzalem pierwszy i drugi trailer Legend i powiem szczerze ze zaluje ze nie ma niektorych scen z nich w grze :(

To co ja zauwazylem;)
-nie ma chyba jednego calego levelu gdzie wystepuja Zikkuraty
-zagadki z trzema obreczami ktore widac pod koniec drugiego traileru
-nie ma bazoki!
-nie ma zagadek ze skakaniem po pochylosciach co bylo bardzo ciekawe :P
-motor w Tokyo jest inny i tez dluzej sie go uzywa;)
-Nepal rozni sie i to bardzo np sa wrogowie a nie tylko zwierzaczek :P
-brak flar duza Lara


Ja tam tak bardzo sie nie przygladam i to jest co ja znalazlem wy sie podzielcie takimi ciekawostakami ja chetnie poczytam;)
_________________
 
 
 
TiNeX 
Podróżnik



Joined: 25 Apr 2004
Posts: 245
Location: Zabrze
Posted: 15-04-2006, 19:22   

Nie grałem w nowego TR jeszcze ale zauważyłem zmiana inventory. tzn te 4 przyciski odpowiadające za lornetke, apteczke zostały zmienione. Wcześniej były flary zamiast latarki.
Potem zamieszczę zdjęcie z traileru.
 
 
 
darekch 
See you in Valhalla


Joined: 24 Dec 2005
Posts: 331
Location: Ostrowiec Św.
Posted: 16-04-2006, 10:59   Re: Co bylo a czego nie ma w Legend

kot wrote:
Wlasnie sobie obejrzalem pierwszy i drugi trailer Legend i powiem szczerze ze zaluje ze nie ma niektorych scen z nich w grze :(

To co ja zauwazylem;)
-nie ma chyba jednego calego levelu gdzie wystepuja Zikkuraty
-zagadki z trzema obreczami ktore widac pod koniec drugiego traileru
-nie ma bazoki!
-nie ma zagadek ze skakaniem po pochylosciach co bylo bardzo ciekawe :P
-motor w Tokyo jest inny i tez dluzej sie go uzywa;)
-Nepal rozni sie i to bardzo np sa wrogowie a nie tylko zwierzaczek :P
-brak flar duza Lara


Ja tam tak bardzo sie nie przygladam i to jest co ja znalazlem wy sie podzielcie takimi ciekawostakami ja chetnie poczytam;)


Łoj... zauważ, że są to trailery i są one zazwyczaj 'poporzycinane', żeby pasowały w czas i muzykę i między innymi dlatego w Japinii motor jest używany dłużej a na trailerze tak krótko.
Ja nie grałem w TR:L, więc nie mam za dużo do gadania, ale zdaje mi się, że między innymi to właśnie taka przyczyna jest tego, że coś w TRL jest a czegoś nie ma, a na trailerze było. Podobnie było w przypadku którejś reklamy TRAOD, gdzie w tym miejscu (screen) na trailerze był jakiś taki fajny super skok Lary na drugą stronę, a w grze (bynajmniej u mnie) nie było żadnego takiego filmiku/przerywniku.
 
 
fanfan100 
Obieżyświat


Joined: 27 Feb 2005
Posts: 816
Posted: 16-04-2006, 11:58   

Quote:
gdzie w tym miejscu (screen) na trailerze był jakiś taki fajny super skok Lary na drugą stronę, a w grze (bynajmniej u mnie) nie było żadnego takiego filmiku/przerywniku.


Jeśli chodzi o AoD to mogą być tego przyczyny dwie. Albo nie był to filmik tylko ktoś wykonał taki skok samemu bo sie da :) albo yło to na PS2 która chyba sie troche różni od PC ale nie wiem :)

A co do TRL to fakt widać że nie ma wielu lokacji zaplanowanych na początku :| A szkoda bo byłem ciekaw o co chodzi z tymi 3 słońcami w Boliwii :( No i miałem nadzieje na walkę z kamiennym bosem w pierwszych screenów :( Chce jeszcze załważyć że stron www.tombraider.com mogła być zmieniona też z tego powodu. Zrezygnowano z wielu lokacji które najpierw pokazano więc i zmienono design strony i usunięto screeny z tamtych lokacji :roll:
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 16-04-2006, 19:31   

Off top !? A ja z tego co pamiętam przeskoczyłem na drugą stronę tego mosu i była tam apteczka ;?

A z tymi usunietymi lokacjami to uważam że w sumie należy się cieszyć że nie usunięto tyle i le w Aod ;)
 
 
slawciun 
Podróżnik


Joined: 17 Dec 2005
Posts: 576
Posted: 20-04-2006, 15:14   

co było w poprzednich czesciach a niema w "Legend":
-lepsze zagadki, ciekawsze rozwiazania
-wiecej broni (chodzi mi o to ze za mało jest rodzaji broni)
-flary :D (powinny byc tez jak sie chodzi strasza Larą:P)
*Croft Manor
-nie ma ogrodu ;( (tylko marna fontanna :( )
-labirynt
-sala balowa
-wieza (ona jest tylko szkoda ze niemozna sobie jakiejs mzy puscic z niej :P )

A tak wogole to mały off topic :P
Gra moze niema tych dupereli co je wymieniłem :P ale za to narescie "Legend" ma w sobie swietna sciezke dziekowa i klimat :D
 
 
 
kot 
Student



Joined: 10 Nov 2005
Posts: 55
Posted: 20-04-2006, 18:24   

Ale tu w tym temacie nie chodzi o oczekiwanie i co chcielibysmy zeby bylo. Tylko co bylo widac na trailerach, fotach a czego zabraklo w finalnej wersji XP
_________________
 
 
 
slawciun 
Podróżnik


Joined: 17 Dec 2005
Posts: 576
Posted: 20-04-2006, 18:32   

Lilly napisała
Quote:
Brak Kurtisa

No to Lilly tez napisała nie na temat :P
 
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 20-04-2006, 20:38   

Temat jest tak sformułowany że MOŻNA również pisać o tym czego nam zabrakło ;] Więc popieram wypowiedz slawciuna odnosnie tego czego mu zabrakło :d Mi szczególnie tego biegania i szukania kluczy to jakis bram ;)
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 20-04-2006, 20:53   

To jak można się wypowiadać o tym czego nam brakuje to ja tu mam mały komentarz do wtrącenia :mrgreen:
Mi osobiscie sie wydaje, ze Crystalsi pozbyli sie kilku swietnych patentow, np wymienionych wyrzej - zagadki (szukanie kluczy do bram) czy ogrod w CM ( :evil: ) i wiele takich, zmienili sterowanie Lary - mi się nie do konca podoba np, ze nie ma salt w bok i w tył. W kazdym TR Lara zyskiwala nowe umiejetnosci, w polaczeniuu ze starymi a teraz walneli praktycznie wszystko nowe i co :P czasem mi brakuje niektorych starych ruchow i troooooszeczke starego sterowania.
(mam nadzieje,ze takie techniczne sprawy tez sie wiaza z tematem topicu :P )
 
 
slawciun 
Podróżnik


Joined: 17 Dec 2005
Posts: 576
Posted: 21-04-2006, 12:13   

no własnie...
TR to głownie było poszukiwanie kluczy, dzwigni i czasowki :D
w TR:L tego zabrakło :( a szkoda ale niemozna ze przez to gra jest do du** poprostu CD mogli nie rezygnowac z pomieszczen ktore były pokazane w pierwszych trailerach jesli nawet nie pasowały do fabuły, mogli w tych pomieszczeniach dac klucze albo dzwignie :)
mam nadzieje ze w TR8 beda klucze i zamki :D
:pozdro:

a i jeszcze niema tych 2 butli przyczepionych do plecaczka Lary :( a szkoda fajnie by sie łaziło z tymi butlami :P
 
 
 
Kyo 
WoTR Team



Joined: 11 Apr 2005
Posts: 458
Posted: 21-04-2006, 13:41   

Mnie się wydaje, że brak ogrodu w CM to celowe zamierzenie - aby nie powtarzać co część tego samego. Crystalsi dadzą coś nowego w TR8 - choćby ten ogód.
Poza tym brakowało strzelnicy, do tego pewnych świetnych broni jak UZI. Dźwigni owszem także zbyt mało. A klucze przeboleję, bo pierwszy raz coś nowego - nie musimy latać tam i z powrotem po levelu w poszukiwaniu kawałka miedzi :wink:
Samej jeździe motorem zabrakło takiego "speeda", efektów, za to niestety mamy monotonność.
W sumie mogli też dodać opcję multiplayer (np. death match, czy time trial) choćby na konsole, na pewno wydłużyłoby to żywotność gierki. Czego mi jeszcze brakowało.... a już wiem! Dinozaurów mi brakowało :mrgreen:
 
 
slawciun 
Podróżnik


Joined: 17 Dec 2005
Posts: 576
Posted: 21-04-2006, 13:55   

Quote:
W sumie mogli też dodać opcję multiplayer (np. death match, czy time trial)

time trial jest w grze :D grasz sobie w wybrany level a na dole w rogu masz czas w ktorym musisz przejsc cały level :D bardzo to fajne jest :P tylko ze przez to widzimy jak gra jest krotka :(
 
 
 
Tom Raider 
Praktykant



Joined: 18 Jul 2005
Posts: 121
Location: Suldanesselar
Posted: 22-04-2006, 19:23   

Quote:
TR to głownie było poszukiwanie kluczy, dzwigni i czasowki :D
w TR:L tego zabrakło


Czasówki jako tako były- chocby w Nepalu, musisz właściwie non stop gnać, bo tu za chwile cos ci spadnie na głowe, tu sie właśnie zawala podłoga itp. Ale faktycznie, mogłoby byc jakieś szukenie kluczy (ale może zrezygnowali, bo znowu zrobiliby kłódki i zamki większe od samych drzwi :P )- na pewno chociaż troche wydłużyłoby to gra i uczyniło ja troche trudniejszą. Mnie osobiście brakowało głównie troche wiekszej ilości broni- praktycznie całą gre przeszedłem korzystając z karabinu, pare razy wziąłem shutgun (no bo co to za Lara bez śrutówki :P ).
_________________
-That sounded permanent.
-Death by irony is always painful... amateurs.
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 24-04-2006, 12:30   

Dobry temat. Ojj, wiele by tutaj mówić, bo Legend wiele z poprzednich części brakuje. Nie mówię, że to źle, bo sama gra ma dobry klimat i jest czymś nowym, innym, a to jest na plus. Trochę teraz pojadę na Legend, ale ten temat w końcu stworzony jest do pisania o minusach, więc proszę nie pomyśleć, że nie mam też dobrego zdania o Legend, bo mam :P

W TRL nie ma wielu rzeczy, które były w poprzednich częściach, co może trochę smucić. Brakuje mi kluczy, wajch, różnorodnych przeciwników i poplątanych zagadek. Tutaj wszystko jest takie proste, każda zagadka umieszczona jest w jednym pomieszczeniu, nie trzeba już się nalatać i zbierać przedmiotów w całym poziomie, aby przydały się one później. Przeciwników innych od ludzi mamy zaledwie kilku, co mnie osobiście bardzo smuci. W starych częściach lubiłam to, że za każdym rogiem mogło się coś czaić, a stojący przed nami pomnik mógł zaraz ożyć. Węże, nietoperze, gladiatorzy, demony - czego to nie było w klasycznych TR! Co do zagadek, to najbardziej brakuje mi przesuwania dźwigni i zastanawiania się, co się właśnie otworzyło, albo znajdywania różnorodnych kluczy i używania ich później. Chociaż nie narzekam tak do końca, bo jest kilka elementów, które przypominają mi o starych TR. Ale jak już są, to tylko te wizualne.

Podsumowując, TR Legend mało ma z klasycznych części, ale sam ma dobry klimat i jest czymś zupełnie nowym. Można to uznać i za plus i za minus. Minus dlatego, że niektórym może brakować starego klimatu, a plus dlatego, że niektórzy mogliby narzekać, że to już 7-ma z kolei część serii, a wiele się nie zmieniło. Tyle ode mnie.

Update: Niekórym ludziom jednak widocznie nie przypadł do gustu Legend, bo są już pisane prośby do Core, aby zrobili nowego TR.

-> http://www.core-design.co...p?p=718#post718
 
 
 
TiNeX 
Podróżnik



Joined: 25 Apr 2004
Posts: 245
Location: Zabrze
Posted: 24-04-2006, 21:11   

To prawda. ale wszyscy w prasie ostro by zjechali nastpnego TR jeśli miałby być taki jak poprzednie. Seria TR potrzebuje odświeżenia i to dało TRL. Grupka fanów napewno wolałaby TR7 tak jak poprzednie części ale większość graczy już nie... Dlatego ja osobiście wole Legende niż "klasyke". Zauważyliście że TRL przyciągnął wiele fanów nie grających w poprzednie Tomb Raidery ? I to może przełożyło się na świetne wyniki spredaży TRL
 
 
 
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 24-04-2006, 22:09   

Masz racje TineX zgadzam sie zupełnie :690:
Nowa część nie posiada tego co stare dobre Tomb Raidery ale jest z pewnościa lepsza od nich zarówno budowa lokacji jak i poziomem. Słysze często od ludzi że TR to nudna seria bo prawie nic się nie zmienia poza fabułą i lokacjami... teraz dzięki "Legend" po TR sięgneła duża liczba osób z ciekawości bo dowiedzieli się że gre tworzył inny zespół.
Ludzie maja dość tego samego a fanów jest zbyt mało by zapewnic należyty dochód ze sprzedaży. Wiadomo było że gra nie będzie identyczna pod względem rozgrywki w stosunku do innych części. Autorzy sie wypowiadali że stare gry brali tylko jako inspiracje.
Gdy grałem w klasyczne części aż mnie zaparło bo mogłem rozpoznać zbliżone lokacje do tych z TR6. Wiele lokacji jest tak naprawde podobnych do siebie badż inspirowanych z wyglądu z pewnymi zmianami. Core nie chciało sie robic nowych pomysłów tylko powielali pomysły z pewnymi koniecznymi zmianami... Uważam za głupi pomysł namawiac Core do tworzenia TR8...po co? By ludzie co ponownie zaufali marce TR ponownie sie do niej zrazili? Bzdura...
 
 
The Pianist 
Praktykant



Joined: 31 Jul 2005
Posts: 123
Location: Wawa
Posted: 26-04-2006, 11:01   

Już pomijając fakt, że gra jest za krótka. Rozumiem wasze wszystkie zdania. A to, że TRL różni się od klasycznego TR i jesteście z tego powodu zawiedzeni, a to, że podoba się wam bardziej TRL niż klasyczne tomby. Ja to rozumiem.

Ale muszę się zgodzić z stwierdzeniem, że Legenda przyciągnęła nowe żesze fanów Tomb Raidera i Miss Croft. Ja właśnie do nich należę. Co prawda grałem trochę w klasyczne tomby (od razu mówię, że przeszedłem tylko TRL, a jeszcze żadnego tomba w całości od 1 do 6), ale tak naprawdę zakochałem się w tej grze od Legend. Owszem zamierzam przejść wszytskie pozostałe tomby.

Narazie pozostaję pomiędzy dwoma opiniami, że TRL się różni od klasyki i, że TRL jest lepszy. Poznam w całości tomby 1-6 plus 3 goldy, to dopiero wtedy się wypowiem szerzej w temacie tr 1-6 a TRL. :pozdro:
_________________

 
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 29-04-2006, 11:25   

Polecam zacząć od TR1 :) Ja tą częśc ukończyłam jako ostatnią z klasycznych TR, ale BYŁO warto!!! Pierwsza część jest genialna i ma klimat, którego pozazdrościć jej może wiele innych, dobrych gierek.
_________________
Miow.
 
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 01-05-2006, 12:17   

Przejrzałem sobie właśnie załączniki które uploadowałem na stronę i znalazłem screena z jakiegoś labolatorium któego nie było w grze oraz concept arta skadś tam :P
http://www.tombraiderforu...load.php?id=829
http://www.tombraiderforu...load.php?id=644
 
 
fanfan100 
Obieżyświat


Joined: 27 Feb 2005
Posts: 816
Posted: 01-05-2006, 12:46   

He he o tym pierwszym artcie to właśnie przed chwilą sam tu chciałem napisać Paciej :P Publikuje tu też inne arty które widzieliśmy przed premierą a nie było ich w grze :) Jeżeli ktoś wie gdzie znajduje się dana lokacja przedstawiona na obrazka to piszcie bo moge się mylić :?: :)

Osobiście jednak uważam że mało prawdopodobne jest by twórcy zrezygnowali z tak dużej ilości pomysłów i lokacji bo stwierdzili że mają coś lepszego lub że pomysły te są głupie. Jak dla mnie to po prostu mieliśmy powtórkę z rozrywki ;) Tylko że teraz jakoś dobrze chronią tej tajemnicy z wyciętymi lokacjami :690:
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 01-05-2006, 12:49   

Mi się wydaje że oni zostawią to do TR8 :P Dzięki że wyszukałeś wszystko lub prawie wszystko bo mi się nie chciało dziś tego szukać :P
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 01-05-2006, 13:08   

Kilka screenów całkiem przypomina Atlantydę z TR1. Może w planach były większe powiązania z jedynką. W ogóle szkoda, że tak ociachali grę, ale może ten zabieg był potrzebny...
_________________
Miow.
 
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 01-05-2006, 13:10   

Ja sądzę że niektóre lokacje nie miały powiązania z fabułą i wykorzystają je może w przysżłym TR:P
 
 
P@wel 
Podróżnik



Joined: 25 Mar 2006
Posts: 286
Location: Szczecin
Posted: 01-05-2006, 13:20   

Hmmmmm dziwne to troche ale mysle, ze wykorzystaja te levele w TR8 i dzieki temu gra szybciej powstanie :matrix: :narka: :pozdro:
_________________
ABSOLUTELY Angelina Jolie
Maybe I'm crazy but I really love her.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo