FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
The Guardian of Light - wrażenia
Author Message
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 01-12-2010, 18:23   

All The Trappings ograne i w sumie podzielam opinie Menkura i Asy.

Double Crossings - moja ulubiona mapka. W założeniach podobna do Blast Lifts z DLC #2, ale znowu najkrótsza ze wszystkich. Przy drugiej próbie zaliczyłem wszystkie progi czasowe.

Tooth and Nail - kolce do potęgi. W podstawowej grze tego typu pułapki mnie wnerwiały, ale wyzwanie z DLC w sumie przypadło mi do gustu. I rzeczywiście - mam wrażenie, że granatnik aż nadto ułatwia sprawę.

Temple Defense - Zieew. Całe hordy przeciwników, i tyle.

Crushing Expectations - bieg na złamanie karku przez zgniatarki, olbrzymie kule i kruchą podłogę. Trochę frustrujący miejscami i chyba najmniej angażujący ze wszystkich.


Te 10 zł to jednak CIUT za dużo (uszłoby góra 8 :p ), zwłaszcza, że poziom wyzwań jest nierówny. Podobnie jak w Things That Go Boom, najbardziej spodobały mi się wyzwania nastawione na pułapki i zagadki (pierwsze dwa), a bez reszty można by się spokojnie obejść. Zamiast tych dwóch DLC mogli wypuścić jedno, ale za to zawierające tylko najlepsze mapki i jak dla mnie byłby git.
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 08-12-2010, 15:07   

Hazardous Reunion Challenge Pack 3:

Niestety, ostatnie duże DLC dla GoL trochę zawodzi. Paczka to dokładnie ten sam schemat, jak w poprzednich Challenge Roomach - miejscami to plus, a miejscami minus.

Leglion's Lair - tradycyjna rzeźnia z klimatem, wystrojem i przeciwnikami ze Spider Tomb. Mapka jest zaskakująco rozbudowana - masa pułapek, mechanizmów, kolczastych kul, którymi należy "ugasić" ogień aby przedostać się do kapliczki itp. Jednocześnie można tu zginąć na trylion różnych sposobów, co wystarczająco utrudnia zdobycie kolejnych punktów. Ujdzie.

Puzzle Soup - zbiór zagadek wszelakich. Są i kolce i ogień, i odpowiednie manewrowanie specjalnymi kładkami w które należy wbić włócznie i jeszcze parę innych cudów. Moja ulubiona mapka i znowu - niestety najkrótsza. Liczyłem na to, że ostatnie DLC przyniesie ze sobą więcej tego typu wyzwań.

Firefighters - i znowu rzeźnia, tym razem w klimacie leveli ogniowych. Sporo lawy i kilka pułapek. Podobnie jak reszta tego typu mapek, bez rewelacji.

Lava Chompy - ucieczka przed naszym starym przyjacielem. Mapka miejscami frustrująca - czasami jest taki chaos, że giniemy notorycznie bo po prostu nie widać gdzie się biegnie (na odcinku 10 metrów mamy 20 golemów, kilka miotaczy ognia, rozwalające się kolumny itp). Byłoby super, gdyby nie rzadkie checkpointy.


No i tyle. Wiedziałem, że dodatek charakterem nie będzie odbiegał od poprzednich, ale nie ukrywam, że spodziewałem się więcej. Wyrzynka przeciwników w kolejnych sceneriach nie jest zbyt atrakcyjna, a z kolei jedyny level wymagający myślenia i kombinowania zajmuje raptem kilka minut. Mimo wszystko to zawsze fajna zabawa we dwójkę i idealna rozrywka w przerwie między innymi tytułami.
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 23-12-2010, 01:33   

Kane and Lynch Character Pack

Pograłem chwilkę i ośmiałem się jak głupi :D Może to dziecinne, ale "Shut the f**k up!" rzucone znienacka Xolotlowi po prostu zabija. Tak samo "Are you fu***ng kidding me?" na widok hordy potworów i wiele innych podobnych komentarzy. Wszystkie "kwiatki" są oczywiście cenzurowane, ale to ta cenzura właśnie najlepsza w tym jest.

Jak na darmowy dodatek, to zabawa świetna :mrgreen:
_________________
 
 
Reminded 
Praktykant



Joined: 13 Dec 2010
Posts: 195
Location: Legnica
Posted: 20-05-2011, 13:15   

Właśnie ściągnąłem demo i muszę powiedzieć, że GOL bardziej mi się spodobał niż Legenda. Pomysł ze zmianą kamery był dobry i nieźle to wyszło, a jeśli chodzi o sterowanie to dla mnie jest OK na klawiaturze. Grafika niezła i lokacje fajnie zrobione. Zbytnio nie mogę się rozpisać, bo nie przeszedłem nawet całego dema. Być może wkrótce zakupie pełną wersję.
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 20-05-2011, 14:40   

Zdajesz sobie sprawę z faktu iż NIE JEST to Tomb Raider i porównywanie Guardian od Light to TR Legend to tak jak porównywanie Tomb Raider'a do S.T.A.L.K.E.R.'a - czyli mający z sobą absolutnie nic wspólnego - GOL to wariacja na temat - próba stworzenia produktu i wykorzystania pewnych schematów - postać i klimat tomb raidingu - do zupełnie innego produktu, częściowo skierowanego do innego typu odbiorcy... Tyle razy maglowane...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 20-05-2011, 15:40   

Wyluzuj.

Przecież napisał jedynie, że GoL podoba mu się BARDZIEJ NIŻ LEGENDA. Ja sam zresztą podzielam takową opinię. Nie ma w tym nic złego przecież - to tylko o Legendzie świadczy, jeśli arcadowy tytuł z cyfrowej dystrybucji przewyższa ją poziomem.
_________________
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 20-05-2011, 18:00   

Ja jednak uważam, że porównywanie tytułu Action Adventure do typowej Arcadówki jest jednak odrobinę nie na miejscu. Owszem GOL ma świetny potencjał i wykonanie gry ewidentnie stoi na innym poziomie aniżeli jest to w TR Legend - cukierkowej i naiwnej fabuły którą rozsmarowali na 3 kolejne gry - ale nie zmienia to faktu niestety są to różne pozycje...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 20-05-2011, 19:00   

Owszem, to są skrajnie odmienne gry. Czy przeszkadza to jednak w wyrażeniu opinii, że jedna jest fajniejsza od drugiej? To jest jak najbardziej na miejscu, bo GoL pokazał ile Tomb Raiderowego klimatu da się przemycić do tytułu z nieco inną formułą.

W wypowiedziach na FB widzę masę "mądrości" TRaiderowych purystów, którzy GoL nie widzieli na oczy, a jadą po nim tylko dlatego, że to nie jest rasowy TR. Opinie takie, jak ta Reminded pokazują, że może jednak warto dać grze szansę i być może przekonają niezdecydowanych. Czilałt, raz jeszcze.
_________________
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 20-05-2011, 22:43   

Na szczęście wypowiadam się na temat GOL po zmierzeniu się z tym tytułem. Fakt iż jest on stworzony w innej konwencji i osoby szukające gry na wspólną rozgrywkę, która jest miła, lekka i przyjemna znajdą w GOL-u wiele frajdy. Mnie konwencja mnie przypadła do gustu - za dużo nawalania wielkimi giwerami, a za mało klimatu odosobnienia, za który pokochałem serię TR - i tylko dlatego mnie osobiście tytuł się nie podoba. Nie mam tendencji do wypowiadania się na tematy w kwestiach o których nie mam pojęcia i jeśli mogę - sprawdzam osobiście - nie lubię arcadówek więc nie jestem fanatykiem GOL'a - mam prawo i choć nie do końca podoba mi się to, na co zapowiada się nowy TR to jednak czekam z nadzieją na lepsze...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Scion 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2007
Posts: 552
Location: Choirgirl Hotel
Posted: 21-05-2011, 11:29   

http://i462.photobucket.c...9/rodrims/1.jpg

PRAWDY DOLNY RÓG O_O
Ja się pytam, co do jasnej ciasnej?!
_________________
kill, eat the male. kill, eat the male
 
 
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 21-05-2011, 12:12   

Fail.

Wiadome, iż Lara Croft and the Guardian of Light nigdy nie został wydany w pudełku. Tak samo jak i Minecraft, a jego "pudełkowych" wersji na Allergo swego czasu było dużo. Po prostu autor wydrukował sobie okładki, a w środku wsadził klucz, o ile nie jest to naciągnięcie na kasę. Jeśli kupiłeś GoLa, to też możesz go nagrać na płytę i wsadzić do pudełka :p

Zauważyłem też płytkę GoL... Nie jest to problem.

Kiedyś (a może i nadal?) pojawiały się także aukcje z piratami na płytach.





I nawet Keir potwierdził nielegalność tych płyt :roll:
_________________
Yf a dą suwajf, nan of as łyl.
  
 
 
Scion 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2007
Posts: 552
Location: Choirgirl Hotel
Posted: 21-05-2011, 12:25   

Tyle, że owy pan posiada jedną z największych kolekcji TR na świecie i wątpię, czy zrobiłby coś takiego... Wiem jak to jest być takim zbieraczem. Jak coś nie jest oryginalne to nawet na to nie spojrzysz.

Też nie chce mi się wierzyć, ale chyba wyślę maila...
_________________
kill, eat the male. kill, eat the male
 
 
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 21-05-2011, 12:31   

Jeśli tego nie sprzedaje bez klucza, to nie jest piratem. Jeśli jest to jego własna kopia, kupiona na Steamie, to może ją wypalić na płytę, i trzymać na półce. Może ją nawet sprzedać, oczywiście sprzedając też prawo do tej gry na Steamie.
_________________
Yf a dą suwajf, nan of as łyl.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 21-05-2011, 12:34   

Wzory okładek i grafik na płytę można bez problemu pobrać i wydrukować, jak już Adamaru wspomniał. Pewnie to jego własna twórczość i tyle.

Pudełkowego, oryginalnego GoLa NIE było i NIE ma w sprzedaży.
_________________
 
 
Scion 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2007
Posts: 552
Location: Choirgirl Hotel
Posted: 21-05-2011, 12:42   

Już dobrze, dooooobrze :p Pokazałem, bo pan Rod ma dużo naprawdę rzadkich itemów.
Tu zdjęcia całej kolekcji: http://s462.photobucket.com/albums/qq349/rodrims/
_________________
kill, eat the male. kill, eat the male
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 24-05-2011, 19:24   

K@t wrote:
Pudełkowego, oryginalnego GoLa NIE było i NIE ma w sprzedaży.

A co powiesz na to? :P



ok, ok, żeby to się ktoś za bardzo nie podniecił, to jest MOJA samoróbka :) natchniony tym co zobaczyłem w postach wyżej, zdecydowałem, że też chce mieć coś takiego! Puki co tylko płytka i okładka instrukcji... z solidną obróbką grafiki zeszło mi się bite 3 godziny :/ a to dlatego, że musiało być wszystko cacy dopracowane i najwyższej jakości (nie ma lipy!), zdjęcie może tego tak nie oddaje, ale na żywo prezentuje się cudnie :) płytka zawiera instalkę steama oraz folder dyskowy steama, co by w przyszłości nie trzeba było ściągać od nowa gry :) tylna stronie instrukcji to "skórzany" design niczym księga z GoL'a, oraz ramki z miejscem na login i hasło do konta steam :)
_________________
 
 
 
giga2 
Student



Joined: 21 Jun 2007
Posts: 64
Posted: 01-06-2011, 15:28   

Z tego względu, że dział jest o wrażeniach z gry to właśnie o nich napiszę ; )
Wcześniej grałem tylko w demo i było super, a teraz kupiłem pełną grę i jest jeszcze lepiej. Akcja jest bardzo szybka, jeszcze nigdy sterowanie Larą nie było takie proste! Jestem pod wielkim wrażeniem. Momentami trzeba trochę pomyśleć i pokombinować, co jeszcze pozytywniej wpływa na całokształt.
Uważam, że wykonanie gry jest na 6 z plusem!
Ps. Aż boję się, że przejdę grę zbyt szybko ; )
 
 
Danio500 
Praktykant



Joined: 06 Dec 2010
Posts: 136
Location: Wałbrzych
Posted: 01-06-2011, 16:32   

A ja sobie przeszedłem te dodatki :) .
I tego... mnie się tak ogólnie nie podobają, za dużo jest mapek, na których idą na nas chordy przeciwników a my tylko mamy sobie osiągnąć jakiś tam próg w liczbie punktów. Może i fajniej by się tam grało w co-opie :D .
Zdecydowanie za mało jest mapek, gdzie trza sobie porozwiązywać zagadki...
No i jeszcze, jak ja to mówię, ta wielka ryba co nas goni xd . Ten level jest zdecydowanie trudniejszy i dłuższy niż w "prawdziwej" grze, fabule.
No i jeszcze te zmienione dialogi :D Kane i Lynch wymiatają :P .
Zagrałem też sobie na padzie i jest o wiele lepiej niż klawierce, chociaż na niej też nie jest źle.
 
 
 
System32 
Student



Joined: 16 Mar 2011
Posts: 77
Posted: 05-01-2012, 22:46   

Trochę późno ale też się podzielę wrażeniami ;) Gra pozytywnie mnie zaskoczyła, myślałem że to będzie kompletny niewypał ale okazuje się, że gra była ciekawa i nawet przy niektórych zagadkach miałem problem :P Podobała mi się scena jak goniła Larę "ryba" :D Ale najbardziej podoba mi się chyba tryb na dwóch i to wzajemnie pomaganie sobie w niektórych momentach ;) Gra jest bardzo dobra :D
 
 
Oskar26 
Nowicjusz


Joined: 11 Feb 2012
Posts: 24
Posted: 11-02-2012, 17:04   

Świetna gra. (Przynajmniej moim zdaniem.) Jestem już w ostatnim poziomie i uważam że warto było w to pograć.

Takie małe ale: Tylko ja zauważyłem na filmiku po pokonaniu dinozaura, jak Larze kucyk przelatuje przez klatkę piersiową? O.o


Ale reszta super. Na razie tyle. Może później coś wyskrobię. ;)
 
 
 
ewcia1232 
Nowicjusz



Joined: 16 Nov 2008
Posts: 6
Posted: 16-03-2012, 12:50   

słuchajcie a gdzie tą gre mozna zdobyć ? jakos nie moge jej nigdzie znalesc
_________________
świat zobaczyć w ziarenku piasku...
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 16-03-2012, 14:53   

A zależy jaki masz sprzęt do grania.
Jeśli PC to kupisz na Steamie, jeśli PS3 to na PSN a jeśli Xboxa to na XBL. :)
Gra jest tylko i wyłącznie w wersji elektronicznej. :)
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 23-03-2012, 20:15   

Fantastyczna obniżka LCatGoL i wszystkich dodatków (po 3 zł jeden!), oczywiście wszystko na naszym kochanym Steamie: http://store.steampowered...enixweekend2012

No, głównym motywem jest seria TR, ale chyba najciekawsza obniżka dot. GoLa (chociaż cały pack 36 gier Squenix też ciekawy).
_________________
Yf a dą suwajf, nan of as łyl.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 23-03-2012, 20:42   

Od dwóch lat poniewierało mi się 7€ na PayPalu, więc kupiłem tego GoLa za 3 ojro, ciekawy jestem jak beznadziejnie gra się na PC :p
_________________
 
 
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 23-03-2012, 21:57   

K@t wrote:
Od dwóch lat poniewierało mi się 7€ na PayPalu, więc kupiłem tego GoLa za 3 ojro, ciekawy jestem jak beznadziejnie gra się na PC :p


Jak się ma pada, to jest lajtowo. ;-) Co do klawiatury i myszki - też nie jest źle, można się przyzwyczaić. Chociaż ten czerwony kursor wkurza :P
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo