FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Na czym gracie???

Na jakim sprzęcie gracie?
PS2
11%
 11%  [ 21 ]
PC
83%
 83%  [ 148 ]
Wii
0%
 0%  [ 1 ]
PSP
1%
 1%  [ 3 ]
Xbox 360
2%
 2%  [ 5 ]
Voted : 178
Total Votes: 178

Author Message
e_g 
Obieżyświat



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 1385
Location: Poznań
Posted: 06-06-2008, 10:45   

Dobra ja tylko uprzedzam przyszłe posty -
Jeśli graliście tylko na jednej rzeczy (komputer lub konsola) to po kijek pisać jakieś porównania, które z nich jest lepsze jak miało się do czynienia tylko z jednym? Kolejne posty
"Gralam tylko na komputer ale na plejstejszyn tez jest chyba fajnie ale jak gram w komputer to jest fajniej!!!!!!!!!!!!!!!! :narka: :pozdro: :wotr: "
polecą natychmiastowo.

[ Komentarz dodany przez: Integral: 06-06-2008, 12:13 ]
Masz wsparcie.
_________________
 
 
 
Narya 
Podróżnik



Joined: 09 May 2008
Posts: 224
Location: że znowu? xD
Posted: 09-06-2008, 09:36   

Ja obecnie gram na pececie, a to dlatego, że zepsuła mi się konsola i nie mam kasy na nową :( Jednak przyznam, że w wypadku starszych TR'ów nie odczuwałam specjalnej różnicy, ale np. Legend wolę na PC.
_________________
Death, come near me, be the one for me...
 
 
 
PietroX 
Nowicjusz



Joined: 09 Jun 2008
Posts: 14
Posted: 09-06-2008, 18:07   

W Legendzie było masakryczne sterowanie na PSP, ale w TRA to świetnie poprawili i po prostu mogę w to grać w nieskończoność. Odpowiedź to oczywiście PSP!

[ Komentarz dodany przez: Paciej: 09-06-2008, 23:38 ]
Pisz dłuższe posty :) .
_________________
 
 
matlin 
Student


Joined: 03 Aug 2006
Posts: 45
Location: Ciechocinek
Posted: 14-06-2008, 20:50   

Grałem na PS2.I wtedy to była jedyna opcja bo miałem słabiutki komputer.Ale i tak lepiej się steruje padem PS2 niż klawiaturą tudzież padem na PC
_________________


L'Historie d'une fee c'est
 
 
 
macciekk 
Nowicjusz



Joined: 16 Jun 2008
Posts: 27
Posted: 16-06-2008, 23:21   

Oczywiście PC!
Za konsolami jakoś nie przepadam. Grałem kiedyś na PS2 w Fifę Street i GTA: San Andreas i mi w ogóle nie szło.
Pad jest dla mnie zbyt skomplikowany... :P
Chociaż mimo wszystko z chciałbym mieć takiego XBoxa360, bo na moim komputerku ostatni Tomb Raider, przy wyłączonych wszystkich opcjach działa z ~18 klatkami na sekundę, jednak grać się da. :) Co do pada. Pamiętacie, jak było z klawiaturą na początku? Pewnia tak samo byłoby z padem. Myślę, że trzebaby się do niego po prostu przyzwyczaić.
 
 
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 18-06-2008, 21:44   

Grywam w Anniversary na PC. Miałem okazję przechodzić poprzędnią odsłonę cyklu na PSP,tak więc postanowiłem jednak pozostać przy starych dobrych pecetach...

1. Są one o wiele wygodniejsze od PSP,posiadają większy ekran no i klawiatura jest
lepszym rozwiązaniem niż malutki pad...

2. Grafika stoi na lepszym poziomie niż w wersji konsolowej (z wyjątkiem Xbox360).

3. Anniversary została przekonwertowana przez tą samą firme która zajeła się
przygotowaniem TRL na PSP. W efekcie ta wersja TR7 dostała noty zbliżone poziomem
do tych za czasów TAOD dlatego od wersji TRA na PSP nie ma czego chyba oczekiwać...
 
 
Darkness 
Podróżnik



Joined: 03 Jun 2007
Posts: 303
Location: 3city
Posted: 19-06-2008, 12:20   

Ja grałem u kuzyna w TRA na PS2. I nawet po paru dniach grania nie mogłem tego sterowana na joysticku pojąć! Te gałki i w ogóle! Prowadzenie Larą stało się dla mnie nie doz niesienia! Dlatego zostaje przy PC.
_________________
Szanuję swój język, piszę poprawnie.
 
 
 
Ar2r 
Obieżyświat


Joined: 10 May 2007
Posts: 810
Posted: 19-06-2008, 16:58   

Darkness wrote:
Ja grałem u kuzyna w TRA na PS2. I nawet po paru dniach grania nie mogłem tego sterowana na joysticku pojąć! Te gałki i w ogóle! Prowadzenie Larą stało się dla mnie nie doz niesienia! Dlatego zostaje przy PC.


To wyobraź sobie, że ja od Tomb Raider Legend'y gram tylko na padzie właśnie tym od PlayStation. Oczywiście gram na PC, ale gra na klawiaturze jakoś mi nie leży. Co prawda przechodziłem, też TRL grając na klawiaturze plus myszka, ale wydaję mi się że na padzie jest znacznie lepiej. Pozatym każdy przycisk masz pod ręką, nie trzeba się gimnastykować na "klawie". Co do gałek analogowych, to tylko kwestia przyzwyczajenia.

[ Komentarz dodany przez: e_g: 19-06-2008, 18:37 ]
:* Pady do boju
 
 
Ksandarus 
Praktykant



Joined: 17 Feb 2009
Posts: 156
Posted: 17-02-2009, 23:10   

Ostatnio przyzwyczaiłem się do PC i tak mi jest wygodnie . Jeśli chodzi o konsole nie mam problemu z padem . Hmm ale Wii to głupie według mnie jest , wymachiwanie jak idiota rękoma na wszystkie strony . Posiadam konsolę która gdzieś tam zakurzona leży ale to PSone. :hehe: :pozdro:
 
 
Vougeny 
Student



Joined: 26 Dec 2008
Posts: 74
Posted: 20-02-2009, 17:31   

Z samego początku wszystkie TR przechodziłam na PS, następnie PS2 wraz ze zbliżającą się premierą Underworld zrezygnowałam z kupna PS3, gdyż nie jestem jakąś wielką fanką gier, jedyną grą która na dobre mnie wciągnęła to Tomb Raider w związku z czym postanowiłam przerzucić się na PC. I od tego czasu kupuję i przechodzę wszystkie części w PC-towej wersji. :)
 
 
BiLeK 
Nowicjusz



Joined: 05 Mar 2009
Posts: 28
Location: Croft Manor
Posted: 06-03-2009, 13:27   

Nie ma Xboxa 360 to dałem PC :P Bo na nim kiedyś grałem w Tomby XD , Teraz to TYLKO na Xboxie i nie wyobrazam sobie inaczej! Naprawde na padzie się gra o niebo lepiej! :P (Trzeba sie oczywiscie przyzwyczaić, ale to druga sprawa) I nie muszę sie martwić o Wymagania, i Zacięcia podczas gry:P, No i teraz o dodatki do TRU ;)
 
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 06-04-2009, 11:48   

Ja zainstalowałem TRA na PC. Już przyzwyczaiłem się na nim do grania i nie wyobrażam sobie żebym grał na czymś innym. A do komputera nie podłączam nic innego jak mojej ulubionej klawiatury :D
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 06-04-2009, 11:57   

Tak ci się tylko wydaje gdyż nie próbowałeś grać na padzie. :)
Mój znajomy kupił sobie niedawno pada i TRA. Na początku grał na klawiaturze i myszy ale potem gdy podłączył pada stwierdził że to jest o niebo lepsze. :)
Więc może najpierw się przekonaj. :)
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Rocky 
Podróżnik



Joined: 05 Oct 2008
Posts: 288
Location: Bydgoszcz
Posted: 06-04-2009, 12:50   

Sam zauważyłem że faktycznie Ci co grają na klawiaturze i mówią że jest najlepsza, albo nigdy nie grali na padzie, albo po chwilowym graniu się do niego zniechęcili.Już 4 osoby które grały u mnie na konsoli po paru godzinach nie chcą już widzieć klawiatury, wszyscy grają teraz na padzie.Chyba coś w tym jest.W końcu pad jest przystosowany typowo do dłoni :)

Pozdrawiam
 
 
 
Niezapominajka 
Podróżnik



Joined: 23 Jan 2007
Posts: 401
Location: Katowice
Posted: 06-04-2009, 18:51   

Rocky, ja natomiast nie rozumiem tych co grają na padzie :P . Dobra, zgadzam się, że pad jest przystosowany typowo do dłoni... Ale mi o wiele gorzej gra się na padzie niż na klawiaturze. I nie mówcie mi, że nie próbowałam - bo mam pad w domu :P . Grałam nim w Legende, trochę w TRA - i jeszcze trochę w inne gry np. Mirror's Edge. Najgorzej jest mi poradzić sobie z kamerą... Lata mi na wszystkie strony, nie da się jej wyprostować, bo gałki są czułe. Do przycisków jeszcze da się przyzwyczaić, bo jak sobie poustawiam i zapamiętam to jest ok.
O wiele lepiej (jeśli chodzi o kamerę) steruje mi się myszką... Mam większe wyczucie, kamera nie lata tak bardzo, jest lepsza celność (jeśli chodzi o strzelanie np. w ME).
Nic (nawet pad) nie przebije zestawu klawisze+mysz :) .
_________________

 
 
 
Luthien 
Podróżnik



Joined: 06 Feb 2007
Posts: 605
Location: Katowice
Posted: 06-04-2009, 19:04   

Niezapominajka wrote:
O wiele lepiej (jeśli chodzi o kamerę) steruje mi się myszką.

No widzisz, mnie zaś z kolei wygodniej operuje się kamerą za pomocą pada ;) Po ukończeniu już kilku gier na xboxie, nie wyobrażam sobie powrotu do zestawu klawiatura-mysz na PC :D
_________________
 
 
Phoebe Poison 
Podróżnik



Joined: 10 Feb 2007
Posts: 646
Location: Jaworzno
Posted: 06-04-2009, 19:37   

W pewnej części jest to kwestia przyzwyczajenia, bo po paru godzinach na padzie jest już w porządku i w niektórych aspektach jest nawet lepiej niż w starym zestawie, jednak za każdym razem jak wracam do myszy, mam wrażenie, że z powrotem mam pełną władzę nad każdym ruchem. Ciężko mi to określić, ale przy padzie, nawet po "przestawieniu się" pozostaje to drobne uczucie, hmmm, niedokładności. A gdy trzymam mysz, mam wszystko pod idealną kontrolą :D
Ale może i to też kwestia czasu, tyle że dłuższego, którego nie miałam :p

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 07-04-2009, 17:21 ]
Czasu nie ma, matura się zbliża!!
_________________
Pain looks great on other people
That's what they're for
 
 
 
Qaviera 
Student



Joined: 24 Mar 2009
Posts: 39
Posted: 12-04-2009, 10:45   

Ja swą przygodę z Tomb Raider zaczęłam na PC i to dopiero na Legendzie, więc jestem nowicjuszem xd .
Ale podoba mi się sterowanie na klawiaturze i myszce ( no dobra, może niekiedy kamera potrafiła nieźle wkurzyć i to bardzo :gupek: ).
Zresztą dużo osób też tak uważa, więc to nie jest żadna nowość :)

Choć grałam u koleżanki na padzie, ale trzeba się było przyzwyczaić ;] .
Ale mimo wszystko to jednak PC :D
 
 
 
kmd999 
Nowicjusz


Joined: 22 Feb 2009
Posts: 9
Posted: 19-07-2009, 22:10   

Granie na klawiaturze to koszmar, (dla kogos kto zasmakowala grania padem:)) a szczegolnie okropne jest granie na laptopie... Gram na ps2, ale jesli juz mialabym grac na pc, kupilabym pada! Zreszta zawsze o takim marzylam, ale skoro teraz mam konsole, to po co mi?:)
Jak pierwszy raz wlaczylam tr legend to nie moglam pojac kontroli padem, jednak po chwili granie stalo sie to calkiem wygodne!
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 20-07-2009, 20:52   

No tak, jak ja dałem ankietę i zabrakło Wii to była awantura. To ja się zawanturuję i zapytam: A gdzie XBOX 360?!?!
Na tę konsolę też Anniversary wyszła i bez ogródek powiem, że jest tu najładniejsza. Mam też polską wersję na PC, ale to XBOX 360 ma najbardziej imponującą i przypominającą Next Gena grafikę. Woda jak w TR Legend na opcji Nex Generation Content, efekty brudzenia podobne, wiele dynamicznych cieni obiektów oraz wysokiej rozdzielczości tekstury - miodzio. Lepsze są wszystkie efekty i już. Sterowanie też o wiele wygodniejsze na X-a
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
l@r@ croft 
Praktykant



Joined: 25 Dec 2006
Posts: 187
Location: Łódź
Posted: 10-08-2009, 16:36   

Odkąd kupiłam TRA grałam cały czas na PC i przyznam , że poruszanie się Larą sprawiało mi kłopot. Jednak od kiedy mam Xboxa we wszystko gram na konsoli ;) Pad to super rzecz! I (wstyd sie przyznać,że dopiero teraz) mam zamiar kupić sobie TRA. Jednak jedno mnie ciekawi ,czy grafika na TRA na tej konsoli jest chociaż trochę podobna do TRL z nex genem?
Wiem , że większość z was patrzy tutaj na rozgrywkę , zagadki itd. , ale według mnie grafika też odgrywa dużą rolę :)
_________________

 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 10-08-2009, 17:02   

l@r@ croft wrote:
czy grafika na TRA na tej konsoli jest chociaż trochę podobna do TRL z nex genem?

Model Lary jest bardziej nextgenowy (podobny do tego z TRL), dodatkowo otoczenie zyskało kilka efektów, jak np. bardziej realistyczna woda, cienie, efekt gorącego powietrza itp. Zmiany nie są wielkie, ale zauważalne i zdecydowanie na plus.
_________________
 
 
l@r@ croft 
Praktykant



Joined: 25 Dec 2006
Posts: 187
Location: Łódź
Posted: 17-08-2009, 14:27   

Aktualnie gram na Xboxie i musze przynać , że kupując TRA na konsolę dobrze zrobiłam. O wiele łatwiejsze jest dla mnie sterowanie. Grałam na PC i Xboxie , więc podsumowując to wszystko polecam zdecydowanie konsolę.
K@t wszystko to co napisałeś o grafice to prawda i się nie zawiodłam :)
_________________

 
 
 
Olamagato 
Nowicjusz


Joined: 17 Aug 2009
Posts: 20
Location: inąd
Posted: 18-08-2009, 01:58   

Ha, to będę tu chyba wyjątkiem. Od przedwczoraj gram na PC w wersję 1.5 w trybie next gen sterując padem, ale również klawiszami i myszą. Ponieważ gram na oba sposoby, to wyraźnie widzę wady i zalety obu rozwiązań sterowania. Pad jest świetny do analogowego poruszania postacią, ale ma fatalne punktowe sterowanie kamerą, z kolei tandem klawiatura-mysz ma świetne sterowanie kamerą, ale fatalne skokowe poruszanie postacią.

Wiem więc jak można zbić majątek na sterowaniu grami takimi jak nowe TRy czy inne konsolowce. Trzeba zbudować pada w którym zamiast prawej gałki do kierowania kamerą będzie touchpad poruszany kciukiem i działający jako myszka. Ponieważ miałem jednego touchpada ze zdezelowanego lapka, a TR:Legend PC pozwala grać jednocześnie klawiaturą, myszą i padem (a nawet klasycznym joyem), to po przyczepieniu touchpada w miejscu prawego joya w zwykłym padzie gra się świetnie.
Eliminuje to w lewej ręce będący jedynie namiastką pada WSAD i uzyskuje niesamowitą precyzję myszki pod prawym kciukiem, mając nadal bezproblemową możliwość używania go do skoków, schyleń, akcji i linki. Palec wskazujący może nadal odpalać broń i rzucać granaty. Precyzja celowania kciukiem nie odbiega od dokładności posługiwania się myszą w prawej ręce.

Będę musiał jeszcze wypróbować to na jakimś pc-towym FPS.
_________________
Jeżeli możesz kierować poczynaniami inteligentnej, wysportowanej i pięknej dziewczyny z arystokratycznej rodziny, mającej cel w życiu, ciekawą robotę, kupę kasy i fantastyczną figurę, to nie może to być prawda. To musi być Tomb Raider... :)
 
 
IFauBe 
Nowicjusz


Joined: 18 Aug 2009
Posts: 10
Location: Warszawa
Posted: 18-08-2009, 14:47   

Grałem w Tomb Raider za równo na konsoli jak i na PC. Uważam, że granie na jednym i drugim sprzęcie ma swój niepodrabilany i niepowtarzalny urok. Opowiadałbym się jednak troszkę bardziej za konsolami, chyba ze wzgęldu na pewien sentyment - PSX miałem wcześniej niż PC. Pozdrawiam!
_________________
Thomas Harris - Hannibal
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo