FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Co was najbardziej denerwuje i drazni podczas grania?
Author Message
x*kinga*x 
Praktykant



Joined: 20 Oct 2008
Posts: 136
Location: Przemków (;
Posted: 22-11-2008, 18:57   

Okropnie mnie denerują biegi po ścianie za pomocą linki. Niemal zawsze mam z tym ogromny problem. Lara najczęściej albo nie chce doskoczyć do jakiegoś występu, albo odbija się w złą stronę. To jest okropne, zwłaszcza że punkty kontrolne wtedy znajdują się wyjątkowo daleko :fire:
Jeśli chodzi o bugi, tych też nie brakuje. Zazwyczaj nie przeszkadzają mi w samej grze, ale jest jeden który mnie po prostu wnerwia. Jak już ktoś pisał, Lara zatapia się w ziemię i trzeba wczytać grę, żeby móc dalej gdzieś iść. Masakra... Niby tylko dwie rzeczy, ale jak potrafią wkurzyć :|
_________________
moje motto: zawsze walcz do końca - nie poddawaj się!
 
 
 
Kockaina 
Nowicjusz



Joined: 19 Jul 2008
Posts: 18
Location: Bielsko-Biała
Posted: 24-11-2008, 16:01   

Drażni mnie to, że kiedy podczas huśtania się na linie po ścianach (nie wiem czy dobrze to ujęłam :P ), wymierzam skok na jakąś krawędź lub półkę za jaką Lara może się spokojnie (!!!) chwycić, wykonuję skok i co się dzieje? Of course mogąca wszystko panna Croft nie doskakuje do wybranego miejsca. Ba, nawet odbija się w zupełnie innym kierunku. :O
_________________

 
 
x*kinga*x 
Praktykant



Joined: 20 Oct 2008
Posts: 136
Location: Przemków (;
Posted: 07-12-2008, 21:58   Najgorsze poziomy

Jest już temat o najfajniejszych poziomach w Anniversary, jest też o najbardziej wkurzających rzeczach w tej grze. A tu możecie pisać, które poziomy (lub lokacje) najmniej Wam się spodobały. Jeżeli o mnie chodzi - nie przypadła mi do gustu Atlantyda, zwłaszcza pierwszy level. Dlaczego? Ta lokacja w porównaniu do Peru, Egiptu i Grecji wydaje mi się dość mroczna. No i nie lubię walk z tymi latającymi mutantami :D

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 07-12-2008, 22:27 ]
Wybacz, nowy spamogenny topic nie przejdzie.
_________________
moje motto: zawsze walcz do końca - nie poddawaj się!
 
 
 
x*kinga*x 
Praktykant



Joined: 20 Oct 2008
Posts: 136
Location: Przemków (;
Posted: 11-12-2008, 16:08   Problemy w Time Trial

Ja myślę, że przechodzenie leveli w trybie Time Trial jest o wiele trudniejsze w Anniversary niż w Legendzie. Domyślam się, że większość z Was ma z tym wiele problemów. Mi najtrudniej było przejść na czas poziom Świątynia św. Franciszka w Grecji i Ostateczne starcie na Atlantydzie. Zresztą Zaginiona Dolina w Peru też do prostych nie należy... ;(
_________________
moje motto: zawsze walcz do końca - nie poddawaj się!
 
 
 
TRA_Rulez 
Podróżnik



Joined: 15 Jun 2008
Posts: 250
Location: Sopot
Posted: 11-12-2008, 16:44   

Grając w TT w Anniversary udało mi się przejść Mountain Caves oraz Obelisk Khamon dzięki sprytnemu trikowi :D Na you tubie jest mnóstwo shortcutów dzięki którym można przejść levele w kilka minut. Warto sprawdzić :)
_________________
Nie było ciastek więc kupiłem zaprawę murarską
- Johny Bravo
 
 
 
AbiiGeil 
Nowicjusz



Joined: 27 Jan 2009
Posts: 16
Location: Lost Valley
Posted: 12-02-2009, 10:48   

Aurelie, ja miałam ten sam bug w Peru i Grecji ! Denerwuje mnie to jak się powtarza, bo potem jest DEAD i muszę zaczynać od punktu kontrolnego ! :/
_________________
,, .... Ja pamiętam te chwile,co serce mocniej bije . Wszystkie te chwile,co serce mocniej bije. Ty pamiętasz te chwile ? Co serce mocniej bije ..... ? "
 
 
venturio 
Podróżnik



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 278
Location: Znienacka
Posted: 13-02-2009, 14:51   

Mnie wkurza to, że jak spadam gdzieś i się nie zabiję to muszę wspinać się na górę jeszcze raz, a często to długa droga... :P .
_________________
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie(...) "


 
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 13-02-2009, 15:36   

No cóż, taki jest urok checkpointów. Ciesz się że tak jest bo inaczej gra byłaby jeszcze krótsza niż jest. Zresztą jak i inne TR-y Crystalsów. :)
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Esmeralda 
Wombat



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 367
Location: Wałbrzych
Posted: 13-02-2009, 16:45   

Mnie denerwuje to , że nie można samemu zapisywać gry . Checkpointy są denerwujące , gdyż jak wielu już zauważyło są w złych miejscach . Szkoda , że nie poprawili tego w underworldzie . Gra powinna zapisywać się sama tylko od poziomu do poziomu .
 
 
Ksandarus 
Praktykant



Joined: 17 Feb 2009
Posts: 156
Posted: 17-02-2009, 22:18   

po przejściu gry robiłem próby czasu, potem już sam nie zapisywałem gry tylko auto-savy i prawie zrobiłem 100% , aż tu nagle gdy włączam grę i wyskakuje błąd że save jest uszkodzony , ( miałem tak parę razy ) ;( :fire: zdenerwowałem się i odinstalowałem :P
 
 
Al Arab 
Praktykant



Joined: 07 Nov 2008
Posts: 148
Location: London
Posted: 22-02-2009, 00:43   

Anniversary jako jedyny TR od krysztalkow mial stopien trudnosci na przyzwoitym poziomie,czyli dosc trudny.Linka magnetyczna,trudne skoki,przepasci,czasowki.Dlaczego tak narzekacie?Ja wlasnie tego od tej seri oczekuje.Wydaje kase na tomby od 10 lat i chce sie nad kazda czescia pomeczyc i poglowkowac,a nie miec podane wszystko na tacy i ukonczyc gre w mniej niz 10 godzin.Legenda w 9 z wiekszoscia sekretow,wtedy sie wnerwilem"Co,juz koniec".
_________________
Czy jest moze suchy chleb dla konia?...
 
 
queue 
Nowicjusz



Joined: 23 Feb 2009
Posts: 4
Location: z przed kompa.
Posted: 23-02-2009, 19:16   

U mnie czasami (raczej rzadko) jest tak, że np. przy walce z Natlą wykonuje jakieśtam uniki...i zdarza się że Lara ma jakby....no spóźniony zapłon. reaguje jakieś 2 sek. po naciśnięciu klawisza. To jednak zdarza się rzadko, natomiast częstsze są przypadki z kamerą. Ile razy była źle obrócona i trzeba było np. nacisnąć klawisz w lewo żeby skoczyć do przodu...denerwujące. :fire:

A co do checkpointów to strasznie przeszkadzały mi w poprzednich czesciach. Teraz już raczej mnie nie wnerwiają. kwestia przyzwyczajenia. Nie wiem, czy ktoś zauważył, ale np. jeżeli zakończy się grę w miejscu, w którym np. nie mamy nic do roboty, albo gdy jesteśmy na złym tropie, to w chwili aktywacji checkpointa Lara odwraca się w strone, w którą mamy pójść, by trafnie przejśc dalej. Nie wiem jak wam, ale mnie ten fakt pomógł pare razy. Np. w komnacie z młotami. :)
_________________
4.
 
 
alamaniaklary 
Student



Joined: 15 Mar 2007
Posts: 33
Posted: 24-02-2009, 17:09   

ja nie lubie walki z potworem (przed natlą) ... nadal się go nei pozbyłam bo zawsze mam "mały"problem z przypływem adrelaniny(czy jak to sie pisze;p) czyli spowolnieniem czasu bo zawsze za wczesnie strzelam i mi sie nigdy nie udaje tego przejsc .. :(
_________________

 
 
Mary_Jane 
Nowicjusz



Joined: 02 Feb 2009
Posts: 4
Location: Antagariach
Posted: 05-03-2009, 21:30   

A ja nie lubię jak wisząc na lince muszę sie opuścić w dół a zawsze robie to za daleko i lina się odpina a Lara spada :P
_________________
A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści...
 
 
Kriss14 
Student



Joined: 05 Mar 2009
Posts: 51
Posted: 08-03-2009, 09:51   

Mnie z kolei do białej gorączki doprowadza bug w Zaginionej dolinie, tam gdzie znajdujemy kółko (na górze wodospadu). Kiedy chcę wskoczyć do wody to czasem zdarza się że Lara po prostu zabija się o powierzchnię!!!!!!!! :fire:
Poza tym na sali gimnastycznej w CM kiedy wykonuję młynki na czymś w stylu "imperium wieszakowego" z TRL to Lara ustawia się źle i łapie półkę pod kątem i spada lub w ogóle jej nie łapie. :evilbat:
I jeszcze jedna okropna sprawa. Odbijania się od ściany podczas biegania po niej z linką to jakaś gehenna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wymiot2:
Rzadko się mi zdarza żeby odbiła się w tą stronę w którą ja chcę, a nie żeby bez mrugnięcia okiem wchodziła w przepaść! Ale to nie zaniża tak bardzo mojej ogólnej oceny Anniversary.
 
 
Qaviera 
Student



Joined: 24 Mar 2009
Posts: 39
Posted: 12-04-2009, 10:59   

Mnie osobiście denerwuja miejsca, które na pierwszy rzut oka są banalnie proste, ale jak się potem okazuje, to trzeba siedzieć nad tym bardzo długo, bo źle skoczysz, za wolno się dźwigniesz, źle wycelujesz ;/ .

Np. początek Egiptu.
Wchodzę sobie spokojnie do sali z chyba 8 posągami. Oczywiście zwierzęta pokonane, więc zostało tylko uruchomienie całej konstrukcji, by dostać się do dalszych pomieszczeń. Wchodzę na te konstrukcje, potem po kolei przeskakuję z jednej na drugą aż do ostatniej. Teraz został tylko bieg po ścianie. I jak się okazuje, po skoku Lara sie nie łapie, bo źle wycelowane ( pominę fakt, że starałam się to zrobić jak najdokładniej)! Dobra, ok. Jest. Teraz tylko skok ,,na drzwi" i gibem skok do góry. I co? Nie skoczy, bo jej system reagowania jest słaby( to nie ejst wina komputera, bo ustawienia mam na maximum i nie zacina się) !

I znów od początku.

No ale za 3 razem się udało.. Uhh ..

:D
_________________
Nie patrz na innych, nie przejmuj się nikim . Nie żyjesz dla nich, tylko dla siebie .
 
 
 
katarina14 
Nowicjusz



Joined: 24 May 2009
Posts: 7
Location: Polska
Posted: 25-05-2009, 14:44   

a ja was nie rozumiem bo mi gra szla latwo i szybko nie mialam wiekszych problemow z przejsciem jej. No moze z wielka piramida (ten szyb i te czasowki) mialam male problemy ale wszystko bylo OK a i bugi u mnie nie wystepowaly :mrgreen2:
_________________
W życiu możesz liczyć tylko na siebie
 
 
Esmeralda 
Wombat



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 367
Location: Wałbrzych
Posted: 25-05-2009, 15:20   

Gra mi się podobałam . Jedyne , co mnie denerwuje to model bohaterki . Podobnie jak u Katariny nie widziałam wielu bugów . W przejściu gry największy problem stanowili bossowie w Grecji, ale i z tymi można było uporać się bez dużych kłopotów . :)
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 24-06-2009, 23:09   

Mnie w grze denerwuje to, że nie można zapisać gry w dowolnym momencie. Nie lubię tych punktów kontrolnych :fire: Wolę jak można zapisać grę po staremu. Denerwowało mnie też jak mutanty strzelały kulami ognia we mnie cały czas. Nie mogłem przez to się podnieść. Zanim chciałem wstać to strzeliły i tak w kółko działo się. Najgorzej jak ich jest dwóch, bo z jednym nie miałem takich problemów ;) To tyle co mnie denerwowało.
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Jamal 
Student



Joined: 26 Aug 2007
Posts: 51
Posted: 25-06-2009, 17:07   

TRA chyba była moim pierwszym TR w którym nie uświadczyłem jakiejś rażącej ilości bugów. Grało mi się w nią całkiem przyjemnie po opanowaniu kilu sztuczek i pojęciu jak się robi adrenalin mode (tak na początku miałem problemy , ale po zmianie na własne ustawienia klawiszy było już ok). Jedynie do teraz wkurza mnie ta jedna czasówka w Natla's Mine gdzie trzeba szybko uwijać się z tymi wysuwającymi się obręczami i wdrapywaniem się na górę :P
_________________
There's a She Wolf in Guest closet
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 25-06-2009, 19:48   

Jamal, tej czasówki nie było w Natla's Mine. Ona była w The Great Piramid. Widzę, że coś Ci się tu pomyliło ;)
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Katka 
Nowicjusz


Joined: 21 Sep 2009
Posts: 23
Posted: 21-11-2009, 11:07   

Mnie denerwuje kamera, nie da jej się jakoś szybko ustawić,np. w Atalndycie na poczotku, co właźiło się na góre, była raz taka platforma z drążkami... tam ta kamera doporwadzaa mnie do furii.Jeszcze... za dużo mumii, haha. Egipt znienzawidziłam przez te ciagle wylaniające się znikąd mumie.Denerwujące są tez checkpointy ;)
 
 
kondo96 
Praktykant



Joined: 13 May 2009
Posts: 199
Posted: 21-11-2009, 15:54   

zgadzam się checkpointy mnie najbardziej wkurzały gdzieś zginąłem i gra wczytywała się o parenaście mil drogi wstecz.Skoro to remake 1-ynki to czemu nie ma że tak powiem zapisywania ręcznego :??: (nawet chwytanie ręczne jest :!!: )
Oczywiście sfisiowana kamera była nadmiernie drażniąca :D
i pełna gama bugów (chociaż były zabawne to jednak utrudniały zabawę)
co do sterowania nic nie mam bo nawet podczas akrobacji można strzelać i tym podobne :!!: ;)
 
 
Esmeralda 
Wombat



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 367
Location: Wałbrzych
Posted: 21-11-2009, 18:09   

kondo96 wrote:
(nawet chwytanie ręczne jest :!!: )

O ile dobrze pamiętam ( nie bić jeżeli się mylę :P ) można przestawić chwytanie z automatycznego na takie z wciskaniem odpowiedniego klawisza. A poza tym to remake a nie TR1, więc czymś jednak różnić się muszą.
kondo96 wrote:
Oczywiście sfisiowana kamera była nadmiernie drażniąca :D
i pełna gama bugów

Stop, stop - w pierwszej części było więcej bugów,a kamera denerwowała jeszcze bardziej.
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 21-11-2009, 18:59   

Esmeralda wrote:
kamera denerwowała jeszcze bardziej.

Z tego co pamiętam, w szalonym 96' trójwymiarowy świat TR robił wrażenie, więc stop, stop, sformułowanie, że kamera denerwowała jeszcze bardziej jest z gruntu nieprawdziwe. Kamera może co najwyżej w tej chwili denerwować, i to raczej graczy przyzwyczajonych do nowszych gier. Bo mi np. system kamery z klasyków jak najbardziej leży po dziś dzień.

Co do bugów nie wypowiem się - dawno grałam i chociaż nie odnotowałam wtedy aż tak denerwujących jak tych z TRA, i tak nie jestem w stanie ich ilościowo porównać.

Tak, wiem, trochę czepialski post.

Co mnie denerwowało w TRA? Wspomniane bugi przez które zdarzało mi się po raz setny przechodzić te same momenty, bo irytujące checkpointy były ustawione ni w pięć ni w dziesięć. Gdy z jakiegoś powodu sypnęłam się w banalnym momencie i chciałam przyspieszyć przechodząc go po raz któryś, natrafiałam na szereg niewidzialnych ścian, przeszkód, a Lara co i rusz miała zwichniętą nogę. Tak, to było tak irytujące jak brzmi :p . W sumie wszystko sprowadza się jednak do checkpointów.
_________________
; p ; >>
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo