FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Błędy, bugi
Author Message
peju 
Student


Joined: 15 Aug 2010
Posts: 88
Posted: 26-03-2013, 17:19   

no wlasnie tylko o te wlosy sie rozchodzi.. bez tego to juz po pierwszej instalce na starych sterach mialem ok.
_________________
@foto_peju
 
 
karensa 
Nowicjusz


Joined: 21 Mar 2013
Posts: 3
Posted: 27-03-2013, 15:08   

Peju dziękuję za radę wyłączyłam ekskluzywny ekran i pokonałam Mathiasa za pierwszym podejściem. Wiem, że mój post nie dotyczył błędów ale tylko na tym forum ktoś mi udzielił odpowiedzi:) Dzięki
 
 
eee...mleko?! 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2012
Posts: 207
Location: Mandżugoria
Posted: 29-03-2013, 23:11   

Mam soczystego Buga (a może nie ?! ) ^^ . Tylko mi się przydarzyło celowanie z trzeciej osoby ? :>
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 30-03-2013, 08:17   

W TR zawsze masz celowanie z trzeciej osoby :p Po prostu Ci kamera nie zjechała nad ramię, bywa.
_________________
 
 
Małolat 
Podróżnik



Joined: 29 Dec 2007
Posts: 200
Location: 100Lica
Posted: 30-03-2013, 11:14   

Ja ostatnio grając od początku napotkałem dziwną "barierę" tuż przed pierwszym obozem. Z jednej strony wyglądała jak zielone plamisko :D za to z drugiej była w pełni przeźroczysta. Oczywiście ognisko już się paliło ale o tym też ktoś wspominał.


Miałem też dziwną sytuację z "rozmyciem" tła podczas przerywnika filmowego. Zamiast owego rozmycia można było zobaczyć każdy ruch Lary kaskadowo w tle :D Mam dziwne wrażenie że to już z mojej winy bo zmieniałem ustawienia graficzne włosów podczas scenki.
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 30-03-2013, 11:29   

Tę ścianę też raz miałem - zastanawiałem się WTF?! Ale potem zniknęła. Ostatnio jak byłem na tej mapie w dzień to już tego nie było i nie wróciło. Poza tym 3 razy od tego czasu upgrade'owałem sterowniki do mojego GeForce'a więc pewnie się już nie pojawi :P
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
KamilM93 
Praktykant


Joined: 17 Sep 2008
Posts: 163
Posted: 30-03-2013, 19:11   

Czy tylko mi nowy patch zablokował możliwość włączenia TresseFX?
 
 
peju 
Student


Joined: 15 Aug 2010
Posts: 88
Posted: 30-03-2013, 20:31   

a masz zainstalowane najnowsze sterowniki od grafy? jesli masz geforca to ten patch glownie z dedykowanymi do tomb raidera sterownikami ma dzialac poprawnie.
_________________
@foto_peju
 
 
KamilM93 
Praktykant


Joined: 17 Sep 2008
Posts: 163
Posted: 30-03-2013, 23:41   

peju wrote:
a masz zainstalowane najnowsze sterowniki od grafy? jesli masz geforca to ten patch glownie z dedykowanymi do tomb raidera sterownikami ma dzialac poprawnie.


Naprawiłem już. Nie wiem czemu, ale gra na DX9 przełączyła mi się LOL!
 
 
BeBetka22 
Nowicjusz


Joined: 05 Apr 2013
Posts: 13
Location: gdzieś daleko
Posted: 06-04-2013, 18:35   

Mi dzisiaj podczas. [spoiler:f29bfe9e55] walki pod koniec gry z tym wielkim z Burzowej Gwardii[/spoiler:f29bfe9e55] zrobił się błąd ( na kilka sekund), że była w pozie rozmachu z czekanem i tak kierowała się do przodu :D
_________________
Maja
 
 
zygzak 
Nowicjusz


Joined: 24 Nov 2009
Posts: 19
Posted: 21-04-2013, 23:42   

Przede wszytkim "out of memory". Występuje u mnie po 5-6 godzinach gry. Sporo osób go ma, czas do wystąpienia uzależniony jest prawdopodobnie od ustawionej rozdziałki i jakości grafiki. Wygląda to na memory leak'a. Gdyby nie checkpointy pewnie musiałbym sporo przechodzić na nowo.
Na duperele graficzne nie zwracałem większej uwagi. Były miejsca gdzie z jednego punktu widzenia było widać przedmiot, a po jego minięciu i odwróceniu się przedmiotu już nie było.
Ktoś na innym forum skarżył się, że ukończył jakiś tam level i na pierwszym napotkanym obozowisku cofnął się do poprzedniego levelu aby pozbierać graty. Jak chciał wrócić to okazało się, że gra nie zapamiętała lokalizacji obozu, zaś z obozu wcześniejszego wrócić nie mógł bo przejście było zasypane.
 
 
azakimi22 
Nowicjusz


Joined: 23 Dec 2008
Posts: 3
Posted: 06-06-2013, 00:17   

Witam dzisiaj grałem i nagle spotkałem taki błąd z włosami Lary. stały sie krutkie. Warkocza nie było. Mam jeszcze kilka Zdjęć jak coś pisać dodam jeszcze..
 
 
 
m_i_c_h_a_l_s_z 
Student



Joined: 12 May 2007
Posts: 39
Posted: 07-06-2013, 00:27   

Chciałem zdobyć trofeum "Gaduła". Podchodzę do Whitman'a po raz pierwszy, a on do mnie "Bak soł sun...". Powinien powiedzieć to dopiero za 2 podejściem, a ten wyskoczył mi z tym od razu :fire: Pobiegałem trochę po lesie, pozbierałem chyba wszystkie surowce, a ten ni cholera nie chce ze mną pogadać. Trzeba zacząć grę od nowa :censored: Na szczęście, nie jest to moment oddalony zbytnio od początku gry.

-------------------------

Ostatnio znalazłem na internecie:



Co za idiota z Whitman'a, czyta notatnik trzymając go "do góry nogami" :hehe:
_________________
“If you're gonna act like a bitch, then you're gonna die like a bitch"
 
 
m_i_c_h_a_l_s_z 
Student



Joined: 12 May 2007
Posts: 39
Posted: 07-06-2013, 14:55   

Cholera, znowu to samo :fire: Whitman, zaczyna od tego co powinien powiedzieć za 2 razem. Już ku*wa nie wiem, co mam zrobić z tym cholernym trofeum :fire:
_________________
“If you're gonna act like a bitch, then you're gonna die like a bitch"
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 07-06-2013, 18:04   

http://www.youtube.com/watch?v=z9flCTdLqO8

Ten poradnik pisze wyraźnie, ze pierwsza rozmowa z Whitmanem, która zalicza się do Chatterboxa ma miejsce PRZED znalezieniem określonej liczby salvage. W poprzednim poście napisałeś, że zebrałeś wszytskie surowce -> automatycznie pierwsza rozmowa jest pomijana.
_________________
 
 
m_i_c_h_a_l_s_z 
Student



Joined: 12 May 2007
Posts: 39
Posted: 07-06-2013, 21:11   

Podszedłem do niego, gdy nie miał żadnych surowców. A on zaczął gadać, to co powinien powiedzieć dopiero za 2 razem. Dopiero po tym zacząłem zbierać surowce, myślałem, że może to coś da (ale nie dało). Jednak za 3 podejściem, w końcu powiedział to co powiedzieć powinien :) Już kiedyś zebrałem to trofeum, bez problemu. Tym razem gra bardzo stara się, żebym nie mógł go zdobyć ;)
_________________
“If you're gonna act like a bitch, then you're gonna die like a bitch"
 
 
Oskar26 
Nowicjusz


Joined: 11 Feb 2012
Posts: 24
Posted: 07-06-2013, 22:18   

Ja raz strzeliłem z granatnika, to wróg zaczął lewitować i nie przestał się palić. :gupek:
 
 
 
m_i_c_h_a_l_s_z 
Student



Joined: 12 May 2007
Posts: 39
Posted: 07-06-2013, 23:24   

Gdy po raz pierwszy, trzeba zapolować na jelenia. Jelonek zaczął lewitować i obracać się wokół własnej osi. Aż w końcu wylądował parę metrów dalej :gupek:
_________________
“If you're gonna act like a bitch, then you're gonna die like a bitch"
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 08-06-2013, 07:45   

:offtopic:
Nie wiem gdzie wy kupujecie gry, ale może wspomnijcie o tym kiedys przy okazji. Bardzo chętnie nie będę robił zakupów w tych miejscach.
_________________
 
 
MiltenApp 
Nowicjusz


Joined: 07 Jun 2013
Posts: 3
Posted: 09-06-2013, 22:11   

Siemanko, ja nie miałem żadnych bugów w grze, albo je przeoczyłem, ale jak oglądałem przed kupieniem gry 7 film Verteza z Tomb Raider to zauważyłem Bug z dzwiękiem po prostu na chwile muzyka się zawiesiła i było to coś w stylu: "dyndyndyndyndyn" a zresztą zobaczcie sami: http://www.youtube.com/wa...p6j3gob&index=7
czas zawieszenia to: 8:55.
 
 
LordJ 
Student



Joined: 20 Feb 2011
Posts: 76
Posted: 28-07-2013, 11:41   

Witam mam następujący błąd. Otóż po zabiciu kolesia z tą metalową tarczą, wyskakuje mi z pomarańczowych drzwi kolejny koleś który rzuca we mnie tymi tak pierdołkami co płona, Lara mówi że jest jeszcze żywa itd. po czym mogiła, drzwi które powinny być otwarte są zamknięte i nie mogę dostać się do środka budynku. Mam też problem z alt. strzałem. Prawym celuje, klikam środkowy przycisk myszy, ale bez reakcji. Why ?
_________________
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 31-07-2013, 18:43   

Czy Ty aby na pewno masz oryginalny egzemplarz? :p
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
LordJ 
Student



Joined: 20 Feb 2011
Posts: 76
Posted: 01-08-2013, 09:01   

Aby na pewno, kupiony w biedronce za 79.99 :p
_________________
 
 
kwiatuszek 
Praktykant



Joined: 21 May 2013
Posts: 140
Location: Hogsmeade
Posted: 24-11-2013, 06:38   

cwiektorr wrote:
w trakcie przechodzenia przez jedną z lokacji na ścieżce pojawiła się ściana z wody która znikła kiedy przez nią przeszedłem


U mnie też tak było w

[spoiler:6fc2709d80] nadbrzeżnym lesie [/spoiler:6fc2709d80]
 
 
Volteski 
Nowicjusz



Joined: 24 Jun 2014
Posts: 3
Posted: 24-06-2014, 21:43   

Właśnie jestem świeżo po ukończeniu Tomb Raidera drugi raz i przez całą grę trochę tych bugów odnotowałem, miałem okazję wszystko nagrać więc wstawiam linki do poglądowych wideo.

-Najbardziej podstawowa sprawa to znikające włosy przy zmianie ustawień TressFX, pod pewnym kątem głowa lary potrafi być łysa.

-Jednego razu zeskakując z jednego miejsca lara utknęła w powietrzu nad fragmentem samolotu wymachując nogami.
https://www.youtube.com/watch?v=tlzjqoBObJ4

-Parę etapów wczesniej Lara trzymając się krawędzi, zaczęła wykonywać nietypowe jak na tą grę ruchy góra-dół :> :
https://www.youtube.com/watch?v=YEaTKTBIEZA

-W końcowym etapie jeden z żołnierzy po śmierci zamarł w bezruchu, headshot z shotguna naruszył mu tylko lekko hełm, dopiero czekan zwalił go z nóg:
https://www.youtube.com/watch?v=K6ZyjGl0yWc

-Kolejną rzeczą wartą uwagi jest fakt, że członkowie załogi na wyspie zupełnie nie robią sobie nic z latających wokół granatów, nikt ani nie drgnie:
https://www.youtube.com/watch?v=HAhei9owVEw Śpiąca Sam musiała mieć bardzo mocny sen :hehe:

-W pierwszej jaskini w grze, tej do pobrania, postawiłem lampion na skrzydle samolotu, a gdy opadło na ziemię [spoiler:77651fda2b]po spaleniu drzewa[/spoiler:77651fda2b] lampion i tak został w powietrzu.

-Parę razy przy wejściu do jaskini nie doczytały się tekstury, trzeba było ponownie załadować etap.

Trochę tego jest, ale i tak większość nie stanowi żadnego znaczącego problemu przy przechodzeniu gry :P
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo