FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Czym gracie?
Author Message
Monika 
Nowicjusz


Joined: 28 Jan 2007
Posts: 8
Posted: 28-01-2007, 17:45   

Playstation, playstation i jeszcze raz playstation ;) Jak siedzę przed telewizorem jakoś tak bardziej się wciągam niż na komputerze :P Przynajmniej mogę usiąść sobie w oddali od ekranu, poza tym jestem przyzwyczajona do pada.
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 28-01-2007, 17:54   

Ja grałem i na PC i na PSX/PS2. Ale preferuję wersję na PC, gdyż jak ktoś już wcześniej wspomniał to na klawiaturze można lepiej rozłożyć sterowanie.
Na PS2 gra się przyjemnie (Dual Shock 2), ale to na PC przeszedłem wszystkie TR i przy tym zostanę :)
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Niezapominajka 
Podróżnik



Joined: 23 Jan 2007
Posts: 401
Location: Katowice
Posted: 28-01-2007, 18:07   

Ja nie wiem. W sumie nie próbowałam grać nigdzie indziej niż na PC, bo nie mam tych różnych konsol :-P . Ale wg mnie sterowanie jest bardzo przyjemne na PC więc nie mam zamiaru zmieniać sposobu gry :)
_________________

 
 
 
Olina 
Student



Joined: 25 Oct 2006
Posts: 88
Location: Szczecin
Posted: 29-01-2007, 13:09   

Te stare cześci mam na PC, ale już Legend mam na Playstation2, żeby mi komputera nie obciążała. Właściwie to sie cieszę, że Legend nie mam na PC, bo jak grałam w demo z klawiaturą to myślałam, że cos mnie trafi. Wszystko zupełnie inaczej jest poustawiane i wiadomo nowe bajery podochodziły. Jak się wciągnęłam w grę i zapomniałam o innym ustawieniu klawiszy, to byłam sfrustrowana jak naciskałam spację, a Lara nie wyjmowała broni czy coś w tym stylu.
_________________
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 14-04-2007, 09:28   

Ja mam tylko PC, więc wyboru nie mam.
 
 
april 
Praktykant



Joined: 25 Mar 2007
Posts: 111
Location: z Wrocławia
Posted: 14-04-2007, 09:56   

Nom, ja też na PC. Playstation nie posiadam...


:narka:
 
 
 
Nepheline 
Podróżnik



Joined: 11 Feb 2007
Posts: 453
Posted: 14-04-2007, 14:14   

W TR od zawsze praktycznie gram na PC, klawiaturą i jest bardzo dobrze. Nie mogłam się jednak kompletnie przyzwyczaić do nowego układu klawiszy w TRL (tzn. WSAD) i dlatego utworzyłam sobie własną konfigurację, którą oparłam na Drakanie i Max Payne, bo tam też operowało się myszką. Efekt jest taki, że gra mi się świetnie, bez konieczności używania klawiszy które są bardzo blisko siebie.

Opanowaną mam też klawiszologię na PSXie bo mam przyjemność posiadać również TRki w tej wersji i przyznam, że na padzie gra się równie dobrze. Ja w ogóle lubię grać na Playstation nie tylko w TR i uważam, że pady są super wygodne.
 
 
Lareczka 
Praktykant


Joined: 03 Sep 2006
Posts: 179
Location: Kraków
Posted: 16-04-2007, 12:02   

Ja gram na PieCu ( :D ) i jestem zadowolona. Wygodnie sie gra myszka i klawiatura. PSX nie posiadam, w ogole nie mam zadnej konsoli i nie chcialabym miec (jak na razie).
 
 
 
Jupiter 
Student



Joined: 14 Apr 2007
Posts: 41
Posted: 16-04-2007, 12:19   

Je też gram na PCcie ze zdychającą klawiaturą ale jakoś się gna do przodu. Play Stacji nie mam.
 
 
Paula 
Podróżnik


Joined: 30 Jan 2008
Posts: 218
Posted: 26-04-2008, 00:16   

Jak ktoś jest przyzwyczajony do gry na PC, to będzie grał na komputerze. Ci, co od początku grali na padzie, będą grali na padzie. Każdy wybiera swoją ulubioną platformę. Ja aktualnie gram na PSone, PS2, PS3 oraz PC. Zdarzało mi się również poszpilać chwilkę u kuzyna na PSP. Jednym słowem jestem wiernym miłośnikiem Sony. Klawiszologia w tych starych częściach na PC strasznie mnie wkurzała. Teraz swobodnie steruje mi się Larą. Jak jeszcze nie miałam wprawy, denerwowałam się i szybko poddawałam. Ale stawiłam czoło temu wyzwaniu :) Podsumowując:
Polecam stare części na kompa, natomiast NextGeny na konsole PlayStation.
 
 
Moniaa_ 
Student



Joined: 27 Apr 2008
Posts: 38
Location: Polish World xD
Posted: 31-05-2008, 21:27   

Ja mam coś co mój tata nazwał konsolo - komputer nazwał mojego kompa tak bo mam miliard dodatków m.in. kierownica pad i wielki monitor wielkości małego telewizorka. No ale zatrzymam się na padzie. Pada mam od dzisiaj ale odkąd mam go i gram mogę stwierdzić, że gra padem jest wiele wygodniejsza od gry klawiaturą. Klawisze są blisko siebie nie muszę nic szukać. Choć grać na moim GamePadzie dopiero się uczę mogę spokojnie powiedzieć:
Klawiatura służy do pisania[m.in na forum WoTR] a pad do gry więc polecam GamePada... Ale każdy gra na tym na czym mu się podoba...
_________________
+Seeing in present is believe+
 
 
Anika 
Student



Joined: 27 Nov 2008
Posts: 72
Location: Croft Manor
Posted: 30-11-2008, 02:24   

A ja mam pewien problem, mianowicie korzystam z laptopa. Tak, z laptopa marki Asus pod Vistę i mam problem ze sterowaniem w TR IV i TR V. Zawsze grałam w Tomby na klawiaturze i było git, a teraz wszystko się pochachmęciło, bo nie dość, że laptop ma zupełnie inny rozstaw klawiszy funkcyjnych *End, Ind, Del, PgDn, PgUp*, to na dodatek coś mi świruje i nie mogę slow walkiem iść Larą w prawo, używając Shifta i strzałki w prawo. W lewo owszem, natomiast w prawo nie ma szans :|
Zmiana ustawień klawiszy w Menu niewiele pomogła, w końcu ustawiłam sobie domyślnie krok w prawo jako "x" a w lewo jako "z" *bo obok siebie i może wreszcie przestanę się mylić*. Jednakowoż to irytujące i bardzo, bardzo niewygodne grać w ten sposób. Wie ktoś może jak temu zaradzić? Mam ten problem zarówno w czwórce jak i w Kronikach, więc może to system? Czy najlepiej poddać się losowi i kupić klawcię pod usb i bawić się w podłączanie tego ustrojstwa?
HELP!
;(
_________________
Kochamy corner bug w Tomb Raiderach *^^*
 
 
 
kondzio109 
Praktykant



Joined: 06 Jan 2008
Posts: 113
Posted: 03-12-2008, 22:53   

Ja w starre tr only na pc , tr nowej generacji - ps2 . Sterowanie w legendzie i anniversary jest dla mnie banalne , grając kiedyś w tr:l na padzie ( takim od ps2 ) przy komputerze ... o zgrozo . Dramat . Lepiej do tego jest przystosowana konfiguracja na ps2 :P na allegro wypatrzyłem części tr od I do VI na psx . Jsl dobrze pójdzie , to niedługo wpadną w moje sidła :jumper: ale narazie cii :P
 
 
 
Anillia 
Nowicjusz



Joined: 20 Apr 2008
Posts: 12
Location: Warszawa
Posted: 04-12-2008, 16:56   

Ja gram na różnych konsolach.
Anniwersary- PSP
Legend- PSP
Tomb Raider 4- Laptop
Tomb Raider 2 - PC
Tmb Raider 3 - Laptop

[ Komentarz dodany przez: kluz_kaa: 04-12-2008, 17:39 ]
Rzeczywiście, laptop i PC to dwie, różne platformy... :nietak:
_________________
V.Anillia

No more trouble, no more stress:)
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 08-12-2008, 14:19   

Ja gram w Tomb Raider tylko na komputerze i na niczym innym nigdy nie grałem i nie będę grał :p Sterowanie na klawiaturze jest najbardziej wygodne, a na mojej nowej którą dostałem miesiąc temu to już wogóle :>
_________________
Witaj Guest
 
 
 
yahoo 
Student



Joined: 06 Dec 2008
Posts: 32
Posted: 09-12-2008, 09:18   

Tylko na klawiaturze :P . Na padzie to ja ledwo gram w samochodówki. A w takie Tomb Raidery, czy nie daj Boże FPS'y, bym nie przeszedł 1 poziomu grając na najłatwiejszym :gupek:
_________________
Chudy Rój!
 
 
bro 
bro


Joined: 26 Aug 2004
Posts: 449
Location: masaczjusets
Posted: 22-12-2008, 17:40   

TR 1 - 6 wyłącznie PC. Szczególnie pierwsza piątka jest dla mnie nie do przyjęcia jeśli chodzi o sterowanie padem, klawiaturka się tu sprawdza znacznie lepiej bo łatwiej operować kursorami prawą ręką, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia i rozegrania się bo jak pierwszy raz uruchomiłem TR1 na PC to też przychodziło się poobijać o ściany :p .
Z drugiej strony od Legendy wzwyż tylko i wyłącznie pad. Klawiatura + mysz nie jest źle (chociaż grałem tylko w dema) ale nie powiedziałbym żeby to jakoś bardzo wygodne było, po prostu do przeżycia.
 
 
gizio 
Praktykant


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 136
Location: Temple Ruins
Posted: 22-12-2008, 18:31   

Ja w części 1-5 wyłącznie pad. 7-9 klawiatura i mysz, oczywiście0 wszystkie na PC.
 
 
milkshake 
Student


Joined: 05 Jul 2008
Posts: 99
Posted: 23-12-2008, 21:37   

Przy Legend się faktycznie uparłem i grałem na padzie ;D Wprawdzie opłaciłem to ogromnymi trudnościami z bieganiem, zmienianiem broni, skakaniem i - o zgrozo - *celowaniem*, jednak byłem zawzięty i przeszedłem całą część na padzie ;D D
A w poprzednie - klawiatura... Być może ze względu na przyzwyczajenia...
 
 
f5k 
Nowicjusz



Joined: 22 Nov 2008
Posts: 3
Location: Doolin
Posted: 26-12-2008, 11:33   

Ja gram tylko na konsolach: PS1, PS2 i X360. Wole grać na konsolach i już.
 
 
venturio 
Podróżnik



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 278
Location: Znienacka
Posted: 21-03-2009, 16:26   

Mnie się lepiej gra na konsolach... pamiętam jak grywałem po nocach w stare TR-y na psx...
a TRU na xbox360 to maksimum wygody, ze względu na bezprzewodowy dobrze zrobiony pad.
I na x-e TRU wygląda ładniej niż na pc... TV mam większy od monitora to też lepiej się gra.
Ale też wiele czasu spędziłem grając w Tomb-y na piecyku i nie jest źle. Nie wyobrażam sobie grę w fps-y i rts-y na konsoli. Dlatego pod tym względem stwierdzam wyższość pc-owej myszki nad konsolowym padem.

Summa sumarum, wybieram konsole jeśli chodzi o gry sportowe, zręcznościowe, bijatyki, niekiedy rpg, wybieram pc jeśli chodzi o fps i rts.
_________________
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie(...) "


 
 
 
Aglolga 
Student



Joined: 28 Jun 2010
Posts: 46
Posted: 01-07-2010, 21:51   

PC i klawiaturka :D . Nie próbowałam innych, ale myślę, że tak jest najlepiej, dla mnie. Grałam kiedyś w "Prince of Persia" na padzie i jakoś to do mnie nie przemówiło. Może to kwestia przyzwyczajenia, ale na razie pozostanę przy klawiaturze.
 
 
Nightwalker 
Nowicjusz



Joined: 05 Jun 2010
Posts: 11
Location: Wrocław
Posted: 27-07-2010, 23:10   

TR 1-5 zdecydowanie na PS1. Tuż po premierze kupiłem TR4 na kompa i ciężko mi to szło, więc porzuciłem granie w stare Tomb'y przy pomocy klawiatury. Padem gram intuicyjnie, na klawiaturze nie idzie mi tak fajnie, zwłaszcza, że nie wyobrażam sobie gry bez użycia myszki (choć będąc szkrabem nie miałem z tym problemów- innych gier nie było :P ). Natomiast w TR od nr 6 gram na kompie, nie tylko z konieczności (innej konsoli niż PS1 nie mam), lecz także dzięki temu, że mogę używać mychy :) .
 
 
Lavi171 
Student



Joined: 17 Feb 2011
Posts: 47
Location: Znienacka
Posted: 21-03-2011, 19:19   

Legenda i Anniversary zdałem na kompie, Underworlda padem na X360. Teraz klasyki przemierzam padem od PSX, może to dlatego ,że z TR pierwszy raz zetknąłem się na tej konsoli właśnie. Ogólnie mam zamiar do AoD przejść padem. W Legend i Anni. dobrze mi się gra klawiaturą i myszką w sumie, jest to moim zdaniem bardzo wygodne :D
 
 
 
Autumn 
WoTR Team



Joined: 15 May 2007
Posts: 58
Location: Wonderland
Posted: 10-06-2011, 12:23   

PSX i PC ale tylko i wyłącznie na padzie, Lara + klawiatura to dla mnie karkołomne zadanie.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo